Jump to content

Moto Zajednica

12. Moto GP Silverstone, UK 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Polemisanje o boljem podesenom motoru ne umanjuju Rinsovu sjajno izvezenu trku.

Sama trka je samo vrh ledenog brega onoga sto je jedan vozac uradio da bi dosao tu. Smatram da svako ko se i malo bavio sportom ili pogledao barem jednu celu sezonu nekog sampionata to zna... Vozaci danas toliko ucestvuju u podesavanju motora pa kada neko kaze "jbt kako se ispucava honda ove godine" velik udeo ima i sam vozac. "bolje/losije podesen motor" to je skoro pa jednaka kritika/pohvala kao i "dobar je na kocenju u toj krivini".

Bravo Rins!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
pre 48 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Stvarno ne znam zašto se polemiše o tome što Markezu nije bio podešen motor dobro. To znači da je Rins u još jednoj stvari bio bolji, spremio je bolje motor. Markezu svaku trku igra motor manje ili više. 

 

A što ne bi polemisali o bilo čemu što ima veze sa ovom trkom kao i šampionatom uopšte?

 

Što se mene tiče, ovo je samo još jedan dokaz da je Honda kao motor daleko od idealnog. I ovo nije prvi put, prečesto se dešava da se Markez bori sa svojim motorom, pored borbe sa protivnicima. Takođe mi je još jedan pokazatelj koliko su ustvari Dukatijevi vozači prosečni i da i pored mnogo boljeg motora redovno gledaju Markezu u auspuh, osim Dovicioza tu i tamo što je daleko nedovoljno.

 

Naravno ne umanjujem pobedu Rinsa. Naravno, nisam bio 100% siguran ali sam bio poprilično uveren da će ga dobiti već posle 5 - 6 krugova jer se videlo da koliko opuštenije vozi svoj motor naspram Markeza koji se maltene borio sa motorom u svakom krugu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Robin Hood samo polako :D 

I treba da se polemiše, samo se nisam dobro do kraja izrazio jer me mrzi da kucam kilometarske tekstove. Slažem se tobom u vezi dela "
Što se mene tiče, ovo je samo još jedan dokaz da je Honda kao motor daleko od idealnog. "   

a ako ćemo dalje da polemišemo, ne slažem se da je Ducati "mnogo bolji motor". Jeste bolji na nekim stazama, na nekim nije (kao i svi drugi motori). 

Opet se slažem sa tobom da je Rins mnogo opuštenije vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Vidi, taj Dukati se nikada ne jarca kao što se jarca Honda. To je po mom skromnom mišljenju vrednije od 10 konja. Dukatijevci imaju mnogo povozniji motor koji uz to uopšte ne manjka sa snagom. Pa gde ćeš više?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

A kako Honda ide bolje ud Suze.... kao da ima 1200ccmm.

Bravo Rins, odlična vožnja ,  bravo Markez, pametna vožnja....

Yamahe, dosta bolje nego pre....

Bravo Lorenco, ipak se pojavio...

 

trka poprilično dosadna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ovi što brane Markeza će još da počnu da pričaju kako Dukati i Suzuki voze na nitrometan, samo da bude da je Markez u zaostatku za njima ali je ipak na vrhu jer je najbolji pilot.

Hajde saberite se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 Ovo je druga "vruća šamarčina" za Marka, nije mogao da se sastavi dok je davao izjavu. Lice mu je bilo kao u voštane figure, koliko je bio šokiran raspletom.

Sad živ nisam do sledeće trke, baš me zanima da li mu je "napukla" aura samouverenosti?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
pre 4 minuta, GuMi5 je napisao:

Ovi što brane Markeza će još da počnu da pričaju kako Dukati i Suzuki voze na nitrometan, samo da bude da je Markez u zaostatku za njima ali je ipak na vrhu jer je najbolji pilot.

Hajde saberite se...

Ako sam adresiran samo da kazem da ne branim Markeza uopste, zabole me ima tatu neka ga brani :)

 

Ja sam samo komentarisao ono sto sam video a video sam da se u 50 metara Rins prvo nalazi 2 metra iza Markeza pa krene sire, zatvori usko i prodje ispred kao da on ima 10 ks vise. 

 

Rins je celu trku vozio kao po sinama osim onog kada se sam dekoncentrisao okretanjem. Da nije sofer kakav jeste posle te situacije ne bi obisao Markeza. Realno mislim dabi i Rosi posle takve situacije "spustio loptu na zemlju" a o Vinjalesu da ni ne pisem. 

 

U poslednja 2-3 kruga imao tu situaciju i izgubio preko pola sekunde, izgurao ga Markez sa staze i on na kraju ipak dobije, nema sta da se zameri 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
pre 11 minuta, Due je napisao:

 Ovo je druga "vruća šamarčina" za Marka, nije mogao da se sastavi dok je davao izjavu. Lice mu je bilo kao u voštane figure, koliko je bio šokiran raspletom.

Sad živ nisam do sledeće trke, baš me zanima da li mu je "napukla" aura samouverenosti?

Delimo misljenje, jedino sto je dobro (ili bi bar trebalo da je dobro) je sto ima 3 nedelje da se ohladi

 

Foliranje je sto svaku izjavu posle gubitka (za njega gubitka) prica o Jamahinim vozacima. Kakve veze imaju Jamahini vozaci kad ga samaraju Doviciozo i Rins

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Da, vozačka sujeta, kako sada da manje uspešnog klupskog kolegu iz moto2 veliča?

Mada ga Rins ni onda nije respektovao, a i ko ga bolje poznaje?

 

Da neko ne protumači kako ja sada seirim nad porazom MM, ali Rins je potpuno zrelo pristupio trci, a očigledno je da ima spravu doraslu takmičenju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kakav car... u fazonu hajde da se poigram sa ovom nekoliko stotina hiljada vrijednom igračkom.

 

P.S.

(Nekada sam negdje pročitao da GP motor košta i do miliona)... 

Iskreno, milion mi zvuči preskupo. Mada ko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Meni je delovao do zadnjeg kruga kao da se nije ni umorio. Samo je odrađivao krugove i čekao da uradi šta je naumio.

Baš bi mi bilo drago i da je Suzuki napravio odličan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 15 minuta, GuMi5 je napisao:

Kakav car... u fazonu hajde da se poigram sa ovom nekoliko stotina hiljada vrijednom igračkom.

 

P.S.

(Nekada sam negdje pročitao da GP motor košta i do miliona)... 

Iskreno, milion mi zvuči preskupo. Mada ko zna.

Vredi oko milion kad bi ga trenutno cenili. Ali je uloženo mnogo miliona u razvoj samo motocikla pa su samim tim u neku ruku i neprocenjivi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А сада једно питање, које након овако добре вожње мора да се постави, зашто Ринса није било до сада? Не рачунајући Америку, на свакој трци је каскао за водећим(а) по више секунди.

Немогуће да толику разлику прави стаза која му (или мотору) одговара?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, стижем да се зезам да ће се скидају Дукатијеви делови са БМВ-а, а заборавим да би Дови и Ква били бедем који чува Маркеза од насртаја других...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja