Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Lomitelju, doživeo si sasvim običan dan u Beogradu. Bez ekstremnih situacija.

Gledao sam kako baja prolazi kroz svako crveno svetlo koje mu se upalilo, gledam vrlo često kako bahato đubre na nekom maksi skuteru prolazi namerno kroz crveno svetlo i to na prometnoj raskrsnici, pa sam gledao bahatu džukelu na kvadu sa sinom u krilu kako vozi po travnjacima i cvećnjacima u zemunskom parku...

A poenta moje besede je da ovde niko nije bahat bez pokrića. Jednostavno, za njega/njih nema kazne. 

Ša je, 'el znaš ti ko sam ja?;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Close call od pre minut kod Mladenovca:

Ulazim u nepreglednu krivinu sa 40 na sat. Odmah iza krivine, kolona ogromna. Neki kamioni napred napravili zastoj.

Po osecaju stajem skroz desno. Za sekund iza mene skripa/abs nekog mercedesa koji je probao da koci i na kraju presao u levu traku da ne bi pokupio mene ili kola ispred. Ko zna sta bi bilo da sam bio u sredini trake ili skroz levo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@Due Rodio sam se, školovao i odrastao u Beogradu ali sam ga pre desetak godina, ipqk, napustio. I jednostavno ne želim da prihvatim da je sve to "normalno". Jer to jednostavno i nije! Pazi, trubiš povorci sa pokojnikom da se skloni!? Ne, ne i ne, ne prihvatam to kao normalno već kao ekstrem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Znam, jasno mi je. Ali na žalost to je surova istina. I ja sam u svom gradu zaprepašćen ponašanjem ne pojedinaca, već velike grupe ljudi.

Nekako mi to izgleda da ljudi kad su nepismeni, ograničeni ko terase svoju nesigurnost kompenzuju bahatošću.

Jedna moja drugarica koja jako dugo živi u Holandiji jednom reče da mi njima izgledamo agresivno. Takav utisak ostavljamo. Ima li istine u tome, sad deset godina posle, kad dođeš iz uređene zemlje u Srbiju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Juce gledam kako covek uzima dete iz obdanista i stavlja ga ne prednje sediste kola. Nema ni sediste za dete a ni dete nije vezano.Dete ima mozda 2 godine, jos ima cuclu u ustima.

Posle 15-tak metara koci lagano a detetu glava krece napred jedno 20-30 cm. Ste ce biti kada stvarno zakoci, budala ne razmislja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Due ga malo pretera, kapiram da mu je dopizdelo, ali sviranje pokojničkoj koloni nije normalno, pa ni ovde po sred brdovitog Balkana. Evo ja za svojih 45 godina prvi put za takvu pojavu čujem.

Nema potrebe za preterivanjem, i ovako je grdno do bola.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ja sam ceo zivot u Beogradu, u poslednjih 7,8 meseci sam vise u Banatu. Nema razlike, stoka ovde i tamo. Samo je po manjim mestima manji intezitet i gustina saobracaja, pa deluje da je bolje. Al kad te isece kamion, pijandura sa frezom ili traktorom ili lokalni dripac sa golf dvojkom ili nebitno gastoz sa nekim napucanim autom, dodje na isto. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

  Поздрав,

Одлична тема, да би то и остала потребно је да је подигнемо на одговарајући ниво. Да не буду само наше исповести, а 

и ја имам пар ситуација у свом бајкерском малом стажу, већ да апелујемо да видео записи наших вожњи постану 

званични докази за обуздавање неразумних возача.

Жао ми је што кад су ми се дешавале те неугодне ситуације нисам снимао своју вожњу да то лоше искуство поделим 

са Вама.

Издвојићу једну од прошле године и једну од ове сезоне, од пре неки дан.

Беше то лепо недељно поподне док је јесен својим бојама почела да осваја Авалу, а ја маторо-млади бајкер почетник 

почео сам да откривам ужитке авалских кривина на равном асфалту. Наравно са мопедом који имам и да сам Роси не бих 

могао да остварим неке брзинске рекорде, али при изласку из непрегледне кривине те намештању за следећу на 

једносмерном путу да очекујете возило које вам долази у сусрет..., исправљате мопед к вањском делу кривине и 

пречице ка ресторану "Стари Мајдан" коју ни у лудилу не бисте хтели да користите због суновратне брзине којом би

сте стигли у много комада и да једино уз помоћ Бога останете на точковима који милују онај равни асфалт. Како тако 

нешто да очекујете лепог јесењег дана? Шта рећи за човека који вози уз Авалу у контра смеру? 

Само тишина је остала  коју ремети бука проласка крви кроз срце, захвалности Богу што и даље седите на својој љубимици 

Јаци која не свесна дешавања припрема се да нападне следећу авалску кривину лепог јесењег поподнева.

Следећи пример на старом смедеревцу, коначно одмор и моје прве дуже бајкер туре, лепота милина зар не...

Тура ка Б.Цркви, повратак преко Смедерева, после Гроцке. Излазак из десне кривине и на кратком правцу ауто у 

нашој траци наравно преко пуне линије. Дословно остао сам замрзнут на Јаци са драгом, у оној секунди размишљам 

да ја нисам погрешио и да возим кроз  зелену Ирску, можда Јапан и са лаганим померањем што ближе ризли, крају пута 

оставих тој креатури довољно места.

Нажалост оваквих примера, а и оних тужни нажалост има колико хоћете. Волео бих кад би надлежни обавезно при полгању 

за било коју категорију уврстили обавезне посете хитним медицинским службама да их бар мало уразумимо.

Само наћи начин да обуздамо и протерамо невозаче иза управљача било ког возила. До тад ми смо невидљиви јахачи у 

свету необузданих назови возача на врелом асфалту те будимо опрезни јер разне будале вребају иза кривина.

                                                                                                                                                                                                    Ћао од Ђолета.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@Duekomentar u kombinaciji sa prethodnim postom navodi na zaključak kako je u nas surova istina da je normalno sviranje pogrebnoj koloni.

 

No, sve to ne znači da mi ne trebamo da oformimo kaznenu ekspediciju za manijake u saobraćaju. Po upošljavanju potrebnog broja izvršilaca nezaposlenost u Srbiji bi pala na zanemarljivih 0,5% + što bi povrtarstvo, kao grana poljoprivrede, doživelo neslućenu ekspanziju kroz proizvodnju paradajza kao osnovnog sredstva za rad te ekspedicije!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ubio me bog ako sam išta razumeo.:D

Svakako mi nije bila namera da nekog uznemirim.

Da, svakodnevica je više nego surova, stojim iza toga.

 

Izvinjavam se za off.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ubio me bog ako sam išta razumeo.
Svakako mi nije bila namera da nekog uznemirim.
Da, svakodnevica je više nego surova, stojim iza toga.
 
Izvinjavam se za off.

Lažeš da si stiskao sirenu pogrebnoj koloni da ubrzaju?!?! Ja mislio ti cool lik :D

Mada, nije to ništa od danas, i u filmu ko to tamo peva, Miško ‘stimulira’ konja da malo ubrza :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Вид' слику, Србија са Косметом и Русија са Кримом default_0a-smiley.gif

 

Једино у Украјини, од целе Европе, нема података...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Somalijci su carevi. Verovatnoća da ćeš nekog zgaziti na mrtvo za 16 godina je 100%. Doduše to je prosek, neko nikad ne zgazi, a neko i po par njih  :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@Mediterraneo Nemci su egoisti, ogromni egoisti ali postupaju po pravilima u svim sferama života. Ma kakvo god to pravilo ili zakon bili glupi ili pak smisleni. Tako je i u saobraćaju. Kada, na primer, skreću u levo, prelaze suprotnu traku, stanu kao u školi vožnje. Nema šanse da ih auto iza obiđe. Niti to taj iza i pokušava. Em nije po propisu, em ovaj ispred ne radi bilo šta što nije kako treba. Onda čekaju, do besvesti i niko ne trubne. Ni na kratko. S druge strane, ne podnose kršenje propisa od strane drugih učesnika u saobraćaju. Kada se motorom provlačim ili idem iz jedne u drugu traku, više mi puta trubnu, mašu rukama, viču da nisam normalan i da se to ne sme, nego što mi se tek po neko skloni i napravi mesta. Čudni su ali poštuju propise. Pešak je bog. Na bicikliste se veoma pazi a i ima ih dosta u saobraćaju, mada oni sebi ponekad daju mnogo za pravo ali, opet, smeju jer propisi važe za sve. I tako u krug. Ja sam naučio sebe, još u Srbiji, da se u vožnji ne nerviram i zabole me. I ne žalim se.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Juče sa ekipom na radni zadatak vozim od bgd do ljiga ibarskom magistralom pa posle nazad novim autoputem milos veliki.I tako stajemo na svakih par km zbog posla   u restorane, prodavnice itd .Kad kamioni jure li jure nijedan ispod 100 km sigurno,  obilaze i automobile sve preko pune itd. Lepe mi se nazad na metar dva ja idem oko 70 tak km, saobracajaca nigde ni do ljiga.Onda nazad auto put lagano oko 120 km kad pored mene cacanske table skoda sve vreme krajnja leva traka 120 skoro do uba  to me iziritiralo krenem iza njega  polako da ga obidjem ne blicam  ne sviram cekam da se pomeri u desnu traku  on ne jebe zivu silu isao sam oko 3 km i racunao budala ce da se pomeri da ga obidjem da napomenem da sem nas nikog okolo .Kad je valjda zavrsio tel razgovor pomerio se u desno i kad ga obidjoh i ja se vratim u desnu traku kad gle cuda doda gas ko oparen  sigurno ide oko 140 150 i opet leva traka sve do naplatne rampe obrenovac  .E to je bezobrazluk samo ja i on i niko unaokolo par km ali budala je to.Da napomenem taj dan sam presao 400 km do kraja smene sto po srbiji sto po bgd  i tako svakih par dana, doslo neko zadnje vreme.A kad vozim bicikl e to je ko voli adrenalinske sportove da proba kakvo padobranstvo kakvi paraglajding ko da ima neka igrica ubiji biciklistu cim ga vidis sta to radi na putu.... skuter sam dzaba registrovao i ne vozimi se presao 20 km po kraju cisto da ga upalim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovde se ništa nije promenilo poslednjih 30 godina. Imam lošu vest za @Due, neće se ni promeniti. Bar ne u narednih 20. Kulturološki, mi živimo onu priču iz 90-ih. Tako jeste. Naravno da pojedinci će to videti drugačije, ali život na ulici (da se tako izrazim) je potpuno isti. Iste su vrednosti.

 

U Irskoj npr. je uobičajeno i očekivano početi rečenicu sa please, a završiti je sa thank you. I u mnogim drugim zemljama. Ovde nije. Kućno vaspitanje, to se tako zove. I sve se to prenosi na saobraćaj. I šta sad? Jedino da svako promeni sebe. 

 

Ovde nisu pojedinci bahati, ovde je bahat sistem. I svi izbegavaju odgovornost. 

 

Kažu da čovek treba da se pomiri sa stvarima koje ne može da promeni. Beše to u jednoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
3 hours ago, lomitelj said:

Čudni su ali poštuju propise. Pešak je bog. Na bicikliste se veoma pazi a i ima ih dosta u saobraćaju, mada oni sebi ponekad daju mnogo za pravo ali, opet, smeju jer propisi važe za sve. 

Sa vise razlicitih strana sam cuo pricu od biciklista koji su vozili po Nemackoj, Austriji, Svajcarskoj, Francuskoj, ne pricamo o gradovima nego o uskim, krivudavim planinskim putevima, niko ne pokusava da obidje biciklistu ako nema dovoljno mesta. Voze po nekoliko km iza bicikliste koji ide 10-15 km/h ne sviraju, ne guraju se, niti im pada na pamet da ga gurnu u kanal. Kada naidje prosirenje, obidju i to opet bezbedno a vise njih mi kaze da ih je bilo sramota sto naprave kolonu koja mirno vozi iza pa kao stanu zbog necega a u stvari stanu da bi kolona prosla. 

Kod nas, ako sacekaju 3-4 krivine, puna kapa. Posle gledaj kako ces da sacuvas zivu glavu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@Jupiter, ja sam čovek koji počinje sa molim, i završavam sa hvala. A ulicu poznajem kao malo ko. Ako nećeš da se menjaš onda je bahatost linija manjeg otpora.

U pravu si, sistem je bahat, a sistem vrednosti poremećen. Ja sam par postova iznad postao neko kome je bahatost i bezobrazluk normalna stvar. Pa jeste, imam oči da vidim šta se dešava oko mene, a imam i glavu koja mi ne služi samo da mi kiša ne bi padala u stomak. A obziran sam čovek u saobraćaju, pri parkiranju, odnosu sa ljudima, poslu...

Pa ne bih više ovde.:vutra:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, mradomir je napisao:

Da presečemo ovu priču da smo samo mi ovakvi ili onakvi, konkretno smo negde u proseku, možda i iznad:

 

 

 

Ako uzmemo evropu, rezultat se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja