Jump to content

Moto Zajednica

Kladovo - Zaječar koji je najlepsi put?

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Zanima me koji je najlepsi put za Kladovo - Zaječar. Plan je da iz Kladova krenemo za Čačak ali bi hteo da odvozim opet deonicu Zaječar - Paraćin tako da mi treba predlog puta iz kladova do Zaječara. Nije mi bitno da je put najkraći već da je lep i da ima šta da se vidi i da može da se prodje sa putnim motorom. Znaci da asfalt bude opet koliko-toliko u ok stanju.

I ako neko ima predlog gde stati i sta videti usput neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ni glavni put KL, NG, ZA nije za putni motor. Tek na sporedne ne bih računao. Još se radi od KL prema Negotinu i čeka se 4 duuugih semafora.

 

A za obići ima što-šta. Pored pomenutih Rajačkih pimnica još i Vratnjanske kapije, Mokranjske stene (vodopad i kupalište), manastir Bukovo, Šarkamensko vrelo, Hajduk Veljkov muzej u najstarijoj gradskoj kući u NG (Todorčetov konak), rodna kuća Stevana Mokranjca, lokalne vinarije (npr Matalj)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Kao što reče kolega put KL - NG se radi na više mesta. Moj predlog ti je da ideš Kladovo - Tekija - Negotin. Put je zanimljiv za vožnju, daleko zanimljiviji nego KL-NG, asfalt je... ima ga samo bez žurbe, na par krivina uvek ima peska I na par mesta je asfalt neravan, tj. ima izbočina od teških kamiona. Frekvencija saobraćaja tu je slaba, priroda (subjektivno) prelepa. Što se tiče toga šta obići, mislim da je kolega gore naveo većinu stvari. Ako si ljubitelj hrane, u selu Štubik ima odlična ovčetina na žaru, a iz tog sela možeš da skrenes ka Vratni I Vratanskim kapijama, mada nisam siguran kako je sad tamo što se vegetacije tiče, po mom mišljenju, tamo je najlepše otići u proleće ili jesen. Lepo je obici I manastir Bukovo, koji je brdu iznad Negotina a na koji te I sam put navodi. Put ka Rajcu je rađen pre koju godinu I trebalo bi da je u dobrom stanju. Generalno putna infrastruktura u Istočno Srbiji nije baš sjajna, ali može se proći svakim motorom. Od Negotin ka Zaječaru nemaš mnogo izbora nego magistralom, pogotovu zbog tipa motora. Na ovom delu puta lepo je obići jezero Sovinac I Rgotsko jezero koje najtoplije jezero u Evropi zbog kvarcnog peska.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Da li je onda bolja solucija da se ide za donji milanovac pa onda pravac jug prema zajecaru?

Ili mozda da se ide na majdanpek preko kapetan misin brega? tim putem sam vec isao svojom paneuropom..los je ali laganije i prodje se bez velikih problema. doduse ovo je bilo pre 3 godine. ne znam sada kakva je situacija tog puta. nikad nisam isao dalje od majdanpeka tim putem.

 

U principu bitno mi je da stignem do cacka i jedino sto znam je da krecem iz kladova...moja je zelja da se dvoza ZA-PA ali ne mora taj put. vec sam ga prolazio. jel ima neka alternativa do cacka koja je isto dobra za voznju ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Pre dvadesetak dana smo, da bi izbegli radove od KL prema NG, vozili prema D.Milanovcu (standardno dobra ruta) i malo pre njega skrenuli levo preko Miroca, i..radosti nase...

neopterecen i taze asfaltiran put sa puno lepih krivina.

Preporucujem! (uz malu rezervu zbog tvog motora)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Nisam skoro išao preko Miroča, znam da je ranije put bio dosta loš tu, ali ako su ga sredili to će biti super, lepa je to deonica a kad se siđe u Brzu Palanku ima jedna odlična kafana

Inače put Donji Milanovac-Štubik-Negotin vozim često I tu uživam u vožnji ali ima I toga da znam put napamet pa mogu malo opuštenije da vozim. Treba obratiti pažnju na skretanje u selu Klokočevac za Negotin, lako se promaši.

Ako si prošao put D.Milanovac - Majdanpek onda nemaš zbog čega da brineš, svi ostali su bolji od toga.

U suštini možeš I u Klokočevac da nastaviš pravo, pa preko Crnajke I Rgotine za Zaječar.


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
7 hours ago, velvetwolf said:

Pre dvadesetak dana smo, da bi izbegli radove od KL prema NG, vozili prema D.Milanovcu (standardno dobra ruta) i malo pre njega skrenuli levo preko Miroca, i..radosti nase...

neopterecen i taze asfaltiran put sa puno lepih krivina.

Preporucujem! (uz malu rezervu zbog tvog motora)

Znaci Miroc deonica je dobra. Kuda ste posle isli?

Vidim na google maps 2 puta.

1143064794_donjimilanovacneg.thumb.JPG.01d176a7a7d872033898351e25cf6a78.JPG

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
7 hours ago, Milanče019 said:

Nisam skoro išao preko Miroča, znam da je ranije put bio dosta loš tu, ali ako su ga sredili to će biti super, lepa je to deonica a kad se siđe u Brzu Palanku ima jedna odlična kafana emoji16.png

Inače put Donji Milanovac-Štubik-Negotin vozim često I tu uživam u vožnji ali ima I toga da znam put napamet pa mogu malo opuštenije da vozim. Treba obratiti pažnju na skretanje u selu Klokočevac za Negotin, lako se promaši.

Ako si prošao put D.Milanovac - Majdanpek onda nemaš zbog čega da brineš, svi ostali su bolji od toga. emoji1.png

U suštini možeš I u Klokočevac da nastaviš pravo, pa preko Crnajke I Rgotine za Zaječar.


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Hvala na info.

Da li mozda znas d li ima smisla ici mozda tim putem preko klokočevac - crnajka - rgotina pa u rgotini ici za Bor. Da li znas da li je taj put ok? nesto se razmisljam mozda ici tim putem pa na Zlot pa bi se spustio na Boljevac i dalje na Paraćin.

Svidja mi se kako Lazarev kanjon izgleda na slikama ali i Gamzigrad je blizu a steta i to ne obici :)

Ili kada stignem  Bor da idem preko Kučaj planine.

 

kucaj.JPG.10a0198799a8353c8f68ca2d3c65615b.JPG

 

 

 

 

Smorih ljude :) sutra treba da kenem a ne znam ni sta ni kuda..loool

Najlepse je tako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Deonica od Klokočevca do Rgotine bi trebalo sa je ok, nisam je vozio skoro možda pre 2 godine. A što se tiče Kučaja iskreno ne znam u kakvom je stanju šta, deonica preko crnog vrha je lepa ali u kakvom je stanju ne znam, ovih godina su se radile tu neke deonice ali ne znam koje. Mada mi je više za touring/enduro nego za putni motor



Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja