Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem sraf (sisicu) za luftiranje kocnica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

Ja nisam nikakav vozac a jos gori sam vlasnik BMW-a. Ako bi cenjena aristokratija iz Bavarske htela da se resi jednog pljuvaca i uvali ga u suprotni tabor da im kazem da bih prihvatio R1M u zamenu za BMW i od tog momenta vise u zivotu necu spomenuti BMW u losem kontekstu.

 

Ja imam cenu i nisam preterano skup :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Nesto tu ne stima... Tebi su prodali neku kopiju BMW-a!

 

BMW se ne kvari!

Svi motori zele da budu BMW!

Bog Motornih Wozila!

Nemac kada napravi!

Nemas para sa ga kupis pa ti zato ne valja!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne ne, ako se ispostavi da sisica pasuje na njegov BMW, pitajte @dvlns gde je pazario. To će tek biti komplikacija cele priče i cenim da će priča ući u zaplet umesto u rasplet :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A da pogledaš sisice od BMW automobila ? Honda na primer koristi neke delove koji su isti ( po kataloškom broju ), samo kad ih kupuješ kao deo za automobil, budu mnogo jeftiniji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

DVLNS, nema veze što je sisica duža, bitno je da ugao konusa bude adekvatan i da zatvara. Zaboravio sam, ima više godina, VW sisica ima isti konus kolko se sećam kao na BMW motorima. Jeste preskupa kod BMW-a, najstarija sa kojom sam se susretao je stara 25 godina,  nijedna nije procurela ili pukla niti ima razloga, ako se to desi, neko je zeznuo jer sve može da se skrši, pa verovatno zato i košta. Pravilo službe je da se navodi rok 2 radne nedelje za isporuku delova kojih ima za bukvalno svaki model motora, u praksi je to u 90% slučajeva 3-5 dana. Dalje, ima kineskih sisica koje ne koštaju ništa, verovatno su upotrebljive ali se nisam susretao, u lokalnoj nekoj radnji ima ih od 50 Dinara nečijih.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, đunta je napisao:

DVLNS, nema veze što je sisica duža, bitno je da ugao konusa bude adekvatan i da zatvara. Zaboravio sam, ima više godina, VW sisica ima isti konus kolko se sećam kao na BMW motorima. Jeste preskupa kod BMW-a, najstarija sa kojom sam se susretao je stara 25 godina,  nijedna nije procurela ili pukla niti ima razloga, ako se to desi, neko je zeznuo jer sve može da se skrši, pa verovatno zato i košta. Pravilo službe je da se navodi rok 2 radne nedelje za isporuku delova kojih ima za bukvalno svaki model motora, u praksi je to u 90% slučajeva 3-5 dana. Dalje, ima kineskih sisica koje ne koštaju ništa, verovatno su upotrebljive ali se nisam susretao, u lokalnoj nekoj radnji ima ih od 50 Dinara nečijih.   

Meni se pre par godina isto otkinula sisisca na motoru (zadnjem kočionom cilindru) kada sam pokušao (i to vrlo lagano) da je odpustim radi promene ulja. Na kraju sam ulje ispustio odvrtanjem celog holendera i sada to tako stoji. Moraću za koji dan ponovo da menjam ulje, pa ću da pokušam da izvadim onaj "patrljak" od siske koji je ostao u holenderu i da onda nabavim sisku od VW (od kog modela).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@zika56 nisam siguran od kog modela je ali isto tako nisam siguran mozda je na zadnjim kljestima manja sisica proveri.

 

Inace upravo sam uzeo i rezervne trebalo bi odgovarajuce i to od BMW konkurecije :)

 

 

IMG-8096ca4dc9be88097f919ea6f63f3d88-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Dosao u Ducati reko treba mi sisica, kazu samo u paru Petruci i Dovicozo da oslobodimo mesto za Milera i Jorgeta. Reko ako je tako daj obe te sisice pa da imamo zanimljivo prvenstvo 2020

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidi, hoćeš da se otarasiš BMW a pa odeš u Ducati, a hoćeš da ti kupe Yamahu R1M, a cenim da ćeš na kraju preći na Kwasaki ZX6R. Postaje već jako zapetljano pošto si vozio i CBR600RR :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, zika56 je napisao:

Meni se pre par godina isto otkinula sisisca na motoru (zadnjem kočionom cilindru) kada sam pokušao (i to vrlo lagano) da je odpustim radi promene ulja.

 

Pre 10 sati, đunta je napisao:

ako se to desi, neko je zeznuo jer sve može da se skrši.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
9 hours ago, Jovan Ristic said:

Vidi, hoćeš da se otarasiš BMW a pa odeš u Ducati, a hoćeš da ti kupe Yamahu R1M, a cenim da ćeš na kraju preći na Kwasaki ZX6R. Postaje već jako zapetljano pošto si vozio i CBR600RR :D 

https://www.kawasaki.com/products/2019-Ninja-ZX-10RR

 

Uvek je Kawasaki imao poseban karakter i sirovu ekspresiju snage :) Neće DVLS da ostane ravnodušan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 9 sati, Zuba87 je napisao:

Брзо купуј Вагенову сисицу, видиш да се Дукати прегрева :)

Došao da nadoknadim čas, pa samo da se javim da mi date opravdani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kod skupljača sekundarnih sirovina :) 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Eno ja u firmi imam kupljenu kutiju sisica. Samo da proverim koja je marka, sta kako. 

Bukvalno set kao set O ring gumica ili bakarnih podloski.

Sisice su univarzalne. Ima ih 10-15 vrsta i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja