Jump to content

Moto Zajednica

MOTO GUZZI V85 TT

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Moto Guzzi V85 TT
On 29. 3. 2023. at 10:30, darionis je napisao:

Ozbiljno razmatram kupovinu, ima nov, u salonu u gradu, samo treba da kažem "DA".

 

 

Evo konačno da se javim, ja sam kupio motor. Još polovinom aprlia, ali kako je kiša stalno padala nisam baš imao priliku da vozim i jedva sam napravio 1500 km da odradim prvi servis.

 

Motor je super, i stvarno sam zadovoljan. Malo mi je visok (ili sam ja nizak, 172cm) tako da se oslanjam vrhovima prstiju. Vozio sam i po vrelim danima po gradu, nisam imao problema sa pregrijavanjem. Stavio sam Givi engine guards i Dolomite top case i orignalni MG centre stand. Bočne kofere sam imao, samo sam uzeo nove nosače.

 

20230718_153813.thumb.jpeg.91d3cfe60c5030a968620673ce8b77d3.jpeg

 

 

Nakon prvog servisa, odradio sam par lokalnih vožnji, i odlučio se na malo duži put: Dolomiti. Odlazak tamo je prošao super, vozio sam sporednim putevima i magistralama, ništa autoput.  Trećeg dana pogledam stanje ulja - a ono pri dnu!. Ja planirao vožnju a tražio ulje. Nekako na pumpi nađem 10W40, iako ide 10W60 nisam imao izbora i dospem, otprilike 1dcl. Zbunilo me što je ulje žuto, do sad sam uvijek sipao crveno, ne kontam ima li razlike. Moj stil vožnje je penzionerski, nisam išao u visoke obrtaje niti gazio motor, ali je potrošio ulje. A prije puta sam utvrdio da je ulje na max.

 

Od kako sam dosuo, vozio još 2-3 dana, popeo se na Stelvio, u povratku vozio autput, znači intenzivnije nego u odlasku i ne vidim da je nivo ulja značajno opao. Nije mi jasno!?

 

Inače nikakvih drugih problema sa motorom nisam imao, kisnuo je preko noći a po danu sam vozio i po jakoj kiši. Stvarno je uživanje voziti ga, ima neku finoću a ima i zube da pokaže.

 

Čitam po netu da dosta ljudi piše da im troši ulje, pa neko kaže da to prestane nakon x hiljada kilometara, neko kaže da filter vazduha bude zamrljan uljem itd. Realno, u odlasku je bila viša temperatura nego u povratku. možda zbog toga, ne znam. Uglavnom sad 2 puta dnevno provjeram nivo ulja, imam crva u glavi i konzervu ulja u torbi.

 

Uglavnom, pratiću sitauciju, pa javljam dalje.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

On ima suvi karter, treba videti koja je tacna procedura kod merenja ulja na tom agregatu.

1 dc je realno bas mala kolicina, ako je toliko falilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ja sam nakon prvog servisa prešao 1500 km uglavnom po gradu i tu po okolini. Jedina duža vožnja je bila cca 300 km u jednom danu. Nisam ga "pržio" jer ni sam nisam taj tip vozača, a i taj motor mi nije za to, ali za ovih 1500 km nije potrošio ništa ulja i nisam dosipao iako sam od Miloša uzeo 1 lit istoga koje i on stavlja na servisu da imam. Prosto, motor je vazdušara i normalno je da malo ulja potroši jer se realno više i greje. Isto je i kod vazdušare GSa. Moj drugar na svakom našem putovanju koje je uglavnom do 2000 km u pet dana jer toliko ukrademo vremena, dolije u svoga 1200 cca 2 dcl svaki put.

Baš zbog tog iskustva koje imam sa drugarom sam pitao Miloša je li to normalno i na odgovor da jeste, uzeo sam litru da imam. Ja nisam nikakav znalac, prenosim što sam video i čuo, pa ako su ovo gluposti, molim da mi oprostite. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Malo sam se interesovao i čitao oko merenja i kontrole ulja, trebalo bi da ide ovako: 

Vožnja par kilometara (5-10), gašenje, čekanje nekih 10 min i onda očitavanje nivoa ulja, na točkovima, ne na štenderu.

Otprilike svi imaju neku potrošnju ulja, neko veću, neko manju. Mada i ne ide nešto puno ulja, nepunih 2 litra. Nadjoh i da su pojedine serije imale ugradjene karike lošijeg kvaliteta i da je to bio razlog kod tih primeraka. 

 

Za rodjendan dobih kasicu prasicu pa ako me uk.nja neki loto ili dobitak, etE me u grupi :D

 

20230713-230925.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Moto Guzzi V85 TT

Društvo,

 

hvala na podršci.

 

@Milanezi Procedura je tačno takva kako si opisao, Ali ne vidim ja tu neke velike razlike, na štenderu ili bez, vruć ili hladan.

 

Pratim situaciju pa ću se javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kakvi su ti utisci o motoru posle ovog putovanja, bilo je lepih kilometara, šta ti se svidelo, jel bilo nekih zamerki?

Kako ti se čini menjač, meni je on bio najveća zamerka na vožnji i zaštita od vetra, kao da sam u oblaku, mada verujem da bi veći vizir to popravio dosta, vidim da nisi menjao fabricki.

Šta si vozio pre Gucija?

Mnogo zapitkujem al' baš sam radoznao :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Moto Guzzi V85 TT
Citiraj

Kakvi su ti utisci o motoru posle ovog putovanja

Utisci su odlični. Meni motor generalno djeluje više kao njemački nego italijanski :). Nekako imam utisak robustnosti.

 

Ja nemam nekih zamjerki na mjenjač, meni to sve djeluje uredno, prazan hod pronalazim bez problema. Nemam čak ni problem sa prikazom stepena prenosa na displeju. On zna nekad da promaši i da piše 2 umjesto 1 ali ja mu tačno znam kad je pogrešno tako da mi ne pretstavlja problem. Jedino promjena prema dole zna da bude malo tvrđa ali nije da mi smeta.

 

E što se tiče zaštite od vjetra, to realno jeste problem, zna biti dosta bučno. I mislim da tu nije u pitanju vizir nego prazan prostor između upravljača i rezervoara. Mislim da najviše buke dolazi tim putem. Ili sam ja to umislio nakon što sam vidio ovo :)

https://www.motoboxer.eu/produit/wind-deflector-v85tt/

https://www.youtube.com/watch?v=JQpYq0ApEs8

Mozda cu kasnije nesto probati da poboljsavam po tom pitanju ali zasad mi nije prioritet.

 

Vožnja je udobna i ne zamara, mogu da vozim 2 sata u komadu, to mi je prije bilo nezamislivo. Nisam ni primjetio taj problem sa vrelinom od mašine. Osjeti se to, pogotovo kad se sporo vozi, ali ništa strašno, ja sam očekivao da će biti gore. Komande na upravljaču su kako treba i sa ergonomske strane tu nema zamjerke. Tempomat se vrlo jednostavno koristi. Killswitch je malo čudan i netipičan - radi kao taster a ne prekidač.

 

Prije sam vozio BMW F650 GS iz 2002. On mi sad dođe kao igračka, mali, lagan, nizak. Guzzi je avion za njega. I šta da ti kažem za Guzzi mjenjač kad je na BMW-u mjenjač kao da su ga rusi pravili :). Znam da ja ne Suzukiju to sve kao klik na mišu ali meni grublji mjenjač ne pretstavlja neki problem.

 

Ako to još nešto zanima, samo reci. Ako se još nešto sjetim, pisaću.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

Imam na prodajzu GIVI nosač centralnoig kofera SR8203 i ploču za Givi/Kappa monokey kofere. Sve je novo, znate i sami kad mi je u martu stigao motor. 

Naime, ja sam na Africi imao GIVI ALU kofer 48 lit, a posle sam za Guzzia kupio manji od 38 lit. Pre dva meseca sam Afriku zamenio sa GSom i sa njim dobio onaj mali koferčić od 32 lit u koji ništa ne može stati pa ni kaciga. Ovaj moj od 48 je idealan. Nije prevelik kao 58ica, a nije ni mali kao 38. Tako, ja sa Afrikom dam 38, a zadržim 48 i kupim nosač za GSa. 

Sad ne želim prodavati original GSov da ga imam kad eventualno budem prodavao motor, pa sam odluôio kupiti nosač za taj kofer i terati ga na Guzziu. Tako mi je ovaj Giviev za Guzzia višak. Znam da u Motolandu nema ničega pa ni tog nosača, pa reko možda će nekome trebati.

Cena bi bila 150 evra u kompletu nosač i ploča M9 crna. Sama ploča u Motolandu je preko 100 evra.

 

https://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/SR8203.pdf

 

WWW.MOTOLAND.RS

Ploča za kofere sa MONOKEY sistemom kačenja izrađena od anodizovanog aluminijuma debljine 3mm.

 Ako nekoga interesuje, javite se.

 

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

GIVI nosač centralnog kofera za Moto Guzzi V85TT sa pločom M9B za sve monokey kofere. Sve je kao novo, korišteno 4 meseca i cca 1800 km na motoru. Cena je prilično ispod...

nosač kofera.jpg

 

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koja crna ekipa, dal ima bar još jedan vlasnik na forumu :D

 

Sad za vikend Moto Guzzi organizuje dane otvorenih vrata, obilazak fabrike, muzeja, testiranje motora, zezanje, eto razloga za par dana vožnje za Guciste.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Aleksandrovac Zupski
  • Motocikl: Moto guzzi v85tt travell, Cagiva raptor 650

Cao drugari, Evo i mene, ponosnog vlasnika ovog lepotana- moto guzzi v85tt travel verzija.

Nisam aktivan na forumima, Ali mislim da ce pozitivno iskustvo uticati na jos koga ako se dvoumi da kupi Guzzi -ja.

Presao sam prosle sezone oko 6k km i veoma sam se lako uhodao, tj. privikao na nov koncept (kardan umesto lanca) pre njega sam vozio cagiva raptor 650 i dalje ga posedujem 😉.

Sto se tice v85tt , pozicija sedenja- odlicna, ima mesta za kolena( visok sam 181cm) , sirok volan, ogibljenje solodno, ali najveci plus ide za upravlivost tj. ciklistiku. Uglavnom sam vozio na krivudavim planinskim putevima, tako lako se obara u krivinama i kao stvoren je za tu vrstu voznje. Snage ima dovoljno i realno nema potrebe da se vrti na obrtajima preko 4500- 5000.  Na 3500 obrtaja  gotovo da nema vibracija i zvuci kao da je na struju ... dosta je pigusen zbog E5 normi i na vecim spoljnim temperaturama oseti se toplota iz katalizatora koji su smesteni u izduvnim granama bas ispred stopala... Sto se tice potrosnje, prosek mi je oko 4l na 100 sto je bas zadovoljavajuce- uz moj stil voznje- ne davim ga ali dosta koristim menjac 😀. Zastita od vetra je slaba, ima turbulencije vazduha ispod vizira, iako ima fabricki povisen vizir.

Sve u svemu veoma sam zadovoljan odabirom modela, o dizajnu ne treba komentarisati, italijani su to odradili maestralno  i tu su me "kupili".

Ko zeli da uziva u voznji i da svojom pojavom pleni poglede uz jedinstveno gundjanje vazdusno hladjenog agregata, koji stvarno ima karakter prilikom odvrtanja rucice gasa, na pravom ste mestu!

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ako je neko aktivan ovde, obaveštenje od danas, novi Stelvio u Srbiji negde krajem maja. Homologacija je u toku.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Slabo se piše o ovom lepotanu, a redovno pratim novosti oko njega :)

Za 2024 godinu Guzzi je osvežio V85TT, malo mehanički, a malo više vizuelno. 

Agregat je vraćen na 80ks koliko je imala i prvobitna E4 verzija, dobio je dodatno knock senzore i varijabilno otvaranje ventila koje mu je dalo dodatno tih 4-5 konja. 

Od mehanike su to otprilike novosti, više novina je što se tiče estetike.

Pored osnovnog i travel modela, dodat je i treći, Strada model koji će biti oskudniji i cenovno pristupačniji za ulazak u Guzzi familiju.

Strada više vuče na asfaltnu vožnju kao sto joj i ime kaže, nema žičane točkove, nema ralicu, nema štitnike ruku, nema rukohvate za suvozača i taj repni nosač, izgleda svedenije. Sve ovo što nema, može da se kupi i doda na ovaj osnovni model.

Novi su prekidači, tft ekran, vizir sa podešavanjem, oplata rezervoara,  dodati su neki elektro sistemi-asistencije, verovatno i još neke sitnice. Nema više cevastog nosača prednje maske i zadnjeg rukohvata, to su sad komadi od aluminijuma, za moj ukus korak unazad što se tiče dizajna, lepša mi je bila prethodna verzija.

Pretpostavljam da će i cene ići nagore sa ovim ulepšavanjem.

 

Strada 

guzzi-strada-grigio-brera-3.jpg

 

V85TT

03-moto-guzzi-v85-tt.jpg

 

V85TT Travel 

v85-tt-travel-6.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 130 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Dragi Milane, plaše se ljudi. Opasan je ovo motor, mnogi su na klinici zavrsili zbog konsekvenci nepopravljivih kvarova.

Uživaj ti u 7 stromu po redu malog v stroma, ma koliko dosadno bilo i mani se italijana, to nije za tebe, to je za jače ljude ccc

P.S unapred se izvinjavam vlasniku gucija ispred klinike, terget je šala, ne kategorizacija motocikla, odnosno gucija

90aed5ba5033cf98caf0ee80dec7faee.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja