Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
2 minutes ago, ProMaster said:

Prijateljski savet, nemoj to uvek raditi, osim ako ne procenis da postoji opasnost.. Razmišljao sam isto, ali me instruktor kada sam položio, savetovao da ni kada je auto iza , niti kada ide u susret ne pravim mesto sklanjajući se iz čista mira. Mnogi ne znaju da procene, krenuće, zakacice te u najmanju ruku retrovizorom, gubiš kontrolu i tu je tvoj kraj.

Naravno da neću biti ludak koji se ni po koju cenu neće skloniti, ali raditi to uvek, zaista nije pametna stvar.
Moja traka je moja traka, ako hoće da obidje, neka sačekate, neka na mene gleda kao na teški kamion i biće mu lakše.

Pa šta ja znam, ja lično ne trpim da se neko vuče iza mene toliko blizu. Ako sam ja brži (uglavnom je to slučaj), držim odstojanje ispred drugog vozila. Ako to vozilo ubrzava da me pretekne, čim naiđem na dionicu puta pogodnu za to pomjerim se desno, usporim i mahnem mu rukom da prođe. Ne insistiram na tome da budem ispred po svaku cijenu pa shodno tome nikad nisam ni bio u situaciji koju ti navodiš da me neko izgura sa kolovoza (ni slučajno ni namjerno).

 

Ali naravno, držim se sredine trake kad moram i kad smatram da nije bezbjedno ići desno zbog prepreka uz put, lošeg stanja puta (rupe, šljunak, itd.) ili loše vidljivosti. Tako da se slažem sa tobom da ne treba tjerati desno po svaku cijenu, tvoje pravo da koristiš put isto je kao i drugih vozača i to niko ne može da ti ospori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 50 minuta, popovich je napisao:

Pa šta ja znam, ja lično ne trpim da se neko vuče iza mene toliko blizu. Ako sam ja brži (uglavnom je to slučaj), držim odstojanje ispred drugog vozila. Ako to vozilo ubrzava da me pretekne, čim naiđem na dionicu puta pogodnu za to pomjerim se desno, usporim i mahnem mu rukom da prođe. Ne insistiram na tome da budem ispred po svaku cijenu pa shodno tome nikad nisam ni bio u situaciji koju ti navodiš da me neko izgura sa kolovoza (ni slučajno ni namjerno).

 

Ali naravno, držim se sredine trake kad moram i kad smatram da nije bezbjedno ići desno zbog prepreka uz put, lošeg stanja puta (rupe, šljunak, itd.) ili loše vidljivosti. Tako da se slažem sa tobom da ne treba tjerati desno po svaku cijenu, tvoje pravo da koristiš put isto je kao i drugih vozača i to niko ne može da ti ospori.

 

Upravo, čim vidim u retrovizorima da mi se vozilo približilo sa namerom da me pretekne, na prvom pogodnom pravcu popustim gas i dam mu dovoljno prostora da to učini jer je u velikoj većini slučajeva u pitanju naloženi gastos u audiju koji želi da pokaže kako je brz.

 

Inače, znak STOP znači da je svaki put, bez izuzetka, neophodno vozilo potpuno zaustaviti ispred zaustavne linije, bilo da je na 2, 4 ili 18 točkova.  Sve mimo toga se smatra nepoštovanjem saobraćajne signalizacije.   I da se ne lažemo, većina nas to krši.  Ne uvek, ali ako procenimo da je bezbedno (a ko nama daje za pravo da procenjujemo kada je u redu kršiti saobraćajne propise?),  isto kao i prekoračenje brzine u naseljenom mestu (ko vozi 50kmh Savskom, preko Brankovog mosta?), gaženje pune linije, itd.   Nisu motoristi ništa bolji od automobilista, samo smo dosta osetljiviji na svaku nezgodu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 9.4.2020. at 14:11, popovich je napisao:

Dakle, kad nema nikoga iz suprotnog smjera (znači samo onda kad se u to uvjeriš svojim očima) onda ne smatram gaženje bijele linije kao nešto zbog čega bi trebalo da se nerviram i bjesnim. I sâm to nekad radim ali NIKAD u nepreglednim krivinama ili u uslovima smanjene vidljivosti. To radim da bih lakše savladao krivinu bez usporavanja

 

Pre 4 sati, popovich je napisao:

Što se tiče volana (i kormana), držim ga kako treba i vozim kako treba (i motor i auto i kombi i kamion). Da nije tako, ne bih izabrao da radim taj posao.

Vidis, ovo si ti napisao, tvoje reci.

Ne mozes za sebe reci kako drzis volan kako treba i gazis liniju, prosto te dve radnje ne idu jedno sa drugom.

Drugo boldovano je upravo ono sta rade vozaci automobila sa veci deo slika iz ove teme.... svi bi da lakse savladaju krivinu, ko je*e ostale.

 

Pre 4 sati, popovich je napisao:

Saslusaj me sad pazljivo, dam ti jedan predlog....

Slike koje sam okacio sa "malo odstupanja" su na deonicama koje su (jedne od) najomiljenije za nas bajkere. To je na relaciji Avala - Ralja i Topola - Rudnik..... kad je lepo vreme, vikend, tu zna proci na dnevnom nivou xxxx kolega, dal sami il sa lepsim polovinama, nebitno.

 

Siguran sam da i ti imas jednu takvu omiljenu deonicu gde teras bajk.

E sad, pregledaj sve slike sa pocetka ove teme, sedi u automobil i vozi isto tako.... sa "malo odstupanja" kad vri od kolega na 2 tocka.

Gazi po liniji, predji malo u suprotnu traku u krivini, secni dok ti dolazi kolega u susret koji je mozda bas tu oborio motor, treba mu to parce da bi uziva u krivini u svojoj traci.

Sta njemu (bajkeru) znaci to parce 20-30cm kad do bankine ima mesta za prolaz, nema toliko veze sto je moj tocak, retrovizor, krilo tu.

Procitaj ovo ponovo, posto ocigledno nisi razumeo ili neces da razumes ili hoces da ti nacrtam, pa mi ondak reci da li je opravdano "malo odstupanje"?

 

Pre 2 sati, popovich je napisao:

Treba uživati ali treba uvijek biti i na oprezu, tj. u "stanju pripravnosti". To je NAŠA obaveza. Pa u skladu s tim, pošto već imamo tu veoma važnu obavezu koja nas stalno mentalno opterećuje, smatram da se ne treba opterećivati sitnicama i trošiti živce zbog drugih vozača kad nas isti zaista ne ugrožavaju (jer to gaženje pune kad ideš IZA nekoga je za mene potpuno NEBITNA STVAR). Treba biti smiren i hladne glave da bismo mogli reagovati adekvatno onda kad to situacija zaista bude zahtjevala od nas. To je moj stav.

Mozda tebi nije, al meni jeste jer ne znam dal ce u toj poziciji ostati ili nastaviti dalje ka suprotnoj traci.

Nije me mrzelo, da odvojim neke slike sa danasnje voznje, relacija Lazarevac - Arandjelovac ili ti put mnogih bajkera.

 

verujem da je i on ubedjen da nema nikog, da je bezbedno to sto radi

zeli samo da lakse savlada krivinu

Screenshot_2020-04-10_23.06.24.png

 

pojma nema da ga stizem, pojma nema da sam iza, hocu da ga preteknem

Screenshot_2020-04-10_23.06.32.png

 

Pitam se, kako bi mi bilo da sam krenuo u preticanje tog momenta kad je on odlucio da nicim izazvan predje u drugu traku? Pitam se sta ce on u drugoj traci kad nema nikog ispred njega.... da mozda ne savladava lakse krivinu....hhmmm moze biti?

Ovako je jedne godine najebao drugar, isti scenario, automobil mu je slomio fuzaster na Fazeru, drugi drugar takodje prosao sa stetom na Apriliji.

 

nikako da se vrati kako treba, pici po liniji, ne znam hoce li sad desnu zalomiti

Screenshot_2020-04-10_23.07.06.png

 

Pre 4 sati, popovich je napisao:

Međutim sa motorom imam dovoljno prostora pa ne dižem ruke i ne sviram. To se zove tolerancija.

evo jes jedne scene takodje od danas na istoj relaciji, pogledaj kakva lepa krivina

Screenshot-2020-04-10-22-50-23.png

 

pogledaj gde je bata

Screenshot-2020-04-10-22-50-36.png

 

Screenshot-2020-04-10-22-50-52.png

 

On se sklonio, vratio u svoju traku i nastavio ko da nista nije bilo. Mene i onako skenjanog, videvsi jos jednog u svojoj traci je nacisto dotuklo a evo i zasto.

 

od momenta kad sam ga spazio

Screenshot-2020-04-10-22-54-36.png

 

do momenta gde bi mogao nastati kontakt, prosla je cela 1 sekunda

Screenshot-2020-04-10-22-54-51.png

 

Eto, sad ti reci meni kako da ne dignem ruku, sta ce u mojoj traci, krivina, puna linija?

Sreca video me je, vratio se a mogao je da me i ne vidi i to sve za 1 pa nek bude i 2 sekunde.

 

evo onih koji pr*aju na sitno, isto danas ista relacija Lazarevac - AR

ovaj me je zaljuljao koliko je brzo proleteo

Screenshot-2020-04-10-22-57-54.png

 

Screenshot-2020-04-10-22-52-41.png

 

ka Rudniku

Screenshot-2020-04-10-22-42-40.png

 

O ovim situacijama ja zborim, gde te ubiju u pojam, gde prestaje svako uzivanje u voznji jer ne znas sta te ceka iza sledece krivine i koliko ce neko da je sece i dal ce te sjebati.

 

Pre 4 sati, popovich je napisao:

I na kraju da kažem da mi je žao što si imao tu nesreću da naletiš na takvog morona, ali ja nisam jedan od takvih. Taj nije malo zagazio punu pa da može da se toleriše nego prešao u tvoju traku što je potpuno neoprostivo. I ako neko hoće da me stavi u isti koš sa takvima, onda se možeš kladiti da ću da se branim jer neutemeljene optužbe prezirem.

Nisam rekao, nit napisao, nit te pa stavljam u isti kos, zapravo samo ukazujem na stanje svesti kod nasih vozaca, na ne kulturu u saobracaju gde direktno ugrozavaju tudj zivot.

Mozda nekom gazenje linije izgleda smesno, meni ne jer od gazenja linije ocas posla se dodje do celog vozila u traci.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Prvo - očigledno se ne slažemo pa neću dalje da ulazim u raspravu jer nema svrhe. Sve što sam imao rekao sam jasno na čistom srpskom jeziku i bez dvosmislenih riječi, pa onaj ko hoće može i razumjeti. Tvoje kontradiktorne stavove već sam citirao i prokomentarisao pa ne želim da se ponavljam.

 

Drugo - ako si htio da dokažeš da sam ja licemjer, nije ti pošlo za rukom. Naime, iako si prva dva citata izvukao iz dva odvojena posta, značenje je ipak tu za onog ko čita ono što je napisano, a ne ono što on misli da je napisano. Ali evo da ja tebi nacrtam - "lakše savladati krivinu" i "držati volan kako treba" zapravo idu jedno uz drugo. Mislim na tvoj snishodljivi ton kad si aludirao da ne znam da "držim volan i vozim podjednako" kao da ti jedini znaš kako da voziš u svojoj traci, pri tom potpuno ignorišući ono što sam rekao u kom slučaju donosim odluku da siječem krivinu.

 

Treće - opet ću citirati tebe i opet pokazati tvoje licemjerne stavove:

 

47 minutes ago, Satelis said:

verujem da je i on ubedjen da nema nikog, da je bezbedno to sto radi

zeli samo da lakse savlada krivinu

Screenshot_2020-04-10_23.06.24.png

 

pojma nema da ga stizem, pojma nema da sam iza, hocu da ga preteknem

Screenshot_2020-04-10_23.06.32.png

 

Pitam se, kako bi mi bilo da sam krenuo u preticanje tog momenta kad je on odlucio da nicim izazvan predje u drugu traku? Pitam se sta ce on u drugoj traci kad nema nikog ispred njega.... da mozda ne savladava lakse krivinu....hhmmm moze biti?

Ovako je jedne godine najebao drugar, isti scenario, automobil mu je slomio fuzaster na Fazeru, drugi drugar takodje prosao sa stetom na Apriliji.

 

nikako da se vrati kako treba, pici po liniji, ne znam hoce li sad desnu zalomiti

Screenshot_2020-04-10_23.07.06.png

Pa i nema nikoga iz suprotnog smjera, za šta puna linija i postoji. To isto važi i za tebe. Dakle ti sâm kažeš da si htio da ga pretičeš na PUNU LINIJU. Ti, koji tvrdiš da odstupanja ne smije biti ni malo (i to crvenom bojom). Koliko ja vidim on siječe punu kad nema nikoga, ali ti hoćeš to isto PLUS da pretekneš njega na punu liniju. Mislim da je tu dovoljno rečeno, moji argumenti više nisu potrebni.

 

I četvrto - nemoj da citiraš sebe a da to postavljaš tako da piše kao da sam to ja rekao (dio koji si mi ponovio i rekao da ga nisam razumio). Razumio sam ja, to ti je omiljena dionica. Imam ih i ja, pa šta? To ne znači da je to moje vlasništvo. Uživam dok vozim i pri tom vozim defanzivno kad mi neko dolazi u susret. Ti ako želiš bežbrižnu i savršenu vožnju, fino na motor u 10 naveče pa peglaj do ponoći. Ja često volim noću da vozim svoje omiljene dionice kad želim da sam sâm na cesti. U suprotnom, ako te toliko strah - zašto onda voziš tu? Nađi neke za tebe sigurnije puteve i završena priča. Zašto navlačiti mak na konac?

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Smesno koliko nisi u pravu, tako i zamisljam profil prosecnog Srbende koji drzi cackalicu u ustima i pegla svoju raspalu kantu preko linija i u tudjim trakama.... Mene prosle godine umalo ne ubi jedan takav koji je pored svoje dve trake uzbrdo, malo sekao krivinu i presao duplu punu liniju,tj usao u moju jedinu traku za kretanje nizbrdo, lokacija Borova Glava na Zlatiboru.  

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolega@popovich oladi malo, iskuliraj, izadji malo na vazduh, provozaj se malo kad nije zabrana kretanja. Nema teme u kojoj ne solis pamet i u kojoj nisi nekoga potkacio, a pri tom ti Kawa trosi 3 litra, mozda ali na ler da ga pustis....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Kolko sam video na narandzastom kombiju tu tablice TO,sto mu dodje u ovim krajevima kao u Bg kad vidis PA tablice :lol3:

Cast izuzecima,da se ne uvrede kolege iz tih mesta.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
45 minutes ago, Nole Bg said:

Kolega@popovich oladi malo, iskuliraj, izadji malo na vazduh, provozaj se malo kad nije zabrana kretanja. Nema teme u kojoj ne solis pamet i u kojoj nisi nekoga potkacio, a pri tom ti Kawa trosi 3 litra, mozda ali na ler da ga pustis....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Hvala na tvom doprinosu bez ijednog konkretnog argumenta u vezi bilo čega. Ja nikog nisam uvrijedio ali licemjerstvo (dvoličnost) ne podnosim i nemam običaj da ga prećutim (ako ne znaš šta to znači, to je kad neko radi jedno a priča drugo). Ni u jednom trenutku Satelisa nisam uvrijedio kao osobu niti rekao da ga to, što po ovom pitanju ima kontradiktorne stavove i izjave, čini lošom osobom. Samo sam ukazao na to što priča i na to šta radi, međutim šta će on iz toga svega izvući to zavisi od njega. Civilizovani odrasli ljudi imaju diskusije i oprečne stavove i jedni drugima ukazuju na greške u razmišljanju. Ako tebi to smeta, slobodno se odjavi jer forum nije za tebe.

 

Ne znam samo šta ti imaš od toga da mene provociraš i govoriš mi da iskuliram kao da si ti neki djelilac pravde ili ne znam šta (ja sam u svakom svom komentaru bio pristojan i uljudan), a pritom tvrdiš da ja drugima solim pamet i potkačujem u svakoj temi. To ne samo da je potpuno djetinjasta izjava, nego je i krajnje licemjerna pa je neću dalje komentarisati. Bilo kakve dalje provokacije od tebe i tebi sličnima neću uopšte komentarisati pa možeš slobodno da se zaustaviš na već izrečenom. Tebi izgleda činjenice nisu ništa drugo do provokacija pa svaka dalja komunikacija sa tobom bila bi uzaludna.

 

Ostalim pristojnim učesnicima foruma se izvinjavam za off-topic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 hour ago, Gajo Sevojno said:

Smesno koliko nisi u pravu, tako i zamisljam profil prosecnog Srbende koji drzi cackalicu u ustima i pegla svoju raspalu kantu preko linija i u tudjim trakama.... Mene prosle godine umalo ne ubi jedan takav koji je pored svoje dve trake uzbrdo, malo sekao krivinu i presao duplu punu liniju,tj usao u moju jedinu traku za kretanje nizbrdo, lokacija Borova Glava na Zlatiboru.  

Možeš li mi molim te reći u čemu KONKRETNO nisam u pravu? Paušalne generalizacije mi baš i ne idu od ruke, a nisam sposoban da ti čitam misli. Slobodno me citiraj pa da nastavimo diskusiju. I ako može bez prozivanja na nacionalnoj osnovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Isreno drago mi je sto nismo na istim talasnim duzinama niti cemo biti, a da nisam rekao nista napamet nego samo cinjenicno stanje to svi ovde znaju i vide. A pokusao sam da ti dam prijateljski savet ali ne vredi ti ostajes pri svome zato odje.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Daj bre popovich-u imas pp,tema za SIS,pa se raspravljaj do mile volje,sto mora svaka tema da ode u qrac zbog pojedinaca ja stv ne znam? Pratim ovu temu sto zbog tih bahatih mamlaza sto zbog slika deonica puta gde mogu iste i da ih ocekujem i stv ne zelim da citam 5 strana o raspravkama. Ako moze neko od admina da ocisti malo temu,mislim da je korisna a puni se glupostima.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
25 minutes ago, lestra said:

Daj bre popovich-u imas pp,tema za SIS,pa se raspravljaj do mile volje,sto mora svaka tema da ode u qrac zbog pojedinaca ja stv ne znam? Pratim ovu temu sto zbog tih bahatih mamlaza sto zbog slika deonica puta gde mogu iste i da ih ocekujem i stv ne zelim da citam 5 strana o raspravkama. Ako moze neko od admina da ocisti malo temu,mislim da je korisna a puni se glupostima.

Nije mi bila namjera da se raspravljam sa bilo kim, ali ovo je forum i služi za razmjenu mišljenja. Tema je "Bahati mamlazi" i slažem se da treba da postoji. Međutim nema potrebe da pretjerujemo i da svakog vozača koji učini neko malo odstupanje (koja inače SVI ČINIMO htjeli to priznati ili ne), nazivamo mamlazom. Tako se obezvrijeđuje sama pojava pravih idiota koji zaista ugrožavaju tuđe živote (vožnjom u suprotnoj traci u susret drugima, preticanjem u nepreglednim krivinama, oduzimanjem prava prvenstva, itd.). Takve mamlaze treba staviti na stub srama gdje im je i mjesto.

 

Ako nećemo da ih razlikujemo od ostalih koji nas u suštini ne ugrožavaju ne stvaramo dobru sliku o motoristima u očima ostalih učesnika u saobraćaju, već sliku zajedljivih i nervoznih ljudi kojima sve oko njih smeta i ugrožava ih i koji nisu sposobni da se i najmanje prilagode saobraćaju oko njih bez da imaju nervni slom. Ta slika se indirektno prenosi i na mene kao motoristu, a postoji već dovoljno predrasuda protiv nas generalno i ne treba nam još jedna. To svoje mišljenje sam dao međutim neki insistiraju da me zbog tog mišljenja razapnu kao nekog zlotvora. Šta je to sa ljudima pa im svako mišljenje koje se ne poklapa sa njihovim smeta i bode im oči? Stvarno mi nije jasno...

 

Evo ja se svima stvarno izvinjavam što sam se drznuo da kažem nešto otvoreno i iskreno. Molim vas da se ne ljutite.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moraju i ljudi na motorima da utuve u glavu da na putu nema obaranja i da se manu ivice gume. Koliko puta sam video da se pred pred ukrštanje puteva ne popusti gas, da se napada krivina kojoj se ne vidi izlaz i sl. 

 

Svako voli i ja volim da vidim gumu kojoj je korišćena cela gazna površina ali jbg, ne smem da dopusitm da koristim svoje mogućnosti za nagib a da posle nemam dovoljno veštine da u toj krivini reagujem ako se desi nešto nepredviđeno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 9.4.2020. at 14:11, popovich je napisao:

I da kažem nešto na temu pune linije: mislim da se previše pretjeruje sa tim u ovoj temi (koju sam kompletno pročitao). Naravno, gaženje pune linije je zabranjeno ali ne zato da bi neko snimao svaki pregaženi centimetar već iz jednog prostog razloga - da se ne bi ugrožavali oni koji idu iz suprotnog smjera. To je osnovna svrha pune linije, a ne da bi se zbog toga stalno upirao prst u nekoga.

 

Dakle, kad nema nikoga iz suprotnog smjera (znači samo onda kad se u to uvjeriš svojim očima) onda ne smatram gaženje bijele linije kao nešto zbog čega bi trebalo da se nerviram i bjesnim. I sâm to nekad radim ali NIKAD u nepreglednim krivinama ili u uslovima smanjene vidljivosti. To radim da bih lakše savladao krivinu bez usporavanja (nikad na motoru jer tad su krivine za mene izazov i uživanje). Smatram da bi bilo licemjerno od mene da onda to isto zamjeram drugima.

Popovicu, moram ti crtati jer ne vredi drugacije, vratimo se na pocetak.

 

Relacija pisanja predhodnih strana je vozac bajka, vozac automobila a mozemo ubaciti i vozaca teretnog vozila.

Zatim imamo omiljene deonice za nas bajkere, postupci kad je u pitanju bajk, postupci kad je u pitanju automobil.

 

Da krenemo redom, procitaj opet sta si rekao ovde obrati paznju na boldovano.....

Ovde kazes da je zabranjeno al ipak odobravas gazenje linije. Uzmimo u obzir da je totalno nebitno dal je ta linija isprekidana ili puna.

Ondak navodis da to radis kako bi lakse savladao krivinu.

 

Na ovaj tvoj post dobio si odgovor.....

On 10.4.2020. at 1:25, Satelis je napisao:

Rekao bi da aludiras na mene?

 

Shodno tome da ti odgovorim na prvo boldovano. Gazenje pune il isprekidane linije tj voznja po istoj je za moj dojam zabranjena bez pardona, ne prihvatljiva u svakom pogledu.

Sta ces ti na liniji, sta cu ja na liniji, sta ce bilo ko vozati/gaziti tockom liniju il jos gore preci za 20-30+cm u suprotnu traku, kad svako od nas ima dovoljno prostora u svojoj traci da vozi normalno, reci mi molmim te, ti il bilo ko drugi?

 

Nemam pojma koliko km imam na 4 tocka do sada, recicu dovoljno. Iz tog "dovoljno" naucio sam nesto. Nikad ne gazim liniju kakva god da je a tek ne pomisljam da "malo" predjem preko kako bi lakse savladao krivinu.

Pun K je takvih mamlaza koji bi da malo iseku, kako bi lakse, jelte savladali krivinu jer zasto da koci, smanji brzinu, presalta u nizu.... to je smaranje.

Znaci, prica je na relaciji vozac bajka, vozac automobila (kombija) i voznja po liniji ili prelazak u suprotnu traku, ne pricamo o preticanju.

 

Ovde sam obrazlozio zasto ne vozim po liniji (automobil) il jog gore da predjem preko iste za 20, 30+cm.....nikad!

On 10.4.2020. at 1:25, Satelis je napisao:

Druga stvar, smatram da sam vrlo vrlo oprezan u saobracaju, trudim se da sve pratim. Kakva god da je vidljivost, kakav god bio umetnik na 2 il 4 tocka, zivot te nauci da uvek ima veceg umetnika.

Jednom ces se zajebati, lazno uveriti da nema nikog iza ni ispred tebe, krenuces da malo sebi olaksas prolazak kroz krivinu preko linije..... stvorice se baja niotkuda, jer ima momaka koji su bas brzi.

Taj scenario sam doziveo na 2 kao i 4 tocka, gledao, pratio al ih nisam registrovao. Kad protutnji pored, u delu sekunde nesto se desi, resetuje me u momentu. Iz tog razloga, nikad ne gazim liniju, kamo li da predjem preko jer nikad nisam siguran 100% dal ce se pojaviti trkac baja.

Imam svoju traku, ne zelim nikog nositi na dusi zbog par cm suprotnog puta.

 

On 10.4.2020. at 1:50, popovich je napisao:

Međutim mislim da isto tako nije u redu skakati na svakoga ko malo odstupa, OSIM ako svojim postupcima očigledno ugrožava učesnike u saobraćaju iz suprotnog smjera. Mislim da treba imati malo više tolerancije u raznim situacijama i da sve što se gleda crno-bijelo nije najbolje. Zato sam rekao da je saobraćaj "živa" stvar u kojoj treba imati osjećaj za sivu zonu, odn. za situacije kad mala odstupanja od propisa ne mogu ugroziti nikoga. Nisam ni ja juče počeo da vozim i imam i ja dosta iskustva. Moje iskustvo mi govori da nema potrebe za pretjerivanjem i uvijek se može sa malo više tolerancije u saobraćaju.

Ovde opet odobravas malo odstupanje na sta sam te ja pitao sledece

 

Pre 19 sati, Satelis je napisao:

Sta je reper za "malo odstupa"?

Danas ce malo, sutra malo vise, prekosutra se zaneo, ponela ga pesma, iznervirao ga neko, cugnuo koju, zuri mu se....... hoce li sutra biti isto malog odstupanja ili malo veceg?

Ne malo, nego nema ni malo odstupanja, drzi volan i vozi podjednako u svojoj traci pa problema nikad nece biti.

Jasno sam te pitao sta za tebe znaci "malo odstupa" (posto to odobravas i sam ponekad radis), koliko je isto prihvatljivo?

Pricamo o voznji bajka, krivine i vozacu automobila koji eto "malo odstupa", ne pricamo o preticanju.

 

Posto nikako ne odobravam "malo odstupanje" tj voznju po razdelnoj liniji uz prelazak preko iste (ne govorim o preticanju vec iskljucivo o voznji) dao sam ti jedan predlog. 

Pre 19 sati, Satelis je napisao:

Saslusaj me sad pazljivo, dam ti jedan predlog....

Slike koje sam okacio sa "malo odstupanja" su na deonicama koje su (jedne od) najomiljenije za nas bajkere. To je na relaciji Avala - Ralja i Topola - Rudnik..... kad je lepo vreme, vikend, tu zna proci na dnevnom nivou xxxx kolega, dal sami il sa lepsim polovinama, nebitno.

 

Siguran sam da i ti imas jednu takvu omiljenu deonicu gde teras bajk.

E sad, pregledaj sve slike sa pocetka ove teme, sedi u automobil i vozi isto tako.... sa "malo odstupanja" kad vri od kolega na 2 tocka.

Gazi po liniji, predji malo u suprotnu traku u krivini, secni dok ti dolazi kolega u susret koji je mozda bas tu oborio motor, treba mu to parce da bi uziva u krivini u svojoj traci.

Sta njemu (bajkeru) znaci to parce 20-30cm kad do bankine ima mesta za prolaz, nema toliko veze sto je moj tocak, retrovizor, krilo tu.

Nakon ovog predloga, da sednes u automobil, odes i vozis dzadom koja je omiljena za bajkere tako sto ces "malo odstupati" usledilo je pitanje....

 

Pre 13 sati, Satelis je napisao:

Procitaj ovo ponovo, posto ocigledno nisi razumeo ili neces da razumes ili hoces da ti nacrtam, pa mi ondak reci da li je opravdano "malo odstupanje"?

Odgovor nisam dobio, jasno sam ti sve napisao.

 

Ovde si pomesao zabe i baba uz reci da sam licemeran

Pre 12 sati, popovich je napisao:

Treće - opet ću citirati tebe i opet pokazati tvoje licemjerne stavove:

 

Pre 12 sati, popovich je napisao:

Pa i nema nikoga iz suprotnog smjera, za šta puna linija i postoji. To isto važi i za tebe. Dakle ti sâm kažeš da si htio da ga pretičeš na PUNU LINIJU. Ti, koji tvrdiš da odstupanja ne smije biti ni malo (i to crvenom bojom). Koliko ja vidim on siječe punu kad nema nikoga, ali ti hoćeš to isto PLUS da pretekneš njega na punu liniju. Mislim da je tu dovoljno rečeno, moji argumenti više nisu potrebni.

Do sad smo pricali o voznji i odstupanju/gazenju il prelasku linije a ti ovde mesas sa preticanjem sto nema veze sa vezom.

Ja nisam vozio bajk po liniji, vec hocu da ga preteknem kao sto vecina nas radi kad je na 2 tocka, cekam pogodno mesto i momenat.

 

ovde sam ti jasno obrazlozio kad sta radim sto se preticanja tice i kako se ponasam

tako da nemoj mesati babe i zabe

Pre 19 sati, Satelis je napisao:

- Kad sam na 2 tocka, preticem kad smatram da je sigurno, bez obzira da li je puna ili isprekidana linija. Uvek bacim pogled nazad, da se uverim da kolega iza vec nije poceo preticanje... ako jeste, nema preticanja, cekam svoju sansu.

Nisam samo ja bitan, ja brz, ja ispred svih, ja da preteknem, ja da se ubacim da budem prvi.

Mislim na sebe i ljude oko sebe te moram gledati na sve, i na onog ispred mene i na onog iza i na pesaka, biciklistu il sad ovi novi sto su se pojavili sa el. trotinetima.

- Kad sam na 4 tocka, preticem preko pune linije (ma da to nije preticanje vec zaobilazenje) samo ako naidjem na vozilo koje stoji ili se krece bas sporo, suprotno nikad, cekam isprekidanu liniju.

Nije me mrzelo da ponovo sve citam, dug je dan a imam ga i sutra.

Procitaj sve tvoje i moje postove pa donesi zakljucak o cemu je rec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, popovich je napisao:

Nije mi bila namjera da se raspravljam sa bilo kim, ali ovo je forum i služi za razmjenu mišljenja. Tema je "Bahati mamlazi" i slažem se da treba da postoji. Međutim nema potrebe da pretjerujemo i da svakog vozača koji učini neko malo odstupanje (koja inače SVI ČINIMO htjeli to priznati ili ne), nazivamo mamlazom. Tako se obezvrijeđuje sama pojava pravih idiota koji zaista ugrožavaju tuđe živote (vožnjom u suprotnoj traci u susret drugima, preticanjem u nepreglednim krivinama, oduzimanjem prava prvenstva, itd.). Takve mamlaze treba staviti na stub srama gdje im je i mjesto.

Vidis ja ne cinim nikakvo odstupanje (voznja po ili malo preko linije, ne pricam o preticanju) kad sam u automobilu, al bas nikad i tako bi trebalo da se svi ponasamo!

 

Obrazlozio sam zasto to ne radim, napisano....

On 10.4.2020. at 1:25, Satelis je napisao:

Druga stvar, smatram da sam vrlo vrlo oprezan u saobracaju, trudim se da sve pratim. Kakva god da je vidljivost, kakav god bio umetnik na 2 il 4 tocka, zivot te nauci da uvek ima veceg umetnika.

Jednom ces se zajebati, lazno uveriti da nema nikog iza ni ispred tebe, krenuces da malo sebi olaksas prolazak kroz krivinu preko linije..... stvorice se baja niotkuda, jer ima momaka koji su bas brzi.

Taj scenario sam doziveo na 2 kao i 4 tocka, gledao, pratio al ih nisam registrovao. Kad protutnji pored, u delu sekunde nesto se desi, resetuje me u momentu. Iz tog razloga, nikad ne gazim liniju, kamo li da predjem preko jer nikad nisam siguran 100% dal ce se pojaviti trkac baja.

Imam svoju traku, ne zelim nikog nositi na dusi zbog par cm suprotnog puta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
33 minutes ago, Satelis said:

Procitaj sve tvoje i moje postove pa donesi zakljucak o cemu je rec.

Nema potrebe da se ponavljamo, kao što rekoh očigledno se ne slažemo i mislim da je bolje da na tome ostane.

Hvala na izdvojenom trudu i želim ti bezbjednu vožnju u svakom slučaju. I podržavam temu (bez obzira što ne podržavam sve u temi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hajde da probam da vratim temu na neku normalu.

Većina nas (motorista) prekoračuje brzinu i tu nema mnog neke priče da li je tako ili nije. I ja sam uglavnom preko crte, ali sam često i ispod maksimalne brzine vozim po nekoj svojoj proceni).

Većian se i provlači između azutomobila ispred semafora (povremeno i ja to činim, ali vrlo sporo i pažljivo).

Na snak STOP uglavnom usporim i ne stajem (ali se uverim da je to bezbedno).

Većina nas pretiče povremeno i preko pune linije (i ja to povreno uradim, ali opet samo u situaciji kada sam potpuno siguran da je to bezbedno i da nikog ne ometam).

Hoću da kažem često uradimo nešto što je nedzvoljeno, ali je osnovno da moramo da budemo svesni da time KRŠIMO PROPISE i da budemo spremni da za to snosimo i posledice, a ne da se inatimo kako je to u redu.

Ono što ja nikada ne radim je to da "sečem" krivine (prelazim u suprotnu traku) bilo da je puna ili isprekidana linija i to iz više razloga: 

1. To nje dozvoljeno (kažnjivo je).

2. Kada vozim nije mi cilj da ostvarim najbolje vreme na toj krivini, nego da je najlepše prođem.

3. Najbitnije je to što se takvom vožnjom stiče navika da se to primenjuje bez razmišljanja i posle nekog vremena čovek uopšte i ne primeti da je "zalutao" u suprotnu traku. Za one koji uz to još koriste i mobilni tokom vožnje je to odličan recept da uopšte ne registruju vozilo koje im dolazi u susret i da postanu svesni tek kada osete udarac.

I nikada iz "zaleta" ne vršim preticanje, nego svojom trakom dođem do onog ispred sebe, ablendujem (ili pritisnem i sirenu) i onda pretičem. I nikada ne pretičem kolonu odjednom, nego auto po auto (eventualno dva auta).

Da ponovim ono što nkada ne radim: Ne "sečem" krivine (ne prelazim u tuđu traku bez potrebe) i ne pretičem kolone "u cugu".

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 20 minuta, popovich je napisao:

Nema potrebe da se ponavljamo, kao što rekoh očigledno se ne slažemo i mislim da je bolje da na tome ostane.

Hvala na izdvojenom trudu i želim ti bezbjednu vožnju u svakom slučaju. I podržavam temu (bez obzira što ne podržavam sve u temi).

Tiiii sto si neki covek, di sad pobeze?

Pricacemo za koji mesec kad dodjem u B. Luku, odaberi mesto gde su dobri cevapi uz lokalno toceno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Satelis sreca da si dobro prosao. Taj degenerik ne treba da ima vozacku dozvolu. ugrozava i sebe i druge, i dok ga neko ne prevaspita on ce tako da nastavi.

 

a sto se tice pravila voznje, svi ovi koji misle da treba da se pretice preko pune, objasnite to policiji kada vas nekad budu videli i zaustavili. da se razumemo, i ja ponekad preteknem preko pune, ali mi je BEZBEDNOST svih ucesnika uvek na prvom mestu.

 

Kad vozim auto, pridrzavam se propisa 100%, niti zurim, niti se kurcim, niti me zanima ta vrsta voznje.

 

Kad vozim motor, ne postujem propise 100% moram priznati, umem da poteram od semafora do semafora, da popnem na trotoar, da se provucem izmejdu kola, da prekoracim przinu... svi to radimo. ali opet, mora da bude BEZBEDNOST na prvom mestu.

 

ja ovu temu pratim stalno, vozim motor, i svestan sam rizika. uvek sam najsporiji u grupi u kojoj se vozim (iako vozim duze od nekih) jer se plasim, da iza svake krivine ima po jedna budala.

 

Pazite se ljudi, i zapamtite, znam da svi ponekad prekrsimo zakon u voznji, ali moramo da ostanemo realni i da budemo svesni da smo to uradili, a ne da mislimo da je to normalno!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 16 sati, Satelis je napisao:

prestaje svako uzivanje u voznji

Za sve ucesnike u temi.Na Satelisovim fotkama(da ne kopiram ceo post),nebitno da li vozis 50 ili 150 ovo je poenta svega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da smo dovoljno dobro prezvakali temu sta sme, sta ne sme, sta radimo i sta ne bi trebalo da radimo u saobracaju, bez obzira dal danas vozim bajk ili automobil.

 

Mamlaz je covek, bahatog ponasanja koji svojom voznjom direktno ugrozava druge ucesnike u saobracaju. Nekad bude u manjoj meri, nekad u vecoj a nekad i sa smrtnim ishodom.

Mamalz je covek, koji danas vozi bajk, sutra automobil, prekosutra moze biti u kombiju...

Prevozno sredstvo nije bitno, bitan je nacin voznje tj upravljanje istim.

 

Brzina, 2 tocka.....

Da pricam u tudje ime necu, recicu i priznajem da prekoracujem brzinu kad vozim bajk.

Vozim brzinom kojom smatram da je u datom momentu sigurna i bezbedna po mene i svet oko mene. Za bilo koje iznenadno desavanje, ostavljam sebi prostora da mogu adekvatno odreagovati i time spreciti stetu (spasilo me xx puta).

 

Dal je ovo ispravno, sigurno da nije. Dal su ogranicenja brzine na nekim deonicama ispravna, sigurno da nisu. 

Propisi su tu da se postuju, plavci su tu da kaznjavaju, mi smo tu da vozimo po nasoj volji i snosimo posledice za postupke, svako je kovac svoje sudbine.

 

Nasa volja je sarenolika.

I ako sam rekao da necu pricati u tudje ime, moram reci da ne poznajem kolegu bajkera, koji nije prekoracio brzinu.

S'tim sto neko prekoraci sa 10-15-20km/h preko ogranicenja, kao sto ima kolega koji doobrano premase cifru, velike brzine za date uslove.

Ako dodje do sranja, najcesci scenario....ishod bude isto tako velkoo sranje, sto je dato za ocekivati.

 

Takvom voznjom prvenstveno ugorozavas svoj zivot, potom moze stradati pesak ako se bas tad potrefi momenat da je nacrtan gde ne treba i na kraju, najmanju stetu (telesnu) ima vozac automobila, kombija.

Ma da ni tu nema pravila, zbog prevelike brzine kolege bajkera, mogu oba vozaca da podlegnu nastalim povredama, tako sto kolega bjker direktno kroz soferku smrska vozaca automobila na licinom mestu.

 

Da solim pamet nikad nisam, niti cu, jedino sta mogu reci na temu brzine je sledece....

vozite po propisu - ako mezete

vozite malo brze - al bezbedno 

budite najbrzi - al najbezbedniji, opet ako mozete

 

- Preticanje vozila, 2 tocka.....

Delim podelu na grad i van grada, pa van grada opet delim na naseljeno i ne naseljeno mesto.

 

U gradu gotovo da nema preticanja, mnogo je nepoznatih i ne predvidivih mogucih manevra od strane vozaca automobila kao i pesaka il dece. Bez najave (migavca) skrene da kupi nesto na trafici, ode levo u neku ulicu, jace prikoci jer je video komsiju na stanici, polukruzno okretanje, istrci dete za loptom il biciklom i jos xx raznih mogucnosti.

 

Van grada, naseljeno mesto je malo blaza varijanta al svakako nema opustanja.

Tad vise gledam oko sebe sta imam (poprecna ulica, b. pumpa, prodavnica, parking....) pa shodno tome procenim dal mogu preteknuti ili ne. Tu vise igra ulogu citanje vozaca ispred tebe.

 

Van grada, gde nije naseljeno, jedino cega se bojim je to kad krenem u preticanje, dodjem do pola automobila, isti takodje bas tad krene u suprotnu traku ili jos grdje otpocne skretanje na levo.

U obe situacije vozac automobila nije pogledao il te nije video u retrovizoru ako je u opste i pogledao da si otpoceo preicanje, cesto bez najave tj migavca.

Za prvo zbivanje, spasice te sirena, drznuce se i vratiti u traku.

Za drugo zbivanje pomocice ti sirena al ono sto ce te spasiti je brzina i dobra kocnica/guma.

 

Kad pricam o preticanju, moram spomenuti i liniju tj horizontalnu signalizaciju. Isprekidana ili puna il dupla puna il "ostrvo", nije bezveze tu gde jeste nacrtano i ima svoje znacenje.

 

Opet moram priznati da preticem preko pune linije, nekad i preko duple pune kao i preko "ostrva". Svstan sam sta radim, da krsim zakon i spreman da za isti odgovaram.

Al to sad nije bitno, bitno je da kad preticem, ne preticem iz daleka vec tek kad pridjem vozilu koje zelim da preteknem.

Ako se uverim da kolega bajker (ili automobil) koji je iza mene i koji je brzi od mene sa istim mislima (preticanje) , vidim ga u retrovizor......ne preticem nit pod razno.

Isto kao sto ne preticem ako procenim da bi ugrozio onog iz suprotnog smera (pa i sebe).

 

Jedared sam se tako zajebao, nisam pogledao u retrovizor, mislio sam da sam brz da iza mene nema nikog.... misliti i cvece brati, nije isto.

Kad sam bio na pola vozila kog preticem, stvorio se jos jedan automobil pored mog levog kolena.... mnogo neprijatna scena, moja greska bez obzira na sve, trebao sam prvo pogledati u retrovizor pa suprotna traka pa tek onda preticanje ako je sve Ok.

 

Ne opravdavam postupak, krsenje zakona, nit sebe, svestan sam horizontalne siganlizacije, svestan sam svega jer sam jos uvek pri cistoj svesti i mozda zdravoj pameti.

Jedino sta mogu reci, ako vec preticete tamo gde nije dozvoljeno, radite to na sto bezbedniji nacin, nikog ne dovodivsi pod znak ? u nadi da vas nece naguziti zakon.

 

- Voznja, 2 i 4 il vise tockova.....

Uzecu u obzir sva vozila koja se mogu zadesiti na drumu, jer nismo mi samo vozaci motocikla. Voznja od tacke A do tacke B koju svi imamo, nebitan je broj tockova.

 

Bez obzira dal vrteo djevrek, drzao korman il heblove.... drzi se unutar svoje trake! 

Vozi od desne do razdelne linije, ima dovoljno prostora, nemoj tockom gaziti liniju nikad jer nema potrebe, il jos grdje preci istu iz bilo kog razloga (laksi prolaz kroz krivinu, bez usporvanja uzrokovana brzom voznjom od uslova na putu).

Akcenat je na vozace automobila, mnogi gaze liniju, seku krivinu al bas mnogi.

Isto tako se odnosi na kolege trkace, njih troje poredjane u strelce u desnoj krivini, njima leva.

Prvi je tik uz razdelnu liniju, drugi za malo preko vec je u mojoj traci a o trecem da i ne govorim gde je.... dobili su sirenu i srednji prst mamalazi jedni, ljuljaju avalskim, cemu samo?

 

kad mogu oni postovati svoju traku, sto ne bi mogli i ostali koji su daleko manji

ovo su slike takodje od juce, problema sa njima nisam imao

Screenshot-2020-04-10-22-44-56.png

 

Screenshot-2020-04-10-23-07-38.png

 

koliko je samo "daleko" od razdelne linije

Screenshot-2020-04-10-23-07-45.png

 

Screenshot-2020-04-10-23-17-01.png

 

Screenshot-2020-04-10-23-34-15.png

 

Screenshot-2020-04-10-23-35-39.png

 

Screenshot-2020-04-10-23-35-45.png

 

Screenshot-2020-04-10-23-35-10.png

 

ovaj covek pazi na nas bajkere

Screenshot-2020-04-10-22-22-29.png

 

Gagi i Srecko su ga vec pretekli, video me je u retrovizor, zna koja mi je namera

Screenshot-2020-04-10-22-22-37.png

 

pravi mi mesta da komotno prodjem

dobija par kratih sirena i visoko podignut palac na gore u znak zahvalnosti

Screenshot-2020-04-10-22-22-48.png

 

Zasto oni ne gaze liniju, secnu krivinu, veci je, jaci na drumu?

Ovi ljudi, vozaci kamiona koji ih lebom hrani, svesni su posledica ako napravi zajeb u saobracaju.... vrlo skupa igranka pa se igraj ako hoces.

Taj problem vozaci automobila nemaju pa im se moze bahatiti kako hoce, posledice su mizerne u odnosu na teskase.

 

To bi bilo to sta sam imao reci, nadam se da sam bio dovoljno jasan po nekim pitanjima i nadam se da necu vise morati objasnjavati sta, kako i zasto.

Ko zeli nek me osudi slobodno, po bilo kom pitanju, ja iz ove koze ne mogu pobeci.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 17 sati, Satelis je napisao:

 

 

 

 

 

pogledaj gde je bata

Screenshot-2020-04-10-22-50-36.png

 

Screenshot-2020-04-10-22-50-52.png

 

On se sklonio, vratio u svoju traku i nastavio ko da nista nije bilo. 

 

 

 

 

 

 

 

Malo secnuo krivinu,nista strasno.Ali posto imam 46 godina,razmisljam malo i o drugim stvarima.Mozda mu pozlilo,otisla letva volana,naleteo na prosuto ulje,izgubio kontrolu iz 1000 razloga.Da li ce se vratiti u svoju traku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, ivica744 je napisao:

Malo secnuo krivinu,nista strasno.Ali posto imam 46 godina,razmisljam malo i o drugim stvarima.Mozda mu pozlilo,otisla letva volana,naleteo na prosuto ulje,izgubio kontrolu iz 1000 razloga.Da li ce se vratiti u svoju traku.

Prošle godine se vraćam (pešice) iz seoske prodavnice i u desnoj ruci nosim kesu sa zejtinom i sa "bombom" (Zajčarsko od 2l). Na tom putu nema trotoara i krećem se levom stranom (uz sam jarak pored puta). I onda odjednom "tras" i kesa ode pedesetak metara ispred mene (isprati auto koji me je sustigao odpozadi i zakačio me retrovizorom). Usred dana, u njegovoj blagoj levoj krivini. Čovek seče do suprotne ivice puta. Krivo mi za pivo i krivo mi što sam bio par stotina metara daleko od kuće pa nisam mogao da sednem na motor i da ga sustignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@ivica744

 

Nista od toga Ivice, covek je pricao nesto suvozacu, zena je tu sedela. Desnom rukom joj je nesto objasnjavao.

Nista strasno i da je zaista imao nezgodu na putu, dovoljno prostora sam imao za izvlacenje i da je ostao u mojoj traci.

 

Posledice od jucerasnjeg stresa danas osecam, zbog voznje u grcu sad imam upalu misica na nogama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja