Jump to content

Moto Zajednica

American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Pozz svima

Ima li medju Nama ili mozda poznajete nekog ko se bavi odgajivanjem ove rase pasa?

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

Mislish na one opasne i agresivne pasa sa velikim zubima koje treba drzati sto dalje od dece? :)

IMG_8484.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Jbg, činjenica je da su rastrzali mnogo ljudi, pasa, koječega, jer mogu. Retriver ujede i pobegne, a Staford ne staje dok ne pokida.

Naravno da normalno socijalizovan Staford to neće ni da pokuša, ali ni dobar deo vlasnika te rase nije socijalizovan na pravi način, pa onda ljudi i deca zaziru po parkovima kad vide Staforde bez korpe.

Ustvari ta rasa se i širi jer je obožavaju ljudi koji vole opasne pse, koji posle imaju potrebu da svima objasne kako to u stvari nisu opasni psi - više nešto nalik francuskoj pudli.

Opet, naravno, ne treba generalizovati, ima i sasvim drugačijih slučajeva. Legitimna je potreba za opasnim psom, da bi ti čuvao porodicu, kuću, dvorište. Problem je kad opasno kuče uzima onaj koji ima potrebu da se i sam oseća opasnim.

 

@balkanlover70 - ne zameri na off-u :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Interesuje me Amstaff ne Pit

A karakter pasa najvise zavisi od onog ko ga i kako dresira/vlasnika

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

karakter pasa zavisi od mnogih faktora, vlasnik je samo jedan od njih. Amstaf pre ovoga na foto je bio psihopata kakvih je malo a uzet je iz uzgajivacnice. Svo vreme je nesto kuvalo u njemu i na kraju se pokazao kao onaj manijak iz komsiluka za kojeg svi misle da je panja i onda se cude kad napravi pokolj.

a ovaj sadasnji je pokupljen na ulici kao stene, neko ga je izbacio ko zna zbog ceka, bukvalno je izvadjen ispod tockova automobila. Pas je neverovatno uravnotezen i odlicno vrsi svoju funkciju - nikoga ne pusta na teritoriju ako mu ne dozvolis a i onda uljeza stalno drzi na oku, cuva decu k'o oci u glavi, tu i tamo podvikne "reda radi" ako neko dodje sa decom pa ovi krenu da mu navlace usi i tako to ali inace je dosta tolerantan. jede, tj ZHDERE za trojicu ali i dosta se krece, mnogo trci skoro svaki dan, cesto krene da skace po boxerskom dzaku, kao hoce da ga preskoci, zna da se zavuce ispod kola pa pokusava da ih digne posle cega se redovno po*enja:lol3:  . Generalno amstafu je potrebno dosta mesta inace se ulenji i ugoji i moze da postane namcorast ali ako moze da se istrci i iskace koliko njemu treba tj imas dovoljno dvorista da mu sve to priustis onda ti je dobar deo posla oko vasptanja olaksan. No bilo kako bilo on mora da zna ko je gazda i da zna da to nije on inace toliko brzo preuzme inicijativu i tesko mozes da preokrenes situaciju + moze da te uzme na zub jer pocne da te gleda kao protivnika. i to onda svasta moze da bude. Kad su on i moja cerka imali po 3 godine ona je znala je da ga povuce i za celjust i da ga uzjasi i sve je to on trpeo, sad su oboje po 7 i kad se pojavi neko manje dete sa slicnim ambicijama on to vise ne dozvoljava, okrene se i ode a ni mojoj, bogami, ne da nista vise sem da mu veze maramu i navuce neku suknju (kad se igraju vuka i crvenkape) . On je sad negde tu na pola zivotnog veka i nema nekih izmena u ponasanju.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Imam mužjaka starog 9 godina.

Zna nekad da zalaje na mesec,zvezde ili ko zna šta,ali na čoveka-nikad.

Pre nego što sam ogradio zadnje dvorište,dešavalo se da neki ljudi prvi put dođu kod mene u kuću,sednu u dvorište i evo njega. ;)

Dok ljudi izbezumljeno sede i ne znaju šta ih očekuje,on svoje prednje šape popne njima na kolena i vrti repom kao propeler :)

 

Nikad,ali baš nikad nije dao ni najmanju naznaku da bi mogao da zareži na čoveka,a kamoli da napadne.Isto tako kao čuvar je super.Možeš odneti i mene i kuću i njega,on će i dalje mahati repom.

 

Ja sam ga kupio jer mi je lep pas,neumoran je za trčanje,igru,zabavu...

 

U jednom trenutku je gospodin,kralj svih životinja,dok već sledeće sekunde je dvorska luda.

 

Dokle god budem držao psa u kući,amstaff će uvek imati primarno mesto.

 

 

 

20170412_170707.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja sam imao ženku. 13.5 godina ljubavi i sreće. Za njenog života samo jednom sam imao situaciju da je vidim kako je nanišanila i iskezila zube na komšinicu koja je došla da se pozdravi sa mojom bakom. I naravno kao sve babe koje se nisu videle ko zna koliko, krenule galamiti. Uplašila se keruša i instinktivno odreagovala. Da je klepio nisam, verujem da bi kidisala. Kao čuvar je bila savršena, spasla je stan da ga ne obiju, a provalih šta se desilo kada se vratih sa posla. Vrata sa spoljne strane sa tragovima pajsera, a sa unutrašnje od zuba i kandži. I još se mukica tresla kao prut kada sam došao jer je mislila da je ona zgrešila.
Sa decom je bila kao plišani medved, teglili su je od malih nogu, i trpela je do svoje 8-9 godine. Nakon toga, kako vidi da joj se dete približava, samo ode na svoju stranu, dok je sa ljudima bila skroz ok i mogli su da je gnjave do besvesti.
Dosta ljudi oko mene ima staforde, najbitnije je kakav je gazda. A da su blentavi, skroz jesu. Nisu svesni svoje snage, prag bola im je baš pomeren, krećem od svoje keruše, mnogo je volela da oplete ruže u bašti. Komšija me je redovno pitao da li znam ko lomi i kida ruže

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
8 hours ago, A.J. said:

da se zavuce ispod kola pa pokusava da ih digne posle cega se redovno po*enja

 

Ahahahaha ... prvi put čujem za ovu sportsku disciplinu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Drugar ima zenku, 7-8 godina staru, istu saru kao sa slike od AJ samo preterano podgojenu (ne ide u setnje i van dvorista)... Kad udjes u dvoriste, prati u stopu i laje non stop ali nikad nije nikog ujela, cim izadjes to je to. E sad ima caka, kad udjes i ne radis nista, tako se i zavrsava ali ako je pomazis po glavi, to je kraj. Nema izlaska, moraces da je ceskas do smrti :D 

Cim prestanes, odmah rezi i gura glavu pod ruku i tera te da nastavis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Sranja se dogadjaju zbog klinaca koji kupe stafa za 50 evra, umisle da imaju borbenog psa i treniraju ga tako sto ga huskaju na sve zivo, inace staford po pravilu nije nikakav cuvar, on i ne bi trebalo da pokazuje agresiju prema coveku- ipak je nastao od pita, e sad sto imamo staforde od 40ak  i vise kg i kako su odjednom narasli druga je prica, long step(ako se ne varam) se zove jedna od boljih odgajivacnica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Tufnica i Gricko traže dom! Vakcinisani, revakcina za mesec dana, očišćeni od parazita. Ako ima zainteresovanih za ove dve lepote ili jednu, stojim na raspolaganju i za prevoz do njihovog novog doma. Ovo je fotografija od 23.08.2019. kada sam ih doneo vraćajući se s posla.  Njihova majka, ženka Pitbull, ostavljena je na tranzitnom putu Pećinci sa tri kučeta (jedno pregaženo iste noći). Donosio sam joj hranu i vodu u odlasku i povratku s posla. Ona jednostavno nije htela da ode s tog mesta, kao da je čekala zlotvora koji ju je ostavio da se vrati.  

69354149_10157583688851103_5808782773502083072_o.jpg

69801615_10217545076756148_7271908514400829440_n.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ni jedan pas nije agresivan dok ga majmun od gazde ne napravi takvog. To govorim iz dugogodisnjeg druzenja sa psima i odgoja.
Komsija ima stafa , zenku, ono je sve samo nije staf , to se mazi, to se igra, to se umiljava, nikad je nisam cuo da je zalajala. A imas nekog prdavca od psa. One kucne varijante, dodje, vrti se oko nogavice i puf za nogu.
90% psa ne ujeda bez nekog razloga, verovatno izazvan od strane coveka...
gledam ima mnogo pacijenata, nabave stafa , bula, azijata , nabace nekoliko tetovaza, progutajo malo steroida i po ulici kao Airbus a380.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, SHeLLe said:

Ni jedan pas nije agresivan dok ga majmun od gazde ne napravi takvog. To govorim iz dugogodisnjeg druzenja sa psima i odgoja.
Komsija ima stafa , zenku, ono je sve samo nije staf , to se mazi, to se igra, to se umiljava, nikad je nisam cuo da je zalajala. A imas nekog prdavca od psa. One kucne varijante, dodje, vrti se oko nogavice i puf za nogu.
90% psa ne ujeda bez nekog razloga, verovatno izazvan od strane coveka...
gledam ima mnogo pacijenata, nabave stafa , bula, azijata , nabace nekoliko tetovaza, progutajo malo steroida i po ulici kao Airbus a380.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja se slažem sa svim navedenim, da je do odgoja, a leglo i da zanemarimo, ali zašto uslovno NE stafordu, odnosno velikom psu, ne rasi. Zato što je životinja, dovoljno velika da nanese ozbiljnu povredu, i deluje instinktivno u situaciji koju ne može da proceni (da ne pomislimo da je zla).

 

Ima primera koji govore suprotno, odnosno u kojima nije ispoljena agresija, ali je i dalje u pitanju životinja CNS-a razvijenog toliko da se ne treba igrati. Kada te mali pas ujede ništa, otreseš ga, a kada veliki ujede može da bude ozbiljan problem. Ima rešenje, korpa. Znam i ja nekoliko primera gde je staford kućni pas i sve sjajno, ali navedeno je činjenica.

 

Mislim i da je pametan, sedi, sluša, čini se razume. Sećam se i jednog mešanca staforda i pita, baš lep pas bio.  

 

Inner thoughts: Zamisli držiš agresivnu šimpanzu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
12 hours ago, goran-sm said:

Tufnica i Gricko traže dom! Vakcinisani, revakcina za mesec dana, očišćeni od parazita. Ako ima zainteresovanih za ove dve lepote ili jednu, stojim na raspolaganju i za prevoz do njihovog novog doma. Ovo je fotografija od 23.08.2019. kada sam ih doneo vraćajući se s posla.  Njihova majka, ženka Pitbull, ostavljena je na tranzitnom putu Pećinci sa tri kučeta (jedno pregaženo iste noći). Donosio sam joj hranu i vodu u odlasku i povratku s posla. Ona jednostavno nije htela da ode s tog mesta, kao da je čekala zlotvora koji ju je ostavio da se vrati.  

Meni to izbacivanje zivotinja iz porodice nikad jasno nije bilo.....meni je to uvek bilo kad da uzmes dete iz sirotista, udomis ga i onda ga odvezes ko zna kuda i ostavis na putu....

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

2011 sam uzeo prvog staforda, do tada sam verovao (kao i vecina naseg naroda) da su to 'cudovista'. Majka nam je rekla (meni i bratu) ako uzmemo da ide iz kuce, doveli smo ga i posle sat vremena se vezala kao da je sa nama 10godina.

Hteo sam da pocnem ozbiljno da se bavim njima (pravljenje odgajivacnice, izlozbe...), medjutim posle par izlozbi sam video kako stoje stvari (a stoje kao i u mnogo cemu u ovo divnoj drzavi) i odustao.

Prvi kog sam uzeo mi je na zalost uginuo posle 3 godine od posledica epilepsije.

Sad imam 2, muzjaka i zenku. U vreme kad sam nabavio prvog bio je aktuelan AST planet forum preko kog sam naucio gomilu stvari i upoznao mnogo ljudi koji se bave ovom rasom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Moj smrda :) Sa drugim muzijacima nikako ne funkcionise, sa mackama se bije al zato zenke kako ga maltretiraju, to je neverovatno, al mucenik trpi sta ce kad voli. :Sloper: Sa ljudima je kao macka, i ono najinteresantije sklanja se od ljudi koji ga se plase. Hvala Misi i Ljilji sto su nam uveli u zivot ovu klempavu spodobu :jee1:

IMG_20190901_125213.jpg

IMG_20190827_214408.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

I ja posedujem jednog klempa. Sve ste već lepo rekli oko vaspitanja i dal će biti agresivan ili ne. I ja sam imao pogrešno mišljenje dok ga nisam kupio... sad se volimo najviše na svetu :)

592BEB0F-1D89-478E-8AC9-4F9D071821E7.jpeg

17212FBA-30F0-4DC7-A166-19D9C5CDAE7C.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Pozdrav ljubitelji i oni drugi staforda. Imao sam davno zenku ove rase i bilo je to najinteligentnije kuce koje sam u zivotu sreo...jes malo bila zajebana u svom dvoristu ali izvan njega nije obracala paznju na nikog.

Pre nekoliko dana sam nabavio stene ,tacnije par stenaca i primetio sam kod jednog od njih da mu je leva prednja noga nekakao nakrivo,stalno je drzi malo ispruzenu i drhti na nju.

Nije udaran autom,nije imao povrede i slicno...

Zna li neko sta moze ovo biti,jel ima neko slicnog iskustva? Naravno povescu ga prekosutra do vetrinara da ga pogleda....evo na slici se vidi kako drzi tu nogu...

20240102_131054_resized.jpg

20240102_131051_resized.jpg

20240102_131044_resized.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja