Jump to content

Moto Zajednica

Ker, za po kući

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nisam znao za ovo ne-linjanje pasa koji se sisaju. Jel to znaci da i bobtail se ne linja?
I jel ne-linjanje podrazumeva da bas nema nijedne dlake po kući ili samo da ih je malo manje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA
Nisam znao za ovo ne-linjanje pasa koji se sisaju. Jel to znaci da i bobtail se ne linja?
I jel ne-linjanje podrazumeva da bas nema nijedne dlake po kući ili samo da ih je malo manje?

Malo ili ni malo.
Snaucerima dlaka kada "ostari" jedva se drzi, cetkanjem se otkaci ili trimovanjem. Ja iskreno nikada ni jednu dlaku nisam video na crnoj odeci, posu ili garnituri.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA
Nisam znao za ovo ne-linjanje pasa koji se sisaju. Jel to znaci da i bobtail se ne linja?
I jel ne-linjanje podrazumeva da bas nema nijedne dlake po kući ili samo da ih je malo manje?

Malo ili ni malo.
Snaucerima dlaka kada "ostari" jedva se drzi, cetkanjem se otkaci ili trimovanjem. Ja iskreno nikada ni jednu dlaku nisam video na crnoj odeci, posu ili garnituri.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Kada je osisan, ne linja se uopste. Jednostavno organizam psa je takav da dlaku prilagodjava spoljnoj temperaturi.

 

Zato pas menja dlaku, letnju i zimsku, da se prilagodi temperaturi. Ali posto vecina nas drzi pse u stanovima/kucama, njima je toplo stalno, pa kada ga osisam, njegov organizam nema potrebu da odbacuje visak dlake i podlake.

 

Samo da naglasim, neke pse ne treba sisati, jer im upravo duga dlaka pomaze da ostanu hladni tokom vrelih letnjih dana. Nisam pogresno napisao :)

 

Evo slika osisanog i neosisanog.

 

Screenshot_20190818_175506.jpg

Screenshot_20190818_175544.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ista prica, nema nigde jedne jedine dlake, niti nasa pudla ima "onaj" miris...sishamo je 3-4x godisnje otpilike....IMG_20180615_065050_071.thumb.jpg.028e53b058416819dc608110ca853288.jpgIMG_20190107_114947_708.thumb.jpg.7991461d16e80c330df3d88c7ba7ea27.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

IMG_2429.thumb.JPG.d41e9f81a6456c335815b3c6247298da.JPG

Mini maltezer,

Prednosti:

Ne oseca se ni malo,

Ne linja se ni malo

Jede malo

Kad odraste nije nametljiv, ume da se skloni i da ne znas za njega satima

Ne unistava namestaj ( nase iskustvo )

Lako se zblizi sa ljudima

Velika maza

Mane:

Prilicno je posesivan, ne mogu rodjenu zenu da zagrlim da se on ne ugura izmedju nas

U setnji zna da bude jako nervozan, laje na sve oko sebe i ako ga ostavis na kratko kuka kao mala beba

Do pune zrelosti je bio naporan, naskakao na nas i svakog ko dodje u kucu

Nije narocito pametan

Ko voli psa za zabavu a da ne trazi mnogo a da ga drzi u kuci bez mnogo brige moja preporuka.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Buraz ima jazavicara. Muzjak, braon, prelep je. Ali ne mozes da dises od njega. Izludjuje me. Ne koristimo vise dvoruste zbog njega. Cim vidi deo tela da nije prekriven, odmah lize. Prste ako si u papucama ili clankove ako nosim sorts. Uzas boziji!

Nepametan je i brljav, penje se po bastenskom stolu, laje kao magarac kad vidi macku u komsiluku, zavlaci se pod noge... Nuzdi gde ga stigne, nije bitno da li je beton ili trava. Bas ga volim ali me bas nervira. Nikada ga sebi ne bih uzeo za ljubimca. 

A mi imamo malamuta. Koji je 20 puta veci. I miran, poslusan i razuman. Ako mu kazes da se ide na mesto, miran si. Cesto rostiljamo u dvoristu i jedemo napolju, ne smeta ni malo. Ne smrdi, ali se linja fest kad je toplo. 

Ali opet, ovo je iskustvo iz dvorista. 

Deda je imao nekog mislim snaucera. Onako sivo braon boje. Kucnog. Dolazili su iz Svedske kod nas kamperom, budu ovde par dana. Psa uvek sa sobom, uginuo je prosle godine. Imao je punih 14. Ne znas da je pas u kuci, bukvalno. Ne linja se, ali ima blago miris na psa. Za razliku od ovih belih kucnih, koji su malo blentaviji i cini mi se manje pametni i tezi za saradnju u setnji. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Do sada sam pričao mahom sa svim kučkarima i veterinarima čije brojeve telefona imam. Nisam zvao gđu. Zoricu, zvaću je, hvala za kontakt @zlig0r. U kom azilu si kupio pudlicu @sashac?

 

Što se tiče drugih rasa, ne bih ja tu puno lutao. Ne zato što su jedni više ili manje vredni od drugih, već zbog specifičnih karakteristika, odnosno predispozicija rase. U odnosu na moje potrebe, mogućnosti i htenja, tu su se izdvojili pudla i jorki. Možda bi se u ovu grupicu probranih mogao ušunjati i maltezer. 

 

I dalje stoji ako neko ima kontakt da preporuči, ja sam za dogovor. Tražim psa, da ne kažem kera. Bez obzira na to, svaki komentar i iskustvo su dobrodošli, pa makar bilo reči i o jazavičaru u stanu. Ko zna... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

E da, naziv ker mi je malo ruzan. Pas je mnogo lepse. 

Nisam imao iskustva sa pudlama, ali sam sa dosta strana cuo da su poslusne i pametne. Dobar drugar je odgajivac, pa sam dosta slusao od njega, i mislim da su rase koje su ti favorit nekako najbolja opcija. 

Kuma je imala dzek russela, onaj je bio kao navijen. Mislim da nije za stan, preaktivan je. Maltezeri su cool za stan, ali ako ga izvedes napolje u setnju malo je problematicno. Mozda ces ga vise nositi u narucju nego na povodcu. Jako su hrabri pa laju na sve druge pse, bar ovi iz mog okruzenja, pa psle problem. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Zorica ne drzi klasicnu odgajivacnicu, nego ima svoje pse za koje je malo reci da su joj porodica, i jel - kako priroda nalaze, dodju i mladuncad...ne zivi od toga, to joj nije biznis, i ne gleda na to tako...nemoj se iznenaditi npr ako provali da njeno kuce kod tebe kao potencijalnog buduceg vlasnika nece dobiti sta njen pas zasluzuje, i kaze - zao mi je - ja ne zelim da moj pas predje u vase ruke...

kao sto rekoh, ja toliko ljubavi, brige i radosti oko ovih cetvoronozacan nisam nikad video kod nikog kao kod nje...

necu da tvrdim da li postoje bolje rase - jer ne znam! mi smo u stanu, civijali smo sta da uzmemo jer je i zeni i meni bila zelja da klinci imaju kucnog ljubimca, i posle visednevnog raspitivanja odlucismo se za pudlu...veruj mi, nismo se ni sekunde pokajali...klinac je imao 1.5 godinu, cjera 3.5 kad je u nas svet usla ova ljubav od psa...prepametna, predobra...sto se tice higijene, posle dve-tri nedelje kad je stigla kod nas kao pufna mala, vise nismo znali da imamo psa u higijenskom smislu...naucila sta gde obavlja, nema dlaka, nema smrada, ima samo beskonacno ljubavi i srece...ponovo kazem, ne znam za ostale rase, te necu da tvrdim da li moze bolje ili ne, ali ono sto smo mi sanjali da dobijemo - dobili smo x1000 i ni u jednom trenutku se nismo pokajali zbog izbora...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 5 sati, Jupiter je napisao:

Do sada sam pričao mahom sa svim kučkarima i veterinarima čije brojeve telefona imam. Nisam zvao gđu. Zoricu, zvaću je, hvala za kontakt @zlig0r. U kom azilu si kupio pudlicu @sashac?

 

Što se tiče drugih rasa, ne bih ja tu puno lutao. Ne zato što su jedni više ili manje vredni od drugih, već zbog specifičnih karakteristika, odnosno predispozicija rase. U odnosu na moje potrebe, mogućnosti i htenja, tu su se izdvojili pudla i jorki. Možda bi se u ovu grupicu probranih mogao ušunjati i maltezer. 

 

I dalje stoji ako neko ima kontakt da preporuči, ja sam za dogovor. Tražim psa, da ne kažem kera. Bez obzira na to, svaki komentar i iskustvo su dobrodošli, pa makar bilo reči i o jazavičaru u stanu. Ko zna... 

Avalskom.Kad god se vozimo prodjemo pored njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 7 sati, abarth_maniac je napisao:

Buraz ima jazavicara. Muzjak, braon, prelep je. Ali ne mozes da dises od njega. Izludjuje me. Ne koristimo vise dvoruste zbog njega. Cim vidi deo tela da nije prekriven, odmah lize. Prste ako si u papucama ili clankove ako nosim sorts. Uzas boziji!

Nepametan je i brljav, penje se po bastenskom stolu, laje kao magarac kad vidi macku u komsiluku, zavlaci se pod noge... Nuzdi gde ga stigne, nije bitno da li je beton ili trava. Bas ga volim ali me bas nervira. Nikada ga sebi ne bih uzeo za ljubimca. 

A mi imamo malamuta. Koji je 20 puta veci. I miran, poslusan i razuman. Ako mu kazes da se ide na mesto, miran si. Cesto rostiljamo u dvoristu i jedemo napolju, ne smeta ni malo. Ne smrdi, ali se linja fest kad je toplo. 

Ali opet, ovo je iskustvo iz dvorista. 

Deda je imao nekog mislim snaucera. Onako sivo braon boje. Kucnog. Dolazili su iz Svedske kod nas kamperom, budu ovde par dana. Psa uvek sa sobom, uginuo je prosle godine. Imao je punih 14. Ne znas da je pas u kuci, bukvalno. Ne linja se, ali ima blago miris na psa. Za razliku od ovih belih kucnih, koji su malo blentaviji i cini mi se manje pametni i tezi za saradnju u setnji. 

Na žalost, pas tvog burazera je "ispušten slučaj". Ništa od nabrojanog nije karakteristika rase. Žao mi je što je tako.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne znam, u dvoristu je sa decom, igraju se sa njim od kad je bio beba, e sad da li je do njih, da nisu radili dovoljno sa njim ili su ga razmazili, nemam pojma.
Ali je stalno pod nogama i dosadan je strahota. Moj sin je 2.5 god, a mladji bratov 3 godine. I njima se podvlaci pod noge, moj mali ne voli da bude na zemlji zbog njega. A inace je od rodjenja sa psom i mačkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Dajem potpunu podrsku za pudlu kao izbor...ljudi su vec napisali,ali stvarno,niti jedne dlake,mirisa,nista sto karakterise pse po tom pitanju...o karakteru mogu da pisem referate,ali i tada,ne bih mogao da opisem kakvi su to psi,imao sam vise pasa kao ljubimce,svaki je bio dobar,zanimljiv,lep i imao svojih prednosti.Kao mladji,imao sam malo ''ozbiljnije'' rase kao sto je staford,ali nakon sto sam pri odabiru psa za svoju cerku iz neposrednog okruzenja saznao sve sto me je zanimalo,odluka je pala na pudlu i sto rece @zlig0r dobio ono sto sam trazio x1000.

EDIT:toliko su dobre da mogu da imam i 2-3 u stanu,a da ne osetim, @sashac to sigurno najbolje zna.Uz sve to,mogu da kazem sa sigurnoscu,jednom pudla,uvek pudla... :) 

 

 

Afri.jpg

Afri2.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

@zlig0r

Pričao sa Zoricom, ispričali se, pozdravila te. Leglo za preuzimanje će imati tek za 4, 5 meseci. Cene možda malo jače, ali dobro, svašta nešto ona tu uradi. Da ima sada neko štene na raspolaganju, verovatno bih se zaputio ka Zrenjaninu.

 

@sashac

Ako je to Oaza, poslao sam im upit, pa ću videti šta kažu. Trenutno nemam vremena da odem do njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ma jebem ti kerove,kad se vezes jednom gotov si,meni je kuce  u dvoristu-box(u kom skoro nikad nije osim kad kosim),kucica,ali puna kuca je dlaka,jbg deca unesu,posto je labrador naucio je sve osim trazenja tartufa,jedino me izludjuje sto i posle 4,5godina(i pored dvorista od 7 ari) i dalje kad izadje na ulicu vuce kao magarac,gledam druge ljude setaju lepo,kuce pored njih,ali ova nasa jok,dok ne crkne od umora ne staje sa vucom.I jos jedna zanimljivost,cim se neko dere na nekog(izmedju nas u porodici) ona staje ispred ovog na kog se deru i pocne da zavija.Ja se derem na klinca kad napravi sranje ona stane ispred njega i okrene se prema meni i pocne da zavija.Zena kad se dere na mene kuce staje ispred mene-valjda stiti slabije jebem li ga:care:.Najludje mi je kad nekog nema kuci ceo dan pa taj dodje to je ludnica od trcanja i radovanja i onda moras s njom da se igras pa tek onda te pusti u kucu.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja bih ti samo rekao da razmislis jos jednom... Ja sam zbog navaljivanja dece, pre 6 godina nabavio maltezera, citao sam razne preporuke kao ovde, kao maltezer se ne linja, nema miris i ostale bla, bla.... Samo cu ti reci da se linja za medalju ( usisavanje kuce svaki dan) , mora jednom mesecno da se vodi na sisanje ( ovde gde zivim kosta 50€ a ni u Srbiji verujem da nije bas jeftino) a ako iole zelis da ne bazdi kao prase, moras da ga kupas jednom nedeljno pa da ga susis sa fenom, pa svako jutro moras u 7 da ustanes da ga vodis da pisa, on ne zna dal je vikend ilI dal si se predhodnu noc napio, mora da PISA. Pa odmori su posebna prica, ovde kosta 10€ po danu cuvanje ( bez hrane) i to sam super jefyino na crno nasao, inace firme traze od 15 pa navise... Deca ga obozavaju, ja ne mogu da ga vidim ocima. Ovo je iskreno od mene, znam da ce keroljupci sad da me ocrne. Pozz i srecno....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 9
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Moja sestra i zet treba da uzmu uskoro Cvetnu Bolonku:

WWW.ZOOPLUS.HR

Bolonka je mali pas koji je posebno popularan u Njemačkoj. Jako su slični pekinezeru i Shi Tzu, i često ih zovu 'savršenim...

Nisam ni čuo ranije za tu rasu, pa evo da i sa vama ovde podelim, ako već neko nije pisao, a nisam sve detaljno iščitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 19 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Ja bih ti samo rekao da razmislis jos jednom... Ja sam zbog navaljivanja dece, pre 6 godina nabavio maltezera, citao sam razne preporuke kao ovde, kao maltezer se ne linja, nema miris i ostale bla, bla.... Samo cu ti reci da se linja za medalju ( usisavanje kuce svaki dan) , mora jednom mesecno da se vodi na sisanje ( ovde gde zivim kosta 50€ a ni u Srbiji verujem da nije bas jeftino) a ako iole zelis da ne bazdi kao prase, moras da ga kupas jednom nedeljno pa da ga susis sa fenom, pa svako jutro moras u 7 da ustanes da ga vodis da pisa, on ne zna dal je vikend ilI dal si se predhodnu noc napio, mora da PISA. Pa odmori su posebna prica, ovde kosta 10€ po danu cuvanje ( bez hrane) i to sam super jefyino na crno nasao, inace firme traze od 15 pa navise... Deca ga obozavaju, ja ne mogu da ga vidim ocima. Ovo je iskreno od mene, znam da ce keroljupci sad da me ocrne. Pozz i srecno....

Nema razloga bilo ko da te ocrni...i tvoj stav je legitiman i bolje je biti svestan da nisi spreman za psa i obaveze koje on donosi sa sobom nego da uzmes nekog pa na kraju zavrsi na ulici.

Sve sto si naveo u postu iznad stoji,ali iz mog iskustva,isto kao i sa decom,ima dana kada te mrzi da izvrsis svoje ''roditeljske'' obaveze,ali ih ipak odradis...jer na kraju,sve to vredi truda i ''cimanja''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

bfb8db1fa400f05987627a7d4459c040.jpg

aa21e0b558775391c40ed5e5baafca50.jpg

Supermen ili cuvar korpe kvacila... moze biti bilo sta.
Zavisi od vaspitanja.

JRT je u svakom slucaju fenomenalan pas.
Nauci komande za nedelju dana i slusa - kada to njemu odgovara.
Kad vidi macku-laku noc prijatno.
Kad vidi zenku ode u kurvanje.

Simpanza mu nije ravna


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Imamo dva jorkija, nemackog kratkodlakog pticara i ulicarku koju su deca pokupila na ulici.

Jorkiji su u kuci, majka i cerka. Mama ima 2,2 kg a cerka 1,8.

Za jorkije ti mogu reci, da se ne linjaju, nemaju miris, u stvari imaju ali na cisto, posto se kupaju barem dva puta u nedelji, a i cesce. Posto nemaju poddlaku, zimi u setnji moraju biti obuceni. Zahvalni su za drzanje i zive dosta dugo, oko 14 godina.

Moraju se redovno sisati, imaju terijerski karakter, i puno ljubavi za porodicu.

Kako ih vaspitas tako ce se ponasati. Ako vam treba mini jorki, ljudi od kojih smo mi kupili stene, imaju stence na prodaju, i to bas od majke i oca ove nase kuje. Znaci provereno

Na ovoj slici vidis kako se mi vozimo po gradu.  

IMG-6faf248710e28093c7fd75ca94de7c9f-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Nazalost pre mesec dana je uginuo od macje kuge, vakcinisan al jbg, ko zna i nama sta daju a ne psima, sad su te bakterije do godinu dana kod mene kuci, na prolece cu ponovo da isprskam dvoriste i garazu- ovaj put razmucenom zivom sodom, zajebano leto, pre 3 meseca sam morao da uspavam pitbula-star je bio, odmah uzeo drugo i uginu i ono, na prolece cu videti da ponovo uzmem JRT, al ovaj put od ozbiljnije odgajivacnice i sa ugovorom, karton vakcinacije mi nista ne znaci jer ima par veterinara koji pecate lupaju onako, ovako pravac neka od boljih odgajivacnica i sve na papir pa kod notara, najvise zbog klinaca, bas su se isplakali

IMG_20190714_115146.jpg

IMG_20190712_083325.jpg

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja