Jump to content

Moto Zajednica

Nova Suzuki Katana

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Cagiva T4 350E

E ovako ljudi ne znam da li je ovo vec obradjeno ako jeste nadam se da ce neko s vlasti da regulise :) ,ali da postavim sledece.

 

Kakva su vasa misljenja potpuno iskreno bez obzira na to koju marko preferirate ili ne i bez bojazni da nekog uvredite o novoj Katani.

 

Ja iako ne primarni ljubitelj Suzukija ,iako sada vozim jedan, smatram da je GSX 1100 S Legendaran motocikl od dana kad je predstavljen.

 

Iako je u to Vreme imao Konkurenciju koja je bila malo jaca u vidu Honde CBX i Kawasakija Z 1300 otvorio je svoju kategoriju u kojoj nije imao konkurenciju.

Suzuki_GSX_1100S_Katana.jpg.ddeb3dd4c9d12220426e93364cfcd5b1.jpg

Ja cu da krenem prvi i da  objasnim svoje misljenje a posto sam primetio da su ljudi ovde uglavnom vanserijski kulturni nadam se i vi cete.

 

E ovako Sto se mene tice od 3 nacina na koji je Suzuki mogao da redizajnira Katanu izabrali su najgori.

 

1. Napraviti repliku Originala sa mozda izmenama tipa vesanje, tockovi/pneumatici,led osvetljenje i Novim modernim agregatom zadrzavajuci originalni izgled i zadovoljavajuci nove standarde bezbednosti emisija itd.

 

2. Napraviti Futuristicki motocikl daleko ispred svog vremena koji bi svaki ljubitelj Suzukija pozeleo a i mnogi ljubitelji drugih marki.

 

i 3.

 2020_Suzuki_Katana_02_Suzuki_photo.jpg.8f4aa60cc09473f282438daabac3089a.jpg

Ovo.

 

Da objasnim moje kao sto ste mozda primetili nezadovoljstvo.

 

Prvo izgled. Mozda sam ja ovde slep ili lud ali meni ovaj motocikl izgleda toliko "danas" da je pored svega drugog na trzistu neprimetan. Kad je nesto 40 godina staro Retro futuristicki je najgluplji izraz koji mozete da stvorite.

Znaci Mi hocemo da napravimo motocikl koji je pre 40 godina pravljen. Ali on je pre 40 godina izgledao futuristicki. To ga stavlja fakticki u danasnjicu

sto je kako mi se cini Paradoks u kojem se i sam Suzuki izgubio i napravio Nista.

Po meni Tradicija je trebala da se ispostuje tj napraviti opet motocikl izgledom ispred svog vremena ili Proslaviti Replikom to sto je Bio kad je izasao. I dan danas prepoznatljiv i veoma unikatan dizajn.

 

Drugo motor. Masina od dokazanog GSX 1000 R, sjajno. Ustrojena. Zasto? Katana je bio Premijum Motocikl 81' iz Suzukija. Nista bolje niste mogli da kupite za ulicu.  Znam da ce mnogi da zamere ovu opasku time sto je Naked ali i to je zamerka Katana je bio Sport tourer po danasnjim standardima ne Naked cak je i sledeca "nazovi katana" bio Sport tourer . I barem je bio cudan estetski.

 

I trece. Ocigledno je da Suzuki ne zeli da ugrozi GSXR kao Top shelf item. Samim tim ovo meni izgleda kao Muza legendarnog imidza. Sto je generalno zadnja stvar koja me itekako odbija od necega cime sam oduvek bio privucen.

 

Da zavrsim tu moje kukanje pa vi podelite svoje misljenje.

 

Znam da nije lako ostvariti vanvremenski dizajn zato kazem da bi uz ovo ime savrseno isla i opcija 1 ali sta je tu je sad pa da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Katana 1.0 mi je i dan danas mrak motor, pogotovu u oriđiđi stanju.

Mogu proći i prerade koje nisu oskrnavile dizajn, bez USB vilica.

Njoj treba ohlins classic vilica, bolje kočnice i ljepše felge, može motor Tuning.

 

Katana 2.0 mi je nit piri nit sviri.

Jednostavno nije ni po čemu dostojna imena koje nosi.

To je moje osobno mišljenje.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Juce sam bas sedeo na njemu, onako, veliki i udoban motor ali niti je sport niti putni a niti je nesta izmedju.. Po meni je ono motor za svrljanje po gradu po kaficima i za po neki moto skup, nista dalje od toga. Moze ali nece biti dobar za putovanje a o sportskoj voznji da ne pricam..Na oko mi je lep ali opet nista posebno, svakako ce naci svoje kupce...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Skroz su usrali novu Katanu, napravili budjavi stritfajter od nje :lud:

Mogla bi stvar da se ublazi kad bi se skinuo onaj bzvz volan i montirale se sport heble na stapove, 

najveci problem je zadnji kraj, katastofalan je, uzak, kratak, nema mesa... a o migavcima i tablici na zadnjoj viljusci ne smem ni da pisem, uzas jedan,  mada to moze da se skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Што се мене тиче, требало је да направе изгледом идентичан првом. Наравно, све модерне компоненте, али када су искључени један до другог стари и нови, да их разликује само колор шема.

Мислим да би то био пун погодак.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, DexMaster je napisao:

E ovako ljudi ne znam da li je ovo vec obradjeno ako jeste nadam se da ce neko s vlasti da regulise :) ,ali da postavim sledece.

 

Kakva su vasa misljenja potpuno iskreno bez obzira na to koju marko preferirate ili ne i bez bojazni da nekog uvredite o novoj Katani.

 

Ja iako ne primarni ljubitelj Suzukija ,iako sada vozim jedan, smatram da je GSX 1100 S Legendaran motocikl od dana kad je predstavljen.

 

Iako je u to Vreme imao Konkurenciju koja je bila malo jaca u vidu Honde CBX i Kawasakija Z 1300 otvorio je svoju kategoriju u kojoj nije imao konkurenciju.

Suzuki_GSX_1100S_Katana.jpg.ddeb3dd4c9d12220426e93364cfcd5b1.jpg

Ja cu da krenem prvi i da  objasnim svoje misljenje a posto sam primetio da su ljudi ovde uglavnom vanserijski kulturni nadam se i vi cete.

 

E ovako Sto se mene tice od 3 nacina na koji je Suzuki mogao da redizajnira Katanu izabrali su najgori.

 

1. Napraviti repliku Originala sa mozda izmenama tipa vesanje, tockovi/pneumatici,led osvetljenje i Novim modernim agregatom zadrzavajuci originalni izgled i zadovoljavajuci nove standarde bezbednosti emisija itd.

 

2. Napraviti Futuristicki motocikl daleko ispred svog vremena koji bi svaki ljubitelj Suzukija pozeleo a i mnogi ljubitelji drugih marki.

 

i 3.

 2020_Suzuki_Katana_02_Suzuki_photo.jpg.8f4aa60cc09473f282438daabac3089a.jpg

Ovo.

 

Da objasnim moje kao sto ste mozda primetili nezadovoljstvo.

 

Prvo izgled. Mozda sam ja ovde slep ili lud ali meni ovaj motocikl izgleda toliko "danas" da je pored svega drugog na trzistu neprimetan. Kad je nesto 40 godina staro Retro futuristicki je najgluplji izraz koji mozete da stvorite.

Znaci Mi hocemo da napravimo motocikl koji je pre 40 godina pravljen. Ali on je pre 40 godina izgledao futuristicki. To ga stavlja fakticki u danasnjicu

sto je kako mi se cini Paradoks u kojem se i sam Suzuki izgubio i napravio Nista.

Po meni Tradicija je trebala da se ispostuje tj napraviti opet motocikl izgledom ispred svog vremena ili Proslaviti Replikom to sto je Bio kad je izasao. I dan danas prepoznatljiv i veoma unikatan dizajn.

 

Drugo motor. Masina od dokazanog GSX 1000 R, sjajno. Ustrojena. Zasto? Katana je bio Premijum Motocikl 81' iz Suzukija. Nista bolje niste mogli da kupite za ulicu.  Znam da ce mnogi da zamere ovu opasku time sto je Naked ali i to je zamerka Katana je bio Sport tourer po danasnjim standardima ne Naked cak je i sledeca "nazovi katana" bio Sport tourer . I barem je bio cudan estetski.

 

I trece. Ocigledno je da Suzuki ne zeli da ugrozi GSXR kao Top shelf item. Samim tim ovo meni izgleda kao Muza legendarnog imidza. Sto je generalno zadnja stvar koja me itekako odbija od necega cime sam oduvek bio privucen.

 

Da zavrsim tu moje kukanje pa vi podelite svoje misljenje.

 

Znam da nije lako ostvariti vanvremenski dizajn zato kazem da bi uz ovo ime savrseno isla i opcija 1 ali sta je tu je sad pa da vidimo.

 

Mozda bi trebao sve ovo napisati dizajnerima u Suzuki-ju, a ne nama obicnim smrtnicima, jer od tog pisanija ovdje nemas nista. Moje subjektivno misljenje je da je nova Katana samo tak`a i ja tu ne bih nista mjenjao sem visine moga licnog dohotka da je mogu kupiti. :kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Lipota je u očima promatrača, nikomu ne osporavam njegovo osobno mišljenje.

Sa katanom ovo nema veze...

Možda 5%

 

 

Sića li se iko yoshimure

 

96ae50b91cc03eb1ff75672ceeb05327.jpg&key=5e4e4078e6a64e6925b533f7a2e4827d4e07cacb77271b37a9b8d763295b79a2

 

U crnoj pituri je bezlična.

Ali ubaciti onu alu sivu i još malo optičkih kombinacija poput krupniog crvenog natpisa na tanku i tako to.

Ovo je tribala bit katana 2.0

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni izgleda bas dobro. Jedno vreme mi je bila na listi potencijalnih naslednika gsxr. Čak sam od dilera dobio poziv da odem na ekskluzivnu premijeru, nekih novih modela, izmedju ostalog i katane pa da je tamo međju prvima vidim uživo.
Ali nakon sto sam zakoračio na nju, proslo me sve i spala je sa liste potencijalnih. Nije loš daleko od toga, ali nema nikakvu ni varnicu. Isto je i sa starom katanom, stajala je pored nje, sto znaci da nije do motora već do mušterije. Vremena su se promenila, dosli neki novi klinci i jebe im se za ondašnje. Kao sto se ondašnjim jebalo za predjasnje... svaka generacija bira svoje kultne motore i to je to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Vala baš!

Ono da su je vizuelno napravili identičnu prošloj samo sa novim komponentama, osećam da bi se naprodavali, sam da pršti, posebno ovde na forumu.

Da li mi se sviđa - na oko da. Da li joj mogu naći neku drugu upotrebnu vrednost osim za taj street flight od kafea do kafea - teško. Da će da se prže neki novi klinci - svakako.

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, el classico je napisao:

Lipota je u očima promatrača, nikomu ne osporavam njegovo osobno mišljenje.

Sa katanom ovo nema veze...

Možda 5%

 

 

Sića li se iko yoshimure

 

96ae50b91cc03eb1ff75672ceeb05327.jpg&key=5e4e4078e6a64e6925b533f7a2e4827d4e07cacb77271b37a9b8d763295b79a2

 

U crnoj pituri je bezlična.

Ali ubaciti onu alu sivu i još malo optičkih kombinacija poput krupniog crvenog natpisa na tanku i tako to.

Ovo je tribala bit katana 2.0

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

 

 

 

Kao sto se kaze od babe se cura ne pravi, a evo i dokaza: Dzaba face ifting - pituranje i nadogradnja kada to ostaje opet ona stara Katana. ;)

 

Suzuki-Katana-1100-by-Custom-Bike-Light-

 

suzuki-gsx-750-s-katana-3.jpg

 

Novo je novo! :moto3:

 

48026589628-91af1baee8-b.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nek je sto puta novo kad je govno, i promasili su poentu sa ovim novim modelom, izgubio je identitet i dusu, 

slicno su uradili sa Mitsubishi Eclipse autom, koji je od svoje pojave 1989 god. pa na dalje 4 generacije uvek bio sportski kupe auto, i idioti zadnju seriju urade u Cross SUV fazonu... debilizam...:lud: <_< :grr:

isto su sad uradili s Katanom...

 

0ff8e1e259-mitsubishi-eclipse-2g-bj-1999

 

68MitEcl5drRedFR_800.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
4 hours ago, Branko said:

 

Mozda bi trebao sve ovo napisati dizajnerima u Suzuki-ju, a ne nama obicnim smrtnicima, jer od tog pisanija ovdje nemas nista. Moje subjektivno misljenje je da je nova Katana samo tak`a i ja tu ne bih nista mjenjao sem visine moga licnog dohotka da je mogu kupiti. :kafa:

Uvek moze nesto da se dira. Reci ne bi tu nista dirao je bezveze... Bas nista ne bi promenio u dizajnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
2 hours ago, Branko said:

 

Kao sto se kaze od babe se cura ne pravi, a evo i dokaza: Dzaba face ifting - pituranje i nadogradnja kada to ostaje opet ona stara Katana. ;)

 

Suzuki-Katana-1100-by-Custom-Bike-Light-

 

suzuki-gsx-750-s-katana-3.jpg

 

Novo je novo! :moto3:

 

48026589628-91af1baee8-b.jpg

 

 

 

Ja bih zabranio da se registruje na 2 sa ovakvim sedistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Branko je dao za primjer slike upravo one katane uništenog dizajna, devastirane, koje sam spominja.

Motortuning možda i vrijedi nešto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

bf9dcfdd6ed09aaacbe75da1475a063a.jpg&key=c0d6b478266b9f83ecae1d4469c501dd06932436b9aebe96db4d399482d3239a

 

e8cb6eb131d3fab9d3555ad3b2c55225.jpg&key=8bed6c9023428fd382f9768c33993c6ff4f9805b693fff6dc1ed63275156371f

 

 

Dok recimo ova tu uopće nije diskutabilna, ima sve što mora imati na sebi.

Nije dizajnerski devastirana, nego je unaprijeđena, pogotovu tehničkim riješenjima.

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 42 minuta, Biker-Boy je napisao:

Nek je sto puta novo kad je govno, i promasili su poentu sa ovim novim modelom, izgubio je identitet i dusu, 

slicno su uradili sa Mitsubishi Eclipse autom, koji je od svoje pojave 1989 god. pa na dalje 4 generacije uvek bio sportski kupe auto, i idioti zadnju seriju urade u Cross SUV fazonu... debilizam...:lud: <_< :grr:

isto su sad uradili s Katanom...

 

0ff8e1e259-mitsubishi-eclipse-2g-bj-1999

 

68MitEcl5drRedFR_800.jpg

 

Pa ni govno nije za svakoga. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 21 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ja bih zabranio da se registruje na 2 sa ovakvim sedistem.

 

Zavisno kako ko dozivljava motocikl? Ja ga dozivljavam za licno zadovoljstvo. s toga mi je dovoljno i jedno sjediste, a suvazac je za mene nuzno zlo! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Cagiva T4 350E

Kad pomenuste Yoshimuru secam se da mi je jedan od Japanaca rekao da ste morali da napisete Suzukiju pismo od minimum 500 reci opisujuci zasto bas Vi zasluzujete da kupite 1135 R.

 

A sad mi ovde drvimo da li ova nova ista valja.

 

Meni je to cela sustina Katane, ljudi su se lomili da je kupe a sad je tu i tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Kad bi znali kako oni bi lako. Danas su isforsirani i covek i dizajn.
Veliki pritisak i veliko prezvakavanje postojecih ideja.

Sent from my NOKIA 3210 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Neznam, nije nesto za moj ukus, izgleda lepo Ali gabaritno je dosta Mali. Opsti utisak: slaba vajda.

 

 

IMG-20200118-145619716.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Crni je dosta lepši po meni. A i on nosi istu mašinu kao i gsxs1000 pa može lepo da se doradi. Onda imaš zverku u koži jagnjeta :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja