Jump to content

Moto Zajednica

Moldavija i Ukrajina u septembru -pitanja

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Posto su Grcka i Turska previse popularne letnje destinacije, ja i zena odlucismo da idemo u Odesu na more (ili ako bude lose vreme, idemo zbog znamenitosti i kulture)

Idemo prve dve nedelje septembra, plan puta je jos u razradi (nema ga,i najverovatnije ce tako i ostati ;)) ali destinacija je odredjena kao Odesa. Bicemo par dana u Rumuniji (mozda Sibinj-Brasov-pa Kisinjev, a mozda Trgu Ziu-Bukurest -pa Kisinjev), uglavnom bili smo vec u Rumuniji pre dve nedelje (onda kad je bilo zahladjenje i kisa) na Transfagarasanu i Romaniacsima (koje nismo ni videli na kraju)

 

Konkretna pitanja, ako je neko bio u poslednjih godinu-dve na tu stranu :

-Granica Rumunija-Moldavija  -  Imal`   velikih guzva, smaraju li za neke papire?

-Kakvi su putevi u Moldaviji, prica li ko engleski, ima li nesto na sta bih trebao da obratim posebnu paznju?

-Kisinjev, ima li nesto bitno (turisticki gledano) i da li ima potrebe da se planira dan-dva za obilazak (ne treba mi vodic, nego ako sam vec u okolini ima li vajde zadrzavati se)

-Granica Moldavija- Ukrajina - ista pitanja - Imal`  guzve, smaraju li za neke papire?

-Ukrajina -putevi, policija, ima li nesto na sta bih trebao da obratim posebnu paznju?

 

Zeleni karton imam, putno osiguranje cemo uplatiti, a za medjunarodnu vozacku sam citao da ne treba.

Ne vozim auto-putevima, tako da ne jurim vinjete i putarine.

 

 

 

Evo jedan pogled na transfagarasan od pre dve nedelje

20190803_183158.thumb.jpg.12b732d180ce93f0b0237487733e98b3.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

U maju je nas par proslo tim putem. Iz Odese smo, preko Kisnjeva, isli do Brasova pa za srbiju i Banjaluka.

 

Granica Moldavija - Rumunija nista specijalno. Prosli smo brzo i bez problema.

 

Putevi u Moldaviji su losi. Nije to sad prevelika katastrofa da odustanes ali ima dosta krpljenog asfalta, dosta radova na cesti isl. Opet neki dijelovi su jako lijepi.

 

Mi smo prosli kroz Kisnjev, samo smo na pumpi cekali da stane kisa. Engleski ne prica niko i grad djeluje da nema sta da ponudi. Mislim da dva dana na njega ne treba trositi.

 

Granica Moldavija - Ukrajina se prelazi bez problema.

 

Prosli smo dosta kroz Ukrajinu. Isli smo od Madjarske prema Kijevu, od Kijeva prema Odesi i iz Odese prema Rumuniji i nismo problema imali. Ima policije na cesti ali su nas ignorisali.

 

U Moldaviji nema auto puta. U Rumuniji se ne placa vinjeta za motore a Ukrajina isto nema AP. 

 

Imas nas putopis pa ti moze pomoci. Trenutno je taman opisan dan od Odese do Rumunije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

U Julu sam prošao ali u kontra pravcu. Odesa - Kisnjev - Brasov. Za nigde ti ne treba vinjeta, sem za prokleto Pridnestorovlje gde su ujedno i najlošiji putevi košta 4 eura i ne primaju kartice već samo gotovinu i to po mogućnosti Rublje. Takodje su prilazi pridnestorovlju najlošiji. Ostatak puteva je u ok stanju, najlošije deonice su na nivou puteva u istočnoj srbiji.  U Kišnjevu sam proveo dan grad kao grad nije loš ali ništa posbeno ima na +/- 30ak km od grada par stvarii za videti sli opet ništa spektakularno. Odesa kao destinacija za idenje na more nije bogznašta, ako želiš lepu egzotiku onda Albanija. 

Auto puta kako reče Veseljak nema . Lep potez za vožnju je od Brašova od Kišnjeva. Ako govoriš ruski lako ćeš se snaći , čak i sa srpskim ako si malo kreativan prolaziš. Engleski uglavnom ili neće ili ne ynaju da govore ili kao potpuno neverovatno ako ga govore onda ga govore savršeno. 

Granice bivšeg SSSR su priča ze sebe nije gužva sem kada je oni sami naprave, svi su ljubazni sem odmetnika iz pridnestorovlja i po kojeg ukrajnskog graničara. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Govorim engleski i nemacki, a ruski mi je toliko tecan da posle duzih "razgovora" me zabole ruke  :jee:

 

Za Albaniju znam (bio drugar prosle godine) ali sto se mene tice ja bih se samo vozikao sto dalje i sto duze (npr Volgograd,Kaspijsko j, pa nazad preko Turske ili sl.), ali zbog zene moram da obecavam "more, pescane plaze, izlezavanje, odmor, kokteli..."

 

Za autoput sam pitao, jer sam na povratku iz Sibinja, preko Temisvara, skoro sve vreme isao paralelno sa autoputem, ali nisam hteo da izlazim na njega, jer nisam znao kako je za placanje.

 

Od Kisinjeva ka Odesi, kojim putem treba da idem da zaobidjem taj los put za 4e?

 

123.jpg.e75bcc6345a70526e2692e2259e3019c.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Tiraspol ti je glavni grad odmetnute države Pridnestorovje. 

 

 

Iz Kisnjeva kreneš dole ka Causeniju, pa Stefan Voda, Palanca i valjda tuda.... mi smo se zajebali pa išli po Garminu  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Hvala na pojasnjenju, nikad cuo do sada za Pridnestorovje.

 

Vidim da cemo mi da udjemo iz Rumunije sa juga kod Galacija, pa odmah tu na Reni i u Ukrajini smo, pa u povratku cu da posecujem Kisinjev...

 

Hvala puno na informacijama :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja