Jump to content

Moto Zajednica

12. Moto GP Silverstone, UK 2019

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

A mislim da mu nije trebalo ono izbacivanje Rinsa na zeleno. Baš višak. Nego, ajde , neka uživa dok god može.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa ja mislim da je ovde u pitanju epski rivalitet u najavi. Španci, ludi, odlični vozači, maksimalno bezobrazni i bez respekta prema bilo kome a najmanje prema onom ko je "na papiru", nominalno bolji. Španska serija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Koliko god da nemam pojma o tehnici a nemam rekao bih da gume nemaju veze, mislim da samo podesavanje sasije na Markezovom motoru nije bilo dobro za ovu stazu. Imao je wobbling na svakom dodavanju gasa na izlasku iz brzih krivina. 
 
Ja odvalio svoje pa kud puklo


Moze biti i to... Mada opet Markez je pricao posle kako je kao race leader "push"-ovao i da je na kraju platio cenu. Spomenuo je da mu je u poslednjoj krivini prednji kraj krenuo da popusta pa je mora da pusti gas i da odatle tolika razlika na izlazu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Није ни Лоренцо ишао плански као камиказа у њих, него је проклизао и остали нису имали среће да овај падне тачно поред/испред њих.

Двоструки аршини.

Наравно да није крив Квартараро, борио се, возио је и преценио се. Као и Лоренцо.


Licno nisam osudjivao Lorenca kada je pokosio pola grida... ALI Kvartararov pad i Lorencov pad stvarno nemaju veze jedan sa drugim. Lorenco je bukvalno sumanuto kasno kocio, skoro pa kamikaza. Kvartararo iz ciste panike pao...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
6 minutes ago, rastkojokic said:

Spomenuo je da mu je u poslednjoj krivini prednji kraj krenuo da popusta pa je mora da pusti gas i da odatle tolika razlika na izlazu

 

To se lepo videlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако се добро сећам (а тачно се сећам да се не сећам), неко ко је био испред Лоренца је укочио нагло у кривини, па је Лоренцо морао да забоде кочницу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
pre 2 minuta, Zuba87 je napisao:

Ако се добро сећам (а тачно се сећам да се не сећам), неко ко је био испред Лоренца је укочио нагло у кривини, па је Лоренцо морао да забоде кочницу...

Lorenco je super čisto obišao Vinjalesa ali je Dovi po svaku cenu hteo u unutrašnju stranu krivine u odnosu na Markeza (njih dvojica su bili ispred Vinjalesa) pa je zabo kočnicu. Tada je Lorenco takođe naglo kočio i izgubio prednji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 49 minuta, Robin Hood je napisao:

@rastkojokic @dvlns

Ma igrao mu je motor od prvog kruga. Vlada je u pravu, motor mu definitivno nije bio dobro podešen.

 

I naravno da nema nikakve krivice ni kod Rinsa ni kod Kvartarara. Jbg, dešava se.

Pa ja se lepo secam da je u prvom krugu jedva ostao na motoru, posle u svakom krugu na izlascima iz brzih krivina isto. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Pre sat vremena, rastkojokic je napisao:

Spomenuo je da mu je u poslednjoj krivini prednji kraj krenuo da popusta pa je mora da pusti gas i da odatle tolika razlika na izlazu

 

Ovo je već Ok ako je ovo izjavio jer ono da se onaj bolje pozicionirao i proletio kao proektil ne pije vode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Pre sat vremena, Zuba87 je napisao:

Ако се добро сећам (а тачно се сећам да се не сећам), неко ко је био испред Лоренца је укочио нагло у кривини, па је Лоренцо морао да забоде кочницу...

Kocio je dovi malo ranije ali tu svi koče i za očekivati je  a ovde se motor zabacio u zadnjem kraju kao da ce da ga hajsajduje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
[mention=41826]rastkojokic[/mention] [mention=16674]dvlns[/mention]
Ma igrao mu je motor od prvog kruga. Vlada je u pravu, motor mu definitivno nije bio dobro podešen.
 
I naravno da nema nikakve krivice ni kod Rinsa ni kod Kvartarara. Jbg, dešava se.


Slazem se da je imao problema velikih tokom cele trke i da je podesavanje bilo pogresno. Verovatno je to uzrokovalo i da ne moze da se odvoji pd Rinsa, istrosi gume i na kraju izgubi grip u poslednjoj krivini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stvarno ne znam zašto se polemiše o tome što Markezu nije bio podešen motor dobro. To znači da je Rins u još jednoj stvari bio bolji, spremio je bolje motor. Markezu svaku trku igra motor manje ili više. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Pa polemise se da se ne bi sve svelo na  bravo Rins. Sa druge strane meni bar zanimljivo da procitam tudja vidjenja necega o cemu imam svoje misljenje pa da nesto mozda usvojim novo. 

 

Iz postova neka je izgubio mali supak, tako mu i treba, bravo Rins, jebe ga Dovi malo sta imam da usvojim. 

 

Ne kazem da ne treba likovati i pisati takve postove ali zasto nekome smeta "analiza" desacanja nije mi jasno. 

 

Markezu igra motor ali u toku prenosa je izrazito upadljivo bilo svako ispucavanje iz par krivina gde izgleda kao da Rins ima nitro

 

I niko, odnosno bar ja ne umanjujem time Rinsov rezultat, bolje vozio pobedio, bolje spremio motor, bolje cuvao gume sve je to vidljivo na podijumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
pre 5 minuta, dvlns je napisao:

Markezu igra motor ali u toku prenosa je izrazito upadljivo bilo svako ispucavanje iz par krivina gde izgleda kao da Rins ima nitro

Meni je upalo u oko koliko je kasnije rins kočio u par krivina i stizao ga ko da su markezu popustali semerinzi na viljuškama pa se pločice natopile uljem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Videlo se da Markez ima bolje izlaze iz krivina, a da je Rins bolji sa brzinom prolaska kroz krivine. 

 

Markez jednostavno ima takav stil da mu ne smeta što motor igra, zato Lorenco ni ne može da se sastavi, kao ni Kračlou. Imao je i Rins nekoliko momenata, alil to ne znači da nije dobro podesio motor. Jebiga, Rins je naterao Markeza da vozi na maksimumu i na kraju je uspeo da ga natera da pogreši na samom kraju.

 

Uz to je Rins zauzeo odličnu putanju kroz poslednju krivinu što mu je dalo bolji izlaz iz krivinem dok je Markez zatvorio krivinu i išao defanzivno.

 

Na izlazu iz krivine koje ne zahtevaju brži prolazak, Markez je dobio na izlascima, dok je na izlazima iz krivina sa većom brzinom prolaska Rins dobijao. 

 

Ja ne bih tražio pobednika u onom ko je bolje podesio motor. Ovo danas je bilo stvarno Bravo Rins! A da se njih dvojica ne vole, to je jasno.

 

P.S. Rosi bi pobedio danas da je imao dobro podešen motor :D 

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 2 minuta, BRACO je napisao:

Meni je upalo u oko koliko je kasnije rins kočio u par krivina i stizao ga ko da su markezu popustali semerinzi na viljuškama pa se pločice natopile uljem :)

Da to je bilo u onom delu staze oko krivina 6,7 cini mi se 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Svaka čast Rinsu na današnjoj vožnji...skidam kapu 100 puta!!

Ali kao što je Markez i rekao u intervjuu na kraju da ganja šampionat što je i najbitnije...nikad se ne zna do samog kraja ali opasno vodi za sada...

 

Šteta za mlađanog Quartarara, izgoreo je u želji...biće to opasan vozač...svi su tako prolazili na početku..

Žao mi Dovija jadan ni kriv ni dužan..polomio se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja