Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Boulevard C90T klikce, ne vergla

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Juce proklizao u krivini i oborio ga na travu uz put, nista strasno. Ustao upalio ga sve normalno i nastavio jos 20km do nekog odmorista, nakon toga nisam mogao da ga upalim. Cuje se jedan klik kad dam sa prekidaca i pumpa kako radi ali ne zavrti ni malo. Upalio posle na gurku ali km dalje poceo se gasi, kao da nema goriva (rezervoar pun), pumpa radi cuje se. Akumulator je nov i pun, osigurace takodje proverio.

Zna li neko sta bi mogao da pogledam, bar da mogu do majstora da ga dovezem? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kao da ti je anlaser zaglavljen? Ili je problem ipak prazan akumulator. 

Prespoj kontakte na releu anlasera, vidi da li ce da zavrti? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

I meni ovo zvuci kao prazan akumulator, da nije pri padu pokidao nesto od intalacije pa ga sada ne puni? 

Svakako poslusaj cika Arakisa on je doktor za te stvari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Tacno, akumulator 11V. Sad sam proverio i regler izgleda ispravan, diode provode kako treba. Videcu kad se napuni aku i nakacim sta daje sa reglera ako upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Upalio ali regler ne

puni. Proverio ulaz sa magneta na regler nema ni volt. Sad moram da kopam da nema mozda neki prekid izmedju magneta i reglera.

Usput, jel zna neko jel se to premotava, ko to radi, gde uzeti novi...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ja sam na mom motoru premotavao namotaje kod ovih  u Nišu. Slao sam im brzom poštom i dobio nazad namotaje za par ( 4-5 ) dana. Koštalo me je oko 50€ koliko se sećam. Premotali su mi namotaje 2014 ili 2015 i  dan danas rade kako valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Da ne otvaram novu temu, imam isti problem.

Letos je crko magnet (u kratkom spoju sa masom), poslao u servis na premotavanje i radio do vikenda. Sad se opet isto desilo s tim sto imam oko 300ohma ka masi. Inace sva tri izvoda jedan prema drugom su 0.9ohm.

Nisam puno ni presao pa ne bi trebalo opet da je rotor sam od sebe pregoreo. Aku je nov i dobar, regler isto diode pokazuju fabricki.

E sad gledam nesto rotor, ima neke delove koji su izgleda ili izlizani ili tako treba fabricki, nije mi bas jasno. 

Ako je neko strucan da prokomentarise?

IMG_2901.JPG

IMG_2903.JPG

IMG_2905.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne vidim kako je rešen start....ali pretpostavljam da ovako rasturen može da zavergla. Znači bez dekla i namotaja.

Vidi li se sa strane namotaja da je magnet dodirivao nekinod njih?

Pri padovima, naročito na tu stranu, desi se da se dekl izvitoperi....bez obzira što je na oko ceo....i onda magnet i namotaji više nisu idealno u osi. To bi prvenstveno trebalo proveriti...pa zatim električne provere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako vidiš tragove to definitivno nije dobro. Zato i rekoh da se zavergla tako na prazno....bez svećica. Tu možeš da vidiš: dal radi anlaser (mada kasnije pri opterećenju može da pokaže druge boljke), jesu li namotaji i njihova centraža problem...pa recimo da nije kakva zakrivljenost sa strane magneta, nije nemoguće.

Onda recimo kakav je frajlauf. Ne mogu baš da vidim na fotkama koliko ima opiljaka, deluje da ih ima..ali on ako je loš izbacuje metalnu piljevinu koja se lepi na magnetna polja...pa onda čak i ako je zazor između namotaja i magneta ok, bude problema, jer nalepljeni opiljci smetaju slobodnom rotiranju. Neki drugi ležaj možda...ne mora problematika da bude isključivo i direktno vezana za namotaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Da malo apdejtujem temu o uzrocima crkavanja magneta, verujem da je na vecini suzukija ovako pa moze da koristi.

Nakon premotavanja magneta i ne punih 10 voznji, magnet je opet pregoreo. Poslao nazad u servis gde su prihvatili reklamaciju ali cim sam ga opet stavio na kuciste, izmerim u kratkom spoju sa masom. 
Problem je u tome sto jedan izvod magneta dolazi pre blizu kucista na kojem je neko prosirenje uz mesto za navoj. Nakon odvajanja namotaja sto dalje i ponovnog lakiranja i izolacije tog prosirenja na dekli, uz cvrsto fiksiranje statora motor sad prede i nema sanse opet da se desi. Ako nekom pregore namotaji na suzani neka obrati paznju na ovo.IMG_3077.thumb.JPG.db868e376e769df211d7d654d0277703.JPGIMG_3078.thumb.JPG.df95350f282ad32f237a480fe151540a.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Da ne otvaram novu temu, opet imam slican problem. 

Ugradio u medjuvremenu voltmetar da pratim stanje akumulatora i punjenje. 

Pre mesec dana odjednom prestao da puni, ja reko opet magnet i narucim novi. 

Danas stavim novi magnet kad opet isto, na leru ne puni, kad dodam gas ide na 13-14v. 
Regler ispitao provodnost i ne pokazuje nista cudno. 
Zna li neko gde bi mogao da nadjem regler za probu ili nesto slicno da utvrdim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja