Jump to content

Moto Zajednica

"Trake-trake" do Durmitora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Ubrzo izbijamo na sam vrh i tu sabiramo utiske. Tišina...Malo ćutimo. Dobro, ja više. Marija to ne voli kod mene.

Već smo gladni i tražimo gde da častimo sebe za sav trud u toku dana. Letimični pogled na svoju podlakticu mi govori da treba da nađemo neko pečenje. Nailazimo na Momčilov grad i naručujemo jagnjetinu ispod sača. Pun pogodak! Pogled od milion starih dinara. Na to se kasnije nadovezuju palačinke u centru i kraft pivo. Mesec i Jupiter (ova tačka desno) nas polako vode u noć. Sutra nastavljamo.

IMG_20190810_170121.jpg

IMG_20190810_170610.jpg

IMG_20190810_174448.jpg

IMG_20190810_183142.jpg

IMG_20190810_184647.jpg

IMG_20190810_192324.jpg

IMG_20190810_204806.jpg

IMG_20190810_225151.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Veselo, pozitivno, pomalo luckasto (što i priliči vašim godinama) - sa uživanjem pratim... "Baš su lep par" dobacuje moja lepša polovina, dok pijemo kafu zureći svako u svoj mob. Volim da pratim sve putopise ali su mi posebno dragi ovakvi jer potvrđuju tezu da je za dobru turu najvažnija dobra volja i jaka želja, a ne "svijetlo oružje". :aha: Jedan kolega je, pre neki dan, otvorio temu u kojoj iznosi svoju dilemu da li može na istom tipu "vespe" kao tvoja da pređe u cugu 100-150 km u jednom danu. Mislim da mu bolji odgovor od tvog putopisa nije potreban. Samo napred! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 21 sati, UrosCuoreSportivo je napisao:

Putem Booking-a smo rezervisali pristojan i povoljan smeštaj, dva noćenja u samom srcu Žabljaka, nekih 300m od glavne raskrnice u centru.

Plan je bio da gore stignemo u petak 9. Avgusta, odmorimo se malo i ujutru 10. Avgusta obiđemo krug oko Durmitora a nedelju - nazad u Srbiju. Marija će me čekati u Pljevljima, spuštamo se zajedno do Đurđevića Tare na kafu i penjemo se na Žabljak.

Par dana pre polaska mučila me je nesanica zbog uzbuđenja jer sam se uspavljivao vožnjom tu negde do posle Obrenovca. Već kod Zvečke bih "skrenuo" u čvrst san... Noć pred polazak gotovo da nisam vezao par sati sna. Putna torba, kišno odelo i ostala prateća oprema već su bili upregnuti na Lolu. Samo je trebalo da ustanem i okrenem ključ...

Petak je...05:40 po novobeogradskom centralnom vremenu. Kiša koja je pljuštala prethodnu noć već se povlačila pred naletom adrenalina. Polazak iz ulice Jurija Gagarina je čitavom događaju davao dodatnu važnost.

"Пошли...

 

 

 

e svaka ti cast druze...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Svaka čast! Lepo napisano i uslikano! Potpuno se slažem sa DraganNS. Za ovo treba biti mlad i luckast. Znam kakav ste podvig uradili vozeći malu Vespu na Durmitor. Prošlog septembra sam obišao prsten oko Durmitora i nije mi jasno kako ste vas dvoje na tom motoriću savladali uspone. U mladosti sam vozio nešto slično: NSU Primu od 150 ccm. Kad sam se od Sombora odvezao do Zagreba osećao sam se kao narodni heroj. :jee1:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

ma cijela avantura, svaka mu cast, podvig.  a i ne sumnjam da nadje zadovoljstvo i on sam u toj avanturi, tako su se i meni cudili sa 150cc sto sve obidjem i dalje se cude. a meni se nekako cini, da mi je sa njim nekako sve interesantnije bilo....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Nedelja je, 11. Avgust. Pakujemo stvari i tovarimo naše magare. Srdačan pozdrav sa domaćinom i odlazak na pumpu, strpljivo čekamo na naš red. Pun rezervoar, negde oko 6L. Plan je da naš mini odmor nastavimo na Zlatiboru, ovaj put nema razdvajanja. Pomeramo granice i postavljamo novi rekord u zajedničkoj vožnji. Zbogom Durmitore, oprosti nam Zlatiborske zore...

Neverovatno je kako nas uzbuđuje svaki prolazak kroz ovaj predeo, makar to bio i odlazak. Opet se drumom množe motori svih vrsta. Učim Mariju bajkerskom pozdravu i usput kao deca trubimo svima koji nam idu u susret. Spuštamo se ka Đurđevića Tari i tu pravimo par fotki u čast kluba. Vespasian Beograd, čak imamo iste prsluke. Proklinjem sebe što nisam poneo klupske nalepnice da oskrnavim tablu odmah posle mosta. Asfalt je savršen pa polako savladavamo uspon sa druge strane. Na ravnici 60km/h i usput se dogovaramo sa nestrpljivim vozačima oko preticanja. Mašemo, sugerišemo na radar i sl. Stižemo i do Jabuke a tamo kolona od , ispostaviće se, kilometar u smeru ka Srbiji. Marija strepi najgore ali mi imamo VIP prolaz. Levi migavac (desni zajebava a i nije nam trebao, uigrali smo dizanje ruke) i lagano pištanjem automata obilazimo kolonu i stajemo, onako iz poštovanja, drugi-treći na red. Mamimo osmeh i kod jedne i kod druge kontrole i palimo dalje. Dogovor pada da svratimo na Kamenu Goru, tu negde odmah pre spuštanja za Prijepolje. Nalazimo skretanje i otključava se nova staza, kao u igricama. Na početku jednoličan ali solidan put se pretvar u krivudavi uspon. Druga, eventualno treća brzina i posle dvadesetak minuta od skretanja smo tu. Navigacija kaže da do kraja ima još kilometar, makadamskim putem uzbrdo pod 90 stepeni. Ali mi znamo da to ne sme da nas odbije. Jer gore nas čekaju bonus poeni...

IMG_20190811_104256.jpg

IMG_20190811_112713.jpg

IMG_20190811_112748.jpg

IMG_20190811_142535.jpg

IMG_20190811_142545.jpg

IMG_20190811_143044.jpg

IMG_20190811_143510.jpg

IMG_20190811_143756.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Ih, ovi Talijanci znaju da uživaju. Ne znam da l' Uroš ima imenjaka u latinskom? 

Posle ovog puta možda Uranio ili Urso? Bez preterivanja 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Ma mog'o sam ja nas dvoje da izvučem i do vrha nego nisam uspeo da nađem prvu u jednom momentu. Zeza nekad taj njen menjač pa je potrebno pomaći se za cenntimetar samo da bi se kvačilo olabavilo. Ali po ovom usponu ni makac. Nalazimo solomonsko rešenje. Poslednjih 300m Marija ide peške a ja, onako snužden, lagano gore Vespicom (naš'o prvu). Inače je pravo čudo da nismo isekli gume ili slično. Pa ovo je i OFF ROAD mašina. Svaka čast Lolo!

Na vrhu nas je čekala jedna starina. Reč je o najstarijem Boru u Srbiji, koga lokalci zovu Stari ili Sveti Bor. Visok oko 13m, krošnja oko 18m, stoji tako prkosan na sred livade. Prvi u redu za najlepši pogled u kraju. Legenda kaže da je, prenosim ovo sa jednog od izvora, unutar bora sakrivena poruka koju su ostavili nekadašnji stanovnici Kemene Gore. U njoj se, prema predanju, nalazi razlog njihovog odlaska sa ovog prostora. Sigurno su imali jako dobar izgovor da odu odavde...

Iz jedne od grana viri čak i novo mlado drvo smrče. Naslednik?

 

IMG_20190811_145152.jpg

IMG_20190811_143843.jpg

IMG_20190811_143912.jpg

IMG_20190811_143955.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@UrosCuoreSportivo isterao sam sa Sedla Bobot, onda vratio deo ekipe po kola, a sa gospođom i još jednim parom preprečio Durmitor preko Lokvica nazad do Crnog jezera. To mora da se voli, kao i motor.

 

Elem, za sledeći put preporučujem da Vespijanu ostaviš na Crnom jezeru i peške sa damom, lagano, uđeš u durmitorski amfiteatar do katuna Lokvice. Ne bih preporučio da ovo ne može svako da istera. Oko sat ipo u jednom pravcu, uglavnom kroz šumu, pa lakat, biceps i podlaktica neće da zagore.

Zašto preporučujem?

Zato što vas gore čeka jedan potpuni kuriozitet! Naime, u katunu žive jedino otac i sin, koji se bave ovcama. Struje nema, voda izvorska. Pored njih mali planinarski zbeg i tuce šatora (uglavnom stranci kampuju). Može se doći samo peške, na magaretu ili konju.

Kuriozitet: pored ovaca otac i sin na konju dovlače limenke Nikšićkog, Fante i Koka Kole, a hlade ih na ledu obližnje Ledene pećine. Čak konj narovaren ne može svuda ni da prođe pa u par navrata ga starina oslobađa tereta i sam iznosi kroz tesnace.

Kad mi u katunu, po sred Durmitora, kaže 2€ limenka ja se mislim 5 bih ti dao! Nazdravljaš sa hajkerima iz Ekvadora, Španije, Belgije, a pogled prelistava sve najveće durmitorske vrhove u krug... Neprocenjivo!

Pivo u Zlatnom papagaju na Žabljaku 3€, pffff...

Eto, hint samo za nešto što se ne može opisati.

 

Što se tvoje vespa-tour avanture tiče čini mi se da teram malo veći motor, ali da si veći bajker od mene za svaki kilometar koji si preturio! Bravo!

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@SingularitetTo zvuci zaista nadrealno, vec mogu da zamilsim kako sunce gore przi al przi i 'ladna Koca! Ma definitivno cemo se Durmitoru vracati u razlicitim varijantama, sto pesackim, sto motorizovanim. Mora se odvojiti bar dva-tri cela dana da se zagrebe bar deo te planine...

 

Nisam cesto kacio slike sa putopisa i sad vidim da imam "Max total size 0.54MB". Da li sam ja to "spuco" sve sa prethodnim slikama?

MAX.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

"raspoloženi i zainteresovani graničari se raspituju koliko kubika ima moj Nutri  Bulit" :oda2:

Храбро,храбро,храбро,браво,браво,браво:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

E sad se moramo vratiti nazad istim putem, ali je nizbrdica pa nema razdvajanja. Spuštamo se do lokalne a ujedno i jedine kafanice gde dopunjujemo elektrolite domaćom telećom čorbom. Odmah pored se nalazi možda i najlepša porodična kuća koju sam ikada video. Kao kućica od čokolade, ali od "Najlepše želje". Idealna pozicija, debela 'ladovina i dovoljno rekvizita u dvorištu plus pogled u nedogled. Treba li nešto više od toga? Uzimamo slobodu da se promuvamo malo okolo. Moguće da domaćini nisu bili tu ili smo se možda mimoišli sa tri medveda...Potražite Vilu Milicu na Booking-u, možda ćete saznati nešto više od nas. Nastavljamo dalje ka Zlatiboru, znajući da smo samo zagrebali predvorje ovog raja.

Dogovor je da stignemo pre mraka, da pazim na velike kamione i da jedemo nešto konkretno usput. Sedamo na Lolu a ja okrećem telefon uspravno da Marija ne vidi brzinomer, tačnije koliko "jurimo"...

BjB1.jpg

BjB2.jpg

BjB3.jpg

BjB4.jpg

IMG_20190811_154458.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 7 minuta, Ninja66 je napisao:

:takoje:

Koliko vremena uzme obilazak motorom Durmitorskog prstena  ?

2sata da sve lijepo pogledas stanes slikas jedes... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
7 minutes ago, Staman said:

2sata da sve lijepo pogledas stanes slikas jedes... 

Hvala. Upravo pravim rutu i kalkulisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS
On 8/16/2019 at 9:07 AM, Staman said:

2sata da sve lijepo pogledas stanes slikas jedes... 

Ovo možeš samo ako letiš helikopterom a ne motorom :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Tek sad vidim ovaj putopis, raspametio si me bukvalno ... 

Bio sam za 1 maj na Žabljaku i Durmitoru, u prolazu ka primorju i samo imam da kažem da ti skidam kapu...

Kako si ti sa vespom savladao one uspone i krivine i to vas dvoje ... 

A ja sve kao malo mi fazer dosadio hocu nesto jače :ph34r: :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Ovo lito sam zacrtao Durmitor na jedan dan i to će mi bit dovoljno da preživim ostatak godine. Fenomenalna priroda, hvala na putopisu!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja