Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ponedeljak... Prvi skolski dan, kao što predpostavih, jutros "blagi uzas" u saobraćaju. Bonus kritični dani, Što vozači što izgubljeni pešaci... 

 

Za Taxiste bi dodao da ima profi vozača ali je taj procenat stvarno premali. Otac kolege se bavi tim poslom poduže i jedan je od osnivača jednog od poznatog društva, samo ću vam reći da i na njima velikom većinom treba stajati "P" nalepnica, PAZITE SE! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

@Satelis, da nije do tebe, baš imaš primera :D
Šalu na stranu, vozača i automobila i motora ima bahatih. Više je vozača automobila naravno jer više ih je u saobraćaju. Definitivno ubacujem kameru u kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Vozim vecinu svojih kilometara gradskom zonom Beograda. Skoro da sam oguglao na bahanalije drugih vozaca.

Evo primera sa moje strane kojih se secam:

1. Vozim auto putem, levom trakom, tako da sam poravnat sa desnim tockom auta ispred sebe. Ne idem prebrzo, ne preticem, nisam presao u srednju traku. Odjedanput, u to malo preostale leve trake se ubacuje neki dzip i lagano, vise zbog moje koncetracije da ispratim sta on radi, milimetar po milimetar me "izgurava" u srednju traku.... Krenuo sam da ga jurim, ali sam video da covek krsi saobracaj levo i desno (prelazi po dve trake odjedanput, vozi zaustavnom i slicno), pa sam odustao... A i vozi izgleda bolje od mene :)

2. Vozim ulicom pored Pinka. Vozim sredinom svoje trake, brzinom koju voze automobili ispred mene. Neka riba u kolima, obilazi me sa leve strane i vozi uporedo s mnom, rizicno, iako vidi da je traka u suprotnom i u nasem smeru prepuna... Ja vidim sta radi i lagano bezim u desni kraj svoje trake... Sve vreme joj sviram da pokazem da postojim, gestikuliram, nista... Onda opet ubrzam i opet se vratim na svoju poziciju. Ona uradi to sve opet. Na kraju, ona staje tamo gde se skrece desno za Kanarevo brdo, ali ne skrece, planira da ide pravo. Ovi iza joj trube. Ja joj prilazim do prozora, kuckam, hocu da se objasnim, pitam zasto to radi. Ona odmahuje rukama nervozno. Na kraju vadi telefon i slika me. Verovatno da pokaze decku da sam je maltretirao a ona vozila kao opatica.

3. Ljudi voze na pola metra iza mog tocka na auto putu. Ispred mene guzva. Cak i da nema mene, dobio bi samo koji metar.

4. Covek krece u rikverc na sred ulice, a ja iza njega. Na srecu bilo je prostora da i ja brzo odem u rikverc.

5. Covek ceka da se ukljuci u saobracaj, ali tako sto je vec zauzeo pola ulice, tako da je potreban manevar sa moje strane da ga zaobidjem, ili da cekam da se ukljuci.

6. Trkanje sa mnom, prilicno cesto, kao da na svakom semaforu vrebam priliku za takmicenje.

7. "Sendvic" koji mi se prilicno cesto desi u knez Milosevoj. Autobus sa jedne strane, i po automobil ispred i iza mene na po pola metra. Jedna greska sa bilo cije strane i pisi propalo...

8. Zagradjivanje mog parkiranog motora. Ljudi ne obracaju paznju na parkirane motore na trotoaru. Cak i tamo gde nisu parking mesta, ostave auto ne razmisljajuci kako ce se motor iscupati odatle.

itd itd

Sto je najgore, uvek pozitivno krecem u voznju i uvek budem zatecen za pamcenje tablica i obracunavanje sa bilo kim. Brzo me prodje afekt. Nemam kamericu, u suprotnom bih mogao da napravim fin album close callova...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Da sednete vi malo na bicikl pa da vidite kako bi se tek onda ponasali prema vama ;). I ako se to vama ne cini tako, u poredjenju sa biciklistom, motociklista je zasticena vrsta. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

A ne uključivanje migavca pre bilo kakve akcije? Dobilo je razmere epidemije. I to ode prvo uz desnu ivicu kolovoza da bi skrenuo levo. Kao da voze šlepere.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

@zarekg Au to si u pravu 100%. Vozim malo aktivnije biciklu u poslednjih mesec dana. Za 10 dana, zamalo 5x da me ubiju. S obzirom da nemam sirenu, nego zvonce :D počinjem da vičem, da se derem ne bi li me primetili i ne bi li me zgazili. Oduzimanja prvenstva, skretanje u ulicu na desno dok sam ja pored njih... 
Poslednja situacija, žena u kružnom toku gleda u telefon i ne vidi me uopšte. U bukvalno poslednjem trenutku ukočila da me ne udari i baci na haubu. 

Što reče @Zuba87 nemam OO da se zakucam i da uzmem pare. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Возио сам бицикл по граду до пре 5-6 година, веровали или не, уопште ми није трауматично било, сем када ме обилази у Кнеза Милоша аутобус или камион.

Ето, то је једино чега се негативно сећам из тог периода, поред бола у задњици и 00.

Чак сам на посао стизао за 11 минута бициклом, 16-18 мотором и 25+ аутобусом.
Ок, можда сам бициклом малко дивљао, али никако не угрожавајући друге учеснике у саобраћају.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ma ja se rekreativno bavim biciklizmom ceo zivot. Ranije sam vise prelazio biciklom nego kolima :). 

Dugo godina su taksisti, kamiondzije i autobusdzije bili najgori po bicikliste, pretpostavljam i motocikliste. Sada su se zadnjih godina prilicno kultivisali ali i dalje ima budala, kao i svuda. 

I dalje mi se retko desava da se vratim sa voznje od 50-60 km a da neko nije pokusao da me baci u kanal bez ikakvog razloga, samo zato sto moze. 

 

Da te pretice sleper i prolazi na 5 (pet) centimetara od tebe ili kada dodje do pola gura u kanal iz cistog mira, to necu ni da pominjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Slažem se za Bicikl, čekam samo ove sa ovim elektro trotinrtima mučene kako će da prođu. Već čuh da se sa tog govanca ljudi lepo ubiju, valjda mali točkić a ono gov...ce ide 35km/h sigurno, pa kad zakačiš neku rupicu (a "nema"ih po BG-u uopšte, sletiš malte ne pravo na nos, a u saobraćaju je za njih veselije nego za motoriste i ako voze vrlo samouvereno. 

Da ne off-ujem previše, i od strane njih sam imao pokušaj "izguravanja" sa sve onim pogledom "šta je bre i ja sam u traci i u saobraćaju... "

To treba skloniti iz kolovozne trake zakonom, izginuće ako nastave ovakvim trendom gore od nas, istina! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

A zamisli kada u toj situaciji kada nemas gde, stoka nagazi vazdusnu sirenu (puca glava i stomak se trese od buke) a on te gleda u retrovizoru i smeje se. Srecom, bar ja u tim situacijama drzim pravac kao po sinama a posle umirem kada sve prodje. Znam za takve slucajeve gde su ljudi padali i zavrsavali sa lepim povredama. 

 

Ta razlika je i u gradu, dokle god biciklista moze da drzi brzinu, bezbedan je. Cim postane spor i bar malo zasmeta, svi gledaju da ga skrljaju. Motor je tu u velikoj prednosti. Nacrtas se na sredinu trake i drzis brzinu, bicikl to ne moze vec na 30-35 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Баш сам скоро у Булевару имао прилике да видим како мене обилазе левом траком (ја у десној и бицикл на 50-ак метара испред мене), а њега мукицу у оквиру десне иако је и лева слободна, празан град у 6:45 ујутру.

После тога сам се сажалио и возио тик иза њега, по сред траке све док смо ишли истим путем, да не могу да га обилазе тако џукачки.

До душе, стално се освртао и вероватно је мислио: "Шта сад хоће ова будала на мотору, што не пролази?!"

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da ne treba okaciti kljuceve i opremu o klin zbog drugih. Dovoljno je biti oprezan i ne jurcati. Voznja kao voznja, nekad padne laka nekad teska, nekad bolje da nisam krenuo a nekad bi peglao jos toliko km za taj dan..... nema pravila al nema ni odustajanja.

 

Da se pitam nesto, doneo bi zakon bas za ovu sortu mamlaza gore sa slika sto okacih i to poseban, samo za njih.

Novcano bi ga rebnuo ma da se pusi i to zestoko. To mu je prva opomena, zuti karton.

Sledeca stanica (ako ponovi) bi bila opet novcana kazna + oduzimanje dozvole pa ti mamlaze opet polazi jer ocigledno si zaboravio kako se treba ponasati u saobracaju.

Ako ni to ne pomogne..... opet novcana kazna + trajno oduzimanje dozvole, crveni karton ko kuca jer ti brale za saobracaj nisi.

 

Odnesem snimak i prijavim mamlaza (il vise njih) pa nek ih policija i sudstvo dalje ganja.

Bitno je da ne moze vrteti djevrek kako on hoce vec kako treba, drumovi bi bili daleko bezbedniji po sve ucesnike, ne samo po nas.

Stigne mu lepo cestitka na kucnu adresu sa sve slikama i uplatnicom.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Dobra tema i odlicna ideja da na nekom mesecnom nivou skupimo kolekciju fotografija i snimaka i da se nekako (asocijacije,udruzenje....) dostavi tuzilastvu.Kada bismo imali ozbiljno i nezavisno tuzilastvo cenim da bi u roku od godinu dana vecina vozaca ostala bez dozvole a ovako se mozemo nadati jedino nekom blazem pritisku na svest vozaca.

 

Stigoh sa odmora pre neki dan pa se nisam ni setio da napunim kameru a ni da je ponovo zalepim na kacigu pa cu opisati par izdvojenih situacija.

Krecemo sa semafora ispod autoputa prema Adi,ja u levoj,ispred mene 2 auta,u desnoj kamionce,iza njega gospodza u nekom novom velikom Renou.Rascisti mi se traka ispred i krecem da ubrzavam da obidjem kamionce kad gospodza bez migavca,bez da je pogledala onako u stilu reli vozaca naglo uskace levo da obidje  i ona kamion i sece me.Kocenje,zanosenje dupeta...nije bilo bas na ivici ali jako neprijatno.

Stignem je na sl. semaforu kucam na prozor,ona vec drlja po mobilnom,gleda me belo...kulturno je pitam da li zna sta je uradila--ma nema pojma.Da li bi neki nas tuzilac reagovao na dostavljen snimak ? Nije bilo udesa,nema ni povredjenih (jedna od tezih gluposti da ako nema povredjenih otprilike ko vas jebe).Imao sam pad u gotovo identicnoj situaciji pre koju godinu a mamlaz je pobegao,ako je uopste video sta je izazvao.Par minuta posle pada dodjem do pandura 100 metara dalje,krvava saka...kazem sta je bilo,pokazem na mamlaza koji je vec negde na ulazu u kruzni na Slaviji,pitam za kamere i dobijem otprilike odjeb.Ovo nije drzava,ovo je mafijasko leglo u kome vlada skoro apsolutna anarhija i zakon jaceg !

 

Juce jedna skoro pa smesna situacija,steta sto nemam snimljeno.

Idem kroz Kneginje Zorke prema Bulevaru,prazna ulica,lagano 40-50 bez zurbe.Auto se isparkirava sa moje strane okrenut u kontra smeru,znaci prema meni i tu malo vise obracam paznju da me ne isece i zbog toga ne registrujem ono sto je 50 metara niz ulicu.

U levoj,kontra traci,pola na trotoaru parkiran neki Tamic,otvorena bocna strana i njih nekoliko iznose nekakve kutijetine i nose negde preko puta.

Lik vadi kutiju od dobrih metar sa metar,drzi je ispred sebe tako da apsolutno ne vidi ulicu prema meni i krece da prelazi.

Srecom pa su njegove kolege skoro svi u glas povikali pa je stao na pola a ja opet zabadam,zanosim,stajem na semaforu i smejem se od muke.

Definitivno mi nismo normalan narod a kako bi i bili....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

 

 

Poceo sam da vozim tako da ne znam sta da ocekujem iza krivine,da li bus i za njim sofer na telefonu koji sece istu kao da je sam,da li budalu na telefonu,da li trkaca sa nasviranim kavezom,da li curka neka gazi neku trafiku na tockovima sa kerom u krilu,telefonom u jednoj ruci,noktima od pola metra.

Ovde nema zakona.

Prvo sam odustao od voznje u gradskim uslovima....kada sam poceo da se stresiram i na autoputevima,magistralama.okacio sam oglas....ne znas sta je gore.

 

Evo samo jedna situacija,jedan primer pored 1000 strana koje bih mogao da pisem

....vracamo se iz  Crne gore sa mora,natovareni,lagana voznja,60,70,80,ja i zenka.Uzivanje,milina,lepo vreme,Kawa prede.

Na Rudniku odlucim se za put preko Topole.Prilazimo Topoli,ima jedna krivina na levo sa bregom....nigde nikoga....odjednom na toj krivini sa malim brdascem,prevojom,nazovi kako god hoces,mecka 124 sa nekom cerkicom za volanom,napirlitanom za neku svadbu...preko pune linije obilazi neku ladu,mecka prasi za Boga ne moli,cvet u kosi sam joj video....pun gas pored nas,jedva zivi ostali na 50 km od kuce.

Kako,ne znam ni sam,prisebnost,uz desnu ivicu na sljunak,do kanala tako da nisam mogao nogu desnu da spustim.

 

Stadoh,sisli i pomolili se.Niti je guzva bila,niti noc....samo bahatost...ma nije se okrenuo za nama niko,dok sam ja pogledao u retrovizor te mecke nije bilo....da je jurim,mogu samo da je ubijem ako je stignem.

Da ne pricam da vozim ihahah i da kilometre godinama u nazad i ne brojim.Vozao i auto trke par godina.Benzin u krvi. od malena.Karting,kola,motori.

Zakona ima negde na papiru...sve je gore i gore...pogledajte Jul mesec i statistiku...pa ne mogu ljudi ni u kolima da ostanu zivi.

I???

Nanognice,kucni pritvori,pare....nema pravde ovde jer da je ima,ne bi takvog ponasanja bilo.

 

Kaze neko skoro u nekoj temi...

Nece pandur da ga kazni,traktoristu u selu,zato sto sutra njegova zena nece imati mleko ili jaja u selu gde da kupi.U prevodu,Moj zivot vredi koliko 10 jaja i kilo mleka.

Uzas jbt...razmisljam roll-bar da stavim u gradski auto...

 

I tako,balavim na kawu z900rs nov.,svaki dan...nemam i imam zelju da ga kupim,negde ce ovo ludilo ili eskalirati ili ce se nesto promeniti.Mozda i prelomim ali sve sam dalje.Ne plasim se sebe,niti kad ga zavijem,niti krivina,obaranja itd...ali,u posledenje vreme sam sve cesce imao gore navedene situacije i njima slicne.

 

Dan ne prodje da ne pozelim na bike.Sednem malo na vespicu,i to gledam sto manje,bas kad me uhvati neizdrz.

Dzaba kamerice,dzaba snimci,dobro je sve to snimiti,ali ako je Micina komsinica iz Audija sudija,ili Mica ima tonu love ili mu je ortak neko,zna se na sta mislim,dzaba snimaka.

Pomazu ali ne zelim da toga uopste dodje,da ja vadim snimke i nastavljam se sa nekim.

Zelim da izadjem na ulicu,vozim i ne strepim svakog minuta.Bukvalno.Nije kao sto je bilo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

To nam je svakodnevnica , pogotovo u Bg. ne postoji dan da nije bio nekakav problem od otvaranja vrata auta do nepoštovanja prednosti.Ali to bi vam se deselo i da ste u kolima stim što ste u autu zaštićeniji pa ne razmišljate toliko kao kad ste na motoru.

Ne očekujte da svi treba da voze po propisu  ,to se nigde neće dogotiti pa čak ni u našoj lepoj zemlji Srbiji ,

predvidjajte situacije, mi smo jednostavno nevidljivi u gradu čim predjemo 80km/h, trenutno u Beogradu ima mnoooogo ljudi koji ne znaju propise i verovatno znakove, ima mnogoo pijanih, zamišljenih ,,,,,, drogiranih i ko zna još kakvih a voze pored nas i sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 11 sati, X8 Vračar je napisao:

Zapravo, nije bahata vožnja u porastu nego je sve više vozila i svako vozi. Baš sam juče pomislio da sada već skoro svi koji ne znaju da voze imaju SUV.

O ovome razmisljam vec neko vreme...voznja motora mi se svela na 90% voznje po gradu,gde u sezoni predjem oko 8-10K Km godisnje. Broj situacija,nervnih slomova,svadja sa vozacima automobila raste konstantno...ali ono sto mi je ove i protekle sezone zapalo za oko je drasticno povecan broj SUV vozila,u kojima su najcesce nafrakane cerkice i supruge (mozda zvuci seksisticki,sto stvarno nije deo mog karaktera jer i sam imam i cerku i zenu,ali praksa mi pokazuje tako) koje ne ispiustaju telefon iz ruku i ako sam siguran da 99% tih vozila ima bluetooth...sto znaci da ne telefoniraju nego udaraju po Viberu i slicnim aplikacijama...njihova ''voznja'' je van svakih granica razuma i jos kada im svirnes ili im se obratis,taj nivo drskosti i bezosecajnosti je zabrinjavajuc jer i takve\takvi odgajaju decu, koja bolja, tesko da ce biti... sta da im radis,zene su,ne mozes da ih fizicki napadnes,polupati auto...kamera po gradu svuda,na kraju ces ti da platis i kaznu i popravku...eto,ja nisam pametan,a pitam se svakodnevno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Posto zivim na samoj granici sa Hr primecujem nesto, kada se predje u Hr svi voze po propisima, prestrojavanje, migavac, stajanje na pesackom ... kada se vratim u Srb sve nestaje kao rukom odneseno, pricam o istim vozacima i sa Hr i Srb tablicama.

U Šidu je pola tablica Hr jer je sve jeftinije pa ljudi blizu granice ovde pazare, servisiraju ... :zbunjen:

I da, tamo retko vidim policijsku patrolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 hours ago, JohnyBravo said:

Ovako nesto se desava apsolutno svugde. Mene u Nisu, samo po gradu seku i ulaze u moju traku makar dva do tri puta na dnevnom nivou. Skoro je "gospodjica", kretajuci se iz svoje trake, skrenula naglo levo ispred mene i to jos na mestu gde je zabranjeno skretanje. Naravno ja sam legao na kocnicu toliko da mi je zadnji kraj proklizao i pocao da bezi u stranu. Sva sreca pa bila je mala brzina pa nisam zavrsio na asfaltu. U trenutku dok me je sekla, video sam da je odmahnula rukom u fazonu "ma ko te .ebe". Ne budem lenj, okrenem motor i krenem za njom. Videvsi to da sam krenuo za njom ona jos i krene da bezi kroz jednosmerne gde su policajski prelazi i kruzni tokovi, tako da sam je lagano stigao. Kada sam je stigao i pokazao joj da otvori prozor, na pitanje zasto je to uradila i sto mi je mrtva ladna oduzela prednost, jednostavno je rekla onu cuvenu "nisam te videla".... Iskustvo me je naucilo, koliko to god glupo zvucalo, da cim vidim zensko za volanom bezim od njih koliko mogu, a nista nisu bolji ni ovi sa "P" oznakom sto tek pocinju da voze.

U principu nema tu mnogo pomoci, jer ne postoji nikakav nacin da se utice na sve vozace, ne mislim samo na one u kolima, jer ima stvarno mnogo budala i na dvotockasima (klinci na skuterima, kvazi bajkeri, R-ovci, sad se pojavili jos i oni elektricni skuteri koje nit vidis nit cujes dok ne prodju pored tebe...).

Jednostavno treba otvoriti cetvoro ociju, obavezno voziti sa pretpostavkom da te niko ne vidi i da svi "imaju" nameru da te omlate i ono sto je mene instruktor davno ucio kada sam polagao za kamion, obavezno gledaj i prati pogled drugih vozaca i sta oni rade, tj. citaj im nameru, mada ni to ne pali uvek kad ih vidim sa blago retardiranim pogledima pogubljenim u daljini, kao da nisu u saobracaju i za volanom.

Ovaj smesko je namenjen za ove sa blago retardiranim pogledima, ima ih na hiljade po BG :D

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Izbistrio bi im se pogled  da moraju da plate telefon 700 eur,da mogu da dobiju 15 godina robije ,da im se osiguranje nakaci da moraju da skoluju decu ne daj Boze nekom stradalom bikeru i da se to primenjuje.

 

Saobracaj je jeftin kod nas.Olako mu se pristupa.,pocevsi od pesaka pa na dalje.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Zuba87 said:

Возио сам бицикл по граду до пре 5-6 година, веровали или не, уопште ми није трауматично било, сем када ме обилази у Кнеза Милоша аутобус или камион.

Ето, то је једино чега се негативно сећам из тог периода, поред бола у задњици и 00. emoji3.png

Чак сам на посао стизао за 11 минута бициклом, 16-18 мотором и 25+ аутобусом.
Ок, можда сам бициклом малко дивљао, али никако не угрожавајући друге учеснике у саобраћају.

Nalazost kolega, nisu svi biciklisti kao ti, pa da ne ugrozavaju saobracaj.

 

Oni oce da budu gledani kao ravnopravni ucesnici u saobracaju a nemaju farove, stop svetla, migavce. Nikad ne znas gde ce da skrene, kad ce da stane, sta ce da uradi. Samo postujem ove sto se drze desne strane trake i rukom pokazu gde skrecu, i nocu namontira neko osvetljenje.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Evo par od mene...

 

Od prvog frejma do ovog poslednjeg kada potencijalnog ubicu vidim u retrovizoru, prošlo je manje od sekunde (ukupno 19 frejmova je zabeležila kamera u režimu 1080p/30fps, pa vi računajte). Vrlo oštra i potpuno nepregledna krivina (naravno, puna linija), i mandril koji je krenuo u preticanje kolone od 3 automobila sa svojom tjuning-stajling-najbrži-sam-u-selu Opel kalibrom... Izbegao sam ga bežeći skroz desno sa puta u ovaj šoder. Na motoru žena i ja, motor natovaren za par dana puta... Samo iskustvo stečeno godinama off-road vožnje omogućilo je da se ne prospemo na ovom šoderu. 

 

Snapshot_98.png

 

Snapshot_99.png

 

Snapshot_101.png

 

Potpuno istu situaciju, samo pri dosta većoj brzini, imao sam i ove godine u Rumuniji. Nemam taj snimak, ali me isto spasila prisebnost i opuštenost u situaciji kada je motor sišao sa asfalta na šljunak pored puta.

 

Primer 2. Vozim iza auta koji ne drži svoju traku, seče razdelnu liniju, ulazi u suprotnu traku pa se vraća nazad itd. Tako nekih par stotina metara (u pitanju je magistrala od Valjeva ka Lajkovcu). U pogodnom trenutku pretičem ga a ovo je kadar sa kamere u trenutku preticanja. Bilmez kuca sa OBE ruke u mobilni telefon, a volan drži kolenima...

 

mobilni_u_voznji.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

И ноћу и дању су ми радиле сијалице, блинкале.

Руком увек покажем где идем, ако има некога иза мене. Ако нема, стварно нисам губио време на то.

Када је тротоар празан, возим по њему, ако има пешака, изађем на пут.

Једино што ми није представљало неку препреку је семафор, имао је саветодавну улогу. Ако је црвено, онда мораш да се увериш да нема никога на улици.

Зато сам и стизао на посао брже него мотором :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Krajem prošle nedelje sahranjen je tehničar iz Kliničkog centra Kragujevac.

Niko mu nije izleteo iz krivine već je na motoru smetao verovatno ovom iza njega koji ga je ladno gurnuo u Moraču.

Užas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja