Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za majstore-servisere?

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

U pitanju je gsxr750 srad, poslednji model sa ubrizgavanjem. 

 

Imam neke zidare pa ga nisam palio, a nisam ni imao kud da ga proteram iz dvorista zadnjih 10ak dana. Danas drugar zove da idemo malo u voznjicu, reko idemo. 

 

Upalim ga na keca, sve normalno. Vozio nekih 15ak min zestoko sa uplajenim svetlima. Kod njega ugasim, popricali malo i krecemo. Vratimo se nazad 15min zestoko opet. Stanem da kupim cigare. 

 

Da upalim, nema sanse, kao da je akumulator prazan skroz. Probam par puta, nema sanse. Gurne me i upalim ga odmah. Napravimo krug 50ak km sa ugasenim svetlima. Stanemo da pijemo pice, ugasim ga i probam odmah dal se dopunio dal ce upaliti. 

 

Upali nekako jedva, probam opet, isto na mucenje al je upalio. Dok smo pili pice oko 1h vremena, krecemo, ja sedam pip na dugme, pali kao nov??? 

 

Buni me, da je akumulator, iz prva ne bi upalio jer je stajao na dvoristu pokriven 10dana. Posle razmisljam ako je regler pa ga svetla(dugo i kratko xenon) pojela za prvih 15 minuta, posle bez svetala bi se dopunio. 

Medjutim izgleda da tek kad se ohladio da je problem nestao! 

 

Na sta da sumnjam, na lose cetkice, tj anlaser? Ili nesto drugo? Do sada nisam imao nikakve nagovestaje loseg ili slabog verglanja-paljenja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja bi za početak sumnjao na kleme na akumulatoru. Raskačio žice, sve lepo očistio i ošmirglao, pa vratio sve nazad i probao. Posle toga bih unimerom proverio struju punjenja . 

  Da, takođe bih proverio i očistio žicu koja ide od akumulatora na masu - tamo gde je zašrafljena na ram ili mašinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naknadno ugrađivanje ksenona....(po mom ličnom mišljenju) je nepotrebna zajebancija koja strašno (loše) utiče na kompletan elektro sistem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@drumskalisicatako sam i planirao

@ser nisam siguran, prva asocijacija je bila regler, ali obzirom da je tek kad se malo ohladio vratilo sve u normalu, neznam ni sam

@prontoslazem se potpuno, ali tako sam ga kupio sa bixenonima koji su lepo uklopljeni i sijaju odlicno, odlican snop da ne smeta nikom. Jedino sto mi se ne svidja sto oni povuku bas puno struje kad se ukljuce... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da ne bi nagadjao, uzmeš unimer i vidiš situaciju i onda ako treba ideš kod dr mr majstora


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Može da dođe do raslojavanja ploča pa parče napravi kratak spoj i isprazni akumulator, tad se zagreje i parče padne na dno pa se punjenjem opet osposobi i tako može da se ponavlja nekoliko puta i na kraju  crkne. Temperatura je indikativna, bude neuobičajeno topao kad se ovo javi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Los kontakt u konektoru reglera. 

Akumulator se trosi dok vozis, posle iskljucivanja  je aku jako slab pa tesko vergla ako odmah pokusas.

Posto je aku dobar duzim stajanjem malo se "povrati" i pali na "cvrgu".

Nemas punjenje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pa aku se oporavio za sat vremena koliko toliko, dok ga ne iscrpis ispod snage potrebne za start. Voltmetar u ruke, ili ga prikaci na klemevi zalepi zacrezervoar trakom.. Pa gledaj povremeno dok vozis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Obavljena misija. 

Na hladan jutros bez kontakta 12.83V

Kad sam upalio 14.20V

 

Kad popalim sve potrosace

Oba ksenona, migavce, drzim stopaljku i upalim ventilator hladnjaka(namesteno da moze bilo kad na dugme, inace pali sam na 104c) i dok je motor na leru krene da opada, ali se ubrzo vrati na 14.17-14.20V

 

I na jacem gasu stoji na toj voltaži i na leru. 

 

Akumulator je star oko godinu dana i sve je lepo namesteno i podmazano, na klemama jos uvek vidim da je masnjikavo,nema tragova oksidacije ni trunke. 

Znaci sve ko fabrika. 

 

Jedna stvar Mozda, kleme nisu bile dotegnute bas kako ja volim(pun gas) ali nisu bile ni labave. 

 

Jedino na sta sumnjam je taj xenon od dugog svetla koji zna nekad da se ugasi u voznji, a nekad nece da upali. Negde gubi kontakt ili balast umire. Mozda on jebe situaciju sa strujom. 

 

Drzao sam ga upaljenog bas dugo u mestu, sigurno 45minuta (dok sam sve testirao cekao da se užari) i posle ugasio i pali na čvrgu, nekoliko puta. 

Pri paljenju sa 12.83V kad kliknem kilswich i upali pumpu napon padne na 12.60V,  verglanju (koje je bukvalno sekunda - dve) napon padne naknadno na 12.45V ali to su sve vise nego dobre-odlucne vrednosti. 

 

Icicu popodne u voznju samo sa kratkim svetlom, pa cu videti dal ce praviti problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To su najlepši problemi, koji se sami reše. Ostaviš na stranu i dodjes sutra a ono rešeno :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Videcemo :)

Sreca samo sto nevozim duge varijante, sve u radijusu oko 100km pa gde god da stane, cekam da dodju kombijem po mene i nije strasno :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Veruj mi, dosadi i to. I tebi i onima sto dolaze po tebe. Ali ajde da ne mračimo unapred. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Danas ga fino provozah nije gasen mozda sat ipo dobrog tempa. Kad sam stigao, ugasim i upalim sve normalno, pokusam par puta, sve ok,zavrti ko blesav. 

Vozio sam samo sa kratkim svetlom sve vreme... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kod motora (sa alternatorom sa stalnim magnetia kao pobudom) ksenoni često umeju da prave grdne probleme.

Ja bih to pod hitno izbacio i stavio neku LED ili klasičnu sijalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

jedan lik na VNu, nebitno, imao stalno labave kleme, dotegne, one začas labave... ja mu kažem, gle, olovo ti se gore proširilo, raskovalo, valjda stubići s nedovoljno antimona, pa mekani... stavili smo zvjezdaste podloške, da ako i popusti olovo, da ostane pritiska/prednapona, nismo htjeli komplicirati sa oprugama na vijcima... hoću reći, kad stegneš klemu treba i da drži, pa provjeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@zika56 i ja mislim da glupi ksenon pravi problem(na dugom svetlu) tacnije balast, jer osetan je pad napona kad na sve upaljeno, upalim i dugo. Vrati se napon na normalu, ali ako prekida u voznji i svaki put ga ubija sa 14.20 na nekih 13.8V u trenutku paljenja dugog, ko zna koliko puta mi se to desi u toku voznje a nemogu da znam-vidim. Ubice mi regler jako brzo.

 

@drdamjan provericu opet sta je sa klemama za neko vreme, ali mislim da se vise popustiti nece :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Osim ovog u sta ste zajedno posumnjali bilo bi dobro obratiti paznju da li pri pojavi otezanog palenja postoji nesto sto otezava okretanje motora/radilice pa izgleda kao problem sa strujom/aku ili slicno verovarno je problem u nekom kontaktu ali valja proveriti

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ajd da podignem malo temu i imam jos jedno pitanje. 

Pocela nova godina pa je red da se misli malo i na servisiranje motora. 

 

Obzirom da godisnje predjem od 500-1000km,u planu je samo zamena ulja, filtera i prednjih plocica koje su vec bile za zamenu pred kraj voznje prosle godine. 

 

Elem, imam jedno pitanje. Poslednjih nekoliko voznji u prosloj godini sam primetio cudan zvuk iz agregata posle voznje. Zvuk je cudan kao lanac u masini ili tako nesto. Nije konstantan, ponekad se cuje po 10ak sekundi, nekad na odredjenim obrtajima, nekad na malo turiranja(tako nekako uspem da upecam trenutak da bolje oslusnem). Nekad hladan, nekad vruc,pravila nema. U voznji necujem i neosetim taj zvuk. 

Nadjoh na YT snimak sa potpuno istim zvukom kao kod mene, pa cu ubaciti da neko od poznavalaca poslusne i objasni sta mi je ciniti. 

 

Vec sam malo detaljisao, odprilike se cuje lanac u masini koji okrece bregastu, tj spaner koji ga nateze se pojeo i sad je lanacna trenutke labaviji. 

 

 

Ako moze neko nek isprati situaciju, procita, pregleda i da neku ispravku, sugestiju, rado prihvatam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel si bio kod majstor Kite?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ne. I nemam pojma ko je. Onaj iz LO, Mića? 

Ovaj poduhvat ce mi raditi u servisu gde odrzavam sva vozila. Vlasnik i glavni majstor mi je jako dobar drugar, tako da ce mo jednu nedelju da odvojimo za to i na tenane da uradimo servis i tu intervenciju u masini, samo da prethodno nabavim neophodne delove, taj spaner, lanac ili sta vec bude trebalo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ajd da podignem malo temu i imam jos jedno pitanje. 
Pocela nova godina pa je red da se misli malo i na servisiranje motora. 
 
Obzirom da godisnje predjem od 500-1000km,u planu je samo zamena ulja, filtera i prednjih plocica koje su vec bile za zamenu pred kraj voznje prosle godine. 
 
Elem, imam jedno pitanje. Poslednjih nekoliko voznji u prosloj godini sam primetio cudan zvuk iz agregata posle voznje. Zvuk je cudan kao lanac u masini ili tako nesto. Nije konstantan, ponekad se cuje po 10ak sekundi, nekad na odredjenim obrtajima, nekad na malo turiranja(tako nekako uspem da upecam trenutak da bolje oslusnem). Nekad hladan, nekad vruc,pravila nema. U voznji necujem i neosetim taj zvuk. 
Nadjoh na YT snimak sa potpuno istim zvukom kao kod mene, pa cu ubaciti da neko od poznavalaca poslusne i objasni sta mi je ciniti. 
 
Vec sam malo detaljisao, odprilike se cuje lanac u masini koji okrece bregastu, tj spaner koji ga nateze se pojeo i sad je lanacna trenutke labaviji. 
 
 
Ako moze neko nek isprati situaciju, procita, pregleda i da neku ispravku, sugestiju, rado prihvatam.
 
Ланац на брегасте мењање под хитно. Ако је то мало ја сам Тони Старк

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja