Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nedelja, 02.02. prva voznja u ovoj sezoni, uprtili se do Rudnika na kafu.

 

idila, bas malo saobracaja

Screenshot-2020-02-03-23-03-22.png

 

mora se naci bar jedan

Screenshot-2020-02-03-23-07-19.png

 

mamlaz

Screenshot-2020-02-03-23-07-33.png

 

Screenshot-2020-02-03-23-15-39.png

 

misli usmerene

Screenshot-2020-02-03-23-17-39.png

 

vidj lepote, pozdrav za kolege

Screenshot-2020-02-03-23-31-32.png

 

Za divno cudo, bez incidenta....onog jednog sa pocetka posta i ne racunam. Ispijamo kafu Srecko i ja, pridruzili se momci iz GM i tako.... ubismo vreme za cas.

 

vracamo se nazad, Topola - Mladenovac i dugacki pravci sa par blagih krivina

Screenshot-2020-02-03-22-50-22.png

 

tu smo oko 100km/h, pojavljuje se avtomobil u nasoj traci

na prvu ga nisam registrovao, velikom brzinom se kretao

Screenshot-2020-02-03-22-51-06.png

 

iskren da budem, zatecen sam bio a i izaslo se iz kondicije

Screenshot-2020-02-03-22-51-37.png

 

begam desno, sviram i psujem na sav glas

Screenshot-2020-02-03-22-51-49.png

 

sve se jako brzo desilo, dobro ga je gazio

Screenshot-2020-02-03-22-53-31.png

 

beli Opel, desni tocak maltene da je sisao sa puta

covek budali pravi mesta kako nas ne bi oduvao 

Screenshot-2020-02-03-22-54-04.png

 

i tako, do Ralje me prodje bes.... pozdrav za kolege

Screenshot-2020-02-03-23-40-41.png

 

sad jedna od najvecih zajeba na Avalskom, je kod skretanje za Vrcin

Screenshot-2020-02-03-23-43-22.png

 

ko ide ka Bg, ceka ga dugacak pravac, brza leva krivina, kratak pravac pa brza desna krivina gde je ujedno raskrsnica tj skretanje za Vrcin

Screenshot-2020-02-03-23-43-33.png

 

covek se opusti, previdi situaciju i ako ne smanji brzinu..... zurka u najvi

Screenshot-2020-02-03-23-43-48.png

 

mnogi se ovde iskljucuju i ukljucuju na dzadu, opreza nikad dosta

Screenshot-2020-02-03-23-44-19.png

 

na ovoj raskrsnici mnogi izvukli deblji kraj, prosle godine kolega izgubi zivot

ima tema u Crnoj Hronici, cak bese vozio devojku pozadi... pu pu pu

Screenshot-2020-02-03-23-44-26.png

 

na kratkom parcetu ovde vreba djavo, zajeb je brzina u glavnom

Screenshot-2020-02-03-23-44-48.png

 

a tu je popednik dana :sampion:

viber-slika-2020-01-26-12-32-01.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nekako kada se gleda na snimku ne izgleda toliko ozbiljno ali u zivo nije bilo ni malo naivno, sreca da je kolega pratio situaciju

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbt koliko je ovo bilo blizu, bez migavca bez ikakve najave.... svaka cas kolegi da je onako ladno odreagovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jeste nezgodan mrtvi ugao, ja na renou imam bez obzira sto su veliki retrovizori ali poenta je ne mijenjati naglo pravc! Meni je najnezgodnije kada neko uradi nekakav ne predvidjen manevar, cak i ako me ne ugrozi iscima me, pa neko vrijeme vozim pod stresom i ne razmisljam kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da je ovaj mamlaz u autu dao žmigavac pre bilo kakve radnje menjanja trake, kolega na motoru bi video taj žmigavac na vreme i svirnuo bi i tako bi upozorio vozaca automobila da ima nekoga i u mrtvom uglu...

Ovako je ovo čisto bahaćenje i bezobrazluk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 12 minuta, ThePainkiller je napisao:

Da je ovaj mamlaz u autu dao žmigavac pre bilo kakve radnje menjanja trake 

Ах, па то се не ради. Ниси шмекер ако укључиш показивач правца... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nema mrtvog ugla, sve mora da se gleda. Ljudi ne gledaju auto gde je nego se namerno ubacuju u tuđu traku da bi prošli kuda su zamislili, a motor će bez razmišljanja da iseku.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Nema mrtvog ugla rođaci. Podese se retrovizori spram vozača i sve se vidi. Okrene se glava po potrebi. Na sreću ljudi imaju vrat, nisu glave nataknute direktno na torzo. Da se vozimo u ficama i peglicama iz 80-tih koje su imale samo levi spoljni retrovizor pa da razumem, al većina danas ima podesiva ogledala i to na dugme. Moj auto ima 20 godina pa imam tu komociju. A sto se tice migavca, reno iz 1927 je imao zastavice koje iskoce sa strane i pokažu nameru skretanja a ovaj/ova osoba u autu nema izgovor za ne korišćenje istog. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
8 minutes ago, PetkovicBecej said:

Nema mrtvog ugla rođaci.

To bas i nije tacno, nema mrtvog ugla na vjerujem vecini vozila ali neka ga imaju. Napisah gore da na renou imam mrtvi ugao, prosto su upustili stakla retrovizora previse u plastiku, pa ih ona zaklanja par cm sto je dovoljno za mrtvi ugao. Ne nogu ja stalno pomjerati retrovizore da bih ga uklonio cas s jedne, cas s druge strane, a glavu dzaba okretati u pikapu. Prosto treba biti svjestan toga ako postoji i paziti na promjenu pravca, ja sam uzeo i male retrovizorcice pod drugim uglom da bih sto vise eliminisao taj mrtvi ugao ali i na njih se treba naviknuti. Problem je sto oni vozaci koji su vozili samo kola nemaju svijest o tome kako uticu na ostale ucesnike u saobracaju i tvrdoglavo misle da su samo oni u pravu dok ne ubiju nekog, a tad je kasno sto im dodje odozdo na gore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja ne znam dali se i ovde navlace postovi ili sta, mrtav ugao se dobija razdaljinom i uglom vozila koje se nalazi iza nas i u svakom retrovizoru postoji, samo moze biti veci i manji. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To što neko ne može da vidi lako, ne znači da je to opravdanje za ugrožavanje drugih. Tako da možda postoji manjkavosti nekog retrovizor koje tako nazivamo ali se to vidi na drugi način pre prestrojavanja i skretanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
5 minutes ago, X8 Vračar said:

što neko ne može da vidi lako, ne znači da je to opravdanje za ugrožavanje drugih

Apsolutno se slasem, na kraju i zakon ga nece osloboditi samo sto se neko poziva na mrtvi ugao ali je cinjenica da postoji i sto bi rekli juznjaci valja voditi red

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Bigor je napisao:

Apsolutno se slasem, na kraju i zakon ga nece osloboditi samo sto se neko poziva na mrtvi ugao ali je cinjenica da postoji i sto bi rekli juznjaci valja voditi red

Onaj ko menja poziciju na putu mora da proceni da li ne ugrožava nekog prilikom toga i da pre nego što započne tu promenu mora blagovremeno (migavcima) da obavesti one iza sebe o svojoj nameri, a ukoliko je svestan da ima mrtvih uglova mora da tu promenu započne sporo i oprezno (da bi dao vremena i prostora da se izvuče neko ko je već započeo preticanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500
Pre 11 sati, X8 Vračar je napisao:

To što neko ne može da vidi lako, ne znači da je to opravdanje za ugrožavanje drugih. Tako da možda postoji manjkavosti nekog retrovizor koje tako nazivamo ali se to vidi na drugi način pre prestrojavanja i skretanja.

Na ovo sam mislio pre svega. Svestan sam činjenice da konstrukcijski nije moguće izvesti da se sve vidi u svakom trenutku. Vozio sam i kombije i pikape, manja i veća auta, kad ima volje ima i načina da se vidi. Jedino gde bas nemoze vozač sam je kod uključenja na put pod oštrim uglom kad zbog manjka prozora ne vidite ništa sa desne strane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

17h Bulevar kod Vuka, turista pokušava da skrene levo u Bulevar iz Patrijarha Gavrila, bukvalno najmanje ulice koja izlazi na Bulevar, pri čemu seče najmanje 6 traka. Nisam video šta je bilo sa vozačem motora, verovatno je odmah odvežen u bolnicu.

Samo 1 ulica dalje je raskrsnica sa semaforom gde se može normalno skrenuti levo. Iz ove ulice, potvrdiće svako ko prolazi pored Vuka, nije moguće u 17h bezbedno skrenuti levo, mada formalno nije zabranjeno. a8fe8765145abad90da8429faf78d6dc.jpg&key=e274e9b010f8cd976b36253d2414d3d3aaa2834748d054dc6a8f93e430c7726b

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Danas oko podne krećem se pravo kroz raskrsnicu (mesto Žitkovac) iz pravca Niša prema Đunisu. Ispred mene lagano ide auto koji ne daje migavac (što znači da nastavlja pravo) i pri tome propušta da prođe auto koji mu dolazi s desna i koji ima prednost. Iza mene se isto kreće još jedan auto i onda vidim u retrovizoru kako se iza toga auta pojavljuje jedan koji počinje preticanje i tog auta a odmah pretiče i mene (a pri tome ima uključen desni migavac) i bude mi jasno da će na raskrsnici (ili i pre toga) da skrane udesno (i to preko mene). Brzina oko desetak kilometara na sat, dama (plavuša sa još jednom saputnicom) u momentu dok me pretiče i dok je upravo paraleleno sa mnom kreće udesno (vraća se u "svoju" traku) i  mene izbacuje na trotoar. Pošto sam već očekivao ovakvu situaciju nisam bio ugrožen (ivičnjak prema trotoaru je blag i nizak pa sam se tu "sklonio" i sačekao da "dama" prođe), pa pošto je morala da se zaustavi (jer je ispred nje bio auto) lepo je obiđem i kulturno je (Kroz njen otvoren prozor) pitam gde je završila obuku i ko joj je izdao lekarsko uverenje. Pri tome mi je bilo sasvim jasno da svojim postupkom ništa nisam postigao kod dotične, jer je bilo očigledno da ona uopšte nije u stanju da shvati šta je učinila.

Tako da u stvari pojma nemam da li je ovo za temu "bahati mamlazi" ili za neku temu "debili na putu".

U svako slučaju čuvajte se i gledajte da predviđate poteze onih oko vas, jer ako čekate da se nešto desi uglavnom nećete da imate vremena (ili mesta) za reakciju i spašavanje.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Odavno sam shvatio da jedino defanzivna vožnja može da mi sačuva živu glavu na drumu... Često postaje zamorno budno pratiti saobraćaj ispred i oko sebe, predviđati svačije poteze, nadane i nenadane, predviđati putanje, kalkulisati svačiju brzinu, kočioni put, mogućnost manevrisanja i ostalo...ali je to apsolutno jedini (bezbedan koliko-toliko) način da se ostane živ na motociklu u saobraćaju...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja