Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, LuckyVladano je napisao:

Da li se meni cini, ili si ti ovde dokumentovao i preticanje preko pune od strane tebe i tvog kolege? :lol:

Mislim da ti se cini, neka deca igrlala se sa farbom pa spojila isprekidane linije :P

 

Za nas bajkere, opste je poznato da nije bitno kakva je linija, dal je kolona vozila ispred, koliko je ogranicenje..... pravila su tu da se krse, cajci su tu da kaznjavaju a ti kao pojedinac si tu da ne budes mamlaz.

Mozes krsiti sva pravila kao sto po obicaju biva al to radis tako sto neces nikoga ugroziti od ostalih ucesnika.

 

Niko od nas bajkera nije cvecka nit pa takav postoji da sve bidne po PS-u..... pretekni, provuci se, zavrni tamo gde si 101% siguran da je cisto.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja gazim preko pune gde mi je bezbedno, ne rizikujem tamo gde je rizično.Provlačim se gde mogu.

Odavno prestao da divljam i sa extra rizičnom vožnjom. Ne uklapam se sa ovim što kuckaju poruke dok voze i retrovizor im služi kao ogledalce a o pogledu preko ramena ni ne pomišljaju.

Ako ću da vozim većinom po propisima prodaću motor i odo na 4 točka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Nije bas bahat ali 80 leta i malo potegao... U glavi sam ga vec prosao i kad je izasao kroz stop samo sam uspeo da namotam levi i udarim ga u tocak a ne u vrata...

f4993ddc8646d7c8fdee094603b573d8.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 11 sati, ZEMZEM je napisao:

I ja gazim preko pune gde mi je bezbedno, ne rizikujem tamo gde je rizično.Provlačim se gde mogu.

Odavno prestao da divljam i sa extra rizičnom vožnjom. Ne uklapam se sa ovim što kuckaju poruke dok voze i retrovizor im služi kao ogledalce a o pogledu preko ramena ni ne pomišljaju.

Ako ću da vozim većinom po propisima prodaću motor i odo na 4 točka.

E, kad se sad ne upišah od smeha nikad neću!

Na dvadesetri stranice opisujemo kako nas ne poštuju u saobraćaju i ugrožavaju nas (jer ne poštuju propise), a onda neko napiše da motor vozi da ne bi morao da poštuje propise.

Pa kako (i zbog čega) onda možemo da očekujemo da drugi poštuju ptropise? Guramo prst u oko drugim učencima u saobraćaju, a onda očekujemo da nas oni ne ugrožavaju.

I da se razumemo nešto: Ne postoje motoristi, automobilisti, kamiondžije, taksisti, pešaci, .... , sve je to isti narod i jednog momenta je u jednoj ulozi, a drugog momenta u drugoj.

Ko je bahat i bezobrazan dok vozi auto, isto će bahat i bezobrazan da bude i kad vozi motor i kada je pešak, a razlika je jedino u tome što, dok vozi motor ne sme mnogo da se kurči da ga neko automobilom ne bi omlatio, a kada sedne u auto otvaraju mu se mnogo šire mogućnosti da se iskaže u bezobrazluku i bahatosti (u odnosu na one slabije).

Verujem (a skoro i da sam siguran) da kolega nije mislio bukvalno ovo što je napisao i da nije bahat u saobraćaju, ali je napisao tako da može da bude shvaćeno na ovakav način.

Poenta mog komentara je u tome da ukažem da i među onima koji voze motore ima budala i izuzetno bahatih i bezobraznih, koji smatraju da su bogom dani i da mogu da se ponašaju u saobraćaju kako im se ćefne i da za njih ne važe nikakva pravila (osim onih koji su oni lično postavili). Zbog takvih imamo često i stuacije da nas drugi učesnici mrze i da nam "vrate" istom merom kad god im se za to ukaže prilika.

Izvinjavam se kolegi što sam njegov post upotrebio kao "podligu" za ovakav moj komentar, ali "namestilo se" zgodno.:neznam:

Teško da bilo koji motorista striktno poštuje sve propise (tu uračunavam i sebe), ali je jedno kada se nešto radi suptilno i kulturno, a drugo je kada se isto to radi bezobrazno i nasilnički.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja napisah da obiđem na punoj kad je to bezbedno jer ne mogu i ne želim da se vučem za nekim ko vozi sporo, ne poštujem ograničenje brzine jer ne mogu da vozim sporo ali ne preterujem u prekoračenju.

Ovo se odnosi na situacije van grada, u gradu vozim kao baba jer su ludaci oko mene a i semafori. Srećom gradska vožnja mi je 1% pređene km.

E sad ajde nek mi neko ovde kaže da nikad nije obišao preko pune, vozio brže od ograničenja, provlačio se u koloni...

Daj ne morališite više, vozim tako od svoje 15 kad sam prvi put seo na ČZ 350 i do sada hvala bogu nisam imao problema.

Kola vozim sasvim drugačije od motora ako je nekom za utehu, vozim oštrije ali ne divljam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ovaj vikend sam video vise odsutnih nego bahatih,jebote njih par sam video ispred mene se ukljucuje sa sporednog puta i skrecu desno bez gledanja levo,ljudi su totalno izgubljeni i jebe im se ,odsutni skroz od onog sto rade:tras2:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sad u subotu, blaga krivina i puna linija, lik kolima obilazi kombi i ne žuri.

Ja bežim skroz desno, kočim lagano i on prolazi pored mene bez izvini kao da sam ja upao u njegovu traku a ne on u moju.

Video sam kad je započeo preticanje i morao je da me vidi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ZEMZEM je napisao:

Sad u subotu, blaga krivina i puna linija, lik kolima obilazi kombi i ne žuri.

Ja bežim skroz desno, kočim lagano i on prolazi pored mene bez izvini kao da sam ja upao u njegovu traku a ne on u moju.

Video sam kad je započeo preticanje i morao je da me vidi.

 

I ja sam (posebno u poslednje  veme) uočio da ljudi jednostavno kreću u preticanje (ili kreću da "seku" krivinu) bez obzira što im motocikl dolazi u susret i uopšte i ne žure da se vrate u svoju traku posle toga, nego se ponašaju kao da motociklista ne postoji na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
15 hours ago, LuckyVladano said:

Da li se meni cini, ili si ti ovde dokumentovao i preticanje preko pune od strane tebe i tvog kolege? :lol:

 

Naravno da ti se čini. Na poslednjoj fotografiji je Valentino Rossi, jasno se uočava broj 46 na tablici. Pretpostavljam da je snimak sa Marquesove Honde  :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Добиће наногицу годину дана. А ако не побегне са места несреће, ни то, јер шта ћеш ти у својој траци?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Takođe subota, lokacija Aranđelovac, izletanje iz bočne ulice koja ima znak stop.

Vozač žensko neki pasat karavan.

Sad vraćam film unazad i prisećam se da sam ovakvih situacija imao često u Aranđelolcu i Topoli. Baš dosta.

Da li je to slučajnost ili ne ali moje iskustvo mi to pokazuje. Kao da idu logikom ja sam jači staćeš ti meni bez obzira što voziš glavnom ulicom.

Sad gledam jedan snimak iz 2017 prolazak kroz Topolu. U roku od 10S DVA IZLETANJA BEZ KOČENJA ILI IZVINJENJA.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znaci kad prilikom radjana ispadne na supak ostane to sto je izaslo iz istog
Malopre ispred Lidla
749c413d276aece51980689c613a7e96.jpg433ca7d754ccd3cceae221a75da68f36.jpgcd0f6f4b6f84b9f2c8269159559e3127.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Bigor said:

Znaci kad prilikom radjana ispadne na supak ostane to sto je izaslo iz istogemoji49.png
Malopre ispred Lidla
749c413d276aece51980689c613a7e96.jpg433ca7d754ccd3cceae221a75da68f36.jpgcd0f6f4b6f84b9f2c8269159559e3127.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Mozda je majkansa detetom dosla na skuteru :)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da to sigurno
Uh koliko sam se iznervirao, bio sam uzeo da ga pomjerim vec bio zakljucan, prosto ne mogu vjerujem da je neko toliko malouman

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Dve situacije ovog vikenda:

- spustam se nizbrdo niz Avalu i u kontra (pogresnom) smeru skuter izlece iz krivine na mene...
- obilazim neku svadbenu kolonu kod Ratara i iz vozila ispred mene neki lik puca iz pistolja u vazduh... Dobro sto nisam bio bas kod tog auta...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Po zakonu ne smeš obilaziti više od tri vozila, jer se to smarta kolonom. A kolona se ne sme obilaziti...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Štef said:

Po zakonu ne smeš obilaziti više od tri vozila, jer se to smarta kolonom. A kolona se ne sme obilaziti...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

Oces da kazes da ti kad ides motorom/skuterom i naidjes na svadbenu kolonu, isao bi polako iza njih. Ma daj bre....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja sam samo rekao da nije po zakonu. Nisam rekao da ne smeš...

A svakako je tu problem sa pijanim, tako da bi ja pre sačekao sa preticanjem nego da me neka pijana budala pokupi jer mu je tako dunulo...

 

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Markone88 je napisao:

Oces da kazes da ti kad ides motorom/skuterom i naidjes na svadbenu kolonu, isao bi polako iza njih. Ma daj bre....

Mozda koristi situaciju pa se dovuce i do stola u restoranu :D

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 21.10.2019. at 18:55, ZEMZEM je napisao:

Takođe subota, lokacija Aranđelovac, izletanje iz bočne ulice koja ima znak stop.

Vozač žensko neki pasat karavan.

Sad vraćam film unazad i prisećam se da sam ovakvih situacija imao često u Aranđelolcu i Topoli. Baš dosta.

Da li je to slučajnost ili ne ali moje iskustvo mi to pokazuje. Kao da idu logikom ja sam jači staćeš ti meni bez obzira što voziš glavnom ulicom.

Sad gledam jedan snimak iz 2017 prolazak kroz Topolu. U roku od 10S DVA IZLETANJA BEZ KOČENJA ILI IZVINJENJA.

 

 

Pa, stani joj, sto se snebivas?  :-P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Topola je katastrofalna sto se tice voznje. Tu niko nista ne postuje sem na par semafora gde su sad kamere. Staje gde ko hoce, prelazi preko pune linije na drugu stranu ulice da bi se parkirao, pesacki prelaz postuje samo neko sa strane...

Mada nema udesa koliko znam, to su 2 ulice koje se ukrstaju i ne moze da se vozi brzo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vreme da se sumiraju utisci za ovu sezonu i srecna svima koji su pretekli istu.

Dal cemo biti iste srece naredne.... vid'cemo, nadamo se.

 

jos malo bahanalija

Screenshot-2019-11-10-01-00-09.png

 

Screenshot-2019-11-10-01-00-19.png

 

Screenshot-2019-11-10-01-15-56.png

 

Screenshot-2019-11-24-21-01-58.png

 

Screenshot-2019-11-24-21-02-39.png

 

boles

Screenshot-2019-11-24-21-04-16.png

 

Screenshot-2019-11-24-21-04-25.png

 

Screenshot-2019-11-24-21-04-34.png

 

Screenshot-2019-11-24-21-04-50.png

 

Screenshot-2019-11-24-21-05-03.png

 

ondak zadnji desni maltene da hoce da sidje s asfalta

Screenshot-2019-11-24-21-05-12.png

 

flojd

Screenshot-2019-11-24-21-05-30.png

 

Ubedljivo jedna od najopasnija deonica za voznju postaje Topola - Rudnik il obratno, kako god. Mnogo mnogooo bolenja patke kavezara za voznju u svojoj traci.

 

kad bi mogao, kad bi smeo.... upotrebio bi bez razmisljanja 

viber-slika-2019-12-29-21-01-18.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja