Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, Markone88 je napisao:

@zika56 ja stvarno ne mislim da treba zabraniti, samo da svaki biciklista na ulici treba da ima odredjenu opremu, da cuva sebe prvo pa i ostale. Jer ako ga neki pijanac opali kolima kasno nocu, jer ga nije video, dzaba sto ce pijanca da osude, on je mrtav pa je mrtav.

 

tako da, bolje da bar uzme fluo prsluk, slem i to da bude zavezan ispod brade a ne ko kacket da se samp baci na glavu, i ako moze signalizacija napred i nazad.

 

JA DA VOZIM BAJS, IMAO BIH SVE OVO STO SAM NAVEO, PA I VISE, ZBOG SVOJE BEZBEDNOSTI I BOLJE VIDLJIVOSTI.

 

nadam se da me narod razume sta hocu reci, da ne bude da ja mrzim matore ljude ili bicikliste, samo mislim da ako oces na ulicu, za koju ja da bih vozio auto ili motor moram da ispostujem dosta propisa i da platim lepo novca, onda i ti biciklisti mogu da urade nesto!

Jesi li kolega pročitao šta sam napisao?

Ti komentarišeš iz ugla nekog ko ima 32 godine i živi u velegradu, o nekom ko ima recimo 82 godine i koji je ceo život proveo na toj nekoj svojoj prašnjavoj ulici koju je sada neko rešio da sfaltira. I sada da on zbog tog asfalta nosi kacigu i prsluk i da pazi hoće li neko (ko je došao da se tu provoza autom ili motorom) da ga omanda? 

To je kao ono kad neko kaže da je jelen stradao jer je zalutao na auto put, a ne zbog toga što prethodno auto put zalutao u šumu u kojoj je jelen živeo oduvek.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, zika56 said:

Jesi li kolega pročitao šta sam napisao?

Ti komentarišeš iz ugla nekog ko ima 32 godine i živi u velegradu, o nekom ko ima recimo 82 godine i koji je ceo život proveo na toj nekoj svojoj prašnjavoj ulici koju je sada neko rešio da sfaltira. I sada da on zbog tog asfalta nosi kacigu i prsluk i da pazi hoće li neko (ko je došao da se tu provoza autom ili motorom) da ga omanda? 

To je kao ono kad neko kaže da je jelen stradao jer je zalutao na auto put, a ne zbog toga što prethodno auto put zalutao u šumu u kojoj je jelen živeo oduvek.

 

ti si iz tog pogleda u pravu, ja to sve razumem! ali ako vec voze, neka voze po propisu, normalno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма, све те што пишу ијекавицом треба под мач, бато! :)

 

Елем, прочитах пре неку страницу коментар @ThePainkiller који је имао смисла у глобалу, схватам шта је хтео рећи, али му пример није био добар, па хоћу да скренем пажњу на то. 

Наиме, ситуација коју си описао:

 

Pre 20 sati, ThePainkiller je napisao:

Motociklista na sporednom putu usporava, gleda levo i desno, od drvoreda te ne vidi da ti nailaziš sa njegove leve strane. On nastavlja svoje kretanje i tek kada je naišao na put sa prvenstvom prolaza i faktički presekao tvoju putanju kretanja, shvata da se zeznuo u proceni da može bezbedno da se uključi na put sa prvenstvom prolaza

 

 

Ту је 100% крив што је изашао, јер поред обавезног стајања на "линији" или пред путем, ако му нешто заклања видик, МОРА стати и на линији прегледности. 

 

Понављам, разумем поенту, али мора пазити, све време гледати, а не наставити вожњу лагано у стилу "погледао сам, доста је". 

 

pre 4 minuta, Markone88 je napisao:

Obavezno je belo svetlo napred i nazad

Маре, мислио си и ЦРВЕНО назад, претпостављам? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Zuba87 da, ispravio sam, hvala! raspricah se sa covekom, kaze mi da imaju sve cesce situacije gde se povredjuju i stradaju biciklisti... cuvajte se ljudi, svi na 2 tocka smo ranjivi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Markone88 je napisao:

ti si iz tog pogleda u rpavu, ja to sve razumem! ali ako vec voze, neka voze po propisu, normalno!

I opet se vraćamo na početak, a to je da biciklista (ili pešak) ne mora da završava nikakvu obuku, niti da ima dozvolu, niti da zna propise, a vozač motornog vozila je obavezan da sve to zna, pa je i njegova odgovornost veća.

Znači biciklista i pešak će da snose odgovornost ukoliko izazovu neko sranje u saobraćaju, ali je obaveza vozača da to predvidi i da svojim postupcima izbegne takvu opasnost jer je za to obučen (ili bi trebalo da bude obučen).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, zika56 said:

I opet se vraćamo na početak, a to je da biciklista (ili pešak) ne mora da završava nikakvu obuku, niti da ima dozvolu, niti da zna propise, a vozač motornog vozila je obavezan da sve to zna, pa je i njegova odgovornost veća.

Znači biciklista i pešak će da snose odgovornost ukoliko izazovu neko sranje u saobraćaju, ali je obaveza vozača da to predvidi i da svojim postupcima izbegne takvu opasnost jer je za to obučen (ili bi trebalo da bude obučen).

slazem se sa ovim sto si rekao, samo bih dodao, da ako neko oce da se vozi po ulici (sta god vozio - rolere, skejt, bajs, trotinet) mora da zavrsi PSP, da ne bi dolazilo do ovih situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ma gde je ovde svest ljudi da nosi prsluk, pa voze se traktori i prikljucne masine bez osvetljenja a ne bicikli...
Dobro da si ovo doveo u vezu. U pravu je i kolega koji kaže da se bicikli masovno koriste kao prevozno sredstvo van BG ali ovde bicikli rekreativaca skoro uvek imaju svetla napred i pozadi, a ulice su svakako osvetljene tako da prsluk ne služi ničemu u gradu (budže bicikle kao mi motore).
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Ja vec spomenuo u nekom prethodnom komentaru da mi je biciklista u punoj brzini prosao na metar ispred mene na njegovo čisto crveno svetlo. Posle nekoliko dana, na istom tom mestu ali sad sam bio kao pesak, vidim opet neki lik na biciklu, isto se zalece i prolazi na cisto crveno. Uopste mi nije jasno kako i zasto znaci ima para da kupi bajs za trke, sve one helankice, majičicu i šlem, a nema mozga da razmišlja.
Ovo pišem jer sam i ja vozio aktivno bicikl i to po gradu do pre 7-8 god i baš zbog uslova saobraćaja prestao. Crveno svetlo je crveno apsolutno za sve. Pa i psi stanu na semaforu i čekaju da predju koliko puta ste to videli

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нико није обавезан да предвиди противзаконито кретање другог. 

А и скоро је немогуће предвидети нерезонско понашање и нагле промене у истом код других. 

 

Чињеница је да је све теже возити јер има све више учесника у саобраћају, па сам тим и све више опасних ситуација, а тиме и незгода. 

 

Наше је да се чувамо колико можемо и да покушамо да предвидимо потезе других учесника у саобраћају. А чекаонице у ургентном су доказ да то није могуће увек успети. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Markone88 je napisao:

slazem se sa ovim sto si rekao, samo bih dodao, da ako neko oce da se vozi po ulici (sta god vozio - rolere, skejt, bajs, trotinet) mora da zavrsi PSP, da ne bi dolazilo do ovih situacija.

Seljaka sa 80 godina starosti da teraš sada da se obučava i da polaže PSP, jer su mu onomad asfaltirali put?:lol::stabre::care:

Vidiš kolega, to se rešava ograničenjem brzine kretanja motornim vozilima na ovakvim putevima i dobrom obukom vozača. Pri brzini kretanja od 40-50 km/h, teško da će bilo ko (ili bilo šta) da iznenada "izleti" ispred mene i ugrozi me. I da se razumemo: Nisam rekao da je tako nešto nemoguće, nego da je teško moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, zika56 said:

Seljaka sa 80 godina starosti da teraš sada da se obučava i da polaže PSP, jer su mu onomad asfaltirali put?:lol::stabre::care:

Vidiš kolega, to se rešava ograničenjem brzine kretanja motornim vozilima na ovakvim putevima i dobrom obukom vozača. Pri brzini kretanja od 40-50 km/h, teško da će bilo ko (ili bilo šta) da iznenada "izleti" ispred mene i ugrozi me. I da se razumemo: Nisam rekao da je tako nešto nemoguće, nego da je teško moguće.

razumemo se!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
6 minutes ago, zika56 said:

Pri brzini kretanja od 40-50 km/h, teško da će bilo ko (ili bilo šta) da iznenada "izleti" ispred mene i ugrozi me. I da se razumemo: Nisam rekao da je tako nešto nemoguće, nego da je teško moguće.

Pa ipak, meni se baš to dogodilo iako sam gledao ispred sebe i pratio situaciju koliko su mi uslovi vidljivosti dozvoljavali.

Dobro, vozio sam 52km/h ali nećemo valjda sad za ta 2 da se hvatamo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ti si bar humaniji od Zube kaurina, on jataganom pr(e)ti

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, popovich je napisao:

Sad mi je krivo što se nisam okrenuo da ga pitam zna li šta je uradio da vidim njegovu reakciju, izbjegli bi svu ovu neprijatnu prepisku do sada.

Ne treba da ti bude krivo,uradio si bas ono sto je i trebalo da uradis.Da se raspravljas sa matorcem na sred ulice,da ga grdis,psujes,pljujes,pa da mu ode pritisak ili otkaze srce dok ti se izvinjava?Ne kolega,smiri zivce,produzi dalje i uzivaj u zivotu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 hour ago, Motorcyclist said:

Ja i dalje ne verujem da Versys trosi 3,5l na 100km.

:lol: :lol: :lol:

E je*em ti pitu, vidjećeš kad se ove međugradske zabrane ukinu. Platićeš mi za ovo provociranje. :cackanje:

Ima da odem do Višegrada i nazad da ti dokažem. I snimaću svojim telefonom pa ako si čovjek spremi 100€, a ako nisi... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 58 minuta, popovich je napisao:

Pa ipak, meni se baš to dogodilo iako sam gledao ispred sebe i pratio situaciju koliko su mi uslovi vidljivosti dozvoljavali.

Dobro, vozio sam 52km/h ali nećemo valjda sad za ta 2 da se hvatamo? :)

Kolega, ja zaista ne znam zašto ti sam sebe prozivaš za nešto za šta nisi kriv niti te neko drugi okrivio?

Ja sam već u svom prvom komentaru napisao da si ti očigledno bio dovoljno obučen i osposobljen da izbegneš udes i ti si to uspešno i učinio. Znači ti si uradio sve kako treba i tu nema nikakve zamerke, a moja se zamerka odnosila samo na onoliku ljutnju i nervozu u komentaru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
15 minutes ago, popovich said:

:lol: :lol: :lol:

E je*em ti pitu, vidjećeš kad se ove međugradske zabrane ukinu. Platićeš mi za ovo provociranje. :cackanje:

Ima da odem do Višegrada i nazad da ti dokažem. I snimaću svojim telefonom pa ako si čovjek spremi 100€, a ako nisi... :zvizduk:

Nisam xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
25 minutes ago, zika56 said:

Znači ti si uradio sve kako treba i tu nema nikakve zamerke, a moja se zamerka odnosila samo na onoliku ljutnju i nervozu u komentaru. 

Bio sam bijesan što me tako na prepad iza drveta presiječe, k'o bandit u špageti vesternu. :maloljut:

Izvinjavam se zbog mog "nastupa". :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Sasvim su drugačija kategorija bake i deke, usporene reakcije, razumljivo... Malo puta su me isekli i td.... Ne možeš ni da se izdereš na njih k'o čovek, ne ide... ne spadaju oni u ovu temu, naše je da pazimo, posumnja se skoro uvek da su oni u pitanju, primetiš da nešto nije ročno, ili suviše sporo voze ili udju dublje na put ili... 

Pa mene zveknu otpozadi čiča, u auto, tamo pre Stepojevca (tu je mnogo opasno, skoro videh dva udesa motorista u onoj temu) dok stojim u koloni, žena jedna poginula, još preticao kamion na punoj... ima i tema o tome, vidim ja on sav pogubljen, starost, pa stres... spasao sam ga velike kazne, uzeo 350€,a mogao 1000...

Da je bio mladji ne bih oprostio!

 

U svari ja se tešim da sam kao mlad još:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Zuba87 je napisao:

Елем, прочитах пре неку страницу коментар @ThePainkiller који је имао смисла у глобалу, схватам шта је хтео рећи, али му пример није био добар, па хоћу да скренем пажњу на то. 

Наиме, ситуација коју си описао:

 

Ту је 100% крив што је изашао, јер поред обавезног стајања на "линији" или пред путем, ако му нешто заклања видик, МОРА стати и на линији прегледности. 

 

Pa ja to upravo i ponavljam u ovoj temi...

Kolega Popovich tvrdi da su ti saobraćajni propisi samo ˝osnove˝ i da ih je on ˝prevazišao˝ svojim umećem vožnje u saobraćaju, i kao takav on, između ostalog, propagira situaciju gde ne mora da se zaustavi na obavezan znak stop, nego je dovoljno da osmotri situaciju i uz slobodnu (savršenu) procenu bezbedne situacije, nastavi put bez zaustavljanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, popovich je napisao:

Bio sam bijesan što me tako na prepad iza drveta presiječe, k'o bandit u špageti vesternu. :maloljut:

Izvinjavam se zbog mog "nastupa". :ups:

Dobro je, skontao si o cemu ti pricamo.

Svo pravo si imao na ljutnju i bes al kad je Starina u pitanju.... razguli dalje bez etiketiranja, nikud ne vodi.

 

Prosle godine bese kad su komunalci uzeli da driblaju Starinu (na pijaci il pored nje) koja prodaje lubenice..... toliko su ga iznevrirali, potresli da je covek doziveo srcku, preziveo nije nazalost..... sta ce ti to u zivotu, bilo kome ?...... razguli, teraj dalje.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Uh sto mrzim ove moderne bicikliste sa svom opremom,taman usporim da se nagladam dupeta(te crne klizave helanke su mi najlepse u tekstilnoj industriji),kad ono muskarac u helankama-ma idi covece u materinu i kad obuce to,sve mi se zgadi i stomak obrne-bljak:dupe:.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja