Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TT 600 R Trosi vise ulja nego benzina !

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

Dakle kao sto sam naslov kaze..pricali su mi u prethodnim temama te suvi karter,te proveravaj kad je zagrejan motor,kad je ugasen ili hladan nebitno ti je..ali ja non stop dolivam ulja i bukvalno 1-2 voznje i nema ga ni kad je zagrejan ni kad je ugasen...nedavno sam sipao skoro 1L ulja i tek jedva dohvatalo minimum u cancetu za ulje..nakon voznje od nekih 100km nema nista,ni na vrhu meraca,ni kad je zagrejan ni hladan...nzm sta se dogadja,jel moguca takva potrosnja ulja,a da pritom ne dimi gotovo ni malo..dimi al pri gasiranju u blokadu,ovako  i kad ga upalim nakon 10 dana ne pusi nista...a u voznji tek nisam primetio da dimi uopste,cak i pod jacim gasom...sta li se desava,gde je zapelo ? plasim se da vozim ovako kad nema nista u cancetu,zakucace negde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako trosi mnogo mora da dimi plavo ili da negde curi mnogo. 

Doli ti ulje na maksimum pa onda vozi i meri . Mozda ti je falilo i dve litre...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

pa nema mesec ipo dana ( oko 300km ) kako sam radio mali servis ( ulje i filter ) sipao tad 3L,tolko je stalo..i jos sam nedavno dolio skoro ceo litar pred voznju do Kablara ( oko 150km ) i nista na meracu,cak i na tamo kad sam isao pogledam povremeno na prozorcetu canceta nista ulja nema...jel moguce da potrosi za tako kratke relacije tolike kolicine ulja,to mi nekako nemoguce...a nigde nista ne curi,100x sam zagledao ispod motora,ma nista,nema kud da odlazi drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
11 hours ago, MarkoMoto said:

Ako ne dimi i ne curi ipak ti zbog suvog kartera probaj da istočiš ulje u neku čistu posudu, premeri i vrati.

padalo mi na pamet to vise puta ovih dana,al nzm jel pametno da to isto ulje vratim opet nazad..msm ono je aman novo al opet...i koliko ulja ostaje u filteru ? ako budem istakao da oduzmem tu kolicinu,da ne skidam sad i filter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
8 hours ago, srbac said:

Slobodno ga vrati, samo nek je cista posuda.  Koje ulje si sipao?

motul 3000 20w50 mineralno...trebao sam bar polusintetiku al jebes ga sad...al svakako bi isto trosilo bilo koje ulje da sipam..sutra istacem pa da vidim sta se desava..cuo sam i o nekom nepovratnom ventilu,mozda je on izgubio funkciju pa ne vraca ulje nazad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Istoči ulje pa premeri tako ćeš jedino biti siguran. Ja sam tako kod mene na XT-u merio meračem te ima te nema a nisam primećivao da troši ulje i na kraju mi klip počeo da riba. Istočim ulje ono jedva pola litra, puklo dupe.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
10 hours ago, zor@n said:

Istoči ulje pa premeri tako ćeš jedino biti siguran. Ja sam tako kod mene na XT-u merio meračem te ima te nema a nisam primećivao da troši ulje i na kraju mi klip počeo da riba. Istočim ulje ono jedva pola litra, puklo dupe.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 

istocio malopre..rezultati krajnje negativni,jedva preko 1.5L imalo svega ( nisam otvarao filter ulja ) dakle trosi ulja,i to dosta..sad u cemu je problem,tj sta moze biti kad trosi tolike kolicine na tako male kilometraze ? nzm dal su ventili/gumice..vise pucam na nesto skuplje,tipa karike,ili sta jos moze biti uzrok... koliko kosta otprilike za ovakav motor to zadovoljstvo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Moze tako da trosi. Mom drugaru trosi ulja vise od 0,5l na 50km. Ne dimi, tj dimi nizbrdo pri pustenom gasu i to ne mnogo. Iberlauf suv-suvcat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kad se otvori videce se sta je. Ne kupuj delove dok ne otvori !!! U svakom slucaju, sto god da je, nije skupo !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
5 hours ago, srbac said:

Kad se otvori videce se sta je. Ne kupuj delove dok ne otvori !!! U svakom slucaju, sto god da je, nije skupo !!!

okvirno koliko u evrima najgore sto moze da ispadne ? ako je neko radio nesto slicno za slican motor

EDIT : videh na netu ( MRG motoshop ) da je klip sa sve karikama,bolcnom i osiguracima oko 140e ... e sad,moze li samo karike pitanje je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 8/20/2019 at 5:51 PM, matador97 said:

istocio malopre..rezultati krajnje negativni,jedva preko 1.5L imalo svega ( nisam otvarao filter ulja ) dakle trosi ulja,i to dosta..sad u cemu je problem,tj sta moze biti kad trosi tolike kolicine na tako male kilometraze ? nzm dal su ventili/gumice..vise pucam na nesto skuplje,tipa karike,ili sta jos moze biti uzrok... koliko kosta otprilike za ovakav motor to zadovoljstvo ?

Da li TTR ima ulje u ramu, kao moja 3TB?
Ja moram da istačem ulje na dva mesta. Prvo iz rama ispuštam na šraf iza prednjeg točka pa kad tu sve istoči, onda na šraf kartera, s leve strane dole iza šaltalice.

Ni meni ne radi kako treba kuglica ventil pa nekad merim previše a nekad kao da nema ulja.
Jedini siguran način da utvrdiš tačnu potrošnju ulja je da istočiš i premeriš to što si istočio.
Ja to radim prilikom zamene ulja jer me mrzi da sterilišem uslove i opremu da bih vratio nazad to isto ulje :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
5 hours ago, lord_oblivion said:

Da li TTR ima ulje u ramu, kao moja 3TB?
Ja moram da istačem ulje na dva mesta. Prvo iz rama ispuštam na šraf iza prednjeg točka pa kad tu sve istoči, onda na šraf kartera, s leve strane dole iza šaltalice.

Ni meni ne radi kako treba kuglica ventil pa nekad merim previše a nekad kao da nema ulja.
Jedini siguran način da utvrdiš tačnu potrošnju ulja je da istočiš i premeriš to što si istočio.
Ja to radim prilikom zamene ulja jer me mrzi da sterilišem uslove i opremu da bih vratio nazad to isto ulje :D

 

isto se i na TTR istace na dva mesta...sve lepo istocih al ulja fali,mnogo fali...zato verovatno i ne vuce kako sam ocekivao od njega...ma mora na zimu kod nekog ozbiljnog majstora na detaljno pretresanje,al OZBILJNOG majstora bas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja