Jump to content

Moto Zajednica

Shoei Neotec II na testu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ništa od opreme nije tako važno kao kaciga. 

Zaštita pod jedan, a pod dva stalno je na glavi i prosto je neophodno da ti bude i udobna i bezbedna i da ti ne stvara problem bilo koje vrste u toku vožnje.

Odmah da se razumemo - postoje dve grupe vozača, oni koji voze ponekad i pomalo, i oni koji ne gase i nosaju kacigu po ceo dan. Prva grupacija će da trpi i zujanje, igranje, magljenje itd... ova druga grupacija ipak želi da uživa u vožnji a ne da se bavi manama kacige.

 

Prvu verziju Neoteca sam nosio dugo vremena i bio skroz zadovoljan. Logičan sled je nabavka Neotec dvojke. 

L veličina savršeno mi stoji na glavi. Schuberth C4 pro ista veličina-ne paše mi oblik npr.

 

Dvojku sam vozio u februaru na putu od oko 1500km, temperatura 8-15 stepeni. Šta god radio uvek ponegde i pomalo magli ! 

Hajde što magli nego malo i fali vazduha unutra. Na 15 stepeni zna se desiti da uprkos otvorenim ventilacijama - glava se znoji.

 

Tišina kao u sobi-do 100 na sat. Onda se čuje spolja malo vetar ali je to nebitno. Pod bočnim vetrom na putu ona je bučnija i pomalo igra glava.

Optički-vizir nije baš sjajan. Ima linija koje prelivaju. Previše lako se grebe i pinlok ne leži dobro uprkos stezanju i podešavanju.

Sunčani vizir je trebao biti malo duži.

Sistem za skidanje vizira je sramotno loš i komplikovan.

 

Dođe leto i nastaše muke.

Glava se stravično znoji pod ovom kacigom ! Enterijer je bukvalno skroz mokar posle sat vremena vožnje ! Kasnije kaciga smrdi kao da je mačka se unutra upokojila.

Sprejevi ne pomažu. Na putu od 10 dana ja 3x moram da rasturam kacigu i da je perem ! Do 80 na sat je držim otvorenu i sve ventilacije otvorene.

Ovaj problem mi je prijavilo još 3 prijatelja koji nose istu kacigu.

Moja je crna, a oni nose bele i šarene...svejedno ista muka. 

Definitivno materijal enterijera nije sjajan i kaciga je nekako zimska. 

Zimi sa njom kao u sobi. Ali leti - kao u sobi bez prozora i klime.

 

IMG_2528.thumb.jpg.eb34bb0421d35a17171ebf40a3090703.jpgIMG_2530.thumb.jpg.d92fb596ec02c3a89d36e5cd6c71b4e8.jpgIMG_2531.thumb.jpg.9f0080877036e10b438becdb3dec665d.jpgIMG_2526.thumb.jpg.85de6486fb15361275ec3f1743fce945.jpg

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07
pre 32 minuta, nik_sa015 je napisao:

Šta god radio uvek ponegde i pomalo magli ! 

 

Isti problem imam na Shoei GT-Air već 3 godine. Rešio sam ga tako što sam bacio pinlock i ubacio Raleri verziju pinlock-a koji se lepi na vizir(lako se i skida). Pinlock često napravi lošu seriju sa vidno defektnim silikonom koji naleže na vizir.

 

pre 32 minuta, nik_sa015 je napisao:

Sistem za skidanje vizira je sramotno loš i komplikovan.

 

Ista priča na GT-Air. Ovde je HJC RPHA Max mnogo bolje odradio. Nju imam vec nekih 6 godina.

 

pre 32 minuta, nik_sa015 je napisao:

nego malo i fali vazduha unutra

 

Ovo ti dosta zavisi od vizira. Ako imaš Jedro vizir na motoru nije do kacige toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ja sam nosio 6god Qwest i sada imam Neotec 1.Takodje sam primetio kako je pinlock osetljiv,vec se izgrebao da par mesta, samo ne znam kako... Kaciga stara 6 meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja imam neotec 1, i nisam zadovoljan sa njom. Orginalni vizir sam zamenio vec jednom, kosta maltene kao neka nova kaciga. Sistem za skidanje i uopste za otvaranje-zatvaranje vizira je katastrofa lose odradjen, kaciga je bucna, a kad u toku voznhe okrenem glavu u stranu, pomislim da me pretice neki coper sa otvorenim izduvima, ogromna buka. Ventilacija je dobra. Ja jedva cekam da je zamenim.. Sledeci put samo inegralna kaciga, ove sistem vise ne uzimam...  Da je manje kostala, davno bih je zamenio, ovako imam grizu savesti, bar da izdrzim 5 sezona pa u kantu, vec sam 3 istrpeo.... Pamet u glavu ljudi pri kupovini kaciga, pogotovu kod ovih sto kostaju ko da su od zlata isklesane..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

E sad ste me zakopali nacisto. Mesecima gledam kacigu i kazem ma sta koj moj das lepo pare i miran si. I kad sam resio da bacim pare na sto nadjem ovaj clanak.

 

i sta ja sada da kupim? 
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
9 hours ago, ivke013 said:

i sta ja sada da kupim? 
 

 

Kupi onu koja ti najbolje legne prema obliku tvoje glave i obavezno se navikni na nošenje čepova za uši.

 

Kacigu ćeš i onako za nekoliko godina da menjaš, ne kupuješ je zauvek.

Čepove preporučujem silikonske.

 

Ako nešto treba platiti više, to je komunikacija zbog jačih zvučnika koji se lepo čuju kroz čepove za uši. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 10 sati, ivke013 je napisao:

E sad ste me zakopali nacisto. Mesecima gledam kacigu i kazem ma sta koj moj das lepo pare i miran si. I kad sam resio da bacim pare na sto nadjem ovaj clanak.

 

i sta ja sada da kupim? 
 

 

Kacigu uzimaš kao deo zaštitne opreme koju ćeš koristiti max par godina ako je naravno ne ispuštaš i ne akaš po asfaltu i biraš kacigu po obimu glave, moj glas ide uvek za integralku, što se tiče znojenja i tih stvari...obavezan deo ti je POTKAPA :) imaš više vrsta koje upijaju manje ili više. Potkapa ti pomaže da znoj ne ide toliko na unutrašnjost kacige, lakše se održava od unutrašnjosti kacige a i kaciga se lakše opere. Kad se navikneš potkapa će ti biti obavezna stavka.

 

Druga stvar ovde ti je neko od kolega pomenuo čepiće...uzmi više modela pošto su čepići za uši jeftini. Probaj šta ti odgovara jer recimo silikon dobro zaptiva i prigušuje buku od vetra ali nakon dužih vožnji ušne školjke se iritiraju i krenu da bole. Sa druge strane sunđerasti manje blokiraju buku...ja ih kombinujem. Kad sam u gradu ide silikon izvan grada silikon dok mi je udobno, posle idu penasti. 

 

Na kraju komunikacija koja ti je preporučena...ne moraš davati velike pare...sve se to solidno čuje sa čepićima. ;) 

 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Drugari sve ja to razumem sto ste rekli ali ja sam posle ovih iskustva procitanih bas nekako razocaran u Shoei i C3 pro. Sta dati tolike pare a da mi glava leti kao kuvana teleca glava. Dobro svi znamo da kad leti vozimo sa malo otvorenim vizirom stradaju sinusi kao kao sto sam ja sjebo, plus ako si  oznojan itd.... Sto se buke tice to nema sta je postoji kaciga koja je necujna.  
 

Sto gore rece kolega nosim je jer ga zao novca.

 

Probao sam C3 ali njihov kalup me ste strze na temenu.

Shoei je lego ko dupe na nosu. Nosio sam ga sat vr u radnji nisam osetio. 
Mnogo kaciga mnogo svega i da se ne bi izgubio hteo sam skupo. Jer ako ne znas sta je dobro kupis sta je skupo.

 

Pitanje za kolege gore sto su podelili iskustvo: Ok imate najbolju kacigu niste zadiviljni sta cete sledece da kupite a da je bolje? Skuplie ili jeftinije?

 

LS2 ? HJC? AGV?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ja bih ti preporucio Nolan 100-5. Misljenje je na osnovi N 104 evo koju sam nosio 8 godina. Nazalost, na novom modelu je drugi oblik, koji mi ne odgovara. Uzeo C3 pro i ne vredi te pare. Ako ti je odgovarao Shoei, probaj N100-5. 

PS Mislim da i X-lite serija bi ti mozda odgovarale.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, ivke013 je napisao:

Drugari sve ja to razumem sto ste rekli ali ja sam posle ovih iskustva procitanih bas nekako razocaran u Shoei i C3 pro. Sta dati tolike pare a da mi glava leti kao kuvana teleca glava. Dobro svi znamo da kad leti vozimo sa malo otvorenim vizirom stradaju sinusi kao kao sto sam ja sjebo, plus ako si  oznojan itd.... Sto se buke tice to nema sta je postoji kaciga koja je necujna.  
 

Sto gore rece kolega nosim je jer ga zao novca.

 

Probao sam C3 ali njihov kalup me ste strze na temenu.

Shoei je lego ko dupe na nosu. Nosio sam ga sat vr u radnji nisam osetio. 
Mnogo kaciga mnogo svega i da se ne bi izgubio hteo sam skupo. Jer ako ne znas sta je dobro kupis sta je skupo.

 

Pitanje za kolege gore sto su podelili iskustvo: Ok imate najbolju kacigu niste zadiviljni sta cete sledece da kupite a da je bolje? Skuplie ili jeftinije?

 

LS2 ? HJC? AGV?

Prvo...kacigu biraš po obliku glave, dakle ovalnu ili okruglu. Tad nećeš imati problema sa pritiskanjem glave. 

 

Drugo...dobro razmisli da li ti se isplati da colneš veće pare za kacigu koju ćeš moći koristiti adekvatno do 3 godine. Pošto pretpostavljam da znaš da svaka kaciga ima rok treajanja?

 

Treće...ako već biraš da bupneš veće pare biraj materijal od kog se prave kacige. Dakle...umesto čiste plastike biraš recimo fiberglas ili carbon. 

 

Četvrto...znojićeš se uvek to nema veze sa modelom kacige, ublaži problem potkapama.

 

Na kraju idi probaj i druge brendove. Ja recimo posedujem MT i LS2 kacige. Samo što je recimo LS2 fiberglas kaciga koja je prilično lakša od MT Blade2 i ugodnost u vožnji je višestruka samo usled tih par stotina grama manje. Ja tu jedino priznajem veću cenu sve ostalo ne gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drugari sve ja to razumem sto ste rekli ali ja sam posle ovih iskustva procitanih bas nekako razocaran u Shoei i C3 pro. Sta dati tolike pare a da mi glava leti kao kuvana teleca glava. Dobro svi znamo da kad leti vozimo sa malo otvorenim vizirom stradaju sinusi kao kao sto sam ja sjebo, plus ako si  oznojan itd.... Sto se buke tice to nema sta je postoji kaciga koja je necujna.  
 
Sto gore rece kolega nosim je jer ga zao novca.
 
Probao sam C3 ali njihov kalup me ste strze na temenu.
Shoei je lego ko dupe na nosu. Nosio sam ga sat vr u radnji nisam osetio. 
Mnogo kaciga mnogo svega i da se ne bi izgubio hteo sam skupo. Jer ako ne znas sta je dobro kupis sta je skupo.
 
Pitanje za kolege gore sto su podelili iskustvo: Ok imate najbolju kacigu niste zadiviljni sta cete sledece da kupite a da je bolje? Skuplie ili jeftinije?
 
LS2 ? HJC? AGV?
Brate, kupi onu koja ti prija na glavi. Isti problem sam imao, probao 10 kaciga, 9 mi je pravilo problem posle 3-15 minuta nošenja u prodavnici.
Probao Neotec 1 i nikakve tegobe nisam imao ni posle sat vremena. Kupim je iako ni u ludilu nisam planirao da dam tolike pare za kacigu.
Evo sad posle 4 godine sve na njoj radi kao i prvog dana, a mogu bukvalno 3 dana da je nosim i ne osetim nikakve tegobe.
Znači koja god ti legne, kupuj, pa makar bila najjeftinija ili najskuplja.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja