Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

U naziv ove teme da se doda "bahati mamlazi po bgu". Ovde su svi skoro iz bga i skidam vam kapu. Ni nas ne primecuju bas mnogo, cak sto vise se kolege na motorima iznenade kad im se sklonim autom, izgleda da nismo navikli. Mada kod nas po gradu su sve fenseri na skuterima i r-ovima za do kafica i kuci, takvima se ni ja ne sklanjam. A da ne pricam o tipkanju telefona na SKUTERIMA i telefoniranju u toku voznje. Pa sunce li vam zar i u toku voznje da se telefonira? Toliko gori? 

 

A sto se tice biciklizma pitajte me sta god, 9god se profesionalno bavio time, prevalio celu evropu sa biciklizmom i SVUDA se biciklisti cene sem kod nas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nije to samo po BG-u problem sa bahatim vozačima. Svugde ih ima i svakodnevno... Ja idem na posao svaki dan motorom oko 20 km i ne prođe dan da neko od bahatih vozača ne napravi neku glupost u saobraćaju. Srećom, odavno sam počeo defanzivno da vozim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

Saobraćaj je samo još jedna životna disciplina na koju se reflektuje opšte stanje nacije...tako da ni ne može bolje. 

....

izbrisao početak teksta, zalupalo mi srce dok sam kucao.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Meni je neki mamlaz trubio pre neki dan kad sam stao nekim klincima na pešačkom. Okrenem se, pogledam ga, podignem ruke... :neznam: ... zaćuta i spusti glavu... valjda je shvatio nešto. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Slicna situacija na pesackom samo sto je neki klinac pretrcao pjesacki kroz vozila koja su stanala u suprotnoj taci. Malo jace zakocih ali ne prenaglo da bi se uopste nesto polemisalo, a lik iza mene na svirenu, pa blicaj, pa masi... Stanem ja sta hoces hajvanu, veli on sto ne odrzavam rastojanje ispred njega Morao sam se pobit s njim jer nesto gluplje vezano za voznju nikad nisam cuo.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Haha 2
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Od svih ovih na slikama, ja razumem jedino vožnju onog pijanca sa audijem , jer je to tipično za alkose da tako šetaju levo - desno kad su pijani, pa se njihova vožnja još donekle može predvideti .  

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi
On 9/2/2019 at 6:52 AM, drumskalisica said:

Ovo tvoje mišljenje pod hitno da promeniš, jer ako tako misliš, možeš da nastradaš.  Među taksistima je najmanje profesionalnih vozača, a najviše svih ostalih ( mesari, obućari, ima tu i fakultetski obrazovanih, ali ima i bukvalno nepismenih ). Država je da bi rešila socijalne probleme nastale zatvaranjem firmi i fabrika , dozvolila da taksi može da vozi bilo ko ko ima vozačku dozvolu. Ja između ostalog imam završenu saobraćajnu školu ( sa trećim razredom sam dobio diplomu KV vozača, a sa četvrtim saobraćajnog tehničara ). Kad su mi firmu oterali u stečaj, krenem da taksiram i odustanem od toga posle tri četiri meseca kad sam video ko sve i kako radi taj posao. 

 

Ne znam kako je sad. ali 90ih je moj cale morao da polaze diferencijalne ispite za kv vozaca iako je uveliko bio iniznjer drumskog saobracaja.  Pa poznavanje grada, bubali su on i teca ulice nocima, koja je jednosmerna odakle, rezervne rute kad je guzva, pa trista cuda. Sad vidim dovoljan im je gps, pogotovo car go ekipa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, onyxia je napisao:

 

Ne znam kako je sad. ali 90ih je moj cale morao da polaze diferencijalne ispite za kv vozaca iako je uveliko bio iniznjer drumskog saobracaja.  Pa poznavanje grada, bubali su on i teca ulice nocima, koja je jednosmerna odakle, rezervne rute kad je guzva, pa trista cuda. Sad vidim dovoljan im je gps, pogotovo car go ekipa. 

    Saobraćajni fakultet možeš da upišeš i posle završene gimnazije il neke druge srednje škole, al za KV vozača se ide u saobraćajnu školu - tri razreda ( u mom slučaju pošto sam bio "usmereno obrazovanje " - dva opšta razreda srednje škole i jedan stručan ).  Inače to usmereno obrazovanjeje imalo samo jednu dobru stvar i to uglavnom u tehničkim školama jer se sa završenim trećim razredom dobijala diploma ( KV vozač, KV električar, KV zidar . . .  , a sa završenim četvrtim dobiješ još jednu diplomu ( Saobraćajni tehničar, Elektro tehničar, Građevinski tehničar . . .  ). 

 Isto, kao tvoj otac, ni Lekar ne može da radi kao medicinski tehničar . 

  Ovo što je tvoj otac polagao je ispit iz poznavanja grada za taksiste. U saobraćajnoj školi ima sličan predmet, ali se zove " Saobraćajna Geografija " i tu nema učenja ulica, već bukvalno privreda celog sveta ( ako odeš ko zna gde pa zaglaviš, da znaš šta u tom kraju ima od industrije pa da ih obiđeš i potražiš turu za dalje ili nazad ) .  ( Jbg-a, u to vreme kad sam ja to učio nije bilo ni mobilnih ni interneta - sad je sve to lakše . )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 1.9.2019. at 22:23, Satelis je napisao:

.../...

Davno se rodila zelja za dvotockasem, ... ispunila pocetkom Juna meseca 2010-te godine...

.../...

E sad, nesto se tu pormenilo koliko mogu da primetim.

.../...

Ne znam za Vas, rekao bi da se bahatost dosta povecala na nasim drumovima. Cinimi se da polako uzima maha u bezobrazluku pojedinaca i njih je sve vise. Dal je toliko poludeo narod il sta je po sredi ne znam al znam da ne valja nikako.

Odlična tema!

 

Kad bi samo znao koliko 'se nešto tu promenilo' od početka '90ih do danas. Mi koji smo tada počinjali da vozimo dvotočkaše smo imali privilegiju slabijeg saobraća, veće kulture, više poštovanja, manje žurbe, a u stvari je sve to samo bilo normalno i ništa više!

 

Ova poslednja tvoja upitna rečenica u stvari ujedno i daje odgovor... Narod je def. 'poludeo' tj. postao nekulturan, bahat, niko više ne vodi računa o drugima, nema poštovanja pa se sve to reflektuje na društvo  a samim tim i na saobraćaj (kao što je već neko i napisao).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 21 minuta, PremieRacing je napisao:

Narod je def. 'poludeo' tj. postao nekulturan, bahat,

Sta je razlog tome?Zasto smo postali takvi kakvi jesmo?Kad otkrijemo uzrok bolesti, mozemo pristupiti lecenju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ratovi, Sloba, sankcije, pa onda malo i ceo svetski napredak, zapadna (čitaj USA) kultura ne jebavanja drugih, jurcanje za materijalnim, tempo života, mnogi pametni decenijama odlaze gde im je bolje a retardirani i nevaspitani mamlazi ovde prosperiraju i tako... Od svega po malo. 

 

Nema tu leka, to je svet danas... i sutra, i prekosutra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma to su izgovori, izgovori, izgovori...
Dovoljno je da covjek pozeli podici sebe na nekakav veci nivo kulture i eto odma rezultata. Vec lakse bit pasce nego poraditi na sebi. Gledam neke bliske ljude meni kako se ponasaju i ukazujem im ali oni nece da se promijene ni malo sto dovodi do toga da uz svakog stanovnika treba jedan pandur da ga lupa po usima i onda posle kazemo policijska drzava, pa mi je pravimo takvom! Al hajde de, kad ne moze drugcije.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Da je srece da smo policijska drzava mozda bi nesto i bilo od nas. Nego smo svetlosnim godinama daleko od toga. Mi smo najcesce anarhija i bezvlasce a mislimo da smo policijska drzava samo kada nas drzava opali po usima i to onda kada krsimo zakon. Pa nam jos smeta sto smo krivi zato sto krsimo zakon.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Sta je razlog tome?Zasto smo postali takvi kakvi jesmo?Kad otkrijemo uzrok bolesti, mozemo pristupiti lecenju

Možda se i nismo promenili, samo su automobili pristupačniji. Više ih je na putu, a samim tim se linearno povećao i broj budala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Juče u kolima, deonica Beograd - Obrenovac. Prvi put idem tom, meni nepoznatom deonicom, uglavnom, u jednom delu veoma široka jedna kolovozna traka ali razdelna dupla linija. I jedan mamlaz koji pretiče kolonu preko duple pune. Pritom, svi se krećemo 70-80kmh, nije da idemo 30kmh pa da mu se mnogo žuri. I baš kad je mene preticao, proceni da ne može da se mimoiđe sa šleperom…umalo da me budala ubije i izbaci sa puta. Prošla rizična situacija a on gospodin ponovo levi i dalje nastavi da pretiče kolonu preko pune… :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Promenili su nas, pre bih rekao.

Ponasanje u saobracaju je odraz svakodnevnice, a nasa svakodnevnica je psihopata kome su za sve drugi krivi i svadja se sa celim svetom, u slobodno vreme zacinjeno koncentracijom sljama koji se kolje medjusobno i eto sablona ponasanja.

Sve se to prenosi u skole, posao, saobracaj, gradski prevoz ...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 13 minuta, nikvuksa je napisao:

Juče u kolima, deonica Beograd - Obrenovac. Prvi put idem tom, meni nepoznatom deonicom, uglavnom, u jednom delu veoma široka jedna kolovozna traka ali razdelna dupla linija. I jedan mamlaz koji pretiče kolonu preko duple pune. Pritom, svi se krećemo 70-80kmh, nije da idemo 30kmh pa da mu se mnogo žuri. I baš kad je mene preticao, proceni da ne može da se mimoiđe sa šleperom…umalo da me budala ubije i izbaci sa puta. Prošla rizična situacija a on gospodin ponovo levi i dalje nastavi da pretiče kolonu preko pune… :stabre:

Taj deo puta je prilicno zeznut. Svi voze jako brzo i uvek neko pretice preko pune. Ako si na motoru i ne zelis da te preticu tu,moras bas brzo da vozis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

И сада је тако, треба ти саобраћајна школа и познавање града. Двојица колега су возили Кар го и распитивали се шта све мора да се уради за такси дозволу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Situacija od pre mesec i po dana. Idem izmedju dve selendre. Srednji salas - nova crvenka. Put je sirine jedne i po trake i prolazi izmedju oranica. pravi vojvodjanski put kojim se slabo ide.

Dugacka desna krivina. Vozim 80 po ogranicenju i primecujem da se bela dacia meni nabila u auspuh i pomera se za preticanje. ali posto je krivina dugacka i na desno a kukuruz i suncokret dovoljno porasli da se put ne vidi on me tako prati neko vreme dok ne odluci da me prestigne.

U polovini preticanja preko pune sa druge strane nailazi vozilo.

Sta cu, nabijem se uz samo ivicu puta a debil u daciji umesto da zakoci nastavlja preticanje i odvaljuje mi levi retrovizor pri mojoj brzini od 80.

Ja morao kociti jer mi retrovizor visi na sigurnosnoj sajli a on na gas i pobeze.

Auto koje je islo iz drugog pravca je sa pola vozila sislo sa asfalta. sreca pa je mogao jer na njegovoj strani puta nije bilo kanala za kisnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Bahatog ili u najmanju ruku čudnog ponašanja, je uvek bilo. Međutim, sada je to dobilo neku novu energiju, otišlo je na naredni nivo. Poprimilo je, kod određenog sloja ljudi, opasne crte ekstremnog egoizma. To je neki stav tipa: "Ja sada idem ovuda i ja ću tuda proći! Tako sam odlučio. Nije me briga ni za sebe ni za druge. Nek' se sklanja kome to smeta i nek' se jebu svi koji mi se nađu na putu! Sve ću da vas obiđem! Ako mi date pištolj, pobio bih vas. Sve!" Ovu silu, nasilje i izlive negativne energije sve češće viđamo, a što je najgore i doživljavamo. Motor, auto, autobus, kamion, potpuno je svejedno koje je prevozno sredstvo u pitanju, niti ko je vozač, pol, godište istog, sve je nebitno. Pojava je tu.

Skoro sam bio u Beogradu, vrlo kratko, tri dana. Morao sam. Iznajmio sam auto, odmah platio puni kasko jer znam šta me sve može iznenaditi. Isti dan, po dolasku, sam uradio šta je moralo biti odrađeno, a sutradan sam planirao dan za opuštanje.

Ujutro, prvo da posetim očev grob. Krećem iz novobeogradskog bloka 70a, prvi pešački, nailazi otac sa kolicima i bebom. Puštam ga da prođe a iza mene vozač Juga sa zrenjaninskim tablicama, kao da je legao na sirenu. Čak je hteo i da me obiđe ali sam se malo pomerio u stranu pa je stao jer bi udario pešaka. Krenemo, on me odmah brže-bolje obilazi uz gestikulaciju rukama. Na sledećem semaforu čeka kao i ja.

On desno a ja levo, iza Opela Astre. Neka devojka vozi, namešta kosu, meni przor prija ali onda se uključuje zeleno, ona kreće ali usput uzima i mobilni, diže ruku, gura je krot prozor i pravi "selfie" video sebe i svoje vožnje kroz raskrsnicu. Sa sve iskrivljenom glavom i pačijim usnama.

Penjem se uz Bežanijsku kosu kad semafori u raskrsnici kod Cigan-male ne rade. Nema ni automobila osim jednog Grande Punta ispred mene. Kulturno stoji gde se inače stoji na semaforu. Stajem, gledam ga, o čemu se radi. Raspravlja se vozač sa starijim putnikom na zadnjoj klupi. Svirnem mu, da ide, da se pomeri a on mi mahne, kao da se znamo. U tom se već napravila kolona i kreću sirene kao na svadbi. Krenu Punto i skrenu odmah tu, u prvu sporednu ulicu levo.

Ispred groblja je parking, stajem tu jer su sahrane u toku i idem dalje peške. Vraćam se i pri tom mene i još par vozila, koja su se lagano kretala, obilazi Mazda CX-nešto, gradsko terensko vozilo. Vozi seda glava. Uleće u krivinu ka izlazu i naglo koči. Svi automobili stoje, izlaze, stajem i ja sa strane da odam poslednju poštu nesrećniku čija povorka nam dolazi u susret, a onaj sa Mazdom trubi i gestikulira vozaču električnog vozila sa sandukom da se skloni, da prođe, žuri mu se. Onaj mučenik u čudu, ne zna kuda će i samo lagano ispravi povorku i obiđoše belu Mazdu. On odmah opet dade gas k'o sumanut i kočenje kod kapije. Stižem i gledam ga. Zaboravio cveće da kupi a verovatno nekoga sahranjuju, pa kasni.

Odatle idem do Ade Ciganlije, na kraj sa makiške strane do kafića gde je sajla za skijanje na vodi, da se nađem sa kumovima. Idem oko 50 do 60 kilometara na čas i, ko god da se našao iza mene, je trubio i davao sve od sebe da me obiđe. Izlišno je reći da sam sve stizao na sledećim raskrsnicama sa semaforima. Ipak, preko mosta pa do puta uz Adu ka Makišu i opet idem lagano. Neko ispred traži mesto za parking ali jedan sa Škodom Oktavijom nema strpljenja. Ili vremena za gubljenje. Kad je najgore bilo, auto ispred mene, dva dolaze u susret, par se uparkirava, on kreće da obilazi uz pun gas. Svi kočimo, nemamo kud, u nadi da će nas promašiti. Napravio je makazice, na kraju se i zaneo ali nekako ispravio i odjurio dalje. Da je naišao pešak...

Posle lepog vremena i priče sa društvom, vratih se nazad i uveče sam bio u gradu gde je mogu još jedan esej da napišem. Jedan dan. Sve se događalo u jednom jebenom danu.

Moj predlog je da se legalizuje marihuana i da svi prvo po jednu maru pripale ujutro, da se iskuliraju, izgube osećaj za vreme pa polako u nove radne pobede. Napetost je prevelika.

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 4
  • Haha 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja