Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Hteo bih da momku, koji je u Subotu oko 12:30 pre ulaska u Ralju, na plavom R motoru (GSXR ili nešto slično) uleteo bahato u makazice između dva automobila, kažem da je debil. Da se momak u pikapu koji je išao ka BG-u nije sklonio sa asfalta od njega bi ostala samo mrlja. Takođe, na samom ulasku u centar Ralje imamo oštru desnu krivinu, pa nakon nje levu i pumpu. Ako je nastavio da vozi kako je vozio do tada, nije bilo šanse da izbegne zastoj koji je bio odmah nakon te desne krivine i jedino što je mogao tada u punoj brzini da uradi je da uleti u kontra traku u kojoj, očigledno, tada nije bilo nikoga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 11 sati, drumskalisica je napisao:

Zadnje vreme se ljudi ponašaju sve tupavije i tupavije. Ne samo u saobraćaju već i u svim mogućim životnim situacijama, nagledao sam se svačega, nešto čuo, pročitao a nešto i lično doživeo. Ranije toga nije bilo u toj količini. 

  Razmišljao sam o tome, i jedino logično objašnjenje do kog sam došao je to da je čovek i tu umešao svoje prste. Dal preko GMO, il preko hemikalija koje se svakodnevno koriste il možda oni avioni koje koriste za menjanje klime ( kemitralis ) - možda nas između ostalog posipaju nečim što utiče na ljudsku psihu i svest. . .   Trebalo bi država da se malo pozabavi time i da ispita sve to . 

  Možda i nisam u pravu, al meni to tako deluje.

 

Fluorisanje ili dodavanje fluorida vodi za piće sprovodi se širom sveta već 70 godina, i to uz objašnjenje da ta supstanca, između ostalog, zaustavlja raspadanje zuba.

Međutim, kritičari takve prakse tvrde da dobrobiti fluorida po zdravlje nisu dokazane, a da je njegov negativan uticaj detaljno dokumentovan. 

Dosta toga ima po internetu, dosta knjiga i dokumentarnih filmova govori o  posledicama unošenja natrium-fluorida, na ponašanje ljudi.

 

Jutros se provezoh Avalskim putem.

Računam radni je dan, nema gužve...ali danas me "potkačila"  posebna koncentracija idiota na drumu.

 

Od 30-ak vozila na putu (do Ralje i nazad), deset vozača je pravilo situacije kao na gornjim fotografijama.

 

Kreće se sporije od mene.

Bukvalno ti neda da ga pretekneš.

Levim točkovima vozi po suprotnoj traci.

A kada i počneš preticanje, on krene da ubrzava.

Smiriš se, voziš iza njega, šaraš, levo-centar trake-desno.

Kad se lepo uljuljuška, niža, levo, pun gas...bez migavca.

Redovan zajeb je pokušati autom pratiti ubrzanje motora.

 

Mamlaz u kvazi-nabudženom govnomobilu, (tablica, domaća, šumadijska) od Zuca do Vrčina izaziva na trkanje.

Ubrza, pa uspori.

Ubrza, pa upali sva četiri migavca.

Pa opet ubrza.

Dobio sam ga na parčetu puta posle raskrsnice Vrčin.

Na pravcu, posle Vrčina, nije imao šanse...

Trudio se da me stigne, ali bezuspešno.

 

U povratku, pretposlednja krivina pre Avale, lik dobrano seče krivinu.

Brzina nije velika.

Super situacija.

Zvuk udarca, pesnicom, po njegovom levom retrovizoru, je muzika za uši.

 

Da se razumemo, ja sam čika u godinama, ne napaljeni adolescent.

Vozim u skladu sa uslovima saobraćaja.

Trudim se da budem iznad situacije.

Ali taj deo prostora (širine 1,2 m) su moji.

 

Nešto se čudno dešava sa ljudima.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 3 sati, Sveti Atila je napisao:

Hteo bih da momku, koji je u Subotu oko 12:30 pre ulaska u Ralju, na plavom R motoru (GSXR ili nešto slično) uleteo bahato u makazice između dva automobila, kažem da je debil. Da se momak u pikapu koji je išao ka BG-u nije sklonio sa asfalta od njega bi ostala samo mrlja. Takođe, na samom ulasku u centar Ralje imamo oštru desnu krivinu, pa nakon nje levu i pumpu. Ako je nastavio da vozi kako je vozio do tada, nije bilo šanse da izbegne zastoj koji je bio odmah nakon te desne krivine i jedino što je mogao tada u punoj brzini da uradi je da uleti u kontra traku u kojoj, očigledno, tada nije bilo nikoga.

Није грешка, међу нама такође има бахатих. Једина разлика је што у том случају ми прво ризикујемо свој, па туђи живот...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

I jutros je bilo zanimljivo, valjda svi culi kisa ce pa se ubacili u kola, opet par secenja u 7km do posla. Sad cu da ostavim konjica u kancu i onako ce kisa. Taman da malo napunim baterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Tema je odlična i svi smo svedoci mase ovakvih slučajeva. Ja sam već u nekom postu naveo slučaj od pre cca mesec dana kada je neki lik (noću) vozio novosadskim bulevarom u levoj traci u rikverc i to prilično brzo. Jedva sam ga izbegao, bilo je izvinjavanja, ali malo to pomaže kada dođe do nesreće. Ovakvih primera možemo navoditi na 100 strana, ali nam je slaba vajda od toga. Treba nam samo pola strane ideja i inicijativa za rešenje (bar delimično) ovakvih problema. Inicijativa da snimci kamera vozača (ili kog god učesnika u saobraćaju) budu validan dokaz na sudu je odličan i značajno bi doprineo u smanjenju ovakvih sranja (i punjenja budžeta) ali se u ovoj zemlji zakoni prave i primenjuju samo na običnim ljudima (ili što kažu komšije "na sitnoj raji") a oni najbahatiji su naravno uvek iznad zakona. Kada bi se usvojio takav zakon praktično bi svi moćnici i oni bliski vlasti, policiji ili sudstvu postali glavne mete "lovaca na prekršaje" i vrlo brzo ostali bez dozvola. Znači nema šanse da oni usvoje zakon koji će njih i njihove prijatelje i saradnike izjednačiti ili čak staviti u još nepovoljniji položaj od "sitne raje". Policija i sudstvo ne primenjuje ni 5% zakona koje su sami doneli. U NS je npr. odavno zabranjen promet zaprežnim vozilima (konjima). a njih svejedno možeš sresti u nekim delovima grada. Policija jednostavno nema načina (azil) da skloni konje sa ulice i onda imate beskrajnu kolonu vozila koju "predvodi" jedan konj (bez citata i komentara poslednje rečenice molim...:rolleyes:)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Mene lično najviše iritiraju oni što im migavci služe samo za tehnički pregled ili oni koji ga uključuju kada već skrenu (tad mi ne treba...) i oni (one) što kucaju poruke na telefonu u toku vožnje. Razgovor u toku vožnje mi je još podnošljiv, ali kuckanje poruka i to obično u levoj traci (verovatno da se sakrije) mi je strašno. A kad smo već kod "leve trake", ubedljivo najčešći prekršaj na našim ulicama je taj da se vozila iz leve trake ne sklanjaju u desnu iako vozila iza njih nameravaju da ih preteknu (auto put je neka druga priča). Svi smatraju da ako idu 50 km/h (ili koliko god je ograničenje brzine) nemaju obavezu da se sklanjaju što nije tačno. Bez obzira kojom se brzinom kreću moraju da se sklone u desnu traku. Osim toga kamionima je zabranjeno kretanje levom trakom ne računajući naravno prestrojavanje i skretanje levo na nekoj raskrsnici. I to sam primetio da ne znaju ili ne "zarezuju"neke kamiondžije. Podrazumeva se da se vozilo sklanja u desnu traku ako ima dovoljno mesta što to je u BG uglavnom redak slučaj danju. Ali u NS i drugim gradovima je drugačija situacija i taj propis bi mogao da se primenjuje.  Pretpostavljam da je isti donesen iz razloga što bi se mogla naći dvojica ili trojica "šaljvdžija" koji bi vozili jedan pored drugog gradskim bulevarima 20 km/h i tako blokirali ceo kvart. Po mojoj slobodnoj proceni taj propis ne zna 70-80% vozača, a i od onih koji znaju mali procenat ga primenjuje. Više mi se čini da smatraju da svojim sklanjanjem čine uslugu nego da im je to obaveza. Što je još neverovatnije čak i deo saobraćajnih policajaca ne zna taj propis. Razmišljao sam više puta šta uraditi da se to malo promeni, ali bi to po svemu sudeći bila borba "protiv vetrenjača"...:stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, ZoraNS je napisao:

Ovakvih primera možemo navoditi na 100 strana, ali nam je slaba vajda od toga. Treba nam samo pola strane ideja i inicijativa za rešenje (bar delimično) ovakvih problema. Inicijativa da snimci kamera vozača (ili kog god učesnika u saobraćaju) budu validan dokaz na sudu je odličan i značajno bi doprineo u smanjenju ovakvih sranja.............

Dal ce biti slaba vajda.... samo tonom vajde nema, svodi se na rekla - kazala, slikom i tonom mozda se jednog dana promeni nesto sto i jeste cilj.

 

Kao sto rekoh, tema je tu, do sada ima 143 slika i nastavicu kaciti bahate mamlaze.

Vremenom ce mozda doci do "nekog" ko ce moci nesto pametno uraditi po tom pitanju i stati na put ovakvom ubilackom ponasanju.

Vremenom ce sigurno neko od nase dece postati bajker(ke)i i to je ono sto me najvise brine jer se bahatost dosta povecala kako vreme odmice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Jedna od opasnih situacija.

Većina vozača ne zna čemu služe saobraćajni znakovi (njihov prioritet i postupanje u skladu sa istim).

 

Raskrsnica.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ja se ne secam da sam naleteo na ovako obeleznu raskrsnicu do sada  :/ 

Ova slika mi lici na one sto se vrte po drustvenim mrezama i sluze kao clickbait...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Pazite se raskrsnica koje nisu uređene znakom, nego pravilom desne strane. To niti ko zna niti poštuje. Na ulazu u moju ulicu je jedna takva i imao sam situacija da sam jedva živ preteko.

Onda se ja derem na stoku, a oni me belo gledaju...

"Koja ti je desna strana"!?

Slegnu ramenima i gas u patos.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 10 minuta, Vaske4s je napisao:

Ja se ne secam da sam naleteo na ovako obeleznu raskrsnicu do sada

Imas je u Kraljevu (isli za V. Banju), bio sam na mestu autobusa, ista situacija kao sa slike.... crveni automobil je bio sivi Audi sa BG tablama koji nije stao vec sam to morao biti ja u poslednjem momentu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ova slika i jeste skinuta sa društvene mreže.

Odgovori i rasprava u vezi situacije na slici je veoma dubiozna.

Tako da kada bi zamislili motocikl na poziciji automobila, nezgoda  je neminovna i presecanje putanje sa "punim pravom" biva fatalno po motoristu.

Inače postoje ovakve raskrsnice, i što je najgore putem sa prvenstvom prolaza se prolazi nesmanjenom brzinom "na žuto."

 

Semafor reguliše saobraćaj.

Autobus je dužan da propusti automobil.

U slučaju da je semafor isključen ili neispravan, važe znakovi put sa prvenstvom prolaza i obrnuti trougao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ima i negde oko Bogatica takva raskrsnica. Imao sam raspravu sa pandurom jer me je zaustavio nakon toga sto sam napravio prekrsaj jer sam uzeo prvensto kao da nema semafora, ali samo zato sto se onaj nesto dvoumio.

 

A pandura sam dobio na njegovu lenjost. On je lik parkirao se iza raskrnice i posmatra i ceka da neko napravi prekrsaj. Reko, nije to lepo, ako vec znas onda nesto ucini da to sprecis, ovako gubis kredibilitet kao neko kome je stalo da spreci nezgodu. Onda je krenuo na foru da me zajebava jer imam dve vozacke. Ono..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Pazite se raskrsnica koje nisu uređene znakom, nego pravilom desne strane. To niti ko zna niti poštuje. Na ulazu u moju ulicu je jedna takva i imao sam situacija da sam jedva živ preteko.
Onda se ja derem na stoku, a oni me belo gledaju...
"Koja ti je desna strana"!?
Slegnu ramenima i gas u patos.
Ovo se do besvesti poštuje u Nemačkoj. Kada se ide ulicama gde se na to pazi, svi ulaze lagano, sa glavom okrenutom u desno, da neko ne naiđe. Udesi u ovim situacija i ne dolaze do suda, koliko su jednostavni. Mana je što skoro niko i ne baci pogled u levo, jer možda baš odatle neko nailazi a nij pogledao. Odgovor je: "Nisam ja kriv, on je, gleda se uvek na desno." Ako dođe do povreda onda jbg ali to je već neka druga priča.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Imam kameru, ali nikako da se organizujem da to cudo stavim na motor, pa jos sve kontam da ce da me mrzi stalno da je palim i gasim, ali moracu pod hitno. Malopre bio motorom po gradu i prolazio sam kroz nekadasnju Bozidar Adzije, sada Dragise Cvetkovica. Na raskrsnici sa Pasterovom (ulica koja se ukljucuje sa desne strane), gde inace stoje kontejneri sa obe strane i nista se ne vidi (znaju nislije), baja izlece ispred mene iako ima stop znak, bez da je okrenuo glavu na levu stranu. Ja lezem na sirenu i na obe kocnice, bez proklizavanja jer sam video kretena sta ce da uradi. Lik nije ni pogledao u pravcu sirene. Odmah zatim skrece levo i oduzima prednost automobilu iz suprotnog smera. Kasnije preko Trosarine prolazim i pikap ispred mene bez ikakve najave naglo koci i staje na sred kolovoza, onda pravi kolonu i svi mi krecemo da ga obilazimo. Odmah tu pored panduri stoje, pokazujem im na budalu koja je zakrcila saobracaj bez ikakvog razloga, a oni blago telecim pogledom gledaju u fazonu ma ja ti ne izlazim iz kola pa taman da... Kontam kasnije kako je tacno ono sto vec i svi znamo, voznja motora se svodi iskljucivo na defanzivnu voznju i nek ti je Bog upomoc kad natrcis na budalu, kad ni oni sto treba da sankcionisu ne .ebu zivu silu da se pokrenu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 1 sat, feniks je napisao:

Autobus je dužan da propusti automobil.

U slučaju da je semafor isključen ili neispravan, važe znakovi put sa prvenstvom prolaza i obrnuti trougao.

Ja na primer nisam siguran da si u pravu. Autobus ovde ima prednost jer se skretanjem u levo i dalje nalazi na putu većeg prioriteta, a auto svakako ima obrnut trougao. Automobil se nastavljanjem pravo ili skretanjem u desno uključuje na put većeg prioriteta, a autobus ima znak da se nalazi na pravcu koji ima prednost.

  • Haha 1
  • Zbunjen 2
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Upravo iz Jurija Gagarina se penjem na novi most, pada kisa, kad kad meni nizbrdo, u suprotnom smeru ide skuter :D:D ljudi moji, ima li vas gde (ko je ti cesto, zna da se kola penju 70-80 na sat i da idu u dve trake, iako postoji jedna malo sira)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, Sveti Atila je napisao:

Ja na primer nisam siguran da si u pravu. Autobus ovde ima prednost jer se skretanjem u levo i dalje nalazi na putu većeg prioriteta, a auto svakako ima obrnut trougao. Automobil se nastavljanjem pravo ili skretanjem u desno uključuje na put većeg prioriteta, a autobus ima znak da se nalazi na pravcu koji ima prednost.

Ovo bi važilo da semafori ne rade...

Kolega, ajmo polako opet na čitanje saobraćajnih propisa, da ne bi sutra u saobraćaju napravio neku glupost, koja bi nekoga mogla da košta nečijeg života...

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, Sveti Atila said:

Ja na primer nisam siguran da si u pravu. Autobus ovde ima prednost jer se skretanjem u levo i dalje nalazi na putu većeg prioriteta, a auto svakako ima obrnut trougao. Automobil se nastavljanjem pravo ili skretanjem u desno uključuje na put većeg prioriteta, a autobus ima znak da se nalazi na pravcu koji ima prednost.

Mislim da ipak auto ima prednost. Jer semafor je u hijerarhiji iznad znaka.

 

A i razmisli, ako je semafor zelen za auto, to znaci da je u ovoj poprwcboj ulici crveno za kola, a zeleno za oesake. I kad bi autobus krenuo da mota levo, morao bi da pusti sve pesake, a dok oni prodju, blokira ceo saobracaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Ja na primer nisam siguran da si u pravu. Autobus ovde ima prednost jer se skretanjem u levo i dalje nalazi na putu većeg prioriteta, a auto svakako ima obrnut trougao. Automobil se nastavljanjem pravo ili skretanjem u desno uključuje na put većeg prioriteta, a autobus ima znak da se nalazi na pravcu koji ima prednost.
Ja sam na primer siguran da ti nisi u pravu. Svetlosna signalizacija ima prioritet nad znakovima i dok ona radi znakovi se ignorišu. Inače prioritet nad svetlosnom signalizacijom ( u stvari nad svom) ima policajac koji reguliše saobraćaj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja