Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za majstore-servisere?

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Ne. I nemam pojma ko je. Onaj iz LO, Mića? 
Ovaj poduhvat ce mi raditi u servisu gde odrzavam sva vozila. Vlasnik i glavni majstor mi je jako dobar drugar, tako da ce mo jednu nedelju da odvojimo za to i na tenane da uradimo servis i tu intervenciju u masini, samo da prethodno nabavim neophodne delove, taj spaner, lanac ili sta vec bude trebalo. 
Овај звук није од "јуче" тако да ако си га доста времена возао овако могуче да у пакет иде и нови затезач ланца, али то иде тек после дефектаже. Ако је мајстор радио то и пре не би имало проблема али ако не тешко. Код моторцикла простор за рад је проблем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Ланац на брегасте мењање под хитно. Ако је то мало ја сам Тони Старкemoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ovo nisam razumeo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако интензитет ландарања је као на видеу, то уопште није мало веч алармантно много.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ne, ne, video je reper samo. Nisam snimao moj motor. Isti je zvuk u pitanju, sa istog mesta se cuje. Zato sam ubacio taj video sa YT. Kod mene se cuje slabije i ne toliko cesto, cuje se svaki 10ti put kad ga palim tj vozim. 

 

Mislim da je ozbiljna stvar, ali nije toliko alarmantna jos uvek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Само још ово: Смрт за ланца брегасте је високи пренос а мали обртај, и још неравни коловоз = кидање ланца и....

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 9 minuta, Krokodilo je napisao:

Само још ово: Смрт за ланца брегасте је високи пренос а мали обртај, и још неравни коловоз = кидање ланца и....emoji706.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ja mislim da sam ja ovaj unistio, jer svaka voznja je bila u blokadi samo prva i druga brzina do 200km/h. Retko kad sam ga vozio normalno. 

Uglavnom nonstop u blokadi, tako mi zanimljivo, zato sam ga i kupio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Константно прекидање на високи обртај је погубна ствар и то само Јапанац је у стању да преживи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne. I nemam pojma ko je. Onaj iz LO, Mića? 
Ovaj poduhvat ce mi raditi u servisu gde odrzavam sva vozila. Vlasnik i glavni majstor mi je jako dobar drugar, tako da ce mo jednu nedelju da odvojimo za to i na tenane da uradimo servis i tu intervenciju u masini, samo da prethodno nabavim neophodne delove, taj spaner, lanac ili sta vec bude trebalo. 

Jeste, onaj sto si pitao za njegov broj telefona.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

jos malo guglanja

 

ovo kod mene je izgleda samo taj automatski spaner-zatezac lanca bregaste. Jer zvuk nije konstantan,vec nasumican i povremen.

 

e sad ima opcija koju velika vecina preporucuje ,da se poruci ili napravi kod strugara mehanicki spaner i to je trajna varijanta uz povremeno dotezanje 10-15.000km.

 

kod krstenog strugara izrada je oko 10e ili porucivanje sa ebaya oko 30e. obe varijante prihvatljive,stim sto ako budem resio da stavljam taj mehanicki pravicu ga kod strugara jer poznajem jednog koji je presao igricu sto se tice izrade bilo cega,covek je doktor.

 

Nov automatski spaner je oko 100e sto nije tako strasno,ako resim za tu varijantu da sve ostane fabrika,ali mora da se porucuje od preko.

 

i lanac sam nasao u motobajku imaju na stanju ,cini mi se rece covek 128linkova DID(nebitan podatak) i kosta 8570din.

 

tako da intervencija moze da bude,ako ide samo spaner homemade od 10e+ruke ili komplet varijanta od 100-200e zavisi sta odlucim + ruke servisera.

 

sve u svemu ,nista strasno,samo da se prolepsa malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

За ручно затезање треба да се отвара декло код брегастих, има правило колико сме да буде затегнут а то од ока и уха не иде. Тако може само оригинални.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako...kako kažeš, koristiš mašinu za ekstremne stvari, onda joj daj malo da bi potrajala.

Kada španer dođe do kraja, to sigurno ne znači da je lanac dobar. Insistiranjem na njegovom zatezanju ništa ne dobijaš...a potencijalno može da izazove takvu štetu, da mašinu posle havarije možeš samo da baciš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
jos malo guglanja

 

ovo kod mene je izgleda samo taj automatski spaner-zatezac lanca bregaste. Jer zvuk nije konstantan,vec nasumican i povremen.

 

e sad ima opcija koju velika vecina preporucuje ,da se poruci ili napravi kod strugara mehanicki spaner i to je trajna varijanta uz povremeno dotezanje 10-15.000km.

 

kod krstenog strugara izrada je oko 10e ili porucivanje sa ebaya oko 30e. obe varijante prihvatljive,stim sto ako budem resio da stavljam taj mehanicki pravicu ga kod strugara jer poznajem jednog koji je presao igricu sto se tice izrade bilo cega,covek je doktor.

 

Nov automatski spaner je oko 100e sto nije tako strasno,ako resim za tu varijantu da sve ostane fabrika,ali mora da se porucuje od preko.

 

i lanac sam nasao u motobajku imaju na stanju ,cini mi se rece covek 128linkova DID(nebitan podatak) i kosta 8570din.

 

tako da intervencija moze da bude,ako ide samo spaner homemade od 10e+ruke ili komplet varijanta od 100-200e zavisi sta odlucim + ruke servisera.

 

sve u svemu ,nista strasno,samo da se prolepsa malo

Ланац може да буде и дужи, прво пребројиш оригинални, затим раздвојиш и повежеш стари за нови. Затим окретањем радилице доведеш нови а избациш стари и онда спојиш. Нормално ако је нови дужи онда скратиш онолико чланака колико има вишка.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Tako sam zamenio i pogonski lanac da ne bi skidao deklu. Medjutim posle se ispostavilo da je i mali-prednji lancanik naostren i spreman za zamenu, pa sam ipak skidao deklu. :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfcEvo ga updejt, prva slobodna nedelja i lep dan. 

Na savet lokalnog starog bajkera, koji sebi popravlja odrzava motore, uradio sam sledece. 

Za onaj cudni zvuk, lanca bregaste ili spanera koji se pojavljivao kad se tek upali na par sekundi i posle kad je na radnoj temperaturi, rekao mi covek da samo zamenim ulje i filter i da cu resiti garantovano. Kaze mi od ostre voznje u obrtajima(kako inace vozim) razbilo se ulje i zato je poceo da zvecka. Ulje je preslo 6.000km.

 

Poslusao sam ga.

Skinuo desni oklop. Ispustio ulje i odvrnuo filter, ostavio da se cedi. Za to vreme skinuo desna klesta. Posto su plocice bile dobro potrosene, klipovi su bili onako poluizasli. Onda sam nasao neki alat ubacio izmedju plocica i vratio klipove, malo teze. Onda se setim Akre i naprscem, onda je islo ko podmazano. Zamenim na desnim, onda predjem na leva isti postupak. Popustim sisicu, ispustim malo ulja i pritisnem prednju do kraja, zavrnem, isto tako na drugoj strani. Dobio jako dobru kocnicu. Prednje kocnice gotove. 

 

Onda zavrnem sraf na masini, u novi filter u nekoliko navrata naspem novo ulje(bogami napio se dobro, mozda pola litre i malo preko), zavrnem filter. 

Naspem ulja toliko da prozor nije skroz pun, vec je ostalo kao pola cm prazno. Na masini pise 2600ml,ja sam nasuo po kanti oko 2700ml.

 

Upalim ga da radi i krenem da vracam oklop. Odradio lepo, nabio radnu, ostavio ga da natera na 104c da upali ventilator koji put. Onda sam ga malo turirao, zavrtao u blokadu. Nema vise zvuka cudnog od lanca-spanera. 

 

Odem u voznju i iznabadam ga bas momacki, zvuk se nejavlja, kocnice prednje ekstra, jedino sto mi izgleda kao da malo teze ide kad ga guram. Nisam siguran, bio sam vec preumoran, ali mozda malo i zapinju prednje, valjda ce proci kad se slegne. 

 

Sledece, spiranje lanca WD-om i prskanje motulovim sprejem. Operacija zavrsena, nadam se da sam uradio sve kako treba, jedina nepoznanica je ovo sto kao da jako malo je teze gurati ga. Valjda ce biti i to dobro. 

Nemogu da podignem prednji samo, da zavrtim rukom da vidim jel jeste ili tripujem.

IMG_20200131_102808.jpg

IMG_20200131_102815.jpg

IMG_20200131_102823.jpg

IMG_20200202_150054.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa da, celog motora. Posle servisa, jedna od srca onako. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto bi rekla jedna moja bivsa, ‘jedna za na spomenik’. Bog da joj dušu prosti :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Provozaj ga malo, bez korišćenja prednje kočnice. Dosta je nekoliko stotina metara i onda pipni diskove. Samo pazi! Ako su vrući da se ne opečeš. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

S obzirom da si malo teze nabio klipove u kljesta, verovatno ima prljavstine. Ako je otpor malo veci, moze da se desi da ti sprzi plocice, a pre toga da upadnu u "fading", tj da ti rucica pod rukom bude OK ali da od pregrejanosti plocica nemas silu kocenja. 

To ti govorim zato sto vozis ostro, pa moze bas zajebano da bude. 

Ako koci prednja sama od sebe, rasklapanje i pranje komplet kljesta, ako je potrebno, nove gumice, spakujes sve i mirna glava. Jos ako nemas teflon creva, a montiras i njih nova, milina. 

Za pocetak pokusaj da zamenis ulje u kocnici ako vec nisi. Nije cifra, a ako izbacis staro ulje i ubacis novo, moze da bude sve kako treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Provozaj ga malo, bez korišćenja prednje kočnice. Dosta je nekoliko stotina metara i onda pipni diskove. Samo pazi! Ako su vrući da se ne opečeš. 

Prvo staviš upozorenje. U ovom slučaju on je već pipnuo diskove i opekao se a potom procitao da ne treba da ih pipa tj sa bude oprezan


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 4 sati, misa-pei je napisao:

Provozaj ga malo, bez korišćenja prednje kočnice. Dosta je nekoliko stotina metara i onda pipni diskove. Samo pazi! Ako su vrući da se ne opečeš. 

Prvo sam to uradio, ali sam koristio kocnicu, onako, ne krvnicki ali sam usporavao sa njom,zanimalo me kako koci :)

I naravno da sam posle 10ak kočenja, kad sam uterao u garazu, opekao prst 4 puta. 

 

I zakljucio da sve cetiri plocice imaju istu silu kocenja, tj da sve stoji kako treba, samo sto i dalje nisam siguran da li i dalje sam malo koci sam. 

 

Nisam menjao ulje, zaboravio da kupim pre pocetka igranja. Posle vec bilo kasno. Ali ako je verovati onome sto je izaslo na sisice (nabio sam cistu krpu da ne kaplje i da se ne sliva dole) i onome sto sam video gore u posudi, menjao je prethodni vlasnik mozda čak i prosle godine, jer je lepe crvene boje. 

 

Malo me brine to sto sam klipove okupao Akrom, ali iz dosadasnjeg iskustva u koriscenju, mislim da nije abrazivna na gumice, plastiku i ostalo. A skinula je onaj sloj prljavstine sa klipova i bas ih lepo usijala. Nadam se da nece ostetiti unutrasnjost klesta, jer treba da se ispere vodom, sto ja nisam uradio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja