Jump to content

Moto Zajednica

Rumunija u septembru 2019

Recommended Posts

• U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: gsx750f

Planiram put za Rumuniju prve ili druge nedelje septembra (zavisi od vremenskih uslova).

Izbegavajuci vikende, krenulo bi se u nedelju a vratilo do subote. 

Mapa je orjentaciona ali manje-vise to je plan a videcemo koja ce biti realizacija.

Procena je 25 sati voznje i 1500 km (po google maps), tj. 4-5 dana puta.

Ideja je da se dobro provoza i nesto novo vidi (priroda i kultura).

Posto sada prvi put iznosim konkretan predlog, ako neko ide u isto vreme slicnom rutom, mozemo zajednicki da prevalimo deo i/ili ceo put.

Zahvaljujem svima koji su iznosili svoja dosadasnja iskustva po kojima sam i sklapao sliku ovog putovanja. Dodatni saveti su dobrodosli.

Pozdrav,

Dejan

(5) put - KV -Transalpina + Brasov + Vidin (1).pdf

• Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: Kawasaki er-6n

Ako sakupljaš ekipu - ja sam ZA! Baš sam planirao i ja poslati poziv za nešto slično. Isto sam planirao da se ide radnim danima i tura od cca 1.500 - 2.000 km. Jedini je problem što ne mogu prve nedelje septembra (puno ljudi u firmi će biti odsutno te nedelje). Mogu poslednju nedelju avgusta i kompletan septembar - osim prve nedelje. Verujem da je i tebi vreme presudan faktor - treba u vožnji uživati a ne preživljavati. Jesi li spreman za eventualnu izmenu maršute ako u tom regionu bude najavljeno loše vreme, a u nekom drugom bude dobro ili je cilj isključivo Ruminija (koju i ja već duže vreme želim da obiđem)?

• U prolazu, 40 postova

Super ZoraNS.

Odobren odmor imam za te prve dve nedelje septembra tako da se nadam dobrom vremenu u tom periodu.

Takodje nemam nameru da putujem po losem vremenu (ako me iznenadi, kisnu opremu nosim ali vise kao preventivu, pa ako pada, da se "prezivi").

Predpostavljam da si pogledao datu mapi na pocetku. Koje si druge oblasti u Rumuniji imao u vidu?

A imam i druge planove ako se izjalovi Rumunija zbog vremena. Stavljam i plan B mapu ako nemoze na istok.

(4) put - KV do Zabljaka + Trebinje + Lovcen + Sirogojno.pdf

• U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: Kawasaki er-6n

Ako bude loša vremenska situacija u RO nisam mislio na alternativu u tom delu EU nego neki jug (kao što ti je plan B, ili Makedonija, Grčka,Turska - negde gde će vreme tada verovatno biti bolje). Što se tiče tvoje mape nemam primedbi jer nisam poznavalac tih terena da bih mogao da sugerišem izmene. Ima dosta članova na forumu koji dobro poznaju te krajeve i koji nam mogu dati savete za eventualne korekcije. Nejasna mi je samo tačka polaska jer vidim da ti je lokacija BG, a polazna tačka je u oba plana Kraljevo...

• U prolazu, 40 postova

Ja jesam iz Beograda ali planiram put iz Kraljeva gde cu se tada nalaziti za vreme predstojeceg odmora.

Nemoramo da krecemo sa iste pocetne destinacije, neko moze i da se prikljuci na delu rute koji mu vise odgovara.

• U prolazu, 40 postova

Kakav je prelaz Dzerdap II?

Da li se preko njega izbegavaju zastoji/radovi pre Kladova (pravac iz Negotina) i kakav je put do i posle prelaza ka Turnu Severin?

• U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Honda (Steed) VLX 400/Honda NT700 Deauville VA/Honda VF750C Magna
On 8/23/2019 at 8:39 AM, Deki Katana said:

Kakav je prelaz Dzerdap II?

Da li se preko njega izbegavaju zastoji/radovi pre Kladova (pravac iz Negotina) i kakav je put do i posle prelaza ka Turnu Severin?

Obicno tamo nema guzve ali bas iz tog razloga carinici i policija umeju da budu malo dosadniji. Rumuni cepidlace pa ce ti traziti sve od dokumenata, od saobracajne pa do vozacke pa cak i polisu traze ponekad. Neretko su toliko radoznali da hoce malo da ceprkaju po tudjim stvarima. I sve to verovatno iz razloga sto tamo zaista retko ko prolazi pa im je dosadno. Put je solidan do Tr. Severina osim male deonice kad se predje granica. Nema saobracaja ali treba voziti oprezno jer prolazis kroz naselja a ima i dosta lokalnih pastira koji se ne brinu mnogo ako im poneka ovca resi da proseta posred kolovoza. Kad to sve saberem ja bih tamo prelazio samo u jeku letnje sezone jer na Derdap 1 mogu u to vreme da budu bas dugacka cekanja na prelaz. Radovi na putu nisu neka prepreka, ako si od onih disciplinovanih ceka se par minuta na semafor a sve to mozee i da se prodje sa lakocom na dva tocka. Ja priznajem da nisam uvek najdisciplinovaniji vozac. Eto to bi bilo to... Ako mogu jos nekako da pomognem slobodno pitajte jer sam iz te regije, vrlo cesto putujem preko pa mogu slobodno reci da poznajem vrlo dobro temu.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja