Jump to content

Moto Zajednica

Ker, za po kući

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ako uzimate psa u odgajivačnici obavezno tražite rodovnik i ugovor. Ako vas odgajivač munta da papiri nisu potrebni ako ne ideš na takmičenje, pokažite mu šipak i tražite dalje. Ni rodovnik lažnog Kinološkog saveza Srbije* nije 100% siguran, ali bolje išta nego ništa. U rodovniku možeš da vidiš da li su pas i preci u incestu i kolikom. 

 

* taj samozvani Savez nema nikakve veze sa Srbijom, to je obično udruženje građana koje niko ne kontroliše, i nejasno je da li uopšte smeju da koriste Srbiju u nazivu jer su udruženje građana, a korišćenje imena Srbije je regulisano samo za firme.

Za firme važi Zakon o privrednim društvima, Član 29: Poslovno ime društva može da sadrži reč "Srbija", reč koja predstavlja naziv teritorijalne jedinice ili autonomne pokrajine Republike Srbije, izvedenice ovih reči, uključujući i sve oblike koji asociraju na te reči, kao i međunarodno priznatu troslovnu oznaku Republike Srbije "SRB", uz prethodnu saglasnost nadležnog organa, u skladu sa zakonom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - gixxer750/94  Vakcinacija pomaže, al ne uspeva uvek. Za vreme epidemije velikih boginja, mene su vakcinisali 4 - 5 puta jer mi se vakcine nisu primale ( nije bilo odgovarajuće reakcije organizma ).  Svojevremeno se mom prijatelju okoti ženka dobermana, on je sa kučićima zatvorio u boks i ne pušta je napolje, zaključao kapiju i ne prima nikog, sam kupio vakcine i sam vakcinisao štence i na kraju opet dva šteneta obole od parvoviroze ( mačje kuge ). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 2 sati, Miloš A je napisao:

Ako uzimate psa u odgajivačnici obavezno tražite rodovnik i ugovor. Ako vas odgajivač munta da papiri nisu potrebni ako ne ideš na takmičenje, pokažite mu šipak i tražite dalje. Ni rodovnik lažnog Kinološkog saveza Srbije* nije 100% siguran, ali bolje išta nego ništa. U rodovniku možeš da vidiš da li su pas i preci u incestu i kolikom. 

 

* taj samozvani Savez nema nikakve veze sa Srbijom, to je obično udruženje građana koje niko ne kontroliše, i nejasno je da li uopšte smeju da koriste Srbiju u nazivu jer su udruženje građana, a korišćenje imena Srbije je regulisano samo za firme.

Za firme važi Zakon o privrednim društvima, Član 29: Poslovno ime društva može da sadrži reč "Srbija", reč koja predstavlja naziv teritorijalne jedinice ili autonomne pokrajine Republike Srbije, izvedenice ovih reči, uključujući i sve oblike koji asociraju na te reči, kao i međunarodno priznatu troslovnu oznaku Republike Srbije "SRB", uz prethodnu saglasnost nadležnog organa, u skladu sa zakonom.

 

 

Kinološki Savez Republike Srbije nije nikakav samozvani ni lažni savez, već punopravni član Međunarodne Kinološke Federacije (FCI), osnovan 1925. Osnovni zadatak mu je vođenje centralne rodovne knjige. 

 

Kao takav, nikako ne može biti registrovan kao firma, nego samo kao udruženje. Imaš stotine udruženja i sportskih društava koji u svom nazivu koriste nacionalni sufiks Srbija. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

@ - gixxer750/94  Vakcinacija pomaže, al ne uspeva uvek. Za vreme epidemije velikih boginja, mene su vakcinisali 4 - 5 puta jer mi se vakcine nisu primale ( nije bilo odgovarajuće reakcije organizma ).  Svojevremeno se mom prijatelju okoti ženka dobermana, on je sa kučićima zatvorio u boks i ne pušta je napolje, zaključao kapiju i ne prima nikog, sam kupio vakcine i sam vakcinisao štence i na kraju opet dva šteneta obole od parvoviroze ( mačje kuge ). 

Zivim i blizini bolnice, zbog obilja hrane u kontejnerima tu je bas mnogo pasa, znam da sam video jedno bolesno stene i cini mi se da se moja cerka igrala s njim, i sam veterinar mi je rekao da ljudi danas makar 2 puta revakcinisu pse jer je parvovirus postao zajebaniji, aj i sve ti nego sto ne smem do.proleca da sovedem drugog psa, a kumu se koja fr. buldoga okotila i uzeo bih stene, jednistavno nisam navikao da nemam psa, sad malo prilagodjavam rase deci, cudno kako znanje ispari, 10 god sam van toga i nemam pojma, a pre toga sam imao i svoje bandoge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja