Jump to content

Moto Zajednica

Caberg vs Shark

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Citao sam po forumu i okolo i svako svoga konja hvali. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim modelima kaciga pa da moze nesto vise da kaze? Nisam neki perfekcionista tako da ne mora biti sve savrseno, bitno je da cuva glavu.

 

Gledam u louisi da uzmem, prvenstveni zbog popusta, e sad caberg mogu da probam u bgu kad budem isao a shark ne mogu, pa me kopka velicina i sta da radim. Voleo bih flip up al citao sam da je zbog sigurnosti i nivoa buke i sve bolje integralna.

 

Caberg droid patriot flip up

EFBBD2E5-D43E-4324-A464-483FD9767756.jpeg.cfa912196151e674fb2332e2a6549fbf.jpeg

 

Shark d'skwall

E8A7F5F5-2FF2-47B2-879F-48D8BE5B3401.jpeg.1ffcd5ee1bee36dda0b560451d76f7dc.jpeg

 

Caberg jackal supra

82868BF9-62CA-4AA0-A9CB-3D79670C2304.jpeg.391a7dc21da90574f4641010a4ab0a52.jpeg

 

ili drift evo

1C662191-93AC-44F1-9743-168601DDE68A.jpeg.6b1ffb16be64075bf0125fec0f6bb947.jpeg

 

Al nekako me sve vuce na shark...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Caberg drift posle kraceg vremena mi je odlicna, al nemam nesto iskustva u drugim. Nosio sam shark s500 to je stari model, al mi vise prija caberg. Ima sve sto treba ,pinlock, naocale, ventilacija dobra, lagana itd

Cini mi se da je shark malo kvalitetnija- jaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
19 minutes ago, Singularitet said:

Zašto ne možeš da probaš Shark u BG?

Imaš ih u Yamaha Barel-u / Sava Centar.

Dobro pa sam pitao, idem za dve nedelje u Bg pa cu da naletim da probam. Do sad sam nosio Nolan N62, i to uzeo bez probavanja i sluzila me vec ojoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Sto ne trazi da probas mog caberga kad smo bili na Tari... Meni je iskreno Drift Evo daleko bolji od sharka, za pocetak nervira me krckanje sharka kad ga uzmes u ruku. Do duse i ja sam baksuz shark kad je otisao kum da gleda neki stariji lik u barelu je izjavio "Zna se sta je shark, ostalo je sranje" i zbog toga ga necu uzeti nikad inace one led mi se mnogo svidjaju kao forica za po grafu nocu :P u barel da probas shark pa u garage moto shop ds probas caberg, najbolje ces sam da procenis sta ti vise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 minutes ago, Mile123 said:

Sto ne trazi da probas mog caberga kad smo bili na Tari... Meni je iskreno Drift Evo daleko bolji od sharka, za pocetak nervira me krckanje sharka kad ga uzmes u ruku. Do duse i ja sam baksuz shark kad je otisao kum da gleda neki stariji lik u barelu je izjavio "Zna se sta je shark, ostalo je sranje" i zbog toga ga necu uzeti nikad inace one led mi se mnogo svidjaju kao forica za po grafu nocu :P u barel da probas shark pa u garage moto shop ds probas caberg, najbolje ces sam da procenis sta ti vise odgovara.

Tad jos nisam znao da mi uvo otpada od bolova prouzrokovanim stiskanjem kacige :D Kad sve to probam onda idemo da popijemo nesto, vodim i gospodju, al dolazimo kolima :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Shark ima da se proba u Sava Centru, ako mozes da istolerises prodavce.

 

Drift Evo je klasa iznad ostalih koje si naveo, kompozitna kaciga.

A sad maltretiraj Mileta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Sqwal ima problema sa vizirom. Krt je. Isti vizir je na shark spartan koju ja imam. Posle sam video na netu da se svi žale. Pazio je, jedna sezona... vidim ja nema ono klik klik pri dizanju spustanju. Pogledam, kad vidim pukao vizir na mestu gde se kači na kacigu. 

Kupio nov vizir -5000 din. 

Ja bih izbegao Shark Sqwall i Spartan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pomogao sam ti u eliminisanju :)

Al sam stvarno bio razocaran da je kod Sharka takav propust u dizajnu i kvalitetu vizira kod pomenuta dva modela a Spartan je inače po meni odlična kaciga, obožavam je. Al me vizir i sada posle zamene brine kolko će izdržati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Imam Caberg (Duke) več šestu sezonu. U vreme kupnje, u ozboru bile su i Shark, jer su u TC motoshop u LJubljani bile jedne pored drugih. Shark mi nikako nije "seo" na glavu, dok Caberg bez problema.

Sledeča moja kaciga..Caberg, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Shark generalno jeste jaca firma, mada caberg ima jako dobar odnos cene i kvaliteta, ali sve ove fore sta koja forice koje koja ima, te laka te ventilacija te pinlock, padaju u vodu ako te negde zulja ili pritiska gde ne treba, sto ce ti se odraziti pogotovu kad budes nosio kacigu par sati na motoru, tako da najbolje proba, pa kad legde ko du*pe na nosu onda gledaj ostalo :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Razumem ja vas, probacu svakako, nego ovako generalno, kvalitet i to. Nisam perfekcionista pa da ako malo duva da mi smeta ili da je ne znam kakva sara. Vozimo motor, ne moze biti mrtva tisina svakako, niti to ocekujem. Caberg je nekako odnos cene i kvaliteta dobar, tako mi se cini. Shark mi ima cale vec 9god i nista joj ne fali, al njemu je svejedno, i da labošku drzi na glavi bilo bi mu udobno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja