Jump to content

Moto Zajednica

Krug do Red Bull Ring-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 1 sat, NedeljkoG je napisao:

Odlican putopis kolega, sve si lijepo docarao i bas sam ga procitao sa uzivanjem. Ponovo sam prozivio ono ushicenje i nevjericu od te nedelje. Bio sam sa jos trojicom kolega bajkera na istocnoj tribini, pa evo cisto da se nadovezem kojim retkom. Svi po prvi put na GP-ju. Sto ti rece oni elektro motori su bili bas cudni, ali iskusno su ih stavili da voze kao prvi, jer posle sve one buke tek ih onda niko ne bi dozivio. Vidio sam ih kroz ogradu, taman smo skidali kisna odijela posle one kise i cudnog vremena.

Moto tri je bio bas zanimljiv (prva trka motora koju gledamo u nasim zivotima :) ). Izelti u nasoj krivni tip, klize sa motorom, zaustavi se pa trci nazad do motora da ga gura i da vozi dalje. Mi ne vejrujemo, gledamo se. Pa to se pred nama desava. Onda krug zagrijavanja moto dvojke. Komentarisemo da to ne moze biti ludje od trojke, jer tu su ljudi vec posteno naginjali i ludo vozili. A onda kada su krenuli da zuje po staz.... Skladno i agresivno kao osenovi, praceni buko. E tu smo pozijavali i samo bi se zgledali posle svakog kruga koji odvezu pred nama i smijali se i odmahivali rukama jedan drugom u nevjerici. Ni njima nije bilo izlijetanje strano u nasoj krivni, jos dvojica fino isklizase.

A onda GP... sve si lijepo rekao, nema se sta dodati- brutalno. Koji adrenalin. Marquez i Dovizioso skoro svaki put naprave rokadu prvog i drugog mjesto kada dodju do nas, oni su u svome svijetu. Zakacise se dvojica gumam na ulasku u pretposlednju krivinu, njih dvojica i motor koji zakaci isklizase, a onaj prvi motor se vinu u zrak, okrenu i lupi cini mi se u ogradu pod tribinom... Sve to na jedno 130 km/h. Jedno je to vidjeti na TV-u, a kada se desi na par metara ispred tebe.....,huh, prozivljavas k'o da sam klizes, stisces se i nesvjesno naginjes u onoj stolici. Ne znam.. Uglavnom, izvinjava se ovaj sto je zakacio i bolje prosao, a drugom nije nidocega, tri zenske iz prve pomoci ga nekako iznesose na nosilima. Nekako neiskusne pa umalo da ga ispuste na onaj sljunak sto ih je zausativio pri klizanju. I za kraju, Marqez gubi prvo mjesto pred nasim ocima u poslednjoj krivini. Skakanje, ovacije, aplauzi, skidanje kape... 

Procitacu ti putopis sigurno ponovo, kada sjecanja malo izblijede. Vrijedi se potsjetiit na taj dan. Isli smo istim putem ka Spielbergu, pauzirali na istom mjestu, kisli po istoj kisi :) Ako te put kada navede ponovo ovamo, javi se ;) I hvala za putopis, jos jednom svaka cast na cijeloj avanturi!

Aaa daaa, ta kisa i magla su to jutro ucinili posebnim:moto3:

Boze zdravlja da se vratim ponovo, javljam se sigurno!:hvala:

Mislim da to mesto kod krivine #10 ce da bude posebno od sad, najskuplje, VIP :sampion:

Hvala na dopuni utisaka, sa druge strane staze:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 1 sat, mladenevergreen je napisao:

Uživao sam čitajući putopis. Definitivno moja sledeća Gp trka biće Austrija. :takoje:

 

Neces pogresiti sigurno:jee1:

Malo sam pristrasan, ali kod mene sad zauzima posebno mesto!:ljubav:

A i cini mi se da je kod nas u Srb nepravedno zapostavljena...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 12 sati, M a R k o je napisao:

Super avantura, ko nije bio na moto gp trkama, ne moze razumeti tvoj opis kako treba. Svaka cast jos jednom

:takoje: bas sam i napomenuo negde, ne moguce je opisati to :pisac: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

@theBeast, pročitao sam u dahu, tvoje uzbuđenje prenelo se na mene odmah i potrajalo je do kraja putopisa. Kada pratim moto utrke preko TV mislim si, najbolje je tako, sve vidiš, replay snimci, paddock scena, intervjuji... ali posle tvog opisa atmosfere... menjam mišljenje

:takoje:

 

 

Promenio član nemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

@nemo, ako nadjes neko mesto blizu staze, taj miris spaljenih guma nista ne moze da zameni :lol2:

 

Extra!Podrzavam. :takoje: Ako imas mogucnosti nemoj se razmisljati da li da ides :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja