Jump to content

Moto Zajednica

12. Moto GP Silverstone, UK 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

То је 63 хиљадетинке слабији Маркезов други сектор у његовом најбржем кругу од Квартараровог другог сектора у његовом најбољем кругу.

А можда је идеалан круг најбрже време по сектору, невезано за то да ли је то том возачу најбржи круг?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Markezov prvi sektor je iz recimo kruga u kojem je vozio 1:59 ali je to njegov najbrzi prvi sektor u Q2, recimo drugi i cetvri su iz ovog poslednjeg kruga gde je napravio pol a treci iz kruga u kojem je odustao. 

 

Ssad sam ovo sve nalupao ali kao ilustraciju. Nadam se da nisam zakomplikovao. 

 

On sam kada bi spojio svoje najbolje sektore iz Q2 bi imao bolje vreme od ovog koje je postavio za tu razliku od oko 90 hiljaditinki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Тако нешто, само ја мислим да је идеалан круг комбинација најбржих сектора свих возача, а не само Маркезов.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nagađate momci, niste ništa bolji od njihovog pokvarenog digitrona  :D. Neki su, štaviše, ko onaj naš omiljeni komentator, samo da se priča, priča, bla, bla, ...   :P

 

Matematika je jasna, crvić nije ni postojao  :lol3:

 

Elem,  23.166 + 37.977 + 27.04 + 29.834 = 118.017  tj. 1:58:017

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Znači jasno je kako se dobija vreme idealnog kruga. Moje pitanje ostaje, (uz opravdanu pretpostavku, do daljnjeg) da im je digitron u qrcu  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, заостаје толико у другом сектору свог најбржег круга за Квартараром у његовом другом сектору његовог најбржег круга.

Док је идеално време када би се (измишљам сада) узео у обзир Ринсов трећи сектор где је он одвозао боговски и направио ту разлику која се види, али је у четвртом сектору згазио траву и поништен му је круг, па зато његово време није уписано на трећем сектору, јер то није његов најбржи круг, већ само трећи сектор.

Ух, закомпликовасмо га :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@drs ti nagadjas, napisao sam ti gore, saberi Markezova vremena sa grafike i videces da on nema taj krug. Ne moras ti u svom najbrzem krugu da imas najbolja licna vremena u svim sektorima

 

Kako ti to nije jasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Jel moze Markez da ima krug 3 minuta ali da u njemu ima prvi sektor 20 sec, moze, jel moze da ima krug 1:58 ali da u njemu ima prvi sektor 21 sec, moze e pa u ovoj grafici se uzima 20 sec za prvi sektor a taj krug je 3 minuta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Predozirao sam se danas nekom računicom na poslu. A i rano sam ustao. Evo idem da se pospem pepelom i da pijem mlako pivo za kaznu :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne bi trebalo vremena iz drugih krugova (sem najbžih) da se računaju. Neko može da usere jedan sektor  i da kao rezultat napravi brže vreme u susednom sektoru. Uvek sam mislio da su idealna vremena zbirovi najbržih sektora iz najbržih krugova (jednog ili više vozača).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Profesorska kolojija, palilula upravo ostala bez sbb tv signala i interneta sbb-a, a do warm up-a 12 min. Otkazacu im pretplatu kako je u drugim delovima grada?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 20 minuta, to crank je napisao:

Ne bi trebalo vremena iz drugih krugova (sem najbžih) da se računaju. Neko može da usere jedan sektor  i da kao rezultat napravi brže vreme u susednom sektoru. Uvek sam mislio da su idealna vremena zbirovi najbržih sektora iz najbržih krugova (jednog ili više vozača).

Pa cak i Race Chrono aplikacija radi po principu da ti sabira najbolje sektore iz bilo kog kruga tog stinta

 

To o cemu ti pricas je izracunavanje gap-a u toku merenja kruga. Tada nema veze ako je neko izvezao bolji sektor, kao referenca za gap se uzima vreme onog vozaca koji ima najbrzi krug

 

Odnosno zabuna je nastala jer je Markez najbrzi u 3 od 4 sektora. Da je u svakom sektoru drugi vozac najbrzi niko se ne bi zabunio jer je to normalno racunanje idealnog kruga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
10 minutes ago, stilgar said:

Profesorska kolojija, palilula upravo ostala bez sbb tv signala i interneta, a do trke 12 min. Otkazacu im pretplatu emoji35.png kako je u drugim delovima grada?

 

Rakovica; Internet radi, ali TV čabar. I 3D i EON platforma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja