Jump to content

Moto Zajednica

12. Moto GP Silverstone, UK 2019

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, GixxerK6 je napisao:

Mene vise brine a ne znam koliko brine Puiga to sto je u skoro svim trkama samo jedna Honda medju prvih 5. Takva filozofija HRC ima dve ostrice.

Neko je napravio paralelu sa Ducatijem za vreme Stonera, što lično mislim da je tačno. Tu je Markez koji i na Tomosu može da bude konkurentan, ali Honda nije bila sposobna da napravi motor koji mogu svi da voze. Zato su doveli Lorenca zato što veruju da može da im pomogne da razviju motocikl koji će moći još neko sem Markeza da vozi i zato mislim da će ga držati u timu do kraja ugovora pa makar nikad ne pobedio na Hondi.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Da, a kada je Lorenco rekao da treba da se menja motor oni su odma kontrirali sa - imamo šampiona i po njemu ćemo da razvijamo motor... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Da, a kada je Lorenco rekao da treba da se menja motor oni su odma kontrirali sa - imamo šampiona i po njemu ćemo da razvijamo motor... 
Ako je to zaista tako onda eto motiva za rastanak koji se sigurno olako javi kod šampiona i mnogo pre nego kod vozača koji su početnici. Nema tu iznenađenja.
Ima logike itekako, ne znamo mi sta se desava iza kulisa. Tako je Stoner iz sličnih razloga svojevremeno napustio Ducati.
Ne kažem da će se to desiti sa 99 sa HRC ali je prst na čelu 100%

Ne znam kako rade drugi timovi, ovaj japanac u HRC reče da se slušaju inputi svih vozača ali svakako prioritet na vozaču koji pobeđuje i pravi se motor prema pobedniku tj 93.
Koliko je ta Honda user friendly verujem da ne zna ni 93. On to vozi jer može da vozi.

99 ima jedan loš period u koji je upao iz više razloga kako Severian reče negde gore i nikako da izađe, čini se da svi čekamo hoće li tu biti nešto i da li će pobediti na trećem proizvođaču pa da šampionat kad tad postane još kompetitivniji.

Za kraj ne bih rekao da je Quarta kao rookie na Yamahi koja mu je legla bolje nego Morbideliju toliko dobar koliko drugi i iskusni sa svojim timovima tumaraju po mraku.
Yamaha M1 je odličan motocikl, bio i prošle godine. Sedi i vozi i svi imaju vrlo dobre rezultate, podijume.
Suština mog posta je da mi možda ne možemo ni da naslutimo šta se dešava iza zatvorenih vrata i koji su glavni motivi za brze odluke promena u sastavima timova, mislim na odluke kako tima tako i samih vozača.
Nisu svi spremni niti mogu sebi da priušte dugotrajno osrednje rezultate i prevrtanje po soderu u pokušaju da se poprave vremena.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Analiza ti je na mestu bez obzira mislio ja drugacije za neke stvari ili ne samo jednu stvar si zaboravio kao i svi mi. Pre par godina su timovi naseli na foru (ili su je oni uveli nije ni bitno) da vec posle 4 trke popisuju ugovore za narednu godinu. I od tog momenta mi nekako gledamo stalno sta ce biti naredne godine. Mislim da je cak upravo od Lorenca i krenulo ali sad ne mogu da se setim. 

 

Ove godine imamo jos gluplju situaciju, zbog potpisanih ugovora za 2020 mi sad polemisemo i gledamo sta bi moglo biti za dve sezone. 

 

Ne kazem da se ne mogu raskidati potpisani ugovori ali bas na primeru Honda-Lorenco je ocigledno da su obe strane zasticene penalima pa ce se radije mrcvariti nego isplatiti penale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ja sam za to da se potpisuju ugovori na jednu do dve trke. Zamislite kakva bi to papazjanijia bila :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
12 hours ago, Jovan Ristic said:

Neko je napravio paralelu sa Ducatijem za vreme Stonera, što lično mislim da je tačno. Tu je Markez koji i na Tomosu može da bude konkurentan, ali Honda nije bila sposobna da napravi motor koji mogu svi da voze. 

Čisto statistički: od 2013 Dani ima 9 pobeda, Kal ima 3.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ono kad ti se hebe za kaznu...

 

c97eb2b1ed30d5fc48dce44c6851fea0.jpg
WWW.AUTOSPORT.COM

Johann Zarco has been handed a three-place grid penalty for next month's Misano MotoGP race after wiping out fellow KTM rider Miguel Oliveira during the British Grand Prix at...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Ono kad ti se hebe za kaznu...
 
c97eb2b1ed30d5fc48dce44c6851fea0.jpg&key=e934d195e757b2b2ab64d4cdf36caf3f4bac9755059665c59619f51888e684a8 WWW.AUTOSPORT.COM
Johann Zarco has been handed a three-place grid penalty for next month's Misano MotoGP race after wiping out fellow KTM rider Miguel Oliveira during the British Grand Prix at...  


Ako se Zarco kvalifikuje poslednji na sledecoj trci... Da li ce zbog ove kazne da ga pomere jos nazad pa da ispres njega budu dva prazna mesta?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun
On 8/27/2019 at 12:26 PM, Robin Hood said:

Znači ti insinuiraš da bi mlađi Markez bio konkurent za titulu u MotoGP? Uz svo poštovanje, dečko je na nivou osrednjih MotoGp vozača...

Pa svi su osrednji i ispodosrednji sa 2-3 izuzetka.

 

Poslato sa plaže posle 3 piva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja