Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

...kada sam se vraćao iz Vršca za Novi Sad a preko Zrenjanina, sa Fordom od preko 20 godina koji je stajao u garaži, majstor Mučibabić mi je rekao "samo junačke majke plaču", "ti polako pa ćeš stići"

a kada sam polagao za autobus, instruktor mi reče istu stvar, al ˙ "defanzivno"...

Komadant u vojsci "ja nikada nisam krenuo a da ne mogu da stignem na vreme"

moj rodjak sa sela je govorio "čikirizi" (take it easey)

pa ja tako sada POLAKO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

ne misle svi "čikirizi"

u vojsci sam bio u autojedinici. na prvoj stranici notesa koji smo dobili je (verovatno prvo i osnovno) pravilo saobračaja "videti i biti vidjen"

a tu je bio i magacioner KUFIKA koji je imao pregršt saveta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

Nego, mamlazi će uvek da postoje. Negde (ovde) sam pročitao (ti si napisao isto) da se "mamlazi" nalaze uvek u skupim kolima.

Neko je napisao da oni koji neznaju da voze, uvek imaju neki besan auto ili džip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Evo jos malo od mene....

Na prvom snimku vidimo dva mamlaza.

Prvi sa belim autom zaobilazi zenu koja stoji na pesackom i ceka da predje. Zatim drugi auto koji pretice mene dok stojim ,a ljudi svesni situacije se sami spasavaju zaustavljajuci se.

 

 

Na drugom snimku,ni manje ni vise nego jedan od nas. Posle kazu motoristi su bahati,ovakvi onakvi... u pravu su,jer uvek se ono lose pamti. Snimak namerno traje dugo ,samo da se vidi koliko zapravo to stvarno traje i trebalo bi da se odgleda do kraja.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvi snimak, potez od tog pesackog do skretanja za V. Vlahovica je bas rizican, udesa koliko hoces.

Kad se krene dalje, sve dole do lakat krivine, posebno do Super Vera..... majko mila sta je tu oborenih pesaka bilo dok nije semafor postavljen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, VanjaM je napisao:

Pa, problem je u brzinama... Ljudi ne shvataju sta znaci ici 40-50 na sat a sta 80-100 i koliki je zaustavni trag u drugom slucaju... Ima nepreglednih pesackih prelaza ali bas tuda treba usporiti i obratiti paznju... A ovaj sto vidi da auto u desnoj traci staje a on prolece preko pesackog, sa tim snimkom u policiju i kazna odma'. 

A ovaj sto prolazi na crveno, donor organa jebi ga. 

Ima pravo da bude donor svojih organa, ali je problem što vrlo lako može i drugog (nekog ni krivog ni dužnog) da dovede u situaciju da bude donor. Ovo je potencijalni ubica.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Nova situacija.

Izbacivanje "nosa" duboko u raskrsnicu. U pitanju je zena u puntu. Ceka,ceka,ceka i kad je dosao dzip(inace ide jako brzo na snimlu se ne vidi) gas u ulicu. Malo je falilo da nastane ozbiljna havarija,a verovatno bih i ja bio kolateralna steta. Njena faca izbezumljena ,nema predstavu sta se dogodilo. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Lici da je doslo do kontakta izmedju njih, mene licno na snimku je iznervirao vozac onog mikro djubreta, pa ako si stao pred raskrsnicu i upalio sva cetiri bar ugasi oborena, pozicija je dovoljna, zbog njega je morala da "izviri".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Taj deo gde stoji taj sa migavcima je uvucen. Tu je autobuska stanica pa nije "bas " toliko smetao. 

20191004_094424.thumb.jpg.bd1c73278d63a744b297aa13334e3160.jpg

 

Inace da,doslo je do kontakta. Mene je fasciniralo sto je ona stajala i stajala i onda bas kad nije trebalo, pun gas u raskrsnicu. 

Na snimku to ne deluje sve tako. Dzip je isao brzo,a ona je krenula naglo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 423 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Prolazak kroz crveno se opasno odomacio na ovim prostorima.

Juce u Kneza Viseslava i Ratka Mitrovica, otvara se zeleno, brojim 1-2 i krecem skuterom a tip ladno skrece na crveno i sece me sa desna.

Ja naravno reagujem al mi tesko cita sa usana i jos manje cuje, jedino mu moja ruka pozdravlja celu familiju, medjutim: zena koja sedi pozadi mi pokazuje na dete koje drzi u krilu, nesto kao: "ALO BRE ZURIMO DETE NAM BOLESNO!!".

 

Porazavajuce je to sto su na oko delovali kulturno (nije A6-BMW5-GOLF 4/5 itd.), cak je tip imao i kravatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Na autoputu kad se prestrojavam, vozeci i sam motor, veci strah imam od drugih motorista, koji ce koristiti istu traku za voznju kao ja, nego od drugih vozila... Gledam u retrovizor i okrecem glavu kao sova da bih bio siguran da me neko nece oduvati, cim krenem da malo skrecem...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

@milos-v

Baš je opasno bilo. Inače živim u blizini i poznajem kraj. 

Mučenici iz Borisavljevićeve treba da se uključe u Kumodrašku a tu se pravi red zbog semafora. I to obično rade na silu, po beogradski, izađu do pola.

Na mestu stanice su betonske ploče, pa kad kola pređu preko učini vam se da blica a to kolege protumače da ih ovaj pušta. 

Još jedan detalj... 

Sramota je kako izgleda naš grad noću. Pogledajte put i trotoare, fasade... Ma ovo nije normalno. 

Svako dobro. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Bilo opasno,iako ne snimku ne deluje tako. Suv koji ide nekih 80kmh ima kontakt sa autom i naginje se na ovu stranu ka meni. Nije mi bilo svejedno. Da je punto usao jos 10ak cm pitanje sta bi bilo. No,sve je zavrseno bez tezih posledica. Idemo dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Bojanko je napisao:

Gledam u retrovizor i okrecem glavu kao sova da bih bio siguran da me neko nece oduvati, cim krenem da malo skrecem...

Pa to ti i jeste obaveza kao ucesnika u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Исто вече:

 

 

Аутомобил у мојој траци, скреће на пумпу, пођем за њим: "Ћао, брате, ниси укључио светла, немој да те казне..."

-"Не раде ми, знам..."

(Остао сам без текста, само дао гас)

 

 

Крећем са пумпе, укључујем се у Вишњичку:

 

 

Већ 27 секунди је црвено и он, без светала, са сва четири пролази, не јебе живу силу.

 

Да бих након два минута на Панчевцу видео и:

 

Али, он вози џипа, не важе исти закони...

 

То је све у три минута било, ко зна колико тога ни не приметимо јер је постало "нормално"?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Suviše je to nov auto da tek tako "ne radi ništa od svetala" ... Pre će biti varijanta "glup" pa ne zna gde se uključuju... Mislim na džipa

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

aham...!!!!!

znači ni nebahatima se dogadjaju svari koje oni kometarišu kao "bokte"... i slično.
Nego zar vas nije strah da onaj koji nije u pravu, ipak jeste jer izvuče neku pucalu i ti onda ko popišan sedneš nazad u svoj auto i gas na drugu stranu.

Tu se neki izjasnio i da on na kraju kada nestane alternativa i niko ne popušta, on izadje iz auta da se porazgovara sa onim bahatim mamlazom. Ja sam shvatio da on zna da vozi zato što je velik.

 

Sve neki vidžilanti 

 

Niko više ne uživa u vožnji nego traži da se vrati kući sa što više snimaka i vodi tudju brigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Treba otvoriti jedan youtube kanal naziv "bahatost" ili slicno(da ne bude bas bahati mamlazi), i da se ostavi ovde password kanala pa da svako moze da se loguje i da svi kacimo zajedno na jednom mestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzivam i te kako u voznji dok me neki mamlaz namerno ne prekine svojom bahatoscu.

 

Kamere imas svuda..... tv, komp, tablet, telefon, na zidu kuce il kapije, na banderi, automobilu, kamionu, bajsu, prodavnici, kiosku, skoli ..... i da ne nabrajam vise.

 

Pita li se neko, zasto imamo kamere na sve strane oko nas? Imacemo ih jos vise u narednom periodu jer se priprema novo instaliranje.

Odgovor je vrlo jednostavan, treba stati na put ogromnoj kolicini bezobrazluka, mamlaza, maminih i tatinih sinova, krimosa u pokusaju i ostaloj bagri koja se moze svakodnevno videti na ulici.

 

Da li si kolega @Duckey Kawasaki svestan da te sutra (pu pu daleko bilo) moze neko udariti, baciti u kanal i pobeci?

Licno doziveo 2010 godine, kameru ne stavljam da bi se puvao snimcima vec je stavljam zbog svoje "bezbednosti" pa ako sutra preteknem bar cu imati snimak, naci govedo ...... nek ostane na tackama.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo jedan stari snimak, radnja se odvija u zadnjih 30 sek. Vozac koji je bio nesmotren nije ni zakacen i hladno otisao, sreca pa je ostao video kao dokaz i upamcen br registracije inace bi bila kazna za neprilagodjenu voznju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
U njegovu odbranu, mozda mu se jednom slucajno desilo. Jer sam ja jednom zaboravio da upalim svetla , kad sam ga uzeo novog, jos nisam razvio tu naviku da palim svetla odmah. Izadjem na autoput, sve lepo osvetljeno i skapiram da nisam upalio svetla kad sam prosao ispod nadvoznjaka. Desilo se slucajno, jebigica.

Ajde da poverujem u to, mada teško, jer se sve češće dešava da ne uključuju. Pogotovo od kako su uvedena fabrička dnevna svetla na vozilima. Sve češće viđam indijance kako ni ne razmišljaju o tome da ako im je osvetljena kontrolna tabla i imaju dnevna svetla, im nisu uključene pozicije pozadi i da kao takvi se teško primećuju ili ne vide kada ih neko drugi sustiže... A onda kada im kao vozač dvotočkaša sugerišem da uključe oborena, ili ne znaju gde se to radi ili me ne ebu ni 2%... Retko ko uključi. Greota što nemam kameru da ih snimam... 

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja