Jump to content

Moto Zajednica

Kombinezoni - iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Zapao za oko mi je ovaj kombinezon:

Oxford-Stradale-1.jpg
YAMAHABAREL.COM

Oxford jednodelni kožni kombinezon sa grbom, namenjen za uličnu upotrebu i track day, tj. za sve vozače koji ne vole da...

 

Svidja mi se sto je to " all in one" , ali nisam siguran koliko je toplo u njemu, i recimo sada kada stanem negde, mogu da skinem jaknu, sa kombinezonom si " vezan" , ali opet svidja mi se ta brzina oblacenja i sto je sve zajedno, protektori....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jednodelni kombinezon je nepraktičan za svakodnevnu i turističku vožnju. Međutim, sa aspekta bezbednosti i zaštite, to je najbolji izbor.

 

Postoji mit da je u koži vruće... Istina je da će ti leti u bilo kojoj opremi biti vruće. Međutim, koža kao prirordn materijal "diše" i mnogo je bolji toplotni izolator od veštačkog platna. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova
On 18.8.2019. at 11:15, ekvador je napisao:

Zapao za oko mi je ovaj kombinezon:

Oxford-Stradale-1.jpg
YAMAHABAREL.COM

Oxford jednodelni kožni kombinezon sa grbom, namenjen za uličnu upotrebu i track day, tj. za sve vozače koji ne vole da...

 

Svidja mi se sto je to " all in one" , ali nisam siguran koliko je toplo u njemu, i recimo sada kada stanem negde, mogu da skinem jaknu, sa kombinezonom si " vezan" , ali opet svidja mi se ta brzina oblacenja i sto je sve zajedno, protektori....

 

U kombinezonu je uzasno toplo, ne znam zasto mislis da imas neku brzinu oblacenja posto za uvlacenje u kombinezon treba i vremena i energije. Kao sto ti je @bdada rekao zaboravi kombinezon bez aktivnog vesa. 

 

Ako neces na stazu a hoces kombinezon onda uzmi dvodelni mada kombinezon bez staze realno sluzi da se foliras po kaficima i da smrdis kao tvor :P 

 

Sam taj Oxford je entry entry level bez spoljne zastite sa veoma upitnim kvalitetom sivenja i realno za te pare moze i bolje da se kupi a ako hoces vrhunski proizvod koji je trenutno na promo ceni pozovi Motoland i uzmi Revit za 700 EUR.

 

Ako hoces za manje para solidan kombinezon pogledaj na Kupujem Prodajem Mugen Race donosi neki covek iz Madjarske. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 10 sati, dvlns je napisao:

Ako neces na stazu a hoces kombinezon onda uzmi dvodelni mada kombinezon bez staze realno sluzi da se foliras po kaficima

Sa prvim delom recenice mogu da se slozim sa aspekta prakticnosti ali drugi deo mi uopste niti pije vodu, niti ga iskreno razumem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

@SkoMy ok pojasnicu u formi pitanja, sta ces da radis sa jednodelnim kombinezonom kada stignes na odrediste? Raskopcas izvuces ruke i sedis dok ti gornji deo kombinezona visi? Veruj mi da uopste nije prakticno ni da sedis a ne ukoliko moras u WC da ides

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
pre 2 minuta, dvlns je napisao:

@SkoMy ok pojasnicu u formi pitanja, sta ces da radis sa jednodelnim kombinezonom kada stignes na odrediste? Raskopcas izvuces ruke i sedis dok ti gornji deo kombinezona visi? Veruj mi da uopste nije prakticno ni da sedis a ne ukoliko moras u WC da ides

Ja sam se ogradio s tim da sto se tice prakticnosti svakako je dvodelni za upotrebu van staze bolja varijanta. Ali sam u drugom delu gore citirane recenice razumeo da cak i dvodelni kombinezon van staze sluzi za foliranje.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Pa mogao bih i o tome koju rec, kombinezon cak i dvodelni uliva neko poverenje koje ne bi trebalo da dobijes na ulici. Njegova prednost u odnosu na tekstil je u najvecoj meri usmerena na klizanje po asfaltu a realno u saobracaju su mnogo cesce i vece opasnosti prepreke koje te zaustavljaju. 

 

U tom smislu kombinezon zaista nema nikakvu prednost a nije bas najkomotnije nositi 15-tak kg na sebi

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Dodatno, kombinezoni oskudevaju sa dzepovima pa je i iz tog razloga nepraktican. Vrat ostaje poprilicno go pa prilikom duzih putovanja osim vetra postoji i velika sansa da te insekti izubijaju po vratu. Ok to moze da se resi dodatnim komadom opreme. 

Ne postoji vodonepropusni kombinezon tako da ce i najmanja kisa ukoliko nemas kisno odelo dobro da te nakvasi. 

 

Ukoliko opremu kupujes za turing gledaj dobru turing opremu daleko je prakticnije

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@dvlns Slazem se sa skoro svim gore napisanim. Ako se ne varam, vozio si stazu pa i zbog toga verovatno malo drugacije dozivljavas upotrebu kombinezona na i van staze. Ja gledam iz ugla nekog ko me je staza daleko i vozi iskljucivo van nje. Sve je stvar ukusa, tipa voznje, zelje i potrebe. Znam mnoge koji na ulici prakticnost nece da zrtvuju zarad zastite od vetra, kao sto si sam rekao zastite od klizanja itd. I ja to razumem. Licno i ako vozim nejkeda, volim po krivinama malo agresivniju voznju i iz tog razloga sam pristalica kombinezona. Nedavno sam se zajebao pa spustio koleno bez slajdera i kombinezona, iscepao farmerice i fino odrao koleno.. Osecaj nije ni malo prijatan. :jok:

Kao i sve, kozni kombinezon ima i svojih prednosti i mana.

Pre par meseci sam nazalost prisustvovao padu decka sa R1 prilikom ni malo naivnog high side-a u krivini i decko je zahvaljujuci kombinezonu ostao bez skoro ijedne ogrebotine. Posle toga vise ne razmisljam na temu da li vredi i ima li svrhe nositi ih van staze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

@SkoMy vidis upravo u tom grmu lezi zec, nema sta u saobracaju da spustas koleno jer si ti tada verovatno vec na ivici svojih sposobnosti u datom momentu i sve ono sto se moze zateci u krivini u saobracaju ce biti pogubno po tebe.

 

Ne solim ti pamet samo kazem da to sto ces imati slajder moze da te pogura da u nekoj krivini na putu uradis nesto sto ne bi trebalo.

 

Ako si me razumeo super ako nisi ne vredi da objasnjavam jer ce ispasti da svima solim pamet.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

svidja mi se perspektiva obojice ,  juce sam malo brze ulazio u krivinu za moje standarde, biciklista je imao potrebu da stane i gleda  krajolik tacno na prevoju krivine . Jedan od razloga zasto razmisljam o kombinezonu je to sto sam video slike ljudi koji nisu imali dobru zastitu a nisu se kurcili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

@dvlns     jel mozes  molim te da uporedis  ovo sto si preporucio od motoland-a  Revitov

 

 

  i ovaj 

 

IXS.RS

Moto kombinezon IXS - WAKEFIELD,Moto jednodelni kombinezon napravljeno od goveđe nappa kože • antiseptik...

 

Sto je ovaj za 300e skuplji, da li postoji dosta razlika u sigurnosti ili kvalitetu  ili je vise kao brend ?

 

 

i

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

@ekvador ovaj Revit je dve klase iznad tog IXS a ovaj je skuplji verovatno jer vlasnik ne prati cene. Kao kada bi neko drzao cenu za Samsung S8 900 EUR.

 

Evo vidi preko:

 

WWW.FC-MOTO.DE

IXS Wakefield One Piece Leather Suit - order cheap at FC-Moto ✓...

 

WWW.FC-MOTO.DE

Revit Quantum One Piece Motorcycle Leather Suit - order...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Mali off, ali mislim da ce biti od koristi. Cene UVEK uporedjivati sa sajtom fc-moto.de kao sto je kolega @dvlns pokazao primerom. I ne samo za kombinezone, vec i za ostalu opremu. Do sada kod njih kupljene 3 jakne, patike, cizme, rukavice i bolju cenu nisam mogao da nadjem nigde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 18.8.2019. at 11:37, Alekre je napisao:

Jednodelni kombinezon je nepraktičan za svakodnevnu i turističku vožnju. Međutim, sa aspekta bezbednosti i zaštite, to je najbolji izbor.

 

Postoji mit da je u koži vruće... Istina je da će ti leti u bilo kojoj opremi biti vruće. Međutim, koža kao prirordn materijal "diše" i mnogo je bolji toplotni izolator od veštačkog platna. 

Ja progledao kad sam uzeo ovu moju IXS koznu jaknu, ne da nije toplija od textilne vec je osetno prijatnije u njoj, ko sto rece, koza dise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 2 sati, ekvador je napisao:

super savet @saxomofon , isporuka za Srbiju znaci radi ok, a sto se tice eventualnog vracanja kakva je politika sajta/firme ?

Izvinjavam se sto nisam bio egzaktan - nisam narucivao, vec sam kupio kod njih u Aachenu. Mislio sam na to da je njihov sajt vrlo reprezentativan za cene, modele i slicno, tj. oni treba da Vam budu reper da li je cena necega (uglavnom kod nas) realna ili ne :) Inace, verujem da isporucuju u Srbiju, samo biste najverovatnije bili ocarinjeni i oporezovani, kao sto @dvlns kaze, tako da bi na kraju ispala ''skuplja dara, nego mera''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Do sad poručeno sa fcmoto jedna kaciga, dve jakne, jedne pantalone, jedne rukavice, i gomila sitnica koje dodamo kad već pravimo porudžbinu pa da ide u isti trošak dostave. Sve stiglo na kućnu adresu, naravno uredno ocarinjeno. Carina do sada nijednu njihovu fakturu nije osporila kao što ume sa robom iz Kine (pa da obračunaju carinu na neku "njihovu" cenu), tako da već pri poručivanju možete tačno da izračunate koliko će koštati "na kućnim vratima" i da li se isplati ili ne. Za sitnice je problem zbog troška isporuke, ali za skuplje stvari ili za više stvari na gomili taj trošak je prihvatljiv (ako se dobro sećam mislim da je nekih 20-ak EUR).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja