Jump to content

Moto Zajednica

MOTO GUZZI V85 TT

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

E'un idea meravigliosa.

Il nuovo Guzzi v85 TT è una bella moto, bella come una ragazza.

Mi piace troppo

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

yellow.jpg

Na sajmu sam stajao ispred njega i nemo gledao. 

On je siroma toliko ruzan,da mi se zapravo svidja.

Robusnost po Evropskim merilima. Izgleda dosta  mocno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Mislio sam da nema ili ima jako malo motoraša kojima se ne svidja ovaj lepi guzzi :D

Retko koji motor mi se svidi na prvu, obicno treba vremena da se oko malo privikne ali ovaj guzzi je legao odma'. Drugačiji mi je od svega skorije i ne baš skorije vidjenog i predstavljenog. 

Baca na retro ali onako fino uklopljeno, taman koliko treba da bi bio dopadljiv medju ovim novim transformersima. Pogotovo u Sahara kolor šemi.

Zagledao sam ga na sajmu, a skoro sam imao priliku i da ga probam malo, nekih 100-ak kilometara. Nije puno ali dovoljno da vidim jel' dobar koliko je lep. A lep je mnogo, barem meni :)

Prvi utisak je zvuk i rad motora. Nisam imao prilike da vozim do sada neki guzzi. To radi, to zveči, to trese :D

Na dodavanje gasa u mestu, zaljulja se onako fino. Zlobnici bi rekli nekultivisan totalno, a gucisti da je to motor sa karakterom i da tako treba. Ja sam negde izmedju njih, nije da smeta, navikao bih se ali sam par minuta pre toga sišao sa stroma pa mi je stromče u odnosu na njega izgledalo kao da je na elektro pogon, fin i ugladjen :)

Druga stvar koja se primeti je položaj za kormanom, sve je kako treba i gde treba da bude, odlično. Nisam vozio motor sa boljim položajem. Samo sedište je veliko i udobno i može da se podešava po visini.

Kvačilo je na sajlu ali toliko mekano i prijatno, kao da je na neku finu hidrauliku, super.

Vozio sam ga i autoputem, a i onim krivudavim  prema Kosmaju. Na ovom prvom fali bolja zaštita od vetra, onaj fabrički pleksi je više radi ukrasa. Dobar aftermarket bi rešio taj problem.

Po ovim drugim, krivudavim putevima je bio na visini zadatka :) Tu me kupio samo tako i tu je briljirao.

Vozi se kao bicikla, ali bukvalno. Jako jako povozan motor, prosto neverovatno kako se lako upravlja, veliki pljus za guzzi. Još da su mu kardan i menjač lepo upakovani pa bio bi savršen za vožnju. Menjač kao menjač je dobar, pakuje se lepo od nižih ka višim stepenima. U kontra smeru mi se nije svideo nikako. Probavao sam i ovako i onako i ima taj zvuk udarca koji me baš nervirao. Japanac je tu za klasu bolji. Još jedna stvar koja mi se nije svidela je pokazivač stepena prenosa. Kasni par trenutaka dok ne učita u kojoj je brzini. Sitnica al mi smetalo. Displej je vidljiv i po suncu, smanjuje i pojačava intenzitet svetla po potrebi.

Agregat ima 80 ks, meni taman ali traži obrtaje da bi išao kako treba. Od nekih 4500 obrtaja kao da živne ceo motor, i to je čini mi se donja granica na kojoj treba da se vozi. Ide on i ispod toga ali vidi se da mu ne prija. Primeti se i po zvuku, zareži na tim višim obrtajima.

Kočnice su odlične, bar ja na ovako dobre nisam navikao.

Rezervoar je mislim 24 litra, još jedan pljus, prava mera. Od džidža biđža ima tempomat serijski i one modove za vožnju, nisam to probavao.

Sve u svemu, jedan jako lep i interesantan motor.

Evo i par slidža.

 

 

 

20190815_134019.jpg

20190815_134230.jpg

20190815_143412.jpg

20190815_143430.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni je ono baš posve lip.
Na sajmu je oko njega bilo toliko ljudi da je bilo potrebno Jako puno strpljenja za prići mu blizu.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Italijani su već po rođenju dizajneri i teško da mogu da omaše nešto u tom pogledu.

Ja voleim i cenim evropske motore (a i automoble) i Guzzi je na visokom mestu na mojoj rang listi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I meni se kao i Milenaziju svideo u moru istih/slicnih motora. Tome kumuje i to sto mi je prvi ozbiljniji motor bio Guzzi, pa gajim posebne emocije.

U svakom slucaju, ima moju naklonost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nikada nisam vozio Guzzi, jeli neko od vas "starijih" posedovao neki model vise godina?

Kakvi su to motori?

Klasicni Italijani ili mogu i da se voze vise od 300km bez kvara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Tu negde - od 200 do 250 km maksimalno... Zavisi da li se ide uzbrdo ili nizbrdo i da li ima više levih ili desnih krivina... Ali punih 300 km teško mogu da pređu bez generalne... Uostalom kao i svi "italijani". :grr:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
50 minutes ago, icatenej said:

Tu negde - od 200 do 250 km maksimalno... Zavisi da li se ide uzbrdo ili nizbrdo i da li ima više levih ili desnih krivina... Ali punih 300 km teško mogu da pređu bez generalne... Uostalom kao i svi "italijani". :grr:

:D nema nista bez Njemacke. Ti ka'em  ja, bajo moj! 

 

Salu na stranu, nekada bejase dobri. Pricali mi stariji koji su imali srece da voze sa stranim papirima.

Ovaj novi izgleda lepo, vreme ce pokazati kakvi ce biti u eksploataciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ovde k'o da većina vozi neke lepotinje od motora pa im Guzzi ružnjikav i neugledan :D

A motor k'o puslica.

Apropo kljuna, i Sofija Loren ga je imala pa je bila riba ipo i pola sveta uzdisalo za njom.

Tako i ovaj tormo, ima veliki kljun al' nekako zna da ga nosi i lepo mu stoji, kao i 'talijanskoj divi :D

 

Tako kažu i prodajni rezultati. Uveli su dodatne smene da ga štancuju jer je potražnja velika i neočekivana za jedan Guzzi motor. Oko 70 posto kupaca nikada nije posedovalo nijedan model ove marke, i to dovoljno govori kako je prihvaćen.

 

Od nekih problemčića nadjoh da se pojedini šrafovi odvrću tj da nisu dovoljno stegnuti prilikom montaže u prodajnim centrima. Mada to i nije do fabrike nego do ostalih u nizu. 

 

Zaboravih da dodam da mesta za kolena ima sasvim dovoljno i da ne smetaju cilindri uopšte. E da, i ne greju i ne odaju neku veliku toplotu. Ovaj žuti Sahara model dolazi na michelin adventure gumama, a sivi model obuven u metzeler next.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

Ave populo.

Nekako mi se stalno nameće zaključak kako u “regionu” puno ljudi pati od još više predrasuda, pojedini postovi o guzziju to potvrđuju.

 

Viva guzzi!!

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Uzivo je definitivno lepsi. Nekako je pojava ,moras se okrenuti. Salimo se mi malo na konto izgleda. 

Mala Afrika ce mu biti konkurent :) videcemo sta ce biti popularnije na nasim prostorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Evo i ja da kazem nesto. Ja volim old school look motora, ali ovaj je prilicno ruzan. Uz njega mi idu neki hispteri ili neki propali harli vozaci sa Jet kacigom. Ne mogu da zamislim sebe u full opremi koja je crno sive boje, da sedam na ovako nesto da se vozim. Eto, razapnite i mene :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Изузев кљуна и пиксли, све остало делује јако лепо, робусно, заиста ми се свиђа.

Али ово буљаво изнад сурле су омашили скроз!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Na Facebook-u

https://www.facebook.com/groups/GuzziV85/?ref=bookmarks

nekoliko ljudi se žalilo da im procureo kardan...

Motor izgleda stvarno super, a zanimljivo je, da je za italijana prilično visok. Mislio sam, da je niži, dok nisam seo na njega.

 

Za Guzzija je na ovim prostorima največi problem što ih je vrlo malo, a verovatno zato nema nekog dobrog i pouzdanog servisa. Da ti nešto rikne, načekačeš se rezervnog dela mjesec ili dva. Jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ono sto jos uvek ne razumem je zasto bi neki proizvodjaci stavljali auspuh sa leve strane motora, kad je to strana na kojoj je copava, sa koje se stoji kada se motor gura i sa koje se uglavnom suvozac penje. Za mene, lanac je levo, auspuh desno i nema druge :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, bocca_bastard said:

Pa nema lanca ovde ;)

Pobogu, pricao sam uopsteno. Koga briga ima li lanca ili ne kad je ovliko ruzan motor! :D zamisli jos da mu je jedan far veci od drugog hohoho

 

edit: mogli su onda kardan levo i auspuh desno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pisao o njemu, detaljno ga proučavao sedeo na njemu na sajmu i mogu reći da mi je na slikama bio lepši, ali je svakako lep. Položaj za sedenje odličan i za više vozače. Visok sam 187 - 188. Ono što su rekli iz PGS je to da je V85TT bukvalno raspordat širom Evrope. Nažalost, možda bi neko od nas i testirao, ali PGS nije imao tada da nam da vozilo na test. Sve u svemu, meni se jako sviđa jer je konačno nešto drugačije, pošto su već svi smorili sa pričama i poređenjem GS a i Multistrade :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Sumnjam da ovde ima neki vlasnik na forumu :)

Gradska vreva mu sigurno nije glavno i radno okruženje. Ali dok god se kreće nema problema sa hladjenjem, makar i 20-30 km/h. 

Čitao sam da se jedan vlasnik žalio kada je prelazio granicu i ono stajanje u koloni, da je osetio da se pregreva lagano, ne prija mu sigurno duži rad u mestu.

 

Skoro sam svraćao u PGS, imaju jedan nero etna registrovan i jedan ćentenario, lepa oba :ljubav:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja