Jump to content

Moto Zajednica

Bicikl

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kupujem bicikl vel.rama od 20 do 22 inča ili ti od 51 do 55cm.Nije obavezno da ima prednji amortizer,ali ne sme da ima zadnji.Točak od 26 do 29 ne biram.Isključivo MTB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Imam ja kalkhof voyager, tockovi 29, ram bas veliki, za vozace preko 190 cm, nizi ne mogu da sidju sa njega.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Imam ja 23-ojku mtb Scott-a, full XT, NOV NOV NOV!!! 2011-o godište.

Ne prodajem, samo se hvalim!

 

P.S. Probaj na Ciko berzi, veći je izbor.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Imao sam i ja focusa, odličan, izuzetno povozna bicikla. Bas sa amortizerom kakv ti tražiš, prednji ima ali blokiran. Zadnji nema, pa mu dođje 100% po želji ti.

Imao i izuzetne saltalice na ručkama kočnica, to sam jedino video na drumasima mada drugačije izgledaju ali princip je isti. Mnogo ubavo i jurio sam taj sistem dugo vremena da stavim na moj bajs ovde ali nema ga više.

 

Elem, više nego odličan bajs i prodao sam ga komšiji za neke sitne pare, tipa 100 ili 150€.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, Cvijanović je napisao:

Budžet 150e:neznam:

Pa može za te pare da se nadje ok bajs, u solidnom stanju, sa nekom dobrom deore opremom, ili cak noviji XT.

Dao bih ti moj al'  dzaba kad nema da se doda za nesto bolje.

Sutra cu snimiti ima li sta zanimljivo po kp ako uhvatim nekog lifta na poslu, pa ti šaljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
5 hours ago, Cvijanović said:

Budžet 150e:neznam:

tesko za te pare dobar MB bajk. Moja merida je na kp 250 eura za kolegu sa foruma moze 230 fiksno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
224045QDO1927909491_5ca380b508240.jpeg
WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza)...

 

14960Rf203104687295_5d25ca915709b.jpeg
WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza)...

 

Valja li ovo čemu? 

Za sina gledam nesto oko 150 evra pa malo i preko mozda, dajte neku preporuku sa cikloberze. Razumem se ko Marica u bicikle :)

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
On 28.8.2019. at 22:49, Marko05 je napisao:

Pa može za te pare da se nadje ok bajs, u solidnom stanju, sa nekom dobrom deore opremom, ili cak noviji XT.

Dao bih ti moj al'  dzaba kad nema da se doda za nesto bolje.

Sutra cu snimiti ima li sta zanimljivo po kp ako uhvatim nekog lifta na poslu, pa ti šaljem.

i sam čekam.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

...a dok ne dočekam,gledam i tražim.Pri kupovini polovnog bicikla trba znati da većina prodavaca vidi u toj trgovini zaradu,što je i normalno.Za 150e nećeš naći kvalitetnu gumu ako ih nađeš biće rasparne.Bicikli imaju specifikacije tako da za svaki model možeš da vidiš koju opremu ima.Ne nasedaj na Shimano jer i on ima klase.Preprodavac navede ''shimano'' i rebne 150e.Dodaš još 5000din.i kupićeš nov bicikl u toj klasi shimana.Sve te komponente se troše,tako da je veoma moguće da će bolje da radi tourneu koji je nov od polovnog deore.Felne se menjaju,menjači,šaltači,sedišta.....sve se ovde ''pakuje''.Bicikl sa jeftinijom opremom koji nema tragova korišćenja ili su minimalna ima veću cenu od nekog sa tragovima korišćenja a skupljom opremom.Svi spuštaju cenu za troškove slanjai to je amin.Pogledaj koje su cene istog modela u inostranstvu i kod nas pa uporedi.Uporedi i kakvu opremu ima tamo a kakvu ovde(kad ga do'vati naša jajara).

Bio sam u Temerinu kod izvesnog Lajoša.....kod njega je bicikl bez ulaganja preko 350e i naravno sve je goli kurac osim njegove ponude,po njemu ne valja ni Polar ni Capriolo.Pogledaj npr.ponude koje sam dobio merida sub20 i scott.Klasa opreme je da kažemo tu negde...s tim što scoot ima diskove.Merida skuplja 100e.Zašto?Ne znam ni sam.....Scott je u kataloškoj opremi+diskovi,verujem da je i merida-nisam gledao.Ne znam više šta bi ti rekao...

Sve je to podignuto na neki malte ne profesionalni nivo....kao i telefoni...za tel.mogu i da razumem do nekle.Na kraju,ne kupuj na slepo,proveri spec.na netu i.....kreni u boj.Srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Meni isto treba bicikl za povremenu vožnju sa klincem koji je sledeće sezone dobija novu ali je prerastao našu ulicu pa će mu trebati poneka duža vožnja uz Savu ili sl.

E sad, da li otići u radnju (Planet Bike, CrossBike, i sl.) i kupiti biciklu u rasponu 20-30 hiljada dinara, ili (po preporuci drugara) otići na Bubanj Potok i pazariti polovnu za oko 150e?

Ima me, nije da nema, 185/115+ pa verujem da treba da bude kvalitetnija... Menjač manje više, neću ja voziti relije pa da ću šaltati raspon brzina, ali pretpostavljam da treba da budu kvalitetnije osovine, pedale i ram...

Svaki komentar je dobrodošao. Nije hitno ali polako da se odlučim preko zime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Bubanj potok ima veliku ponudu al treba dobro pregledati sve sklopove jer moze da bude skupo posle kupovati pojedine stavke pojedinačno po punoj ceni. Doduše ima tamo i delova za bicikle al treba da se razumeš, najbolje povesti nekog iskusnog da ti pomogne u odabiru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 9/10/2019 at 11:01 PM, *zeka* said:
224045QDO1927909491_5ca380b508240.jpeg
WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza)...

 

14960Rf203104687295_5d25ca915709b.jpeg
WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza)...

 

Valja li ovo čemu? 

Za sina gledam nesto oko 150 evra pa malo i preko mozda, dajte neku preporuku sa cikloberze. Razumem se ko Marica u bicikle :)

 

 

Valja taj GIANT. A bicikli se kao i sve ostale stvari telefoni auti itd odredjuju cenu po "zasluzi" i naravno da jedan CAPRIOLO nece biti NIKAD ALI NIKAD jedan GIANT. Imam KTM kupljen pre 12god i dalje je isti kao prvog dana, a tada placen 240e, daleko iznad proseka, a tad diskovi nisu ni postojali, samo hidraulicna kocnica.

 

13 minutes ago, DonToni said:

Meni isto treba bicikl za povremenu vožnju sa klincem koji je sledeće sezone dobija novu ali je prerastao našu ulicu pa će mu trebati poneka duža vožnja uz Savu ili sl.

E sad, da li otići u radnju (Planet Bike, CrossBike, i sl.) i kupiti biciklu u rasponu 20-30 hiljada dinara, ili (po preporuci drugara) otići na Bubanj Potok i pazariti polovnu za oko 150e?

Ima me, nije da nema, 185/115+ pa verujem da treba da bude kvalitetnija... Menjač manje više, neću ja voziti relije pa da ću šaltati raspon brzina, ali pretpostavljam da treba da budu kvalitetnije osovine, pedale i ram...

Svaki komentar je dobrodošao. Nije hitno ali polako da se odlučim preko zime...

Nemoj davati 30k, malo procunjaj po cikloberzi i mozes naci za mnogo manje para mnogo bolji bajs. Menjac je bitan jer kad krenes lakse ti je krenuti iz nize pa ga presaltati malo. Ali ako se vodi racuna o biciklu kao o motoru, podmazivanje, stelovanje itd bice to sve dobro. Ja na mom nemam neki vao menjac, jeste shimano, al shimano imaju svi bicikli, sad zavisi dal je top model ili low cost. Moj je neki osrednji iskreno ni ne znam sad napamet koji ali radi radnju vec 12god. Da napomenem menjao sajle podmazivao itd. 

 

17 hours ago, Cvijanović said:

Ne nasedaj na Shimano jer i on ima klase.Preprodavac navede ''shimano'' i rebne 150e.

Da si rekao sram ili camagnolo pa da razumem, ali shimano je oprema za pecanje!

 

p.s. vozio sam bicikl i trke za reprezentaciju 9god pa sam se nagledao svega pa znam po nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Menjači za putne bicikle:

rKa67PiMBVt3mP-jsYIPAb-Dw.png?auto=forma

 

Menjači za MTB bicikle:

Groupsets-various_v32_1.jpg

*Pod ove klase spada kompletna mehanika, ne samo menjači ali sam ih uzeo za primer jer se oni najčešće gledaju kod rekreativaca.

 

Onda shvatiš da kad piše Shimano to ne znači ništa samo po sebi jer ima i vrhunske, ali i ubedljivo najgore komponente na tržištu.

 

Po mom nekom iskustvu na 280-300€ može da se nađe korektan MTB bajs, u korektnom stanju, na Ciklo berzi.

Kad kažem korektan mislim na bajs sa šifterima od Deore na gore, solidnim disk kočnicama, prednjom suspenzijom FOX, Rock Shox, Manitou i slično iz nekih srednjih klasa.

 

1 hour ago, DonToni said:

verujem da treba da bude kvalitetnija... Menjač manje više, neću ja voziti relije pa da ću šaltati raspon brzina

Pre svega, na tu kilažu, tebi bez šale treba kvalitetna kočnica! Takođe, težina utiče i na promenu brzina u određenim okolnostima, pa menjači trpe fizički pritisak, te verujem da bi i nov Tourney ili Altus brzo skrcao, odnosno doveo u situaciju da preskače i sve teže se šteluje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
33848eYkF1313568459_5d771669baa03.jpeg
WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza), takmičenja, vesti, vožnje, diskusije, vođenje dnevnika treninga,..
17745pIZF945768189_5d627356d394f.jpeg
WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza), takmičenja, vesti, vožnje, diskusije, vođenje dnevnika treninga,..

Moj preporuka trenutnog sadrzaja cikloberze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

I moja:

8448rmQz2185752985_5d794ab97b3e2.jpeg
WWW.2BIKE.RS

Vaš vodič kroz biciklizam. Biciklizam, mali oglasi (cikloberza), takmičenja, vesti, vožnje, diskusije, vođenje dnevnika treninga,..

 

Mada slike su jedno, uživo drugo, ali deluje malo voženo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

da li je važno da li ima disk kočnice ili "obične"? Vidim da @Singularitet navodi kao bitnu stavku zbog težine vozača (sto je logično), i verujem da su te sa hidrauličnim disk kočnicama kud i kamo bolje od "normalnih" (da ne kažem starih tipova kočnica sa gumenim paknovima) ili i sa starim tipom može da se dobije ta sila kočenja?

Neki me plaše da se na disk kočnicama pločice brzo troše i da su skupe kao rezervni/potrošni delovi!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ja uzeh pre par meseci Kalkhoff Voyager Pro. Ima diskove napred i nazad, iskreno ne znam koji je menjač u pitanju.
Tražio XL ram na mojih 193, ali ispao ovaj L odličan.

 

Juče u povratku baš sa ovog mesta odakle je slika, spust do Čačka, nekih 400m razlike u nadmorskoj visini, brzina 45-50kmh. Čini mi se da nisam imao ove kočnice da ne bih ukočio sa običnim. :D :moto2:

 

Što se mene tiče, preporuka za ovakav bajs. Svaki dan na posao sa njim, popodne 30-40km međugradske vožnje. 

 

Izvini za off, ali eto, možda ti pomogne u odluci...

 

yhMjCH1.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja