Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 hours ago, Interceptor BP said:

Ja sam tako pre jedno mesec dana ispred jedne kladionice,išla žena i gura kolica sa bebom i ne može da prodje reko "sačekajte malo" popeo sam se na haubu i prebacio kolica.Htela gospodja da obidje ali nije bilo potrebe :)

Da je naisao vlasnik, i da je pametan a ne balvan. Pozove policiju i tuzi te za unistavanje privatne imovine. A on plati kaznu za nepropisno parkiranje (koja je 5 soma dinara trenutno)

 

A tek ako dodje do obracuna, pa ga ti udaris, tu si ga ugasio.

 

Ne kazem da je on pametan, nije, kreteni samo parkiraju kola na pesacke zone, ali zamisli da preko nasih motora prebacuju stvari i penju se po njima. Ja imam garazu za svoj motor, ali gde ljudi koji nemaju garaze drze motor, na PESACKOJ ZONI!

 

PAMET U GLAVU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Poredis neuporedivo

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

 

 

Naravno da je neuporedivo..Ali ono kad pretjerujemo, pretjerujemo do kraja :)  Naravno da ima bahatluka svugdje, i naravno da određene situacije stvarno ugrožavaju druge ljude..Međutim, konkretno ova slika..možda je stvarno čovjek stao tu na pet minuta, nema u blizini parkinga, nikoga nije nešto ugrozio niti ograničio, trotoarom i dalje može vrlo komotno da se prođe..lajtmotiv ovih rasprava "žena sa kolicima" takođe može sasvim komotno da prođe..Da je regularno - nije, da je tragično u toj mjeri da nekome skačem po autu - još više nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Imaš apsolutno pravo da je mogao da pozove policiju i da me tuži i nebi ni bežao od toga.Da je izašao i napao me ja bi njega tužio.Inače prvobitna namera mi je bila da ga zakačim za kombi i odvučem na drugi kraj ulice ali nije bilo gde zakačiti.Inače tu stajem redovno u pekaru i ima parking ali baja naterao skroz do zida da se jedva provučeš.A što se motora tiče i njega treba skloniti na ovaj ili onaj način ako je ostavljen tako da majka sa kolicima ili invalid ne mogu proći.Ne postoji opravdanje za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Interceptor BP said:

Imaš apsolutno pravo da je mogao da pozove policiju i da me tuži i nebi ni bežao od toga.Da je izašao i napao me ja bi njega tužio.Inače prvobitna namera mi je bila da ga zakačim za kombi i odvučem na drugi kraj ulice ali nije bilo gde zakačiti.Inače tu stajem redovno u pekaru i ima parking ali baja naterao skroz do zida da se jedva provučeš.A što se motora tiče i njega treba skloniti na ovaj ili onaj način ako je ostavljen tako da majka sa kolicima ili invalid ne mogu proći.Ne postoji opravdanje za to.

Slazem se. Ali nikad ne znas sta moze biti kontra efekat. Ja sam na primer, da ne bih peo auto na trotoar i blokirao, uvek birao da stanem da ulicu, i upalim sva 4, naravno ne napustam kola, ne ostajem duze od minut/dva. Uvek cu birati tu opciju. Pa mi zamalo glavu odrubise bas ovde u ovoj temi. Sad covek popeo na trotoar, ni to ne valja (dobro on jeste ostavio auto, to ne sme) ali opet, ne mozes svima udovoljiti.

 

Najbolje u ovakvoj situaciji je da se pozove pauk/komunalna. Srbin ce samo po dzepu da oseti pravdu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
1 minute ago, Markone88 said:

Najbolje u ovakvoj situaciji je da se pozove pauk/komunalna. Srbin ce samo po dzepu da oseti pravdu!

Apsolutno se slažem ali kod mene nema ni pauka a ni komunalne ima regularna policija koja teško da bi izašla na poziv tog tipa.Ne kažem da je to u redu šta sam uradio i ne mislim da treba zakon uzimati u svoje ruke ali eto bio sam iznerviran i nisam mogao dozvoliti da ženica gura kolica kroz baru da obidje bahatog maml...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, Interceptor BP said:

Apsolutno se slažem ali kod mene nema ni pauka a ni komunalne ima regularna policija koja teško da bi izašla na poziv tog tipa.Ne kažem da je to u redu šta sam uradio i ne mislim da treba zakon uzimati u svoje ruke ali eto bio sam iznerviran i nisam mogao dozvoliti da ženica gura kolica kroz baru da obidje bahatog maml...

Ma ja te razumem. Samo ti kazem zbog sebe, cuvaj se.

 

Jedan momak koga znam, je ostao bez posla, i platio je mnogooo para za sudove zbog toga sto je iskrivio antenu na autu koji je bio svaki dan ispred njegovog parking mesta (placenog parking mesta) nije mogao da izadje normalno, nego 10 phta napred nazad. Taj auto je bio od neke glavne sudije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
pre 8 minuta, Markone88 je napisao:

uvek birao da stanem da ulicu, i upalim sva 4, naravno ne napustam kola, ne ostajem duze od minut/dva. Uvek cu birati tu opciju.

E pa sad vise neces moci, mislim bice kaznjivo... 

Ako nisi u vozilu, komunalac te slika (navodno imaju ugradjene kamere u kolima, dovoljno je da samo prodju pored) i dobijas kaznu na kucnu adresu. A ako si u kolima, na licu mesta...

Ja ne znam kako ce to pravno da proteraju ali posto se ponasaju kao serif od Notingena vrlo verovatno ima da izbiju i nemiri do leta.

Po zobs-u imas pravo da stanes, po nekoj gradskoj komunalnoj odluci nemas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, ser said:

E pa sad vise neces moci, mislim bice kaznjivo... 

Ako nisi u vozilu, komunalac te slika (navodno imaju ugradjene kamere u kolima, dovoljno je da samo prodju pored) i dobijas kaznu na kucnu adresu. A ako si u kolima, na licu mesta...

Ja ne znam kako ce to pravno da proteraju ali posto se ponasaju kao serif od Notingena vrlo verovatno ima da izbiju i nemiri do leta.

Po zobs-u imas pravo da stanes, po nekoj gradskoj komunalnoj odluci nemas...

Cekaj, nece moci u na primer, mirijevskom bulevaru da stanes, upalis sva 4, sacekas nekoga par minuta? Hahahhahahahha, ajde, jedva cekam da vidim i te kazne

Screenshot_20200101_143642_com.google.android.apps.maps.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Mislim da ce se to odnositi samo na ulice gde postoji znak da je zabranjeno zaustavljanje na ulici, kao sto ovde prave svi prekrsaj

Screenshot_20200101_143952_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

pauk u Ns još pre 10 godina je sliko fotoaparatom sve ,bez zaustavljanja i to samo one koje nemogu da dižu da ne bi blokirali saobraćaj.Dok odu da dignu jednog slikaju bar 5 usput.Mene su tako slikali ali samo odnazad .Zeznuli su se jer sam imao pravo da se parkiram pa kad sam došao po pozivu kad pandura morao sam da im dokažem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 1 minut, Markone88 je napisao:

Mislim da ce se to odnositi samo na ulice gde postoji znak da je zabranjeno zaustavljanje na ulici

po zobsu postoje kolovozi na kojim je po opštim propisima zabranjeno zaustavljanje i parkiranje.Recimo most,kolovoz koj ima fizički odvojene trake...Ta vrsta -obično bulevari,ali ne ovaj mirjevski jer je to obična ulica su imali nekad znakove za zabranjeno zaustavljanje i parkiranje.U NS na samom početku bulevara je bio znak koji je bio oboren i nije vraćen godinama pa su panduri a i sudije sve kažnjavali osim onih koji nisu bili upoznati sa propisima.Po novom zobsu beć 10 godina nemora da ima znak tamo gde je utvrdjeno opštim saopraćajnim propisima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Po poslednjem zakonu ne sme da se zaustavi vozilo na/u:

- mostu

- podvoznjaku

- nadvoznjaku

- sinama

- pesackom prelazu

- autobusko/taxi stajaliste

- kao i u ulicama gde postoji znak da ne sme da se zaustavi vozilo

 

Zaustavljanje se odnosi na zaustavljanje vozila ako je vozac u autu (pored auta) i nije duze od 3 minuta. Parkiranje samo na parking naravno!

 

Ako neko ima novu informaciju, nsk podeli, ja gledao, ne pise nista novo u zakonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Nema veze sa zobs-om!

Po nekoj komunalnoj odluci grada Beograda (usvojili je gradski odbornici) ne smes da se zaustavljas bilo gde na ulici van obelezenog parking mesta ni minut!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, ser said:

Nema veze sa zobs-om!

Po nekoj komunalnoj odluci grada Beograda (usvojili je gradski odbornici) ne smes da se zaustavljas bilo gde na ulici van obelezenog parking mesta ni minut!

 

Pa to nece da funkcionise, videces. Nit imamo metro, nit sredjene parkinge, nit dovoljno taxija/buseva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Može da ne funkcioniše za nekog van BG, ko ne može da predvidi da recimo, ako hoće da jede pizzu kod Bucka nema gde da stane, a nas koji svakodnevno tu prolazimo bi kažnjavao po sekundi provedenoj u zadržavanju ostalih ili nepropisnom parkiranje.. Jedno je zaustaviti se da neko izadje iz auta, a drugo je parkirati auto na sva 4 i otići..



Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
E pa sad vise neces moci, mislim bice kaznjivo... 

Ako nisi u vozilu, komunalac te slika (navodno imaju ugradjene kamere u kolima, dovoljno je da samo prodju pored) i dobijas kaznu na kucnu adresu. A ako si u kolima, na licu mesta...

Ja ne znam kako ce to pravno da proteraju ali posto se ponasaju kao serif od Notingena vrlo verovatno ima da izbiju i nemiri do leta.

Po zobs-u imas pravo da stanes, po nekoj gradskoj komunalnoj odluci nemas...

Konačno i ta milicija nešto smisleno da radi!!!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
1 hour ago, ser said:

Nema veze sa zobs-om!

Po nekoj komunalnoj odluci grada Beograda (usvojili je gradski odbornici) ne smes da se zaustavljas bilo gde na ulici van obelezenog parking mesta ni minut!

 

Kako da ne. Sad je grad Beograd iznad ZOBS-a. To samo kod nas moze da bude. Ne moze ni kod nas, nego ce da hvataju one koji ne znaju. Pa ko plati, plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samim tim što komunalci mogu da te legirimišu i zadrže, očigledno da su neke nadležnosti prenete...

Ko ne plati, dođe mu izvršitelji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Šta znači "uvek"? Od kad su preuzeli nadležnosti policije. Po meni ni to nije po zakonu.

 

Dok dokažeš šta je po zakonu, advokati se obogate. Ko je rekao da je po zakonu naplata parkiranja na javnim površinama?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

Po poslednjem zakonu ne sme da se zaustavi vozilo na/u:

- mostu

- podvoznjaku

- nadvoznjaku

- sinama

- pesackom prelazu

- autobusko/taxi stajaliste

- kao i u ulicama gde postoji znak da ne sme da se zaustavi vozilo

 

Zaustavljanje se odnosi na zaustavljanje vozila ako je vozac u autu (pored auta) i nije duze od 3 minuta. Parkiranje samo na parking naravno!

 

Ako neko ima novu informaciju, nsk podeli, ja gledao, ne pise nista novo u zakonu!

neznam tačno ali mi je svojevremeno kad je uvedeno 2010 pandur pokazivao zakon da pročitam kad sam ja napravio takav prekršaj a mislio sam da nisam jer nije bilo znaka zabranjeno zaustavljanje i parkiranje.To je bilo na bulevaru sa fizički odvojenim trakama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, sasa ns 1 said:

neznam tačno ali mi je svojevremeno kad je uvedeno 2010 pandur pokazivao zakon da pročitam kad sam ja napravio takav prekršaj a mislio sam da nisam jer nije bilo znaka zabranjeno zaustavljanje i parkiranje.To je bilo na bulevaru sa fizički odvojenim trakama

Moguce je da nisi ostavio minimum 3 metra prostora u traci koja ide u smeru u kom si se kretao. To mora da bude ispunjeno. Ne mozes stati, ako ljudi ne mogu proci pored tebe. Mozda je to, pricam napamet, ne znam tacnu situaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
14 minutes ago, X8 Vračar said:

Šta znači "uvek"? Od kad su preuzeli nadležnosti policije. Po meni ni to nije po zakonu.

 

Dok dokažeš šta je po zakonu, advokati se obogate. Ko je rekao da je po zakonu naplata parkiranja na javnim površinama?

 

Ne kaze se "po meni" nego "po mom misljenju"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja