Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za majstore-servisere?

Recommended Posts

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Crevce (za akvarijum ili za pranje šoferke na kolima) savršeno naleže na sisicu. Nabiješ crevce na sisicu, crevce gurneš u flašicu i nema nikakvih curenja. U jbt, kako ovo perverzno zvuči van konteksta :D:D:D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Imam providno crevo, koje je odgovarajuceg precnika :) i koje je korisceno za slicne svrhe. 

 

Jer sam pre par godina video negde na netu dovru foru, kad sistem nemoze da se ozraci. Imao sam neki cetvorotockas na kom je bilo nemoguce ozraciti zadnju kocnicu. Posle cele litre prosutog ulja nisam uspeevao da je nadrukam. 

 

Onda vidim foru i resim za 7 minuta. Providno Crevo na sisicu, pa u flasu sa UK uljem, odvrnem sisicu. Od gore iz druge flase sipam UK u posudu za ulje, rukom drukam pedalu. Iz pocetka na pritisak pedale izbaci vazduh i ulje, kad pustim pedalu, on povuce samo ulje iz flase, i tako nekoliko puta, dok se nisu srele tecnosti bez vazduha(mehurica). Bitno samo da u posudi uvek ima ulja i da je providno crevo u flasi punoj ulja. Samo zavrnuo sisicu i skinuo crevo, jako prosta operacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Можеш и медицинским шприцем да пуниш систем одоздо па на горе.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ako bi tako radio, jel punim na sisicu od levih ili desnih klesta ili je svejedno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Можеш и преко обе сисе, до пола казанчета са једне а од пола па нагоре са друге. После само равњаш на потребни ниво преко одзрачивања.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Можеш и преко обе сисе, до пола казанчета са једне а од пола па нагоре са друге. После само равњаш на потребни ниво преко одзрачивања.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Odradicu to sledecu nedelju ako bude pristojna temperatura napolju, bas da probam taj nacin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Prvo sam to uradio, ali sam koristio kocnicu, onako, ne krvnicki ali sam usporavao sa njom,zanimalo me kako koci

I naravno da sam posle 10ak kočenja, kad sam uterao u garazu, opekao prst 4 puta. 

 

I zakljucio da sve cetiri plocice imaju istu silu kocenja, tj da sve stoji kako treba, samo sto i dalje nisam siguran da li i dalje sam malo koci sam. 

 

Nisam menjao ulje, zaboravio da kupim pre pocetka igranja. Posle vec bilo kasno. Ali ako je verovati onome sto je izaslo na sisice (nabio sam cistu krpu da ne kaplje i da se ne sliva dole) i onome sto sam video gore u posudi, menjao je prethodni vlasnik mozda čak i prosle godine, jer je lepe crvene boje. 

 

Malo me brine to sto sam klipove okupao Akrom, ali iz dosadasnjeg iskustva u koriscenju, mislim da nije abrazivna na gumice, plastiku i ostalo. A skinula je onaj sloj prljavstine sa klipova i bas ih lepo usijala. Nadam se da nece ostetiti unutrasnjost klesta, jer treba da se ispere vodom, sto ja nisam uradio. 

А зашто ниси опрао водом?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Prvo sam to uradio, ali sam koristio kocnicu, onako, ne krvnicki ali sam usporavao sa njom,zanimalo me kako koci

I naravno da sam posle 10ak kočenja, kad sam uterao u garazu, opekao prst 4 puta. 

 

I zakljucio da sve cetiri plocice imaju istu silu kocenja, tj da sve stoji kako treba, samo sto i dalje nisam siguran da li i dalje sam malo koci sam. 

 

Nisam menjao ulje, zaboravio da kupim pre pocetka igranja. Posle vec bilo kasno. Ali ako je verovati onome sto je izaslo na sisice (nabio sam cistu krpu da ne kaplje i da se ne sliva dole) i onome sto sam video gore u posudi, menjao je prethodni vlasnik mozda čak i prosle godine, jer je lepe crvene boje. 

 

Malo me brine to sto sam klipove okupao Akrom, ali iz dosadasnjeg iskustva u koriscenju, mislim da nije abrazivna na gumice, plastiku i ostalo. A skinula je onaj sloj prljavstine sa klipova i bas ih lepo usijala. Nadam se da nece ostetiti unutrasnjost klesta, jer treba da se ispere vodom, sto ja nisam uradio. 

Да не имаш вишка кочионе течности па нема где да врати клипове на клештама? То може и те како да буде проблем.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Mozda sam se malo zajebao u koracima. Sad kad premotam film, mislim da sam trebao da odvrnem-otvorim posudu kad sam vracao klipove. Jer logicno je da je sistem pod kolkim-tolkim pritiskom. 

 

E, a ja nisam otvarao posudu, vec sam vracao klipove, kad sam sve vratio, tecnost je dosla taman na max. Mozda je zbog toga islo teze vracanje klipova. 

 

Onda sam ozracio jedna, pa druga klesta i tu je iscurilo nesto, tako da sad ima pola cm ispod linije max. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja