Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kada motorista koristi svoje manje gabarite i bolju pokretljivost da bi sebi obezbedio prednost (povoljnost) koja mu po propisima ne pripada, potpuno je isto kao i kada vozač automobila (ili kamiona) koristi svoju veličinu (i snagu) da bi sebi obezbedio prednost koja mu po propisima ne pripada. 

Neki motociklista neće da sačeka u redu ispred semafora, nego će uvek da se probije da bude prvi u redu (jer mu gabariti motora to omogućuju), a onda i neki automobilista neće da sačeka da motorista (koji recimo ima prvenstvo) to svoje prvenstvo iskoristi, jer ovom u automobilu gabariti vozila omogućuju da onog na motociklu ne jebava ni za suvu šljivu.

I onda tu nema razlike jer svako koristi svoje shvatanje prava i niko ne poštuje propise i onda nastaje haos. A kad haos postane uobičajena pojava onda je normalno da najviše najebu oni najslabiji.

Prema tome, poštujte druge da bi drugi poštovali vas.

 

Citiraj

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 2 sati, TAZZ je napisao:


Zakonom NIJE DOZVOLJENO preticati u okviru trake...
 


 

Мало сам преправио, зарад лакшег разумевања. 

 

Грешиш, дозвољено је. 

 

Мотоцикл може обићи возило у оквиру траке, ако тиме не угрожава друге учеснике у саобраћају. 

 

 

Ко је скоро полагао вожњу, имао је то питање, макар у вежбама, ако не и на полагању. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da Ziko, ali sad ispada po tvom da je provlacenje na semaforu, gde NIKOG ne ugrozavam zivotno, isto kao kad bi me kamion ZGAZIO i ubio:stabre:

 

znaci baba koja ide sa pijace i prodje kolonu auta na semaforu je bahata itekako

Promenio član drmilan_
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 minute ago, Zuba87 said:

Мало сам преправио, зарад лакшег разумевања. 

 

Грешиш, дозвољено је. 

 

Мотоцикл може обићи возило у оквиру траке, ако тиме не угрожава друге учеснике у саобраћају. 

 

 

Ко је скоро полагао вожњу, имао је то питање, макар у вежбама, ако не и на полагању. 

 

Ali, koliko se secam razdaljina izmedju vozila koje obilazis i linije mora da bude metar ili metar i po...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

@zika56

Ne znam kako je u nisu i donjem adrovcu,ali znam kako je u BG. Ja svaki dan idem na posao auto putem. E sad zamisli da je u spicu kolona vozila od ulaska u grad do izlaska iz grada. U Samom gradu ta kolona na autoputu stoji. Da bi prosao bez provlacenja ili autom, treba ti oko 1h. Razdaljina je cca 20km. Da li mislis da je moguce da u tim uslovima stojis motorom u koloni i koja je uopste svrha voziti motor na taj nacin?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, drmilan_ je napisao:

Da Ziko, ali sad ispada po tvom da je provlacenje na semaforu, gde NIKOG ne ugrozavam zivotno, isto kao kad bi me kamion ZGAZIO i ubio:stabre:

 

znaci baba koja ide sa pijace i prodje kolonu auta na semaforu je bahata itekako

Tvoje i moje shvatanje bahatosti se vrlo razlikuju (što je sasvim o.k.) i onda je bez veze dalja rasprava o tome. Ti smatraš da je bahatost samo ukoliko je nečiji život ugrožen, a ja smatram da je bahatost ukoliko je i nečije pravo ugroženo.

I ja se ponekad provučem ispred semafora (i pri tome sam zahvalan onima koji mi to dozvole i ne "zatvore me"), a ti si napisao, citiram:

"Naravno da cu se provuci, i uvek cu se provuci u koloni na semaforu. Niciji zivot se tu ne rizikuje, jedino rizikujem da nekom odvalim retrovizor, ...".

I napisao si, citiram: "Neka, kuvajte se vi slobodno u koloni na semaforu, ne pada mi na pamet. Zato i vozim motor da ne cekam guzvu, izmedju ostalog".

Ti očigldno smatraš da si ti neko iznad ostalih i da ti je dozvoljeno sve čime ne ugrožavaš nečiji život (a ti sam odlučuješ šta je to i gde je granica), a sam samo komentarisao nza a osnovu toga što si napisao i sa čim se ne slažem.

A za babu pojma nemam šta si hteo da kažeš jer nisi naveo jel baba pešak ili u automobilu, jel ide ulicom ili trotoarom, ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
31 minutes ago, drmilan_ said:

znaci baba koja ide sa pijace i prodje kolonu auta na semaforu je bahata itekako

Biciklom.

 

al da necemo raspravljati dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Upravo sam dosao kolima iz Kraljeva do Beograda Ibarskom. Veliki broj vrlo cudnih situacija, kao da su ljudi u nekom svom svetu. Obicno sam primetio da se na ovoj deonici dogode tri takve situacije, danas nisam brojao ali se ne secam da je ovako ucestalo bilo kada bih deset tura izvozao.

Tako da danas sa posebnim oprezom kada se izadje iz kuce, a kamo li na kolovoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 23 minuta, milos-v je napisao:

@zika56

Ne znam kako je u nisu i donjem adrovcu,ali znam kako je u BG. Ja svaki dan idem na posao auto putem. E sad zamisli da je u spicu kolona vozila od ulaska u grad do izlaska iz grada. U Samom gradu ta kolona na autoputu stoji. Da bi prosao bez provlacenja ili autom, treba ti oko 1h. Razdaljina je cca 20km. Da li mislis da je moguce da u tim uslovima stojis motorom u koloni i koja je uopste svrha voziti motor na taj nacin?

Vidiš Miloše, ja ne živim u Beogradu, ali sam vozio i po Beogradu i po Minhenu i po Beču, ... i svuda moraju da se pošzuju određeni propisi, prava, pravila (i kultura) u saobraćaju. U Beču recimo (po zakonu) motoristi ne smeju da se provlače između kolina, ali se podrazumeva da im ostali vozači to dozvoljavaju i da policija to toleriše, ali nikom od motorista ne pada na pamet da to zloupotrebljava.

 

pre 6 minuta, drmilan_ je napisao:

Biciklom.

al da necemo raspravljati dalje

Tek sad videh koje si godište :dobar:i jedino što mogu da ti odgovorim je da pozdraviš tu "babu" koju pominješ (pošto je to za mene verovatno neka dobrodržeća omladinka). :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Svojim očima sam gledao kako se tip provukao između dvije kolone do semafora.
Upalilo se crveno, on spustio nogu dole, Babac malo primače svoj SUV čiji kotač pritisnu stopalo od motoriste.

Bilo je jebeno gledati.
Kasnije sam pitao policiju kako je prošlo stopalo jer je i hitna došla.
Epilog, slomljen nožni palac.

E sad koliko je ko kazne platio, vjerujem da je motorista u ovom slučaju spušil duplu kaznu.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, Zuba87 said:

Мислиш, између тебе и возила које обилазиш? :)

 

To to :)

 

Tako da ako mora da bude metar/metar i po, pratkricno vozilo mora da bude skroz levo u svojoj traci da bi se to izvelo prema propisima, a obicno su ljudi na sredini svoje trake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

U francuskoj dvotočkašima je dozvoljeno provlačenje između kolona(stim, da mahom svi voze uz svoju krajnju traku, niko po sredini, kao kod nas što rade, da mogu da se izljube suvozač i vozač iz dva automobila), jer ispred semafora imaju "svoje" polje koje baš i služi za njih ispred semafora, i tu je zabranjeno drugim motornim vozilima da budu za vreme čekanja semafora...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, drmilan_ je napisao:

@zika56Baba je za mene 70+ :D 

Au, matoro to čak i za mene.:lol: 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
U francuskoj dvotočkašima je dozvoljeno provlačenje između kolona(stim, da mahom svi voze uz svoju krajnju traku, niko po sredini, kao kod nas što rade, da mogu da se izljube suvozač i vozač iz dva automobila), jer ispred semafora imaju "svoje" polje koje baš i služi za njih ispred semafora, i tu je zabranjeno drugim motornim vozilima da budu za vreme čekanja semafora...
Dobro da je neko rekao.
Mislim da se motori svuda voze isto, vezano oko ovoga što se ovde diskutuje, ali se kod nas više gine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Citiraj

U francuskoj dvotočkašima je dozvoljeno provlačenje između kolona

Vozači automobila moraju da voze krajnje desno ili levo da bi ostavili prolaz motorima.

 

Ako motor ne može da se provuče, auto dobije nogu u vrata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Aca Strom je napisao:

Vozači automobila moraju da voze krajnje desno ili levo da bi ostavili prolaz motorima.

Ako motor ne može da se provuče, auto dobije nogu u vrata.

Ma kakva noga, odmah roknu "kratežom" vozača kroz prozor.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ja sam imao situaciju (ima bogami 15 godina), da idem mozda 15km/h u ulici gde su vozila parkirana uz trotoar i da lik bez gledanja krece i u trenutku kad me video da nailazim, stao na kocnicu. Udario sam mu u tocak i preleteo kola... Sreca isao sam sporo, pa mi samo malo naprslo rame, nista vise >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 4 sati, filipfg je napisao:

 

To to :)

 

Tako da ako mora da bude metar/metar i po, pratkricno vozilo mora da bude skroz levo u svojoj traci da bi se to izvelo prema propisima, a obicno su ljudi na sredini svoje trake

Не, никако лево. Ми смемо да обиђемо само са леве стране (као и други), а обавеза свих је да возе уз десну ивицу коловозне траке, што људи одмах забораве и јашу линију док је не излижу.

 

У томе им свесрдно помаже наш начин одржавања коловоза и пропале и без поклопца шахте уз десну ивицу. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Zuba87 je napisao:

Не, никако лево. Ми смемо да обиђемо само са леве стране (као и други), а обавеза свих је да возе уз десну ивицу коловозне траке, што људи одмах забораве и јашу линију док је не излижу.

 

У томе им свесрдно помаже наш начин одржавања коловоза и пропале и без поклопца шахте уз десну ивицу. 

U Austriji se automobili koji su u krajnjoj levoj traci kreću uz levu ivicu kolovoza i ostavljaju prostora da između njih i susedne (desne) trake ima prostora za motoriste (ili za hitnu pomoć, vatrogasce, policiju, ...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, а код нас је и ту кретање уз десну ивицу, али се заустављаш уз леву из тих разлога. 

Опет има логике, само још да се поштује... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Aca strom, ne kolega ne dobiju nogu po vratima ili retrovizoru.

Jer svi su u krajnjim trakama, veoma retko to bude da neko ne poštuje, tek po neki stranac koji je prvi put tamo(mahom neki naš) i još ne poznaje bonton saobraćaja.

Žika je lepo napisao razlog zašto se vozi u krajnjim trakama, prvenstveno zbog hitne, vatrogasaca...

A ja sam samo dodao primer da u Francuskoj ima polje ispred semafora na kojima dvotočkaši čekaju zeleno svetlo, i vozač drugih motornih vozila bez nerviranja, pretnji voze u svojoj traci i ne obraćaju pažnju na to "provlačenje" kao na prekršaj.

P. S. Da ne bi bilo neke zabune pričam kada u jednom smeru ima po dve(najmanje) kolovozne trake.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Malo pre na Pančevačkom putu, sivi Volvo S60 PA129VM.

Prvo je prešao u moju traku i ja sviram, jer me umalo oborio.
A onda kada sam trubio, lik je nagazio kočnicu namerno.

Ako iko od vas iz Pančeva zna idiota, baš bi voleo da ga upoznam.

Što je najgore, vozio sam Metropolis, koji koči od danas za sutra, da nisam imao žutu traku, sad bi me vadili iz gepeka Volvo-a.

Ipak mora kamera, samo što ove jasne pokušaje ubistva, nas zakon ne vidi tako baš, pa bi snimak ostao samo za uspomenu i dugo sećanje.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja