Jump to content

Moto Zajednica

Bicikl

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ma kakvu fizičku aktivnost. To mi zahteva doktor u sklopu rehabilitacije i oporavka kolena. :D

Ne bi mene Jelica ili Ovčar Banja videla na bicikli. :D 

 

Mada kako vreme prolazi, počinjem da uživam u tom bolu (stari mazohista). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
39 minutes ago, nikvuksa said:

Ja uzeh pre par meseci Kalkhoff Voyager Pro. Ima diskove napred i nazad, iskreno ne znam koji je menjač u pitanju.
Tražio XL ram na mojih 193, ali ispao ovaj L odličan.

 

Juče u povratku baš sa ovog mesta odakle je slika, spust do Čačka, nekih 400m razlike u nadmorskoj visini, brzina 45-50kmh. Čini mi se da nisam imao ove kočnice da ne bih ukočio sa običnim. :D :moto2:

 

Što se mene tiče, preporuka za ovakav bajs. Svaki dan na posao sa njim, popodne 30-40km međugradske vožnje. 

 

Izvini za off, ali eto, možda ti pomogne u odluci...

 

yhMjCH1.jpg

 

 

Ovo je pravi bajs za onog ko hoce da uziva! Mtb je vise za mladju populaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 10.9.2019. at 23:01, *zeka* je napisao:

 

Valja li ovo čemu? 

Za sina gledam nesto oko 150 evra, dajte neku preporuku sa cikloberze. Razumem se ko Marica u bicikle

 

A moj Scott si preskočio zbog?

 

Kontam da je najmanje u rangu ako ne i bolji od ovog što si postavio a još smo i forumaši... Neću te prevarim :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, DonToni je napisao:

Meni isto treba bicikl za povremenu vožnju sa klincem koji je sledeće sezone dobija novu ali je prerastao našu ulicu pa će mu trebati poneka duža vožnja uz Savu ili sl.

E sad, da li otići u radnju (Planet Bike, CrossBike, i sl.) i kupiti biciklu u rasponu 20-30 hiljada dinara, ili (po preporuci drugara) otići na Bubanj Potok i pazariti polovnu za oko 150e?

Ima me, nije da nema, 185/115+ pa verujem da treba da bude kvalitetnija... Menjač manje više, neću ja voziti relije pa da ću šaltati raspon brzina, ali pretpostavljam da treba da budu kvalitetnije osovine, pedale i ram...

Svaki komentar je dobrodošao. Nije hitno ali polako da se odlučim preko zime...

 

Jedini iz iskustva pametan komentar (čitaj: savet) koji mogu da ti dam je da gledaš i veličinu... Svi se raspisali oko opreme, kvaliteta, cena, a malo je zanemarena veličina rama i točkova. Kako bi se što lepše i lagodnije vozao i uživao u vožnjama sa klincem, vidi da kupiš sebi bicikl odgovarajuće veličine. 

Naravno, kvalitet komponenti se podrazumeva i ne sporim ništa prethodno napisano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, DonToni je napisao:

da li je važno da li ima disk kočnice ili "obične"? Vidim da @Singularitet navodi kao bitnu stavku zbog težine vozača (sto je logično), i verujem da su te sa hidrauličnim disk kočnicama kud i kamo bolje od "normalnih" (da ne kažem starih tipova kočnica sa gumenim paknovima) ili i sa starim tipom može da se dobije ta sila kočenja?

Neki me plaše da se na disk kočnicama pločice brzo troše i da su skupe kao rezervni/potrošni delovi!?

Iz mog iskustva, sve se opet svede na kvalitet komponenti.

I 'obična' kočnica može dovoljno dobro da koči za amatera i rekreativca ali se tu spominje potrošnja obruča točka (felne) kao negativna strana. Meni su v-brake kočnice bile baš dovoljne ali sam jarko želeo disk. 

Mehanički disk (na sajlu) isto može da bude dovoljan ali je teže fino naštelovati ga.

Hidraulični disk je def. najbolji ali nije uopšte svima potreban. 

Cena pločica je smešna a troše se u zavisnosti od kvaliteta. A tako i koče. Ima ih od 5-50eur/par. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre sat vremena, PremieRacing je napisao:

 

A moj Scott si preskočio zbog?

 

Kontam da je najmanje u rangu ako ne i bolji od ovog što si postavio a još smo i forumaši... Neću te prevarim :P

A da pošalješ još neki sliku i info?

Ono kao, gel sedište, prednji menjač, pogon, zadnji, amortizer, vel.točka,... - što prodaje proizvod neupućenim kao ja :)

 

p.s. opiši kao kad bi motor oglasio ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 4 sati, DonToni je napisao:

da li je važno da li ima disk kočnice ili "obične"? Vidim da @Singularitet navodi kao bitnu stavku zbog težine vozača (sto je logično), i verujem da su te sa hidrauličnim disk kočnicama kud i kamo bolje od "normalnih" (da ne kažem starih tipova kočnica sa gumenim paknovima) ili i sa starim tipom može da se dobije ta sila kočenja?

Neki me plaše da se na disk kočnicama pločice brzo troše i da su skupe kao rezervni/potrošni delovi!?

Ma jok.....neki prosečan v brake  sa malo boljim paknovima lepo naštelovan na exluzivno ravnom i pravom bandašu i da vidiš kako radi....a namestiš da ima lufta tek da protneš limčić za štelovanje ventila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

V brake je definitovno laksi, jeftiniji, prostiji za odrzavanje i ako je dobro nastelovan koci odlicno. Jedina mana V brake kocnica (isto kao i drumskih kocnica) je da po kisi i blatu prestaje da koci ili koci toliko da je horor zaustaviti se. Pricamo o jacoj kisi kada je sve mokro i asfalt i ceo bajs. A i kada je kisa slabija vremenom se dodje na isti nivo (ne)kocenja. 

 

Ko se vozi rekreativno, ne koristi bajs kao prevozno sredstvo u svim uslovima, vise nego dovoljan je V brake. Za sve ostale, ukljucujuci i poziranje ;), ide disk. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Zare, to je velika mana. Nešto manja je da traži stalno štelivanje. Naravno da sa V-brake može na kraj sveta, ali je činjenica da je hidraulički disk bolji.

Kod automobila, motocikla i bicikle mene prvo zanimaju kočnice i gume. Na svemu ostalom može i da se prištedi.

Uzmi u obzir da je čovek težak dobro preko 100kg, uzmi u obzir na kakve kamikaze nalećemo u saobraćaju, stanje puteva... a razmišljaj o bicikli isto kao i o motoru. Kao kad savetuješ nekog za jet ili full face kacigu, abs ili bez abs.. .

Ne kažem da V-brake ne valja. Naprotiv valja kad je uštelovan, kad je suvo, ali zašto da ne uzme hidrauliku ako može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
Pre 3 sati, PremieRacing je napisao:

 

A moj Scott si preskočio zbog?

 

Kontam da je najmanje u rangu ako ne i bolji od ovog što si postavio a još smo i forumaši... Neću te prevarim :P

Čekam dobru forumašku ponudu :)

daj malo detalja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Jeste covek prilicno tezak (nije bas za drumski bajs) ali sumnjam da ce kao ja da sleti niz Sabantu sa 80 km/h. Do duse sa drumasem. Retko vozim mtb i ne volim ga ali znam kako stoje stvari. 

 

Bitna stvar ovde a ne znamo je, za sta je taj mtb namenjen? Da li za voznju po gradu, pijac, prodavnica i sl. Onda moze skoro svaki i V brake zavrsava posao obzirom da nema vecih brzina. Bar ne bi trebalo, nije pametno po gradu ganjati bajs 40-50 km/h. Moze, znam i takve, nije to problem ali pre ili kasnije naletis na gepek ili haubu. 

 

Naravno, disk je bolji za njegovu tezinu, tu nema diskusije ako moze da bira. Ali vecina ljudi ne zna, da bilo koje ispravne kocnice (ne racunam najgoru klasu kineza i slicnih bicikala) bez ikakvih problema zaustavljaju bicikl i sa teskim vozacem. Mnogo veci problem je da tocak ne prokliza od jakog kocenja nego da kocenje bude slabo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 29.8.2019. at 13:05, PremieRacing je napisao:

Mogu da ponudim Scott Radslide, ram L, Shimano Acera, Magura hidraulične disk kočnice (nisu na slici, plaćene 80€)

 

Cena - 150€

 

20160406_162944.jpg

 

Za one koji bi mozda kupili solidan bajs (Zeka, DonToni), da dodam par info mada ga je kolega Cvijanovic vec dobro secirao i predstavio...:

 

Sve je factory osim kocnica koje sam ja menjao. Sad je Magura MT2 hidraulika. (na slici gore je Shimano disk na sajlu). Bajs je redovno, pred svaku sezonu servisiran, podmazan i ustelovan. Sve radi besprekorno. 

Vila je Suntour SR sa stelovanjem, pogon/menjac je Shimano Acera, 'nesto' je Ritchey, Ram je "L" sto je kod Scott-a 48cm, sediste je Scott, tockovi su 26", gume su Kenda, iste su napred-nazad i ima jos mesa na njima.

Ja sam u sustini zadovoljan, lepo me sluzi, ali sam vremenom skontao da mi je 'mali' pa bi presao na veci ram i na vece tockove. Inace mi nista bolje od ovoga ne treba, moje potrebe savrseno zadovoljava ovaj nivo opreme. (186cm i 94kg da znate sto se velicine tice...)

Gomilu dodatnih i detaljnih slika koje sam uslikao za Cvijanovica saljem putem Vibera - 064 364 88 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Kalkhoff voyager tockovi 29, za vozace preko 195, sedi 2 godine u podrumu. cm0fb1c6ab04178c2def4c28e49af62ead.jpg&key=bca12d6561fb941e522fd85dc34d6649fc11b6aef20020baa61a43e50e5de6caba5f08a571416fe894ad3ce7d0650108.jpg&key=6217aae84d8a18563f50b82aaca78279ed59ce8ea8ef359563786cee7b58c6fc

 

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Ako ne vozis isključivo off-road ne treba ti bicikl sa zadnjim amortizerom....

 

On super izgleda, ali u voznji po asfaltu apsorbuje energiju i non stop ides gore dole...bajs treba da bude krut pozadi da mozes lepo da ga napnes kad stojiš...

 

Uzbrdo je amortizer pakao, ja zakljucavam i prednji kada se penjem uz nekovece brdo ili Avalu....

 

Ako ga zaključas onda moze vrlo lako da zariba....

 

Samo hard-tail

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Kilimanjaro mtb
  • Zelim da pitam sta mislite kakva je ova bicikla i sta bi mogao da nadogradim. Takodje zelim da pitam imate li neki predlog, inace ova bicikla je 160e pa ako imate voleo bih da kosta ovoliko ili priblizno. Hvala unapred. 
  • ALPINA HELIUM FS DISC
  • Veličina točka / Broj brzina: 26''/18
  • Ram: HI TEN ČELIK
  • Viljuška: ZOOM AMORTIZER CH-381E 26"
  • Ležaj viljuške: 1" NAVOJ
  • Lula volana: ČELIK 22.2 / L 80mm / XL 100mm
  • Volan: ČELIK 620mm 15mm rise
  • Ručke volana: TPR 125mm
  • Cev sedišta: ČELIK 25.4x300mm
  • Sedište: FERRO MTB
  • Obruči: BERETTA 26" DISC ALU DUPLI ZID 36H
  • Prednja glavčina: ČELIK DISK 36H SA EKSCENTROM
  • Zadnja glavčina: ČELIK DISK 36H
  • Ručice kočnica: PVC-ALU
  • Kočnice: C.STAR DISK MEHANIČKE
  • Prednji menjač: POWER
  • Zadnji menjač: SHIMANO RD-TY21 GS
  • Ručice menjača: SHIMANO SL-TX30-6 THUMB SHIFTER PLUS
  • Zadnji lančanik: SHIMANO 6 BRZINA 14-28T
  • Lanac: KMC Z-50
  • Ležaj/osovina srednje glave: SEMI PATRONA / 5 DELOVA
  • Prednji lančanik: ČELIK 48x38x28T 170mm
  • Pedale: MTB PVC
  • Nogica: ČELIK
  • Gume: PONELY 26x2,1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 2 sati, Djordje Stovrag je napisao:
  • Zelim da pitam sta mislite kakva je ova bicikla i sta bi mogao da nadogradim. Takodje zelim da pitam imate li neki predlog, inace ova bicikla je 160e pa ako imate voleo bih da kosta ovoliko ili priblizno. Hvala unapred. 
  • ALPINA HELIUM FS DISC
  • Veličina točka / Broj brzina: 26''/18
  • Ram: HI TEN ČELIK
  • Viljuška: ZOOM AMORTIZER CH-381E 26"
  • Ležaj viljuške: 1" NAVOJ
  • Lula volana: ČELIK 22.2 / L 80mm / XL 100mm
  • Volan: ČELIK 620mm 15mm rise
  • Ručke volana: TPR 125mm
  • Cev sedišta: ČELIK 25.4x300mm
  • Sedište: FERRO MTB
  • Obruči: BERETTA 26" DISC ALU DUPLI ZID 36H
  • Prednja glavčina: ČELIK DISK 36H SA EKSCENTROM
  • Zadnja glavčina: ČELIK DISK 36H
  • Ručice kočnica: PVC-ALU
  • Kočnice: C.STAR DISK MEHANIČKE
  • Prednji menjač: POWER
  • Zadnji menjač: SHIMANO RD-TY21 GS
  • Ručice menjača: SHIMANO SL-TX30-6 THUMB SHIFTER PLUS
  • Zadnji lančanik: SHIMANO 6 BRZINA 14-28T
  • Lanac: KMC Z-50
  • Ležaj/osovina srednje glave: SEMI PATRONA / 5 DELOVA
  • Prednji lančanik: ČELIK 48x38x28T 170mm
  • Pedale: MTB PVC
  • Nogica: ČELIK
  • Gume: PONELY 26x2,1

160e za čelični ram je mnogo, po meni.

Ova oprema je prosek, nista specijalno.

Da dodaš još 30ak evra možeš da nadješ odličan polovan bajs. 

Ja sam uvek za tu opciju, e sad kako sta ko voli.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja