Jump to content

Moto Zajednica

TAG za motore

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 11/11/2019 at 2:40 PM, BaneVuk58 said:

И...... ниси имао никаквих проблема? Ја имам таг за ауто могао бих да пробам. Није ми важна цена ако морам по жеги да чекам

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока
 

nemam nikakvih problema. tag stoji u pretincu na rezervoaru (R1200GSA), anteni prilazim na oko 30kmh i sve radi.

U pismo koje sam pisao pre apr meseci putevima srbiju pise da je tag vezan za kategorije a ne za konkretno vozilo. od jula naovamo koliko sam vozio po autoputevima (MNOGO) jedini problem sam imao na ulasku na autoput kod kovilja ali je tamo problem bio opsti - nije im radio sistem za ocitavanje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
8 hours ago, 3OPAH said:

sad sam pogledao prilog, lose se vidi, zasto ne znam? evo malo citkije verzije:

nadam se da je sat citko!

 

puteviSrbije.png

kakav idiotski odgovor.....i jos nepotpisan....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
nemam nikakvih problema. tag stoji u pretincu na rezervoaru (R1200GSA), anteni prilazim na oko 30kmh i sve radi.
U pismo koje sam pisao pre apr meseci putevima srbiju pise da je tag vezan za kategorije a ne za konkretno vozilo. od jula naovamo koliko sam vozio po autoputevima (MNOGO) jedini problem sam imao na ulasku na autoput kod kovilja ali je tamo problem bio opsti - nije im radio sistem za ocitavanje. 
Meni piše da samo prva grupa može da se tak deli na razna vozila a sve ostale grupe su striktno vezane za registraciju vozila u toj grupi

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
6 hours ago, BaneVuk58 said:

Meni piše da samo prva grupa može da se tak deli na razna vozila a sve ostale grupe su striktno vezane za registraciju vozila u toj grupi

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока
 

citaj sa razumevanjem i pazljivo - kupim sam tag za 1 grupu i njega koristim :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 17 sati, A.J. je napisao:

kakav idiotski odgovor.....i jos nepotpisan....

potpisan je elektronski, cim se vidi email adresa (sa koje je stigao) i info u potpisu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 11/13/2019 at 9:37 AM, 3OPAH said:

potpisan je elektronski, cim se vidi email adresa (sa koje je stigao) i info u potpisu!

citaj pravilnike ;)

 

U prepiskama sa drzavnim organima i javnim preduzecima zahteva se da svaki odgovor gradjanima bude potpisan od strane odgovornog lica.

ovo sto su tebi poslali niko nije potpisao.

Ja sam prosle godine trazio od MUPa neke informacije i dobijao sam slicna pisma, bez potpisa, samo "takav i takav sektor" pa sam zapeo i na kraju dobio odgovor potpisan od strane odgovornoe osobe. dalje sam sa tim pismom resio sve svoje probleme. a sa onim nepotpisanima ne mozes ni dupe da obrises, papir tvrd.

 

Kako rece drug Staljin - kad nema coveka  nema ni problema ;)

 

ok, ajde ko je zainteresovan da se pozabavimo ovim neka mi se javi na privat da se sastanemo i dogovorimo plan akcije. Ja vidim nekoliko puteva resenja ovog problema ali sam da vucem sve to uz svu zelju i volju fizicki ne mogu da stignem.

 

Daljnja demagogija nece nikome nikakvu korist doneti, dajte da uradimo nesto konkretno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

@A.J. da pomognem:

 

1 na sajtu: 

 

 

46 ljudi je bilo zainteresovano da resi problem!

12 ljudi su bili SRECNI!

 

o cemu mi sad pricamo 3,5 godina o tome se nije raspravljali! a sad, akcija da vidimo koliko je 58 ljudi promenilo misljenje!

 

zasto kvariti "harmoniju"?

rado bu ucestvovao u resenju problema, ali imamo velikog neprijatelja "srecne robove", koji su jedina prepreka.

srecno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Mislim da je "tehnički problem" koji pominju Putevi Srbije to što motocikl nema prednju tablicu.
Njihov algoritam počinje sa očitavanjem tablice vozila i kad tog podatka nema, ne može da se nastavi dalje.

E sad, prva pomisao bi bila, pa nek stave kamere pozadi. Gde bi to tačno bilo? Zna se gde počinje sledeće vozilo, pa je kamera tako i postavljena, ali se ne zna gde završava. Neka su dugačka 2 a neka 20 metara, dakle gde staviti kameru da snima otpozadi. Druga stvar su i prikolice kamiona koje mogu da imaju različite tablicu od svoje vuče.

Naravno da postoje različita rešenja, ali sistem nije spreman. Tačno je da automobil ne mora da bude onaj koji je i kupio TAG ali je u istoj kategoriji. U slučaju zloupotrebe kategorije (kupiš za auto, prođeš šleperom) u sistemu ostaje snimljena prednja tablica.

Dakle, što se više budem trudio da nađem razlog odbijanja, više će me ljudi "napasti" sa kontra razlozima. Nisam iz Puteva, ja sam samo vozač koji bi kupio TAG i za motor da postoji (za auto imam)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Ti taj sa auta možeš da koristiš za motor :na_glavi:

 

mi smo se igrali pre 20 dana, e sad, u pravu si da kada je auto u pitanju pokaže na displeju br registracije, kada je motor prolazio sa istim tagom tablica nije bila prikazana naravno, a naplaćeno je bez problema po kategoriji I, 

 

još jedna stvar, a to je da... kako i kada nema taga zna da treba da naplati upola manje? može se kad se hoće, a malo im treba. :moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Road King

Da se nadovezem na temu posto mi zvuci neverovatno da u 21. veku ne postoje tehnicki uslovi za tag uredjaj za motore, a covecanstvo je uspelo da spusti robotsko vozilo na planetu Mars :-)

Najveci problem je nedostatak ne strucnog, nego polustrucnog kadra u pomenutom drzavnom preduzecu. Razvoj tag uredjaja za motor i prilagodjavanje softvera je na nivou naprednijeg srednjoskolca ili prosecnog studenta odgovarajuce struke.

Nazalost nesposobni kadar u Putevima Srbije, kao i u mnogim drugim drzavnim preduzecima, je veoma sposoban u nalazenju izgovora.

Ja licno koristim tag iz putnickog vozila posto ne vozim motor casto auto putem, a veliko smaranje je skidanje rukavica i prevrtanje po dzepovima da bi platio putarinu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

@rast

to mislim da nije tacno!

rampa cita TAG a ne broj tablice, tag je vezan za vlasnika (registarsku tablicu), dokaz su i ljudi koji pisu da na motorima koriste skuplju verziju od automobila. Meni su objasnili da Vas ne vracam, na pocetak price da: (parafraziram) "ponudjac nije dao ponudu za TAG koji radi na atmosverskim uslovima (znaci samo u kolima)"... I to je glup odgovor, nisu dali ponudu, NARAVNO ZATO STO NISU NI TRAZILI!!!

(naj veci neprijatelj slobode/kretanja su SRECNI ROBOVI)

;o)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

da ovde sam to objavio i pre par godina da drugoj, slicnoj temi. Evo treci jubilarni put! (vidi datum odgovora)

 

puteviSrbije.thumb.png.44001cead4fef731daa232738560701a.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Da se nadovezem na temu posto mi zvuci neverovatno da u 21. veku ne postoje tehnicki uslovi za tag uredjaj za motore, a covecanstvo je uspelo da spusti robotsko vozilo na planetu Mars :-)
Najveci problem je nedostatak ne strucnog, nego polustrucnog kadra u pomenutom drzavnom preduzecu. Razvoj tag uredjaja za motor i prilagodjavanje softvera je na nivou naprednijeg srednjoskolca ili prosecnog studenta odgovarajuce struke.
Nazalost nesposobni kadar u Putevima Srbije, kao i u mnogim drugim drzavnim preduzecima, je veoma sposoban u nalazenju izgovora.
Ja licno koristim tag iz putnickog vozila posto ne vozim motor casto auto putem, a veliko smaranje je skidanje rukavica i prevrtanje po dzepovima da bi platio putarinu.

Verujem da nije toliko do nepostojanja tehnickih mogucnosti koliko je do samih uslova oko implementacije i troškova istog. Nas kadar tu nije toliko relevantan jer se to svejedno daje firmama koje se bave razvojem tih sistema a te firme nisu jeftine niti pristaju na nekakve budzevine na postojece sisteme. Zamisli da se nešto nabudzi sto će često raditi a često i ne pa onda žalbe, tužbe pa izadje skuplja pita od tepsije. Radi se uvek po principu First time right pa čak i onda ima propusta koliko hoćeš. A istine radi, motociklisti (na autoputevima) nisu tolika velika grupacija da predstavljaju veliko tržište od kojeg će JP imati veliki porast budžeta pa samim tim i rešenje ‘problema’ nije na vrhu to do liste.

Pretpostavljam da je rešenje toliko lako da je plug&play, ne bi se čekalo da se to objavi odavno na odredjenom terminu na televiziji šta se sve uradilo i da bi sledilo svecano otvaranje.

Ali ovo je odlična stavka za koju bi bjb zajednica mogla da se bori i da se zalozi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

@3OPAH
znam ja  da se na rampi očitava TAG preko antene a da kamera snima prednje tablice. Isto tako sam uzimao uređaj iz auta i prolazio motorom. Nekada i odlučim da stanem i skinem rukavice, platim ručno jer rukavice skidam mnogo puta "besplatno" pa mi nije teško skinuti ih da bih uštedeo skoro 4€ (Bgd-Niš 900din, ušteda za motor 450 rsd)
To što kažu da je razlog nepostojanje držača, takođe pada u vodu. Ja sam prolazio kroz rampu dok je uredjaj bio u džepu a i u plastičnom koferu. Kad uspe da se pročita kroz debelo kamionsko ili autobusko staklo, snašli bi se motoristi i gde da stave plastiku 5x2cm radi ličnog komfora.
 

Možda je najbliže istini ono što napisa @Savan , em je malo motorista em malo plaćaju. Nema ni volje ni ekonomske isplativosti da modifikuju pa nam serviraju generičke odgovore dok mi nagađamo :)

veliki pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Malo off, na temu tog besplatnog skidanja rukavica...prošle godine na kursu vožnje, instruktor je jedno stotinjak puta stao da nam obrazloži nešto. I svaki put je skinuo kacigu, rukavice i izvadio cepove iz ušiju. Svaka mu čast na volji, ja bi ispizdeo posle treceg puta. Zapanjujuće je bilo sa kojom lakoćom on to radi i nijednom se nije namrstio.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
@rast
 
javašluk i nepismenost, je jedini razlog! a odgovor je jednostavnan: ne radi "PA ŠTA"?
(naj veci neprijatelj slobode/kretanja su SRECNI ROBOVI)
 


Svi smo mi robovi nečiji/nečega pa cak i ti čiji smo mi robovi su takodje nečiji robovi. Ali bitno je da si srećan sa tim sto imaš tj da nisi nesrećan zbog onog stk nemaš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 19 sati, Savan je napisao:

Svi smo mi robovi nečiji/nečega pa cak i ti čiji smo mi robovi su takodje nečiji robovi. Ali bitno je da si srećan sa tim sto imaš tj da nisi nesrećan zbog onog stk nemaš.

 

mozez li malo da pojasnis, ovu recenicu, narocito kad govoris u moje ime?!

(pa cak i ti čiji smo mi robovi)

(naj veci neprijatelj slobode su SRECNI ROBOVI)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

možda nije za ovu temu ali da dodam

-U Španiji, zavisi od deonice do deonice. Na nekim postoji različiti cenovnik za motor i auto, a negde se naplaćuje isto.
-Zajedničko za sve je da plaćanje keš/kartica ima veću cenu nego automatska TAG naplata. Dakle stimulacija dupla, em brže prođeš em te manje košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja sam letos vozio motor sa tagom i  otprilike nigde nije procitao, nego sam morao da stajem na svakoj naplatnoj i da dajem radnicima tag. BG-NS mi je naplaceno tipa 1000din. Ko mi je kriv kada sam hteo da budem posten.

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 3. 1. 2024. at 18:19, Abi je napisao:

Ja sam letos vozio motor sa tagom i  otprilike nigde nije procitao, nego sam morao da stajem na svakoj naplatnoj i da dajem radnicima tag. BG-NS mi je naplaceno tipa 1000din. Ko mi je kriv kada sam hteo da budem posten.

Kako je moguce da ti naplate 1000rsd?

To nije tacno. Tag ako ti ne cita,otisla je baterija u njemu i mora da se menja uredjaj. Baterija se ne menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja