Jump to content

Moto Zajednica

Akcija?}{:"

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Nikako da dam pravi naslov temi koju pokrecem pa cu onda da objasnim sta me je ponukalo da ovo pisem.Malopre sam u temi Crna hronika procitao komentar kolege @sashac.Iskreno me dirnuo njegov komentar i u potpunosti ga podrzavam.Edukacija.Ne mislim na auto skole.Imam trenutno primer,obuka za A kategoriju,koju polaze moja supruga.Auto skola.Malo je reci blagi uzas.Uzasan uzas.Ne mogu to ni da komentarisem a predpostavljam da je tako u vecini auto skola.Dodatnu edukaciju su nudili drugari sa ovog foruma u okviru kampa bezbedne voznje pa ABM pa MK Bezbednost.Koliko se ljudi odazvalo.Po mom misljenju malo.Sta je u pitanju.Po mom skromnom misljenju SVEST.Ko je taj koji treba da probudi svest kod onih koji ulaze u svet motociklizma?Auto skole to ne rade.One "obucavaju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Edukacija je duznost roditelja.Prepoznati detetov karakter,vaspitati ga kao empaticno bice,dobrodusno,uz podizanje ljubavi ka sopstvenom i tudjem zivotu.Edukacija o nepotrebnosti dokazivanja bilo koje vrste.Edukacija postovanja zakona drzave u svakom pogledu.Sama vestina voznje najvise se stice samostalno.Moj sin je isao na kurs bezbedne voznje,i nije bio zadovoljan ponasanjem edukatorske ekipe.I oni su samo ljudi,podlozni egu i dokazivanju.Ali on ima srecu da sam ja kao roditelj bajker,pa sam mu puno pomogao.Ucite vi vasu decu,prihvatite tudju ciji roditelji nisu bajkeri.Ja ih imam nekoliko.Ali opet,od bahatih roditelja,bahata su deca.Tako je kako je.Ali sve ih moramo sacuvati.Greska je nekad samo jedna,bez povratka.Izgubiti dete,je najstrasnija stvar koji bilo koji covek na planeti moze da dozivi,i svi su opet zaokupljeni glupostima,a ne svojom decom.Kupuju se jaki motocikli,bez ikakvog predznanja.Vazno da ae kupi.A od takvog roditelja,ni dete nije bolje.Jednostavno ne moze.Motociklizam je dovoljno opasan i kad se poseduju sva znanja i vestine.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Slazem se sa komentarom obojice.Da,zakaznili smo generalno kao drustvo.Institucije,kao skola postoje samo da bi se reklo da postoje i da ne budu prazne,porodica u trci za dinarom i obezbedjivanjem "bolje"buducnosti a drustvo...Ali postoji i ono"nikad nije kasno".Ja cu moju decu obuciti dacu im savet da traze iskusnije od mene,da pitaju.Palo mi je na pamet,vise puta,kada vidim da klinci voze skutere po gradu sa otkopcanom kacigom pa one na vecim motorima da voze u japankama,da ih zaustavim i ptam a sta ce se desiti ako padnu.Da li bi to bio moj doprinos probudjivanju svesti.Ili ulazak u neprijatan duel.Da li bi svi mi koji imamo svest trebali da zaustavljamo takve i kazemo im koju rec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

taj cim vozi u japankama...to late...Mada voleo bih da pruzim info,da u Beogradu na dnevnom nivou bude povredjeno izmedju 10-15 vozaca skutera,sa sirokim spektrom povreda.Ne pise u novinama pa se valjda nije ni desilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, vazlan je napisao:

Da li bi svi mi koji imamo svest trebali da zaustavljamo takve i kazemo im koju rec?

Da, treba.

Navescu licni primer: rane devedesete, ludilo na svakom cosku, ja mlad i napaljen vozac, kada se dobije kazna vrati se u drustvo i "pljuje po panduru" (svi smo to radili) dok me jednom nije zaustavio policajac (slajfovanje potpomognuto rucnom) nije ni trazio dokumenta, pogledao me i rece "mislis da si mangup, sram te bilo" okrenuo se i otisao, ostalo mi je urezano do dan danas.

Takodje kada kolege dodju na teh. i od opreme skinu samo kacigu iskoristim priliku (narocito kada su mladi u pitanju) da im objasnim veliku vaznost opreme, da rukavice ne stite od insekata, da pojas ne "greje krsta" ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da bi neko nešto naučio, prvo treba da bude svestan svog neznanja, a zatim i da ima želju da uči, pa na kraju i da nađe nekog od kog može (i ima šta) da nauči.

A ukapirao sam da je totalna utopija, gubljenje vremena i bespotrebno kidanje živaca, da nekog, (ko već smatra da sve zna), pokušavate da bilo šta nučite. Bežite od takvih i putite ih da idu svojim putem (gde god on da ih odvede), jer ništa nećete da postignete, a jedino što može da vam se desi je to da budete ili ismevani, ili optuženi da ste im nešto pogrešno sugerisali.

Ko je željan znanja doći će sam da vas pita šta ga interesuje pa takvom i pomognite koliko god možete, a ne nudite bilo šta onom ko smatra da mu vaša pomoć nije potrebna.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

E sada smo dosli,posle nekoliko komentara,do tacke kada su svi u pravu.To ne dovodi do resenja iz naslova teme.Video sam dva spota,mislim da ga je uradilo neko ministarstvo,koje su na mene ostavile jak utisak.Dobro,mozda je to samo do mene.Jedan spot je za brzinu a drugi za alkohol.Patrola zaustavlja ucesnika u saobracaju a onda se pojavljuje neko u invalidskim kolicima i prica svoju pricu o stradanju.Nisam video da postoji nista slicno na racun stradanja motociklista.Bili su neki bilbordi pre godinu-dve sa slikama povredjenih motociklista i to je sve.Ko je video video i to je sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zika, nisam rekao da idemo i smaramo kao jehovi svedoci nego osobi koja pokaze bilo kakvo interesovanje popricati, preneti neko steceno znanje ... ovim mislim na nas malko starije koji mozemo proceniti ima li smisla, ima likova koji dodju motorom a ne prozborimo ni jednu vezano za motor ili bilo sta na tu temu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja