Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Не волим када сам сам на сцени, све очи упрте у мене, па се збуним :)

Много сам бољи када избегавам непријатељску живу силу или оклопну јединицу :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

danas situacija u dragoslava srejovica, stojim u svojoj traci, upaljena sva 4, iza mene na nekih kilometar ide kolona od jedno 5-6 kola, a ka meni iz suprotnog smera, ide skuter piaggio beverly sive boje, i iza njega jedan auto. I tacno vidim sta ce da se desi, da ce cela kolona da krene da me obilazi, umesto da stanu u da sacekaju da prodju sva kola iz suprotnog smera, pa onda da krenu da me obilaze. ALI NE, ovo je Srbija, cela kolona krece u obilazenje, a onaj mucenik sa skuterom usporio kolko je mogao, i sa puta sisao skroz na sljunak, ja sviram i iz svog glasa im je*em majku svima redom, ali dzabe, skoro svi su bili na telefonu, nisu me ni konstatovali... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
danas situacija u dragoslava srejovica, stojim u svojoj traci, upaljena sva 4, iza mene na nekih kilometar ide kolona od jedno 5-6 kola, a ka meni iz suprotnog smera, ide skuter piaggio beverly sive boje, i iza njega jedan auto. I tacno vidim sta ce da se desi, da ce cela kolona da krene da me obilazi, umesto da stanu u da sacekaju da prodju sva kola iz suprotnog smera, pa onda da krenu da me obilaze. ALI NE, ovo je Srbija, cela kolona krece u obilazenje, a onaj mucenik sa skuterom usporio kolko je mogao, i sa puta sisao skroz na sljunak, ja sviram i iz svog glasa im je*em majku svima redom, ali dzabe, skoro svi su bili na telefonu, nisu me ni konstatovali... 
Ovo je Srbija, pa svako može da se zaustavi gde god poželi i upali signalizaciju suprotno nameni.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, X8 Vračar said:

Ovo je Srbija, pa svako može da se zaustavi gde god poželi i upali signalizaciju suprotno nameni.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

kolega nisi u pravu.

 

U srbiji je zakon takav da mogu da zaustavim vozilo, samo ne na mostu, na sinama i u podvoznjaku. Nisam parkirao i ostavio auto, nego sam kulturnuo usporio, upalio sva 4, i stao da osoba izadje iz auta, zadrzao se celih 30 sekundi. Objasni mi ajde, gde sam pogresio, rad sam da cujem???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pogrešio si jer si u opisanoj situaciji ti ugrozio bezbednost saobraćaja nepropisnim zaustavljanjem. Ako je isprekidana linija, svako ima pravo da te obiđe.
Ako si ostao u kvaru, onda se postavi trougao iza vozila, ne pale se sva 4.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@X8 Vračar ti ocigledno nisi ni procitao sta sam ja napisao.

 

znaci sledeci put kada neko treba da izadje iz auta, a kolona je iza mene, ili da nastavim pravo jos kilometar dva dok ne nadjem prosirenje, ili da osoba iskoci iz auta u pokretu.

 

kao sto sam u prvom postu napisao, na kilometar iza mene je bila kolona, i nisam ugrozio saobracaj ni 1%, nego su oni ugrozili, koji su me obisli iako iz suprotnog smera idu kola.

 

Imam osecaj da si ti jedan od onih sto kad neko stane da neko udje izadje iz kola, ti odma sviras :D:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ko i kako tebe obilazi nije uopšte tvoje da procenjuješ nego njihovo, pogotovo nemaš na koga da vičeš.

Vrlo sam pažljivo pročitao šta si napisao. Da te nisu konstatovali, ovi iza tebe bi te udarili od pozadi i ti bi bio kriv jer si zaustavio vozilo na kolovozu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja bih ti svirao na primer.

Uvek kada treba zbog nekoga da stanem ,da udje ili da izadje ,to radim da ne smetam bas nikome. Ako treba otici cu i 200m dalje da stanem na trotoar ili gde mogu da se sklonim. 

Slazem se sa kolegom @X8 Vračar

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Zaustavljanje vozila – je svaki prekid kretanja vozila na putu u trajanju do tri minuta(stari zakon : 15 minuta), pri čemu vozač ne napušta vozilo, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj.

Parkiranje vozila – je svaki prekid kretanja vozila, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj, koje se ne smatra zaustavljanjem (zaustavljanje duže od 3 min ili ako vozač napusti vozilo bez obzira na trajanje; stari zakon : duže od 15 minuta).

 

Zakon kaze da sam u pravu, ako ne napustis vozilo, svuda smes da stanes na 3 minuta. Osim sine, most, tunel i podvoznjak/nadvoznjak.

 

Moramo i mi obicni smrtnici nekako da uzmemo robu, putnike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
33 minutes ago, milos-v said:

Njima je posao da prevoze ljude. To je kao da me pitas da li sviram autobusu kad stane na stanicu...

Milose, znamo se i licno, valjda si skontao da ja nisam divljak u saobracaju. Ali ajde mi objasni, odakle ti pravo da nekome sviras, ako je stao i upalio sva 4 migavca. Mozda mu je crkao auto, mozda je stao da pita za smer jer se izgubio, mozda neko od putnika ima zdravstveni problem, mozda vozacu nije dobro. Osim ako nisi vidovit, mislim da nemas pravo da odma sviras bez da znas razlog stajanja. Izgubila se tolerancija u nasem saobracaju. Ja svoijim propisanim zaustavljanjem nisam ugrozio neciji zivot. U tom trenutku kilometar iza mene nije bilo kola. Nego ovi sto preko pune obilaze, a nisu sacekali da prodju kola iz suprotnog smera. Slicne sutuacije je prikazivao @Satelis na slikama. A vi umesto to da gledate, vo mene pitate zasto sam ja stao. Sta te briga sto sam stao, imam pravo da stanem svuda na 3 minuta (osim gore navedenih situacija). Malo dahte ljudi tolerancije, i 4 oka otvorite kad vozite

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sviram i taxistima kad stanu u uskoj ulici gde blokira saobraćaj.To što je njima posao da prevoze ljude to im ne daje za pravo da blokiraju saobraćaj.Nije problem ako se može nesmetano obići ali realno taxisti sebi uzimaju velika prava ne samo u ovakvom slučaju.

Što se slučaja Markone88 tiče nebitno je zašto si stao u ovom slučaju već je bitna kolona koja je oduzela pravo prvenstva skuteru i realno ugrozila bezbednost a inače možda bi i tebi svirao ali zasigurno nebi tako obilazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Interceptor BP said:

Ja sviram i taxistima kad stanu u uskoj ulici gde blokira saobraćaj.To što je njima posao da prevoze ljude to im ne daje za pravo da blokiraju saobraćaj.Nije problem ako se može nesmetano obići ali realno taxisti sebi uzimaju velika prava ne samo u ovakvom slučaju.

Što se slučaja Markone88 tiče nebitno je zašto si stao u ovom slučaju već je bitna kolona koja je oduzela pravo prvenstva skuteru i realno ugrozila bezbednost a inače možda bi i tebi svirao ali zasigurno nebi tako obilazio.

To pokusavam da objasnim. Ako ima mesta da se prodje, i ne ometas druge prodjes i teras dalje. Ako nema mesta uopste za prolaz, sviras budali koja je blokirala ulici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zaustavljanje vozila – je svaki prekid kretanja vozila na putu u trajanju do tri minuta(stari zakon : 15 minuta), pri čemu vozač ne napušta vozilo, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj.

Parkiranje vozila – je svaki prekid kretanja vozila, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj, koje se ne smatra zaustavljanjem (zaustavljanje duže od 3 min ili ako vozač napusti vozilo bez obzira na trajanje; stari zakon : duže od 15 minuta).

 

Zakon kaze da sam u pravu, ako ne napustis vozilo, svuda smes da stanes na 3 minuta. Osim sine, most, tunel i podvoznjak/nadvoznjak.

 

Moramo i mi obicni smrtnici nekako da uzmemo robu, putnike...

To šta kaže zakon će da tumači sud u prvom i drogom stepenu, kada izazoveš nesreću. Svedoci će da svedoče, veštaci će da veštače, trajaće dugo i skupo je. Tvoji argumenti će biti na nivou ko je sa koje planete. Čak ni u ovom delu se nikakvi žmigavci ne pojavljuju kao faktor, ni jedan ni 2 ni sva 4.

Za preuzimanje robe postoji obeleženo i predviđeno mesto. Nisi čitao šta sam napisao za trougao i kada se koristi. Dužina "zaustavljanja" je u praksi ograničena samo sporošću službe za prenos vozila...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Što se slučaja Markone88 tiče nebitno je zašto si stao u ovom slučaju već je bitna kolona koja je oduzela pravo prvenstva skuteru i realno ugrozila bezbednost a inače možda bi i tebi svirao ali zasigurno nebi tako obilazio.


A ko je koloni oduzeo pravo prvenstva?


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@X8 Vračar ja sam sada, na adi ciganliji, ista situacija kao sa dragoslava srejovica, zastao bar 5 puta, ljudi stali na sred moje trakez upalili sva 4, tovare bickile, tovare decija kolica otd... Niti sam obilazio niti sam im svirao.

 

A ko je koloni koja ide iza mene uzeo prvenstvo prolaza? JA! Ali su trebali da sacekaju da sva kola prodju, kao i taj muceni skuterista koji je oteran pored puta pa da me onda obidju, a ne ovako, na divlje!

 

Ja gde god da stanem, i upalim sva 4, ako me bilo ko udari od pozadi, od napred, sa strane dok sam ja u rezimu mirovanja, on je kriv, istrazi malo, videces da sam u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Evo malo zakona o sva 4 pokazivaca pravca:

Члан 61.

Возач возила је дужан да на јавном путу укључи све показиваче правца на возилу, уколико је прописана обавеза постојања таквог уређаја за то возило:

1) за време уласка или изласка путника,

2) ако упозорава друге учеснике на опасност у саобраћају,

3) у условима изразито смањене видљивости (густа магла, дим и сл.),

4) ако је последњи у колони возила која се зауставила на путу изван насеља, осим ако је колона заустављена због поступања по саобраћајном знаку или правилу саобраћаја,

5) ако се креће уназад,

6) ако се заустави на коловозу, осим приликом паркирања на обележеном паркингу, односно због поступања по саобраћајном знаку или правилу саобраћаја.

 

Garantujem da bar 4 ovih ne zna 95 % vozaca.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, zarekg said:

Evo malo zakona o sva 4 pokazivaca pravca:

Члан 61.

Возач возила је дужан да на јавном путу укључи све показиваче правца на возилу, уколико је прописана обавеза постојања таквог уређаја за то возило:

1) за време уласка или изласка путника,

2) ако упозорава друге учеснике на опасност у саобраћају,

3) у условима изразито смањене видљивости (густа магла, дим и сл.),

4) ако је последњи у колони возила која се зауставила на путу изван насеља, осим ако је колона заустављена због поступања по саобраћајном знаку или правилу саобраћаја,

5) ако се креће уназад,

6) ако се заустави на коловозу, осим приликом паркирања на обележеном паркингу, односно због поступања по саобраћајном знаку или правилу саобраћаја.

 

Garantujem da bar 4 ovih ne zna 95 % vozaca.

ja sam upalio sva 4 jer podlezem tackama 1 i 6.

 

dodao bih jos da palim sva 4 kada vozim i imam naglo kocenje a iza mene je neko bas blizu i isto se brzo krece kao i ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja