Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ne znam... neka C class-a siva mislim neko recimo 2009god.
Ko god da je... lagano se sa cigarom prestrojio u moju traku bez migavca, bez pogleda verovatno... bez nervoze...

Kazem, cooler neki... ili je samo tako izgledao.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja danas imao situaciju ali se sve dobro završilo.

Ja i žena na skuteru.

Bežanijska ulica, Zemun - jednosmerna. Prilazim semaforu, dve trake levo i pravo.

Ja u levoj i lagano vozim, kao da sam osetio a lik iz trake za pravo smota u moju traku bez migavca i gledanja. Sreća da sam bio na skuteru pa nam noge bile zaštićene. Sirena i lik koči.

Očešao sam mu prednje krilo i naslonio se na njega. Srećom skuteru a i nama ništa čak ni ogrebotina, ostalo malo njegove farbe i njemu ulubljeno krilo.

Lik oko 25 god. prepao se i stvarno bio kulturan i izvinjavao se sve vreme.

Još se i ispričasmo, uhvatilo nas crveno.

Jeste pogrešio ali nisam imao srca da ga naduvam jer se izvinjavao i verovatno sam mu bio u mrtvom uglu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Odlično ste prošli, verovatno su sreća i milimetri odlučili da vas ne obori.

Ajde još malo da offujem temu kad pominješ mrtav ugao :)
Pratim indikatore mrtvog ugla na retrovizorima novijih vozila kojima se nađem u mrtvom uglu. Deluje mi da to dosta dobro radi, upali se trouglić kada pređem motorom zadnju liniju vozila i svetli sve do nivoa vozačevih vrata. Ne znam kakva je signalizacija unutra jer nisam vozio auto sa tim i koliko neko zaista obraća pažnju na to dok vozi. Međutim, značajno pomaže da se izbegnu nenamerne greške kada neko želi da pazi jer ovaj uređaj gleda "preko ramena" umesto vozača. Nadam se da će ovo postati standardni bezbednosni uređaj na automobilima, kao što je to danas ABS. Mislim da je relativno jeftino za ugradnju.
Sa druge strane, mrtvih uglova zapravo nema, vozač mora uvek da ima pun pregled drugih učesnika u saobraćaju pored vozila.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Unutra nema indikacije, već mu je sam indikator isti taj koji i ti vidiš u retrovizoru.. Ali je toliko uočljivo (narandzasto ili crveno) da prosto ne možeš da ne vidis to..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ako negde osvane snimak kako neki covek izvlaci do pola vozaca autobusa kroz prozor,da se ne trudite mnogo-ja sam.Snimak je od juce.Pokusao je da me ubije,on u autobusu ja u kolima.Sve kao u gta.Magistralni put(dozvoljeno 80 svi vozimo 90).Kolona sigurno 10 i vise vozila.Puna linija,udubljenje puta.On sa krsinom od autobusa krece da obilazi citavu kolonu,nailazi kamion i on ladno skrece na mene i gura me s puta,sa moje desne strane kanalcina,ja sviram abs drkće,skoro celo vozilo sislo s puta i nekako ne upadnem u kanal.E onda krece,vijanje.Preteknem ga na ulazu u selo i preprecim se preko dve trake(kreten znam ali pukao sam  od besa).Tu on krene da dize ruke i otvara prozor:jee1:,e moj bato tu sam te i cekao tako lepog i bahatog.Na snimku ce te videti epilog,ali mislim da nece vise nikad obilaziti na punoj liniji.Iza krivine nastavim put i patrola,stanem i ispricam policiji sve i kazem sacekacu s vama,ja cu za svoje odgovarati ali nek on odgovara za svoje,kad njega nema otisao drugim putem,stojim ja tako sa pandurima dali mi par prekora kako ni u ludilu ne smem da preprecim kola-naravno ljudi samo kreten to moze da uradi ako treba kaznite me nisam klinac ali sam pukao.Kulturan pandur kaze smirite se i ako mozete nastavite put,ako ne mozete parkirajte vozilo i popite kafu.Pozdravismo se i ja ode.Mozda sad i putnici autobusa na nekom svom forumu pisu o meni,jedino mi je krivo sto sam preprecio put i ugrozio saobracaj,ali ovo govedo bih opet ispickao ako treba i da platim.Eto ispade ja nasilnik a on jadan u tudjim ocima(sreca pa smo po godinama tu negde i on je krupniji od mene inace bi bilo kako tuku jadne pristojne i slabije ljude).

Mogao sam i da precutim ovo ali eto neka misli ko sta hoce,da me ubacio u kanal mozda sad ne bi ovo pisao,ovako nek se on češe mamu li mu jebem jos jednom.

  • Sviđa mi se 8
  • Haha 3
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 12.9.2019. at 12:53, Markone88 je napisao:

Ma ja se ne bih ljutio da su mi svi iz te kolone iza mene svirali, ja bih onda ubrzano isterao putnike iz kola i nastavio, nego niko nije svirnuo, samo su udarilu po gasu unsuprotan smer, nateravsi skuteristu u kanal... Ja sam propisano zaustavio auto, ali zbog nastale situacije, osetio sam se krivim za jadnog skuteristu, a ovih 6 mamlaza su ga naterali u sljunak, trebali su da stanu iza mene, da mi sviraju, sta god, ali ne pun gas u suprotan smer!

Dogašaj od pre nekoliko godina. 

Bio sabor u manastiru Sveti Roman (kod Đunisa) i tu se okupljaju hiljade ljudi, a vozila budu parkirana sa obe strane puta već od mosta preko Južne Morave pa sve do sela Praskovče. Dakle bude velika gužva, patrole policije koje regulišu saobraćaj, kola hitne pomoći, ....!

I u jednom momentu stvara se zastoj i formira se kolona prema mostu, a sa druge strane vozila normalno idu. A onda u jednom momentu neko iz pozadine kolone koja stoji krene da obilazi sve one ispred sebe, a za njim odmah kreću i drugi. I onda se lepo susretnu sa vozilima koja se kereću iz suprotnog smera i budu zaustavljene obe trake, a onda neki pametnjaković i iz one suprotne trake krene da obilazi zaustavljene automobile i kada dođe do prvog zaustavljenog auta iz suprotnog smera nastaje totalni kolaps.

A sve se desilo jer je jednom vozaču (koji se od manastiru kretao prema mostu pozlilo) i zaustavio se na putu. Krenula hitna pomoć i policija (bili udaljeni svega par stotina metara odatle), ali čovek umro posle desetak minuta jer je put bio blokiran i nije moglo da se stigne do nesrećnika čak ni pešice. I to sve zbog par bezobzirnih debila koji sebe smatraju jedinim pametnima, a ostali su budale.

Da sam tog momenta bio policajac tu dvojicu koji su prvi krenuli da obilaze kolone polomio bih od batina, dobili bi i debele krivične prijave. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 10 minuta, Due je napisao:

I u Sremu se kaže još jedared...:D

Potpuno se slazem s tobom,godine zivljenja u Zemunu su me iskvarile totalno:lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ako ikada budete prolazili kroz Budisavu, pazite se za 5 min nekoliko pokušaja da nalete autom na mene i još blica da se sklonim.

 

Žene su u pitanju.

 

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@piki taman te tedoh pitat zasto u sremu stare kuce zovu svapske a ne sremacke ali ... zaboravi, nego, ako te nema jos 12 sati gde da nosimo cigare, u Fruskogorsku ili Stari sor?:jee:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 11 sati, bdada je napisao:

@piki taman te tedoh pitat zasto u sremu stare kuce zovu svapske a ne sremacke ali ... zaboravi, nego, ako te nema jos 12 sati gde da nosimo cigare, u Fruskogorsku ili Stari sor?:jee:

 

Hahahaha ma cuti brate majci sam rekao da se spremi jer se posle ostavinske rasprave od matorog auto s kojim sam bio prebacio na nju,gleda me ona u cudu,reko kevo sta gledas napravila si glupost,spremi se ako dodju po tebe:na_glavi:;),a sto se tice tebe ti dodji na rostilj dok je jos lepo vreme da razglabamo o kucama:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 18 sati, Due je napisao:

Pa i Zemun je u Sremu?:D

Zato sam se tu i osecao kao kod kuce i veruj mi to mi je jedan od najlepsih perioda zivota,joj kad bi bio vremeplov,nista ne bih menjao:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Izadjem danas da se provozam cca 50-100km i pokajem se vise puta.

 

Prvo na magistralnom putu neki idiot, na pravcu, ide meni u susret i pretice kolonu od 4-5 auta. Razmak izmedju svakog vozila je cca 10m i ima prostora da se vrati nazad. Ne...on pocinje meni da blica i ja bjezim skroz desno i vozim po ivici asfalta, dalje nemam gdje. Na 2-3m ispred mene zavrsava preticanje i vraca se nazad.

 

Nakon toga na jednoj krivini passat ide meni u susret i izlece iz krivine na moju stranu. Vidim da konj bulji u telefon i ne dize glavu. Sviram, blicam vec mi pada na pamet da vristim posto vidim da ce me udariti. Na 5m do mene dize glavu i panicno mota u svoju traku. Na sekund sam mislio da ga jurim i bar retrovizor slomim...

 

Slicna situacija pola sata kasnije. Golf 2 i vozac na telefonu.

 

Da li su ljudi normalni?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja sam primetio da je subota bolja za voznju od petka i nedelje kad ima nervoznih i nepazljivih vikendasa koji su posli ili se vracaju sa vikenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Juce brat uzeo da se provoza, krene da pretekne taksistu, ovaj bez zmigavca krece da skrene levo pa ga u trenutku video ili cuo poceo da seva levo desno i nekako se skloni, kaze jedva je uspeo da ga izbegne, udario retrovizorom u zadnji deo auta, malopre ja krenem do grada ulazim u kruzni tok, covek u kolima sa sledeceg ulaza me gleda vidi da idem i ulazi bez pardona, ja na kocnicu zadnji tocak krece da kliza motor se zanosi on staje tacno na sred trake blokira mi svaki moguci prolaz, na manje od pola metra do njegovih vrata sam stao on me pogleda nasmeja se sleze ramenima u fazonu izivni jebi ga i nastavi svojim putem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Priča mi drug danas, vozi auto i vidi dolazi motor a iza taksista krece da pretice kolonu i bum direktno motor u taksistu, napravio salto covjek pao i motor na njega. Svi stali gledaju samo, on izlazi iako je ispred vec bio 10 auta bar u koloni, dolazi do njega, porded 2 samo blenu , mice motor sa covjeka... taksista se krije u kolima, kaže drug valjda su ga samo grudi boljele nista drugo pa valjda je dobro prosao, sprdnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ako je kolona bila kilometar iza Markonija i ako ne postoji vazeci znak o zabrani zaustavljanja onda ne znam o cemu se toliko diskutuje ?!

Pun mi je qrc bahate bagre kao ti koji su obilazili auto sa 4 migavca i izgurali skuter (sve i da je nepropisno stao sa 4 migavca)!

Danas uz Teodora Drajzera (kolima),kopaju za cevi u traci za gore,stavili su semafore koji drze nekih 80 sekundi.

Idem odozdo i stojim na semaforu (a pisa mi se,ocu da crknem) ,pali se nama zeleno ali odozgo stoka ide i ide i ide i potrosi nam 40 sekundi,onda se nama pali crveno,ja stanem prvi a stoka iza mene krece na crveno,njih barem petoro....pa jebo bi im sve zivo,ne bi videli dozvolu 5 godina.Nedelja,gde se zuri ?

Snimaka imam da mi pripadne muka kada samo pomislim da to uploadujem i secem,skracujem....nema svrhe osim kada dodje do ne daj Boze udesa.

A najgori su oni koji okace krstacu na retrovizor,sto veci krstto  veci IDIOT (uredno su sa zenom i decom u kolima) !

To su ti najveci SRBI i partiJote,verovatno slave slavu kao svadbu a u crkvu nisu usli osim na vencanje ili sahranu ali kada okace krstacu niko im nista ne moze,Bog ih cuva i jebe se njima za ostale u saobracaju.

Puko sam vise,ovo je strasno gde i sa kakvim kretenima provedoh zivot.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zadnje vreme se ljudi ponašaju sve tupavije i tupavije. Ne samo u saobraćaju već i u svim mogućim životnim situacijama, nagledao sam se svačega, nešto čuo, pročitao a nešto i lično doživeo. Ranije toga nije bilo u toj količini. 

  Razmišljao sam o tome, i jedino logično objašnjenje do kog sam došao je to da je čovek i tu umešao svoje prste. Dal preko GMO, il preko hemikalija koje se svakodnevno koriste il možda oni avioni koje koriste za menjanje klime ( kemitralis ) - možda nas između ostalog posipaju nečim što utiče na ljudsku psihu i svest. . .   Trebalo bi država da se malo pozabavi time i da ispita sve to . 

  Možda i nisam u pravu, al meni to tako deluje . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, mali_veseljak je napisao:

Izadjem danas da se provozam cca 50-100km i pokajem se vise puta.

Takodjer izadjoh danas, malko vise od tebe prodjoh..... pretuzno na sta sam naleteo :(

dzaba ton kad nema slike, slika moz reci vise nego reci

 

razdelna linija izgleda ima magnet

Screenshot-2019-09-22-22-29-35.png

 

Screenshot-2019-09-22-22-29-56.png

 

nailazi automobil iz kontra smera, baja i dalje drzi liniju

Screenshot-2019-09-22-22-30-41.png

 

pomerio se tek toliko, cisto da ne zakaci retrovizor

Screenshot-2019-09-22-22-32-34.png

 

on i dalje nastavlja da drzi liniju

Screenshot-2019-09-22-22-33-13.png

 

sve dok mu drugi baja nije naleteo, al ovaj baja ne da se skloni

Screenshot-2019-09-22-22-34-00.png

 

opet namagnetisana linija

Screenshot-2019-09-22-22-34-35.png

 

Screenshot-2019-09-22-22-35-00.png

 

neverovatna privlacnost

Screenshot-2019-09-22-22-35-12.png

 

Screenshot-2019-09-22-22-41-29.png

 

Screenshot-2019-09-22-23-01-41.png

 

kako ovom baji nije tesko da drzi svoju traku

Screenshot-2019-09-22-23-01-16.png

 

dok ovom mamlazu jeste

Screenshot-2019-09-22-23-15-48.png

 

ili ovom

Screenshot-2019-09-22-23-17-41.png

 

ka Rudniku, ide S krivina gde su sa obe strane bankine

potom pravac pa ostra krivina u desno

Screenshot-2019-09-22-23-13-17.png

 

jednostavno je proleteo 

zamuceno je jer sam naglo trznu desno

Screenshot-2019-09-22-23-13-45.png

 

To se sve desavalo avala - topola - rudnik. Odusevio me je kolega sa AT, rekao bi da je pocetnik, vozi skroz lagano te kad me je uocio.... uradio je sledece

 

Screenshot-2019-09-22-23-08-14.png

 

Screenshot-2019-09-22-23-08-30.png

 

pozdrav za kolegu

Screenshot-2019-09-22-23-09-36.png

 

Kao sto se moze videti, nakon sto me je uocio, nije zavrnuo rucicu gasa kao sto po obicaju biva a narocito kod mladjih, utrkivanje, merenje ciji je veci.

Decko je kulturica otisao desno, dao migavac tj znak da ga obidjem, bip bip sirenama pozdrav i odoh dalje. Ispratio sam ga u retrovizor da vidim dal je hteo da stane.... jok, vozi svoju voznju, pazi na druge.

 

Stigao na Rudnik, ekipa koja je jutros krenula na Divcibare je podaleko tako da bez zadrzavanje resih da odem do Lazarevca..... gasss

 

Traktora ima podosta, u ovom periodu su najopasniji na drumu jer vecina ide u sumu po drva za zimu. Problem nastaje kad se vracaju iz sume, prikolice su velike, dupke pune, retrovizore nemaju tako da tesko moze videti sta se desava iza njega kad treba da skrene.

 

sreca njemu je lakse, ima koji su sami na traktoru

Screenshot-2019-09-22-23-23-57.png

 

ondak sam naisao na nesto bas strasno, Trbusnica

Screenshot-2019-09-22-23-32-38.png

 

ne vidi se na slici sta se unutra zbiva

Screenshot-2019-09-22-23-32-52.png

 

Otac sedi na mestu suvozaca, miluje kcer po kosi, mislio sam da je ziva sve dok nisam zasao sa druge strane vozila.

 

Screenshot-2019-09-22-23-33-03.png

 

Screenshot-2019-09-22-23-33-18.png

 

Screenshot-2019-09-22-23-34-10.png

 

Ne mogu pisati sta sam video, sanse nije imala, dete nek su ti siroki puti nebeski.

Mladost, ludost, brzina, krivina i prokleta bandera.... nesto vise o tome imate Ovde i Ovde.

 

Smorio sam se kao pas, vozim mehanicki jer ne mogu da izbacim sliku iz glave, stigao u Arandjelovac pojma nemam kako.

 

linija ta magicna linija

Screenshot-2019-09-22-23-38-32.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-01-36.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-07-41.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-09-41.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-09-48.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-09-55.png

 

Ajd ovi sto ispred njih nema nikog, voze po sredi, donekle i mozes da procitas.... mamlaz. 

Al ovi sto drze liniju il su usli u drugu draku, pritom tako voze iza automobila... nemas pojma dal ce pretekne, dal ce smota levi.

 

Screenshot-2019-09-23-00-14-34.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-13-31.png

 

za kraj pobednik dana, prodjimo kroz celu krivinu

Screenshot-2019-09-23-00-05-58.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-06-04.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-06-10.png

 

Screenshot-2019-09-23-00-06-45.png

 

Jednog trena pomislio nije da se vrati u svoju traku, cak sta vise sve je vise i vise seko krivinu do samog kraja. Covek za volanom nije klinac, po slobodnoj proceni oko 55-60god.

 

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne znam sta je problem sa nasim ljudima, zasto toliko vole da seku krivine? Taj fenomen pocinje u Sloveniji u znatno manjoj razmeri nego u Srbiji ali kako se ide prema jugu sve je izrazeniji, da bi u Crnoj Gori i kod nas postao maltene stil voznje 90% vozaca... Prosao sam dobar deo Evrope sa motorom, mnogo planina i vukojebina ali nigde gore i opasnije voznje nego u Srbiji i Crnoj Gori, to je tuzna cinjenica... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@DeepDrunk ja sam se rodio i odrastao na Banovom Brdu, a poslednje 3 godine zivim na Karaburmi. Mogu da vam kazem da ljudi na Karaburmi semafor dozivljavaju kao sugestiju ne kao saobracajni znak. Mnogo ljudi vidim da prolaze na crveno, Mirijevski Bulevar i Visnjicka

 

A sto se voznje tice, meni motor i dalje sedi i ceka vangradsku voznju, plasim se po gradu da se vozim

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja