Jump to content

Moto Zajednica

Zuta lampica gori posle menjanja svecica

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Juce sam zamenio svecice na kawasakiju z1000sx 2017. Danas sam na probnoj voznji primetio da zuta lampica koja prijavljije greske na motoru sija i da slova kontrole proklizavanja i brojevi rezima snage trepere, kontrola proklizavanja verovatno ne radi nisam isprobao ali kontrola tockarenja ne radi sigurno, jer dize prednji kao blesav, to je verovatno sve povezano sa kontrolom proklizavanja ili kako kawasaki to zove KTRC. Prvo sto mi pada na pamet je da nisam vratio neki konektor na kuciste filtera vazduha, koliko se secam ima samo jedan konektor i dva gumena creva i siguran sam da sam to vratio. Motor inace normalno vuce,pali radi.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne znam kako, nemam sa čim.. Moraću ga rasklopiti ponovo da vidim šta sam radio. Inače moram ga voziti u kawasaki da vide šta je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako se ne varam na Z je bilo dok je na kontaktu, cajger prebacis na Trip, dugme reset drzis pritisnuto duze od 3 sekunde i na displeju ti se pojavi servisni kod, npr. C35. U spisku servisnih gresaka nadjes objasnjenje za kod koji ti se prikaze na displeju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Proverio, izbacuje kod 62, u manuelu kazu da je nesta u vezi usisa vazduha... Ocigledno nisam vratio neko crevo na kuciste filtera za vazduh.. Nista sad sledi ponovno rasklapanje. Nadam se da je samo crevo u pitanju...Javljam rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pokusaj da raskacis akumulator na 5 min, valjda bi trebalo da ponisti gresku kada je kvar otklonjen.

Bar je tako na automobilima:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da bi se obrisala greska ( prvobitno ustanovila ) radi se dijagnostika koja bez obzira na broj gresaka kosta odredjenu sumu novca, a to je obicno cca 20E. Ako se vrse dorade ili zamjene postojecih ( fabrickih ) mapa onda je to dodatni trosak. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svaki se ecu moze resetovati ili "samoresetovati" ukoliko greska nije vise prisutna...
Neke honde moraju raditi u leru do ukljucenja ventilatora, nekima moras prespojiti zice u servisnom dzeku a neke odmah gase obavestenje (zutu lampu) ali greska ostaje u memoriji jos neko vreme...
Izguglaj proceduru za svoj motor ili pitaj mailom Hondu za savet.
U principu, cim otklonis gresku zutu lampu ne bi trebao da vidis (greska se moze ocitiati dijagnostikom ali je za tebe transparentna)
Tako da mislim da si i dalje u nekom problemu (varnici kabl od bobine ili losa kapica npr)
Vrati stare svecice...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja sam na kolima izbrisao grešku tako što sam izvadio sijalicu koja je sijala. Nikad mi se više nije upalila greška/servis. I vozi!:D

 

Eto, da iznesem svoje iskustvo.:D Možda bude nekom od koristi.

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kod trijumfa mora da odradi 3 ciklusa, zagreje motor pa ohladi. I onda ako nema greske on ugasi lampicu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Kod kawasakija je isto tri ciklusa po 10 minuta voznje, na netu iskopao.. Nije pomoglo, onda sam otisao u obliznju suzuki garazu da ,njih pitam da li mi mozda mogu pomoci, kazu nemaju dijagnostiku za kawasaki. Na kraju zovnem kawasaki dilera i pitam sta da radim, oni naravno mi kazu da dodjem i da ce resiti problem. I sta cu zapucam 60km u jednom pravcu da mi za 2 minuta na parkingu ispred servisa ugase lampicu... Cena 30€.... Bukvalno bacene pare i dosta vremena zbog trenutka nepaznje, dok sam radio servis mi dosao drugar i sa njim zabio 2-3 piva i eto belaja... Od sada servis radim samo trezan ;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam na versysu 1000 imao slicnu stvar, kod mjenjanja svijecica zaboravio da vratim neki konektor od nekog senzora. Isto upalilo lampicu. Ali cim sam vratio konektor lampica se sama ugasila. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja