Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki gsxr pusta vodu

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav raja vozim suzuki gsxr600 k1,i imam problem,kad je motor u visim obrtajima pusta mi vodu na ljevoj strani,odnosno kad se turira,normalna voznja nista,znaci samo veci obrtaji preko 5 6 hiljada obrtaja,znaci kaplje voda..ako moze kakva pomoc,,hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Mozda nabija kompresiju zbog loseg dihtunga ili mikro ostecenja glave.Proveri kod majstora pritisak u sistemu hladjenja.Ako je bio pregrejan turiranjem u mestu, kao sto kazes, moze lako da krene na zlo.Ako pomesa ulje i vodu, vozdra motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pa u difileu sam bio,pa se u voznji malo turura,gledo sam danas izlio, vodu pusto mi kod vodene pumpe na dva crijeva, debelo  i kratko sto ide iz bloka u  vodenu pumpu i tanje jedno isto,zatego sam selne,pa vidjeti cemo..

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Jel ukjucio ventilator u defileu?Proveri sve to detajno, termostat, termoprekidac, vodenu pumpu... svi bi voleli da je samo selna, ali retko bude samo to.Nebih se ja igrao sa tim.Kad ga palis hladnog, ima li dima ili pare kroz izduv onako malo jace pa se smiri?Mislim, dali primecujes razliku od ranije?Moze lako da bude ozbijna stvar ako ne proveris.Pisem Ti u najboljoj nameri, jer sam imao slicnu situaciju i skupo platio to.Sve najbolje.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Sve je ok hvala tebi na savjetu i sugestiji,ma sve normanlno radi pali ventelator na 104,hladi,nema nikvog dima,bas danas kad sam ispusto vodu,voda cista,nema ulja,kad vozim normalno,nista ne ispusta,dok nabijem vise obrtaja preko 6 ,7 tad sam promjetio da mi kapce kad ugasim motor,malo crijevo debelo sto ide iz pumpe u motor mi je malo nabubrilo,na znam jeli normalno to..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda je došlo vreme da se zamane creva. Ipak, trebalo bi to da pogleda neko stručan za te stvari . 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Creva uglavnom nabubre kad je pritisak u sistemu visok. Moze da je cep hladnjaka zagkavio, ali to je retko, pa da ne pusti u ekspanzionu posudu. A moze da bude i zaptivac glave. Moze i da se desi da je koncentracija antifriza niska, da je dolivana voda, pa da prokljuca. 

U svakom slucaju, treba se pozabaviti problebom, jer ako je zaptivac, jos nije napravljena velika steta, ali ako ga budes vozio tako, moze skupo da te kosta. 

Za pocetak, proveriti selne, skratiti creva ako moze, da deo gde je selna stezala bude ukljonen. Bolja opcija, zameniti ih, jer se i menjaju posle nekog vremena. Usuti nov antifriz, pa proveriti sta se desava. Ako nabija pritisak, glava dole, masinska obrada, nov zaptivac. Pre nego sto napravi neku stetu. 

Srecno! 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Sve je ok hvala tebi na savjetu i sugestiji,ma sve normanlno radi pali ventelator na 104,hladi,nema nikvog dima,bas danas kad sam ispusto vodu,voda cista,nema ulja,kad vozim normalno,nista ne ispusta,dok nabijem vise obrtaja preko 6 ,7 tad sam promjetio da mi kapce kad ugasim motor,malo crijevo debelo sto ide iz pumpe u motor mi je malo nabubrilo,na znam jeli normalno to..

Nema ulja u rashladnom sistemu. A proveri da li nema vode u uljnom sistemu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ta creva od hladnjaka se menjaju normalno na 3 godine, ja sam bas juce menjao antifriz, creva su stara 2 godine, za sada su ok ali sledece godine planiram da ih zamenim. Ja sam sipao antifriz od motula, zute je boje i moze da se mesa sa svim vrstama antifriza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Taj žuti je pripremljen. Bez sipanja vode. 

A šelne što si pritezao ne znači mnogo. Ni one ne traju večno, promeni ih. I to crevo. Ako je nabubrilo, neće još dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 6 sati, Nurijadizdar je napisao:

Jesi sipo vodu s antifrizom,ili samog njega sipas

Cist antifriz bez mesanja. On je pripremljen za -35c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Brate moras naci prvo gde ti pusta,pa onda tek da vidis zasto pusta,ovako su svi saveti uzalud,skini oklope,nadji nekog da turira a ti gledaj odakle curi,kad to nadjes,bice svima jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja