Jump to content

Moto Zajednica

KLE 500 91' ulje?

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič

Zanima me, koje ulje preporucujete za KLE-a 91' godiste? Citam po netu i neki se zale kako sa nekim Motul/Ipon uljima im masina radi bucnije. Neki preporucuju ELF. Sta mislite o Bardahl XTC C60 10W40? Pucajte sa preporukama! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Moja iskustva su vezana za KLE 2006. ali računam da su merodavna za sva godišta. Ulje menjam na svakih 6000km (fabrika kaže 12000) i prilikom svake zamene obavezno menjam i filter ulja.

 

Taj Bardahl je jedino ulje sa kojim nisam bio zadovoljan. Na velikim vrućinama (bilo kada tokom leta) pri vožnji na terenu menjač je postajao tvrd, dosta teže se prebacivalo između 1-2-3. Takođe jedino sa tim uljem sam imao izražen "problem" da motor cimne ukoliko se po hladnom vremenu (zimi) pali u brzini. Bio je skup, makar duplo skuplji od ELF.

 

Jednom prilikom sam koristio Eneos polusintetiku, ne znam tačno koji model (bila dobra cena kada sam uzimao), i sa tim uljem nisam imao nikakvih sporednih efekata.

 

Sve ostale zamene, bar 6 komada, sipam ELF Moto4Road polusintetiku (dobro, kratak izlet sa kamionskim uljima za dizel motore u Albaniji ću preskočiti :D ). Ubedljivo najjeftinije ulje, kupujem ga direktno od uvoznika, nikada nijedan negativan efekat. Ako si van Beograda onda je dobra opcija poručiti 6 litara, za dve zamene, jer je poštarina neznatno skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Meni je majistor rekao da treba gušće ulje zbog naše klime. Jblg, ja rekao daj kako fabrika kaže i sipao iPhone i sada mi lupi kada upacujem u prvu. A pre toga išlo kao nož kroz puter. Pošto sam motor uzeo ove godine ne znam šta je bilo u njemu,ali je bilo dobro. Svakako ću sl put sipati gušće ulje

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Svaka kawa lupi u prvu pa i drugu a ulje sipas u skladu sa klimom u kojoj vozis 10w/40 ti je od prilike za nasu klimu ok mozda je to ulja tj kvaliteta

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič
Pre 16 sati, Gliga je napisao:

Moja iskustva su vezana za KLE 2006. ali računam da su merodavna za sva godišta. Ulje menjam na svakih 6000km (fabrika kaže 12000) i prilikom svake zamene obavezno menjam i filter ulja.

 

Taj Bardahl je jedino ulje sa kojim nisam bio zadovoljan. Na velikim vrućinama (bilo kada tokom leta) pri vožnji na terenu menjač je postajao tvrd, dosta teže se prebacivalo između 1-2-3. Takođe jedino sa tim uljem sam imao izražen "problem" da motor cimne ukoliko se po hladnom vremenu (zimi) pali u brzini. Bio je skup, makar duplo skuplji od ELF.

 

Jednom prilikom sam koristio Eneos polusintetiku, ne znam tačno koji model (bila dobra cena kada sam uzimao), i sa tim uljem nisam imao nikakvih sporednih efekata.

 

Sve ostale zamene, bar 6 komada, sipam ELF Moto4Road polusintetiku (dobro, kratak izlet sa kamionskim uljima za dizel motore u Albaniji ću preskočiti :D ). Ubedljivo najjeftinije ulje, kupujem ga direktno od uvoznika, nikada nijedan negativan efekat. Ako si van Beograda onda je dobra opcija poručiti 6 litara, za dve zamene, jer je poštarina neznatno skuplja.

Ziv bio zemljace! Kompletirao si mi mali servis, hvala ti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500

Ja sam posle godine sipao ciklon 15w50 i mnogo bolje se menjac ponasao, u Cg sam sipao motul 10w40 kad mi se razleteo magnet i od tad menjac je bas uzas. I sad jurim samo 15w50.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Zanima me, koje ulje preporucujete za KLE-a 91' godiste? Citam po netu i neki se zale kako sa nekim Motul/Ipon uljima im masina radi bucnije. Neki preporucuju ELF. Sta mislite o Bardahl XTC C60 10W40? Pucajte sa preporukama! 
Ja sam pre neki dan promenio ispustio Bardahl c60 10w/40 i sipao Motul a sa Bardahlovim uljem mi je menjac bio tezi pogotovo kad se zagreje a sa ovim cu videti masina gpz500s skoro pa ista ko kod tebe

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Ne znam sta se desava sa Bardahlom, malo falilo da skidamo masinu od bete 350rr koja preporucuje to ulje za menjac,bilo je veoma tesko usaltati u prvu da tocak ne okrene u mestu,skidanje dekle,provera lamelica,dali sansu motulu i resili se briga...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam ga istočio čini mi se posle 3000km iz ER5. Okretali se ljudi kad šaltam iz prve u drugu. Od tada Silkolene, menjač se ponašao kao je automatik.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ja sam ga istočio čini mi se posle 3000km iz ER5. Okretali se ljudi kad šaltam iz prve u drugu. Od tada Silkolene, menjač se ponašao kao je automatik.
Hahaha bukvalno gledali sta krlja

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ja sam Bardahl kupio od kao zvancnih uvoznika aj sad da ne imenujem ime firme ima ih u Batajnici i NBGD i ako sam dobro razumeo oni su uvoznici za Srb

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja