Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
3 hours ago, GR 46 said:

Da u saobracaju ima svašta ima, to svi vrlo dobro znamo od strane svih ucesnika u saobracaju.. Moj moto staž je prekratak pa možda nemam pravo da tako okarakterišem ljude ali ovo su za mene bahati mamlazi :

Oni koji kada vas ugledaju dok im se priblizavate namerno voze tik uz belu liniju da ih ne obidjete a narocito ako je kolona u pitanju.

Oni koji se toliko priblize  zadnjem delu motora dok stojite na semaforu da mislite da su vam suvozaci. 

Oni koji cimnu volan vozeci svoj automobil  ka vama pa vrate kao da ce da vas udare u mimoilazenju, ako ste malo presli na njihovu stranu obilazeci kombi koji stoji.

Oni koji su ljuti od rodjenja pa misle da svi moraju njima da se prilagode i vecito žure dok drndaju mobini telefon ne ispustajuci ga kao da im je srastao sa šakom ili čelom..

Oni koji izbacuju djubre kroz prozor.. Oni koji daju odjednom gas dok ih obilazite..

Sve potpisujem uz to da su mi ova dva podebljana primjera izrazito podmukla i pogana. A ove druge bih trajno odstranio iz saobraćaja jer to što rade direktno može uzrokovati saobraćajnu nesreću sa više vozila, pri tom ugrožavajući vozila iz oba smjera (govorimo o legalnom preticanju). Takvi ljudi su neviđena bagra i smradovi koji misle da svi na cesti moraju da idu iza njih i da voze njihovom brzinom. Usto je to što rade i kažnjivo zakonom ali je vrlo teško dokazati. Na svu sreću, takvih je jako malo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

Nameće se zaključak da samo ukoliko poštuješ saobraćajne propise, možeš biti kulturan i fin učesnik u saobraćaju

Pa ispada tako, zato sam i razdvojila postovanje saobracajnih propisa i bahatost.. 

Posto svako treba da krene od sebe ajde ovako.. Dva dana probajte da vozite motor po propisu, brzina, nema provlacenja, nema parkiranja na mestima koji nisu parkinzi, nema koristenja trotoara kao precica dok je crveno na semaforu, nema obilazenja i ostalog... Mozda gresim ali mnogi bi prestali da voze da se ne uvredi niko..

Motori su divna stvar ali nose mnogo toga sa sobom sa cime se neki bore a neki ne nego samo uzivaju.. 

Izvinite odo da vozim sporet, treba napraviti ćufte za rucak.. 

Slobodno pomislite da ženi i jeste mesto za šporetom a ne da pametuje na forumu neću se ljutiti :P

Šalim se, to je samo moje misljenje a i šta bi bilo da smo svi isti i radili ono sto drugi rade.. Bilo bi dosadno, zar ne? 

Malko jos da se nasalim.. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Negde sam vec napisao da se uvek provucem na semaforu na celo kolone i stanem kao prvi. U petak stanem na semafor, zena ispred mene u nekom dzipcicu, pali prskalice za soferku, meni otvoren vizir i naravno sve po meni. Ni sirena je nije osvestila da je motor iza nje da prestane. Bez nervoze, samo me opomenula da se nalazim na pogresnom mestu. Prva, gas, napred.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

@lestra

odlican primer, ti si prekrsio s.propis ali nisi bahat, a dotična nije prekrsila propis ali je bahata=bezobrazna i takva će ostati gde god bila;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000
On 10.4.2020. at 10:11, Gajo Sevojno je napisao:

Vozim 90% vremena motor u Zapadnoj Evropi, prelazak bele linije i skraćivanje krivina skoro pa nikad nisam video, što od strane automobila, kamiona ili kurirskih vozila. Na Balkanu je to toliko prisutno, da meni stvarno dodje da nosim kamenje na tank torbi i da bacam u stakla. Počevši od Slovenije u maloj meri, zatim Hrvatska malo više, da bi stvar eskalirala u Cg i Srbiji. Pre par godina sam dolazio sa drugarom strancem sa motorima u Srbiju, dečko je na benzinskoj pumpi u Novoj Varoši posle ulaska iz Cg u Srbiju, morao da staje i da me pita ima li još dugo do moje kuće, jer se definitivno ne oseća sigurnim. Nije mogao da veruje da postoji takva bahatost i divljanje u saobracaju. 

Nisi se ti u Bosni provozao,a taj tvoj prijatelj bi kod nas bi pišnuo u gaće odmah!!  Kod nas su sve Šumaheri i Rosijevci na cestama,nebitno šta voze i kako voze, Kad treba da voze brže,neće,tamo gdje bi trebali polako ubrzaju,čeka te da mu priđeš,pa onda izleću ispred tebe..,a presjecanje pune je kao dobar dan ovdje!!  

Tako da moraš da se dobro koncentrišeš,predviđaš, i uzdaj se u se,i u svoje kljuse!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

@Gajo Sevojno E pa onda sve znaš. Nažalost!! 

Ko mi kaže da je cvijećka a vozi motor,laže!! Motor nam daje mogućnosti brže vožnje,preticanja,itd,itd..  Ali samim tim pazit se moramo, sami sebe , oni nas ne šljive dva odsto!!  Svi su ovdje u pravu i Satelis i Popovich i vjerujem da nam se stilovi vožnje,neke prosječne brzine na putevima koje znamo i ne razlikuju puno, a na nepoznatim dionicama usporimo vožnju.  Prosječno po svakoj  vožnji imam par neugodnih situacija,ne mojom krivicom!!

Mada znam i ja nekad da rizikujem,pa zamalo da userem kvaku,ali rijetko!  Opametio sam se sa godinama!  Ali svaki put me to nauči pameti i trudim se da to ne ponavljam!! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Definitivno Korona uzima danak... u smislu da pravi ljude još više izfrustriranim, što zbog straha od iste, što zbog "ćorke", da ne kažem izolacije... zato opreznost podići na level 6,od mogućih 5:)... svo to nezadovoljstvo pa dodaj i malo straha se prenosi i na ulice...ispašće bahat i neko ko u stvari to nije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Klasičan primer na koji način stradaju motociklisti. Dekoncentrisani i neoprezni vozači automobila seku putanju i oduzimaju prvenstvo. Jednostavno nas ne vide! Uglavnom tome doprinese nešto veća brzina kretanja motocikla da budemo pošteni...

Kolega sa snimka može da se zahvali buretu što je dobro prošao. Neko ga je postavio na pravo mesto! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovome definitivno treba oduzeti vozačku za sva vremena. Ajd što je isekao motociklistu, al to što ga je sa namerom pokušao ubiti ( prvo je stao, pustio da motociklista priđe blizu, a kad ovaj nije mogao ništa da uradi - krenuo na njega da ga ubije ). 

 Ja to vidim tako !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 6 minuta, drumskalisica je napisao:

Ovome definitivno treba oduzeti vozačku za sva vremena. Ajd što je isekao motociklistu, al to što ga je sa namerom pokušao ubiti ( prvo je stao, pustio da motociklista priđe blizu, a kad ovaj nije mogao ništa da uradi - krenuo na njega da ga ubije ). 

 Ja to vidim tako !

On je blenuo u ovo dvoje koji su ga čekali na ulazu u pumpu i mislim da su ga oni dodatno dekoncentrisali. Slab vozač, a njegova neopreznost je mogla nekoga da košta života a njega da smesti u zatvor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Razlog više da mu se oduzme i dozvola i vozilo i da ode na robiju. Kad je neko vozač i sedi za upravljačem - njegova dužnost je da vozi i da obraća pažnju na put i vozila da ne bi nekoga ugrozio. A pošto ovaj Blento to nije radio već je blenuo u prolaznike - očigledno da nije sposoban da bude vozač .

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Navukao ga, stao kao da ga ceka da prodje, motorista pomislio da ga je video.. Strasno, ovakvog se scenarija najvise plasim..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad je već tako stao i namotao točkove, nema šanse da bi projurio pored njega.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Ovakav identičan udes sam ja imao 1998, izlazi covek iz sporedne ulice i to jednosmerne a on u kontra smeru, izasao 1m na put pa stao kad me video.

Udaljen sam od njega 20tak metara, dodajem gas i prelazim na sredinu trake da ga obidjem. U tom momentu lik ponovo krece nekih 3m i ni sam nije znao zašto, staje opet i preprecuje ceo put. Kasno za izbegavanje, direktan sudar, doduse bocno.

Rezultat, zakucao sam motor u golfa, ja leteo nekih 15-20m, napukla kaciga od udara u rub, samo probusena noga ispod kolena (bez trajnih posledica ), ruka sva isecena, i teski potres mozga, oporavak trajao bas dugo.

Poenta je da sam pre mesta udara krenuo sa semafora, nekih 50m, bio u trecoj brzini tek, ali eto .

Kaze nije me video,a posto je bilo cak i oblacno taj dan, svetla su mi upaljena, to radim od kada sam poceo da vozim bilo sta. I uzalud

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

A opet ovaj video moze da se tumaci i s druge tacke gledista.

 

Elem, kao sto napomenu, mislim @Alekre,  u nekom od prethodnih postova, sve je nasa krivica.

 

Gledajuci video od ugla ekrana pa do bureta stopericom sam, koliko god bilo neprecizno na telefonu, izmerio 0.42 sekunde iz tri merenja.

 

Posto je i to pokriveno sa google view, bilo je lako da se nadje

 

Hajde da kazemo da je razdaljina 8-9 metara, ali konzervativno na google maps sam izmerio 7,39 metara taj ulaz do coska nadstresnice 7,39/0.42= 17,59m/s, to je 63km/h, a par metara dalje je znak za pesacki prelaz, i poslednji znak pre tog mesta je 40 km/h.

 

Capture-d-e-cran-2020-05-02-a-19-58-25.p

 

Jeste ovaj s kolima mamlaz i jeste bio pravac pre toga, ali je ovo ocigledno urbani deo Rozaja, a ne neki put na planini, gde u najgorem slucaju mozes da naletis na divokozu.

 

Interesantno je da se i na google street view vidi skuter iz istog smera, kako dolazi.

 

staticmap?center=42.8363257%2C20.1690552
WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa da je vozio i 40 mislis da bi drugcije zavrsilo, debil s pasatom je uradio nesto nepredvidivo na nekoliko metara od motora

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 51 minuta, drumskalisica je napisao:

Ovome definitivno treba oduzeti vozačku za sva vremena. Ajd što je isekao motociklistu, al to što ga je sa namerom pokušao ubiti ( prvo je stao, pustio da motociklista priđe blizu, a kad ovaj nije mogao ništa da uradi - krenuo na njega da ga ubije ). 

 Ja to vidim tako !

Auuuu bre kolega, gde ti ode!?

Pa zbog čega bi neko pokušao namerno da ubije nekog kog i ne poznaje i da pri tome zna da će za to da robija?

Tip se jednostavno zaustavio i pogledao i nije bilo nikog (ili on nikog nije video), onda se malo zadržao u mestu (sasvim dovoljno da motorista naiđe) i onda krenuo bez da pogleda pnovo ima li koga.

A inače sam imao skoro identičan udes maja meseca 1980., a posle se ispostavilo da je tip koji me isto ovak "isekao" drugar od mog ćaleta i naš komšija i da je i on motorista. često se posle viđali i pričali o tome. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Bigore, pa naravno da je debil sa pasatom, ali imas i pesacki par metara dalje. Da se zaustavio pasat, motor nastavio a izleteo pesak, sta bi bilo?
Svako svoju odgovornost snosi, u ovom slucaju je vozac auta kriv, a da je bilo drugcije onda bi i posledice bile drugcije. Sad govorimo o slucaju koji vidimo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da jeste kriv, ali je sudaru doprinela i brzina motora i manjak "vremena" za reakciju motoriste zbog sopstvene brzine.  Nije apsolutna odgovornost na autmobilisti, zato sto se motociklista kretao brze od "ocekivane" i propisane brzine za taj deo puta kroz naseljeno mesto.

Mozemo ovako do sutra, ali da bi za nas bilo bolje mora da se svaka situacija sagleda iz vise uglova, a ne na prvu loptu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Covjek mu presjekao putanju kretanja i kriv je za udes bez obzira sto je ovaj vozio (ako je vozio) malo brze jer nije vozio toliko brzo da nije bio uocljiv. Ne branim ja bajkera po svaku cijenu, vec se ne moze reci da sada vozac pasata nije kriv i opravdavati ga.
Ne bih da stvaram zlu krv preucavanjem, bice valjda jos podataka, pa ce se razjasniti

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je ono o čemu pričam. PRVO se vežbaju mentalne sposobnosti pa tek onda fizičke. Nažalost to u našim moto krugovima niko ne pominje.

 

Motociklista, konstantno MORA da skenira okolinu. Čim vidi belog "Passata" kako stoji posred puta, mora da mu se upali alarm da će potencijalno da ga pokrši tako što će da mu gurne haubu u točak. Pri tom stoje dva lika i ko ti garantuje da neće da pretrči ka automobilu? Motociklista u tom trenutku je već spreman da kontrolisano, progresivno koči. 

 

Meni ja žao i znam da ćete da me napadate ali u ovom slučaju motociklista je mogao da izbegne nesreću da je pravilno reagovao. Motociklista je uvek kriv. Pravno gledano, nije, ali je svaki motociklista kriv sam za sebe jer je uvek taj koji izvuče deblji kraj. Vozač automobila ne mora da ima toliku odgovornost i obavezu kao motociklista. Što bi, kad ima kavez oko sebe? Šteta na "Passatu" je 100 evra.

 

Ove situacije će uvek postojati i nikada neće biti iskorenjene dok automobili ne budu bili samostalni sa radarskim jedinicama. Ljudi su takvi, priglupi, bahati, ne znaju, ne umeju, sebični, rasejani, tužni, impulsivni i šta sve ne. Istražite malo koliko ljudi u Srbiji pije lekove za smirenje pa se mislite da li neko razmišlja o motociklistima? Ma kakvi... Razmišlja samo o onome što je jače od njega. Kamion, bus...

 

Morate jednom da se pomirite sa istinom. Sve je u glavi motocikliste.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja