Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

Ovih dana gledam Turke kako voze, opšti haos.
A deluje da se vlasti baš trude da to reše, mnogo kamera, pored puta makete policijskih vozila 1/1 sa sve rotacijom , na banderama postavljene rotacije koje se pale kada padne mrak, policija na motorima svuda.. Misliš da nešto znači, ma jok...

Rešenje je u obrazovanju, a ne represiji.

 

Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

Ipak je sve do mentaliteta. U junu sam napravio 3500km vozeći po Austriji, Sloveniji, Hrvatskoj, CG.. Jedini incident mi se desio ispred kuće, kada je čovek prošao na STOP iako me je gledao u oči i u malo me ubio.

I naši ljudi kulturno voze tamo, što ide u prilog teorije da smo lako povodljivi.

 

Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

Nažalost, nema nama pomoći, ostaje nam samo da se trudimo da preživimo.

To smo čuli i pročitali stotinu puta, pa ponavljamo kao mantru u svim sferama života. Ima pomoći ali pametni ćute, neće u kolo sa budalama.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Postalo je sasvim normalno da se vozi ovako kako se vozi kod nas. To je nažalost omogućeno trenutnim zakonima ovakvim kakvi su. Počevši od auto škola, ja kad sam pošao u auto školu, išao sam dobrih mesec - dva na časove u auto školu gde nam je držana nastava o saobraćaju i saobraćajnim propisima, pravilima i svačemu što te čeka u saobraćaju. 

  Pre nekoliko godina, poznanica upisala auto školu - dobila od iste CD - da uči propise kod kuće - bez ikakve nastave u auto školi .

  Gledao sam neku emisiju o bezbednosti saobraćaja u Engleskoj, mislim da im je sistem jako dobar. Kod njih početnik ( koji je tek stekao vozačku dozvolu ) ima razne mogućnosti: 

 Ako tata hoće da mu kupi veliki, jak i brz auto - moraće da plati jako skupu registraciju ( osiguranje ) , a ako mu kupi neki normalan auto - nešto malo i slabo - za početnika da se uči - registracija je jeftina. Takođe može da mu registracija bude još jeftinija ako prihvati da mu osiguranje ugradi neku vrstu GPS uređaja koji beleži sve ( kad je vozio, kuda je vozio, kojom brzinom . . . . ) , pa ako poštuje propise - sve je OK, a ako ne poštuje ( vozi brže od propisanog i slično ) - osiguranje mu se uvećava, a dobije i da plati kaznu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Slažem se za obrazovanje, ali neće to rešiti sve..

Budala će uvek biti i na njih se moraju primenjivati kaznene mere..

Mnogo toga ima što ovom narodu u vožnji mogu da oprostim, ali vožnji pod alkoholom u polu svesnom stanju ne mogu i neću.

 

Tu niko ne može da obrazuje govedo koje je spremno da sedne tako u auto, samo kada vidi na par drugih ili na svom primeru da je za pijanstvo završio u zatvoru, ili ako nekog povredi još duže, pa posle da vidimo šta će biti.

 

Misliš da naši koji su preko ne bacaju kroz prozor papire i opuske, dok voze tamo, a čim predju granicu počne istovar, misliš da je to zbog obrazovanja, nije veruj mi, to je zato što je čuo da je neko drugi ili je sam platio kaznu za to.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pa najveći problem je što neće.
U najgorem slučaju po njega biće udaljen iz službe, a možda ni to...

I iz njegovog "blagog" primera mnogi će raditi isto..

Da završi u zatvoru jedno 5,6 godina minimum, sve bi se gledalo kroz drugačiju prizmu i ostali mamlazi u pokušaju, ne bi stigli do njegovog slučaja..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
3 hours ago, štampar said:

Цела ''југа'' није имала возила колико сад има у Београду...

Kako to? Tad je bilo srećni vreme, a sad narod nema 'leba da jede. Ko to vozi i gorivo troši?

Da li smo to postali potrošačko društvo?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
5 hours ago, Juan said:

Nego, koliko treba para za neku solidnu kameru i montazu na kacigu?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Pre neki dan sam od kolege sa foruma uzeo neku kamericu, solidno deluje, baš za te potrebe. Cena 2.500,00 za novu kameru u kutiji sa nekoliko nosača.

Danas sam kupio Bison Repair git da napravim adekvatni nosasč za kacigu (ima tema o tome ovde na forumu) za 630,00 i samo mi još nedostaje parče dobe dvostrano lepljive trake (kažu 3M VHB)

 

Sve u svemu, jedno 30€ montirana :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Budjenje, dorucak, perionica da istimarim zdrebicu. Vratio se kod kuce pa pravac tazbina da ostavim klince kod taste i tasta.

Hitaj nazad, zdrebica ceka, trazi nov lanac i mali servis hoce pa taman da uklopim probu i pokupim gospodju mi dragu.

 

krenu ka njoj, neko reko taxi vozaci profi

Screenshot-2019-09-07-20-59-47.png

 

da se vrati nazad.... njet, bole ga brige tako do zeleno

Screenshot-2019-09-07-20-59-29.png

 

cicamici juri citavih 32km/h, ne moze da vozi i prica na mobitel, menja brzine i popravlja sminku

jos i migavac da ukljuci, ajte molim vas

Screenshot-2019-09-07-21-01-12.png

 

Screenshot-2019-09-07-21-01-36.png

 

ovaj Bogme zna znanje, pegla, cik cak bez problema i to sve dok prica

jedva ga stigon na semafor, steta sto nema daljinac da presalta na zeleno

Screenshot-2019-09-07-21-03-05.png

 

jos jedan taxi profi preko duple pune

Screenshot-2019-09-07-21-04-26.png

 

nema ni 50m dalje gde se moze normalno okrenuti

Screenshot-2019-09-07-21-04-42.png

 

upravo ovde, sad ce zence stigne pa idemo do Avale na kafu

Screenshot-2019-09-07-21-05-14.png

 

raskrsnica kod Cvetkove pijace, biciklistkinja uredno ceka zeleno

Screenshot-2019-09-07-21-06-54.png

 

pali se uslovno zeleno za skretanje u desno

Screenshot-2019-09-07-21-06-42.png

 

krece i ona, nesto se zenula u racunici

Screenshot-2019-09-07-21-07-04.png

 

sreca njena, nema posledica

Screenshot-2019-09-07-21-07-21.png

 

VML pored Motoklinike idemo ka Kumodrazu, tam desno treba ici

Screenshot-2019-09-07-21-09-40.png

 

marfi, mora da se naguzi automobil u krivini pa to ti je

Screenshot-2019-09-07-21-09-52.png

 

Screenshot-2019-09-07-21-10-08.png

 

asfaltirali, prosirili Zamljoradnicku sto vodi ka 1.000 Ruza

BMW nesto testira

Screenshot-2019-09-07-21-18-24.png

 

Screenshot-2019-09-07-21-19-00.png

 

brzina krivina, ovo ono, BMW di je traka da nisi nesto izgubio

Screenshot-2019-09-07-21-19-22.png

 

nekako se uspeo vratiti

Screenshot-2019-09-07-21-19-58.png

 

Laganica se popeli do restorana Avala da popijemo kafu pa idemo da vidimo decu nam nasu dragu. Neki oblaci se poceli navlaciti, srk, dva, tri.... paljba, silaz dole, pici avalskim ka vrcinu.

 

e sad krece zurka, svima nama poznat deo

Screenshot-2019-09-07-21-22-46.png

 

pravac, preticanje u suprotnoj traci..... uzastopno blicam (18 sekunda)

Screenshot-2019-09-07-21-23-57.png

 

bezim desno, dodajem svirenu (19 sek.)

Screenshot-2019-09-07-21-24-29.png

 

ne jebe zivu silu, pun gas.... bez skroz desno (20 sekunda)

Screenshot-2019-09-07-21-24-58.png

 

Ovde bi zastao.....

Eto dragi citaoce sta je zivot (?) nista, jedno veliko nista. Dok zbrojis 1..2..3  nema te.

Ovaj mamlaz da nas je oduvao sa lica zemlje, dobio bi mozda 7god. robije.

 

ova deca bi bila uskracena za mnogooo sto sta u zivotu

Screenshot-2019-09-07-21-33-23.png

 

nema vece radosti

Screenshot-2019-09-07-21-33-56.png

 

Ja ne smem ni da pomislim, kamo li da napisem, samo cu reci pu pu pu daleko bilo (mrdno sam se sa mesta)..... prs na celo!

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ima.
Pomiris se sa cinjenicom da svi POKUSAVAJU da te ubiju, otvoris 10 ociju, ukljucis radar za budale i instikt i uzivas koliko god mozes u ovom najlepsem hobiju na svetu

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

To sto je tebi uradio taj sa kolima to je juce meni na bicikli uradio jedan sa skuterom samo pri manjim brzinama i da kazemo, bilo je manje opasno. Ako postoji manje opasno kada te neko udari ili moras da spasavas glavu.

 

Skrecem desno u usku dvosmernu ulicu, zbog uzduznih pukotina idem sire u levo u mojoj traci, u levoj traci ceka nekoliko automobila u koloni (imaju stop znak). Taman da krenem da se vracam u desno, iza kolone iskace budala na skuteru (ne zna sta je zmigavac), krece da pretice kolonu i ide pravo na mene. Ja se pomeram u desno, on naravno nastavlja, idem malom brzinom pa mogu ostro da skrenem jos vise u desno i on vec moze da "prodje".

Dok je prolazio, dignem ruku i viknem budali, gde ces, i produzim. Cujem neka vika pozadi, okrenem se a on poprecio motor u levoj traci (mojoj) i vice nesto. Posle mi bas bilo zao sto nije i krenuo za mnom... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
On 6.9.2019. at 20:40, bocca_bastard je napisao:

Kad on pored mene obilazi sve pa i mene i vice mi sta sam ga koji kurac kupio da sedim i čekam kao obilazi bre jebote

 

Hehe, slična situacija - povratak kući sa posla, špic - autoput iz pravca Novog Beograda preko Gazele, krkljanac, sve stoji, ja prilično brzo vozim između automobila, kad u jednom trenutku  u retrovizoru vidim policajca na motoru odmah iza mene - reko sad će me zajebavati zbog provlačenja (nasilnička vožnja, ovo-ono...). Malčice spustim tempo i gledam kako da se maknem u stranu, kad on iza mene viče: "Teraj, teraj, šta usporavaš, cepaj..!!" Reko, da poslušam službeno lice, opet dam gas i voziii MIško... :) Hoću reći, uglavnom su po tom pitanju potpuno normalni ljudi - pretpostavljam da niko od nas nije seo na motor da bi čekao u koloni automobila da se pomeri po 2 metra na svakih pola minuta... Normalno, sve u granicama zdravog razuma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Drzim se sledeceg, ako se kolona krece.... nema provlacenja, vozim blize razdelne linije i ne pomisljam na provlacenje.

Ako kolona stoji, levi palac je na sireni, desni kaziprst i srednji su naslonjeni na polugu kocnice, brzinu smanjim na 30km/h, lagano prolazim.

Kad hocu da upozorim da sam tu, kratko dvaput svirnem, sklone se, prsti na kocnici su tu u slucaju da se neko naglo pomeri u stranu ne bi li video sta se desava tamo napred (to u vecini slucaja rade).

Tu ih nista ne krivim jer ne racunaju da se na autobanu neko provlaci, ima onih koji otvore vrata tako da provlacenjem vecom brzinom..... samo kumujes sebi u propast.

More klipova na YT se moze videti gde se bajkeri utrkuju ko ce se brze provuci izmedju kolona vozila..... jedno prestrojavanje i cao zdravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

"Posao" nam je da kukamo na policiju ali oni najcesce posteno i razumno rade svoj posao. Koliko god neko kukao kako je kaznjen jer nesto nije uradio posle utvrdimo da to sto "nije" uradio je ipak prekrsaj :). Na prste mogu da prebrojim slucajeve za koje znam da su ljudi kaznjeni a da nisu trebali. Ali to je vec neka druga tema...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samo kratko oko državnih organa, jer to ovde možda nije tema. Državni organi rade po naređenju nadređenog jer je to jedini način na koji državna administracija, kao glomazan aparat, može da funkcioniše relativno organizovano.

Onaj koji kontroliše saobraćaj je dobio naređenje tog dana šta da kontroliše. Bilo je ranije najavljeno da će se alkohol kontrolisati pri svakom zaustavljanju, pa ne zn šta je od toga na kraju ispalo. Ako kontroliše brzinu onda ne zaustavlja one koji sporo voze, ako alkohol onda ne gleda sva dokumenta i prvu pomoć. Ako je levo skretanje, onda stoji iza ćoška... Ako je rutinska kontrola onda traži prsluk i saglasnost agencije za gas, proverava da li je lice na poternici i sl. Tako da to će tako, zdravorazumski, da funkcioniše dok ne dođe naređenje da nema povlačenja. To je inače kotraverzna tema i različito je uređeno u različitim državama.
Evo recimo država California ima policiju koja izdaje uputstvo kako da se filtrira kroz saobraćaj...

94cee6e8d28fde37e4baeb79780f03ce.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Stvarno odlicna tema svidja mi se :)

@Satelis Kao neko ko mnogo vremena provodi u sabracaju (posao mi je vezan za auto),mogu ti reci da sa tvojim primerima se susrecem svaki dan ,iako sam u kolima. Mislim da situacija nije mnogo vezana sto si ti na motoru,jednostavno u saobracaju smo"govna". Isecanja,ulazenja u traku iz suprotnog smera se stalno desavaju.

Nazalost,u sluzbenom autu nemam kameru. U privatnom imam i evo jedne situacije bahatog mamlaza od danas. Covek se toliko zaleteo da prilikom ubacivanja ispred mene skripe gume i pogledajte na kraju snimka u desnom uglu kako nonsalatno prolazi kroz debelo crveno. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Juče u NS Bulevar Evrope, lik dovoljno mator (sede kose) da zna šta je opasno a šta ne švrlja skuterom (nekim većim) naravno  bez ikakve opreme i onda u skroz desnoj traci odluči da mu treba skrenuti levo naglo preseče bez bilo kakvog nagoveštaja i bez migavca mene u srednjoj i još jedan auto u skroz levoj koji je kočio tako da su zaškripele gume. Skuteraš se nije ni osvrnuo već skrenuo na semaforu i nastavio biciklističkom stazom a čovek u skroz levoj traci je stao zatečen par momenata dok nije došao sebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 1.9.2019. at 22:23, Satelis je napisao:

Ne znam dal ima slicna tema, mozda nam treba jedna ovakva........

 

Ima, opstala mesec i po:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto's mene tice, ova ce potrajati. Kamera je tu, nije mi tesko da se zezam od montiranja na kacigu do slika u temi.... neka nek se nadje, mozda jednog dana donese bolje sutra.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 13 minuta, Satelis je napisao:

Sto's mene tice, ova ce potrajati. Kamera je tu, nije mi tesko da se zezam od montiranja na kacigu do slika u temi.... neka nek se nadje, mozda jednog dana donese bolje sutra.

Ovo sa kamerama i sa snimanjem me podseća ne sledeću situaciju:

Do pre petnaestak godina i ja pušio cigare (sada ne pušim ništa) i tako dok duvanimo zajedno sa ćaletom (sada pokojnim) ja kada pođem negde gotovo uvek mahinalno pokupim sa stola i njegov upaljač, pa nesretnik ostane kući i nema čime da zapali cigare. I tako to bivalo svakodnevno dok se moj ćale ne doseti "genijalne" ideje, da na svom upaljaču nožem ugravira slovo Lj (Ljubiša). I posle toga se redovno dešavalo da ja u džepu imam upaljač sa ugraviranim Lj, a da moj ćale opet nema čime da zapali cigaretu.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Од како си објавио ову тему нико ме није исекао, изнервирао, зачудио у саобраћају (изузев једног на скутеру 50 кубика, али није снимљен).
А баш сам се наоштрио да допринесем теми :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Од како си објавио ову тему нико ме није исекао, изнервирао, зачудио у саобраћају (изузев једног на скутеру 50 кубика, али није снимљен).
А баш сам се наоштрио да допринесем теми default_0a-smiley.gif
Od kad si mi pokazao onaj tvoj snimak pada, tebi prijatelju moj drugi neprijatelji ne trebaju.. :) Sam si sebi najgori.. :)


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja