Jump to content

Moto Zajednica

Udruženim investiranjem do bajkerskih oaza!

Recommended Posts

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Molim postavljača teme da se ne ljuti na mene, nisam zainteresovan za projekat, ali niste nešto važno razmotrili.

Odnosi vaših devojaka, žena ili ljubavnica u toj priči igraju jako važnu ulogu. Netrpeljivost među ženama može biti ozbiljno eksplozivna. Ne želite žensku svađu, to automatski kvari međusobne odnose. 

Generalno ideja je odlična, ali mislim da to mora biti neka baš dobro proverena priča.

Što bi ljudi rekli, bolje s mirom nego s čirom.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 48 minuta, JevtaNS je napisao:

Nije sve to ništa novo

Barnsdale_Hall_Hotel_timeshare_lodges._-
EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Kao prvo Jevto, nije nigde bilo pomena da je ovo "Nešto novo".

Kao drugo, za "Timeshare" aranžmane znam preko 20 godina i ovo nema baš nikakve veze sa tim.

I kao treće, MOLIM još jednom SVE koji nemaju želju da se uključe u ove projekte, da ignorišu ovu temu i da ne šalju komentare koji ničim ne doprinose realizaciji nekog (eventualnog) projekta jer samo bez potrebe cimaju (notifikacije) i traće vreme članovima koji sa interesovanjem prate ovu temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 2 sati, Singularitet je napisao:

Ma šta novo - plemenski način života :D

 

Pre 2 sati, Due je napisao:

Molim postavljača teme da se ne ljuti na mene, nisam zainteresovan za projekat, ali niste nešto važno razmotrili.

Odnosi vaših devojaka, žena ili ljubavnica u toj priči igraju jako važnu ulogu. Netrpeljivost među ženama može biti ozbiljno eksplozivna. Ne želite žensku svađu, to automatski kvari međusobne odnose. 

Generalno ideja je odlična, ali mislim da to mora biti neka baš dobro proverena priča.

Što bi ljudi rekli, bolje s mirom nego s čirom.

I da se nadovezem na vas dvojicu-meni je od pocetka teme samo jedna pesma u glavi-ringe,ringe,raja biće svingeraja:jee5:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

@ZoraNS Kolega, izgleda mrka kapa.

Mislim da bar u 3 posta molis ljude koji nisu za pricu  -  da  "zaobidju"  ali  cak ni to ne mogu da ispostuju.

Za sada , pratim.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 37 minuta, sixi je napisao:

@ZoraNS Kolega, izgleda mrka kapa.

Mislim da bar u 3 posta molis ljude koji nisu za pricu  -  da  "zaobidju"  ali  cak ni to ne mogu da ispostuju.

Za sada , pratim.. :takoje:

Baš tako kolega, za njih ne važe ni tri molbe i ne shvataju da postoje ljudi koji drugačije misle i koji veruju da se mogu organizovati ovakve grupe. Smaraju i smatraju da ako oni to ne mogu i ne trebaju, da to ne može niko drugi u državi. Verovatno puno gledaju "Farmu" i "Zadrugu"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mislim da je pametnije polemisati, sagledati i dobre i lose strane pa ako se stvari iskristalisu vise bi se ljudi okupilo oko ideje.

Evo ja imam pitanje, zimovnik, obezbedjenje izdvojenog salasa tj parkiranih motora?

Ako smem da pitam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

@bdada 

Mislim da se pojedini poseravaju coveku u Temu. Nije fora. Ja nisam ni Za ni protiv. 

Naravno da ima milion pitanja i naravno da treba polemisati i sagledati sve i svasta ....

ali smatram da to treba da urade ljudi koji su raspolozeni za  temu, ljudi kojima je to ok i kojima je to bar za pocetak kao ideja ostvarljivo. 

Oni ce da razlazu pitanja u pod pitanja i na kraju videti dal ce uci u pricu ili ne i isto tako je i realizovati. 

Kao sto rekoh. 

Svako moze da prati pa ako odluci da se prikljuci ako ne nek cita i cuti.

 Obezbedjenje ... toliko ljudi ima da nemaju ni krov nad glavom na zalost, mozda bi neko i ziveo i odrzavao, gajio nesto ako mu se da prilika pa bude obostrano a na kraju krajeva, mislim da se podrazumeva da struje ima, kamere , privatnih obezbedjenja objekata kolko oces npr...

Iskljucujem se, dalje ostajem na pracenju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam jel se jos neko javio, ali ja sam potencijalno zainteresovan. Ne konkretno za ovaj salas, cena i velicina je ok, ali nisam za toliko ravno :) a ujedno mi se cini da bi tu bilo dosta dodatnih troskova da se to dovede kako bih ja to voleo i da bude izolovano. Ali ako se nesto ispreci na drugom mestu, vise u prirodi, rado cu da razmotrim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Smatram da ovo može da funkcioniše samo ako je jedan gazda, tj jedan vlasnik. I da sva okupljanja i organizacije idu preko njega. Ne mora čak ni da bude svaki put prisutan ali da on bude taj koji je "glavni i odgovorni". Svako ko hoće da dođe i koristi taj prostor da donese nelu kintu. 5, 10 ili 50€ za dan ili sedam dana, svejedno, to bi bilo samo da se pokriju troškovi poreza, struje, vode ali i same kupovine tako nekog placa. Isto tako, svaki dobrovoljac ili donator bi bio slobodan da nešto dogradi, očisti ili jednostavno neki deo uredi. Ovo poslednje je i najzajebaniji deo jer se radi o poverenju. Onaj gorepomenuti vlasnik može uvek da digne qrac i veliku ogradu, nekoliko pasa i mrš svi! To ne bi trebalo da se dogodi jer se sve zasniva na poverenju. Ukoliko je neko spreman da uloži početni kapital, na koji bi mogao kasnije jednostavno da zaboravi, ovo što rekoh je izvodljivo. Moj primer je kumov plac u Grockoj od čije kapije ja i još par ljudi možemo u pola noći da dobijemo ključeve. Ali sam ja tamo i vinograd orezivao, kosio travu...

Bilo kako bilo, ideja ima materijala za raspravu. Samo molim autora teme da ne brani i one koji iznose stavove protiv ovoga jer je moguće da se pojavi neki aspekt, koji mi "optimisti", nismo videli a može biti bitan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Generalno ideja je zajebana, ali izvodljiva. Ako se lepo regulišu odnosi u startu može da bude raj na zemlji, ali u suprotnom i pakao.

Treba biti entuzijasta u planiranju, ali i skeptik u sprovođenju.

Nije problem ima li neko decu ili ne, suština je u daljem održavanju i ulaganju. Recimo, bdada kupi dve baštenske garniture i kosačicu, a ja mangup - boli me patka. Pre ili kasnije bdadi će da se smuči da oprema, kreči, kosi, tera smeće za grad, ako ja sve to olako shvatam i eskiviram, pa tu nastaje problem koji narasta do ozbiljnog animoziteta.

U principu treba predvideti i projektovati sve potencijalne troškove opremanja i održavanja i ugovorno ih regulisati. Čist račun duga, duga, skočko, tref! Znači, godišnji trošak košenja je toliki i toliki da se plati neko sa strane, a ako sam to odradiš naplati se iz "brodske" kase ili nemoraš da platiš. Pa redom. Statut.

S druge strane višak pravila te neće ni sa kim posvađati, ali će obezbediti zdrav i dugovečan odnos sa kolegama/prijateljima.

 

Lično imam svoju seosku oazu, pa mi je interesantna samo morska varijanta, ali sam svestan koliko je malo koristim i koliko bi bolje zezanje bilo u društvu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa to je, mora biti regulisano i kao takvi da se udje u ‘zadrugu’. Moraju biti rešena pitanja ko će da održava zajedničku parcelu i kako ce da održava i na koji način. Ko sve može da dolazi, i u kojim okvirima treba da bude ponašanje. Čisto da se zna iako je to često suvišno i reci ali nekad jbg kad nema pravila onda se desi javasluk i tu generalno svi najebu i nema pobednika.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ne znam jel se jos neko javio, ali ja sam potencijalno zainteresovan. Ne konkretno za ovaj salas, cena i velicina je ok, ali nisam za toliko ravno  a ujedno mi se cini da bi tu bilo dosta dodatnih troskova da se to dovede kako bih ja to voleo i da bude izolovano. Ali ako se nesto ispreci na drugom mestu, vise u prirodi, rado cu da razmotrim.
 
 
Pa to je problem - ne možeš ti da uređuješ kako ti hoćeš ako je u pitanju zajednička stvar.
Takođe, suština podele troškova je da se dođe do nekih minimalnih troškova po korisniku. Ko hoće veće troškove, treba da kupi ceo plac sam i miran da bude.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čak ni kada si jedini vlasnik ti ne mozes da radiš šta ti hoćeš već moraš da se uskladiš prema pravilima zakona.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U švicarskoj postoje kolonije sa malim kućicama-schrebergarten verein, na jednakim površinama koje su predviđene za uzgoj povrća sl. uglavnom sve to lipo u praksi šljaka.
Postoje strogo propisana pravila glede veličine kućice, grila, šta se smije a šta ne, gdje i kako.
Ljudi se slažu i međusobno poštivaju, niko ne smije bit terorist pa da cijela kolonija trpi, takvog izbace pod hitno.

Ova tvoja ideja je jako dobra i može se realizirati.





Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Izgleda da nisam bio dovoljno jasan čim se u prepiskama pojavljuju ovakve dileme. Zajedničke imovine NEMA ili je ima onoliko koliko se dogovore članovi nekog projekta. Stalno ću navoditi primer stanovanja u zgradama kao paralelan primer. Kupuješ stan u zgradi i dobijaš ko zna kakve random komšije. Imaš svoj stan koji održavaš kako hoćeš, a sa ostalima deliš zajedničke prostore (biciklana, hodnici, dvorište...) i opet sve funkcioniše. Tu je stvar čak znatno gora jer taj komšiluk ne biraš sam nego kako ti zapadne kupovinom stana. Plac je kupio INVESTITOR, angažovao gomilu izvođača radova i onda (uz masnu zaradu) prodao kupcima stanove po kvadratu. Cena građevinskog materijala je u celoj zemlji gotovo ista, cena izvođača radova oscilira u normalnim vrednostima, ali cene placeva se drastično razlikuju. Kada bi se kojim slučajem modgli dogovoriti mali investitori da zajednički kupe neki plac i zajednički izgrade neku manju zgradu sa 5-10 stanova cena bi im bila barem 30% niža od uobičajene cene stanova. Upravo na kartu teškog organizovanja ljudi (malih investitora) i idu velike građevinke firme i uzimaju velik deo kolača za sebe. Dvorišta zgrada (kao primer zajedničke imovine) su uglavnom prepuštena vrednim i posvećenim komšijama na održavanje i brigu, a druge zabole ona stvar. I opet sve funkcioniše...

Kod ovih "projekata" je ista (ili još bolja) stvar iz više razloga:

- kompletan komšiluk biraš (ili možeš da izbegneš) potpuno samostalno

- mesto i svrhu korišćenja placa/ objekta takođe pre kupovine definišeš sa ostalim zainteresovanim. Neko

želi miran porodični kraj i ambijent, a neko želi prostor za žurke i lumperaj do dugo u noć. To spada u osnovne filtere i pri izboru lokacije jer nije korektno izabrati  mesto za lumperaj negde gde su ti starosedeoci na 20 m od izabranog placa. Meni je u staru bila ideja da se nađe neko izdvojeno mesto tipa salaša (jer tu nema postojećeg komšiluka kom bi se poremetio postojeći način života) ali to ne znači da je to jedini filter za udruživanje. Cilj je da se okupe grupe ljudi istih potreba i pogleda i sa relativno malo para ostvare svoje želje (sa puno para to uglavnom nije teško).

- suština je u tome je da se neko veće imanje podeli na kupce internom parcelacijom i da svako ima svoj "komad prirode" onoliko koliko mu je potrebno i o koliko može da brine. Zajedničkog dela imanja može ili ne mora da bude - kako se dogovore članovi. Meni je logično da bude jer je pametnije da se napravi npr jedna pečenjara, nadstrešnica, veliki sto i ostalo, nego da to radi svako pojedinačno - STVAR DOGOVORA.  Ako se ne želi zajednički prostor može se kompletno imanje podeliti na jednake delove (ili nejadnake u skladu sa učešćem) i onda svako brine o svojoj parceli onako kao što to tadi o svom stanu u zgradi. Šta će ko raditi i graditi na svojoj parceli je potpuno lični izbor mada bi i to trebalo ugubo dogovoriti ranije da se ne desi neki ekstremni slučaj tipa uzgoja stoke i slično.

Dakle zajedničkih stvari i imovine ima onoliko kollko je to želja investitora, a ne koliko je to želja predlagača ili bilo kog trećeg. Zbog toga se u samom startu stvaraju preduslovi za izbegavanje bilo kakvih eventualnih sukoba i nesuglasica.

Najbolje je to što društvo i komšiluk biraš sam prema karakteru i sklonostima, a nisi osuđen na njih.

Najjači utisak je rečenica"Singulariteta"

"Lično imam svoju seosku oazu, pa mi je interesantna samo morska varijanta, ali sam svestan koliko je malo koristim i koliko bi bolje zezanje bilo u društvu"

Meni lično ništa ne znači da imam bilo kakvo imanje, salaš ili vikendicu ako bih otišao tamo i bio sam. Ali da odem u ovakav komšiluk gde je svakog vikenda garantovano pristuna neka ekipa voljna za akciju tipa "Ajmo motorima u Temišvar na ručak" - to bi bila sjajna stvar.

Izvinjavam se na "eseju" ali očigledno je bilo puno nejasnoća...

Mogli bi "zainteresovani" da se provozaju negde zajedno za ovaj vikend (biće lepo vreme) pa da uživo polemišemo na ovu temu...:)

Pozdrav svima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zaista nisi bio dovoljno jasan.

Ti tražiš ortaka za podelu većeg placa na manje delove,

a to nema veze sa kupovinom vikendice i sa apstraktnim "bajkerskim oazama".

Poređenje sa stambenom zgradom je takođe neodgovarajuće

zbog građevinske dozvole koja mora da glasi na nekoga,

pravne regulative koja se bavi izgradnjom, urbanizmom, stabenim zajednicama i dr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kolega je u pravu, nisi jasno napisao a ovo sto sada spominjes bi znacilo izparcelisati plac a to kosta + svako vadi dozvolu zasebno sto takodje kosta tako da je neisplativo tj ne moze biti jeftino, kada se sve poplaca ide dogovor a ako je nesto placeno kako mislis nekog uslovljavati?

Samim tim je suzen krug interesenata jer ce tesko neko ulagati i graditi a u startu ima 100 km do placa.

Primeri koje navode kolege o zajednickim bastama je finansirao neko "jak" pa sad rentira.

Raspitaj se u urbisu kako bi to trebalo da izgleda pa ces imati uvid u svoj predlog, a to da se vise investitora udruzi da bi imali nizu cenu kvadrata takodje nisi u pravu, ima ih pa se ne udruzuju zbog gore navedenog.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vlasnik i nositelj svih prava kod zajedničkih vrtova u CH je lokalna zajednica.
Cijene najma su simbolične i fukcionira na principu solidarnosti, bez “jakih” igrača.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pre neki dan naletim, pa možda nekoga interesuje - imaju i cene:

 

bng9-1-e1537724898481.jpg?w=1400
ASTROKUCICENIS.WORDPRESS.COM

Kuće brvnare - kuce od drveta - u raznim varijantama, od lamperije, brodskog poda, poluoblica od 2cm ili poluoblica od 4,5cm. Izradjujemo kuce brvnare od drveta – za stambene i poslovne namene. Brvnare se izradjuju od lamperije...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 7 sati, ZoraNS je napisao:

Izgleda da nisam bio dovoljno jasan čim se u prepiskama pojavljuju ovakve dileme. Zajedničke imovine NEMA ili je ima onoliko koliko se dogovore članovi nekog projekta. Stalno ću navoditi primer stanovanja u zgradama kao paralelan primer. Kupuješ stan u zgradi i dobijaš ko zna kakve random komšije. Imaš svoj stan koji održavaš kako hoćeš, a sa ostalima deliš zajedničke prostore (biciklana, hodnici, dvorište...) i opet sve funkcioniše. Tu je stvar čak znatno gora jer taj komšiluk ne biraš sam nego kako ti zapadne kupovinom stana. Plac je kupio INVESTITOR, angažovao gomilu izvođača radova i onda (uz masnu zaradu) prodao kupcima stanove po kvadratu. Cena građevinskog materijala je u celoj zemlji gotovo ista, cena izvođača radova oscilira u normalnim vrednostima, ali cene placeva se drastično razlikuju. Kada bi se kojim slučajem modgli dogovoriti mali investitori da zajednički kupe neki plac i zajednički izgrade neku manju zgradu sa 5-10 stanova cena bi im bila barem 30% niža od uobičajene cene stanova. Upravo na kartu teškog organizovanja ljudi (malih investitora) i idu velike građevinke firme i uzimaju velik deo kolača za sebe. Dvorišta zgrada (kao primer zajedničke imovine) su uglavnom prepuštena vrednim i posvećenim komšijama na održavanje i brigu, a druge zabole ona stvar. I opet sve funkcioniše...

Kod ovih "projekata" je ista (ili još bolja) stvar iz više razloga:

- kompletan komšiluk biraš (ili možeš da izbegneš) potpuno samostalno

- mesto i svrhu korišćenja placa/ objekta takođe pre kupovine definišeš sa ostalim zainteresovanim. Neko

želi miran porodični kraj i ambijent, a neko želi prostor za žurke i lumperaj do dugo u noć. To spada u osnovne filtere i pri izboru lokacije jer nije korektno izabrati  mesto za lumperaj negde gde su ti starosedeoci na 20 m od izabranog placa. Meni je u staru bila ideja da se nađe neko izdvojeno mesto tipa salaša (jer tu nema postojećeg komšiluka kom bi se poremetio postojeći način života) ali to ne znači da je to jedini filter za udruživanje. Cilj je da se okupe grupe ljudi istih potreba i pogleda i sa relativno malo para ostvare svoje želje (sa puno para to uglavnom nije teško).

- suština je u tome je da se neko veće imanje podeli na kupce internom parcelacijom i da svako ima svoj "komad prirode" onoliko koliko mu je potrebno i o koliko može da brine. Zajedničkog dela imanja može ili ne mora da bude - kako se dogovore članovi. Meni je logično da bude jer je pametnije da se napravi npr jedna pečenjara, nadstrešnica, veliki sto i ostalo, nego da to radi svako pojedinačno - STVAR DOGOVORA.  Ako se ne želi zajednički prostor može se kompletno imanje podeliti na jednake delove (ili nejadnake u skladu sa učešćem) i onda svako brine o svojoj parceli onako kao što to tadi o svom stanu u zgradi. Šta će ko raditi i graditi na svojoj parceli je potpuno lični izbor mada bi i to trebalo ugubo dogovoriti ranije da se ne desi neki ekstremni slučaj tipa uzgoja stoke i slično.

Dakle zajedničkih stvari i imovine ima onoliko kollko je to želja investitora, a ne koliko je to želja predlagača ili bilo kog trećeg. Zbog toga se u samom startu stvaraju preduslovi za izbegavanje bilo kakvih eventualnih sukoba i nesuglasica.

Najbolje je to što društvo i komšiluk biraš sam prema karakteru i sklonostima, a nisi osuđen na njih.

Najjači utisak je rečenica"Singulariteta"

"Lično imam svoju seosku oazu, pa mi je interesantna samo morska varijanta, ali sam svestan koliko je malo koristim i koliko bi bolje zezanje bilo u društvu"

Meni lično ništa ne znači da imam bilo kakvo imanje, salaš ili vikendicu ako bih otišao tamo i bio sam. Ali da odem u ovakav komšiluk gde je svakog vikenda garantovano pristuna neka ekipa voljna za akciju tipa "Ajmo motorima u Temišvar na ručak" - to bi bila sjajna stvar.

Izvinjavam se na "eseju" ali očigledno je bilo puno nejasnoća...

Mogli bi "zainteresovani" da se provozaju negde zajedno za ovaj vikend (biće lepo vreme) pa da uživo polemišemo na ovu temu...:)

Pozdrav svima!

 

Posle ovog vidim da i ja nisam dobro razumeo,prvo sam mislio skupi se par poznanika kupe plac i sredjivanje,druzenje,zajebancija-ovako ispada ajd da kupimo plac koji se prodaje,a velik je pa mi ne treba ceo i necu da potrosim toliko para,nego ga kupimo zajedno pa onda svako za sebe,parcelisanje,gradnja:neznam:,svako svoju svalerku ogradi zidom i ne deli sa drugima-to nije onda bajkerska oaza.

Prva ideja mi se vise svidela.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako se kupi veliki plac i isparcelise, bez zajednickog prostora/objekta, koja je razlika u odnosu na kupiti manji plac samostalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 18 minuta, doktor je napisao:

Ako se kupi veliki plac i isparcelise, bez zajednickog prostora/objekta, koja je razlika u odnosu na kupiti manji plac samostalno?

Mislim da je jasno iz dosadašnjih prepiski koja je bitna razlika. Trebalo bi da izađe znatno jeftinije da se uzme velika parcela i podeli, nego da se uzima samostalno neka mala parcela. Primer je onaj salaš u Tavankutu. Gde možeš da dobiješ nekakav (zajednički) objekat sa svom infrastrukturom (struja voda, put...) i 25 ari zemljišta za cca 2.800 € po glavi(ako se udruži npr 6 članova). Ako sam kupiš neki mali plac, sigurno će izaći skuplje a i ko zna sa kakvim babama ćeš biti u komšiluku. U ovom slučaju dobijaš oko sebe društvo koje želiš. Istina je da ne znam koliko se kreću cene parcelacije većeg poseda, ali ne verujem da može biti toliki iznos da ne bude isplativo. Ta varijanta može biti za sve one koji ne žele imati zajedničku imovinu i koji žele čiste imovinske odnose. Kao što sam već naveo ranije, jedan deo neke veće parcele se može ostaviti kao zajednička imovina u procentu i količini kako se članovi dogovore, a ostatak se parceliše prema željama i mogućnostima pojedinaca (neko će možda hteti više, a neko manji deo parcele). Kao krajnja varijanta ovoga članovi se mogu dogovoriti i da SVE bude zajedničko (suvlasništvo nad imovinom) ako tako pojedinci žele i ako je tako puno isplativije, ali u takvoj varijanti realno postoji mogućnost da će imanje vremenom propadati i da će eksploatacija značajno prevazilaziti investiranje i održavanje. Možda i neće - stvar je ekipe :neznam:. Možda postoje i neki drugi modaliteti za pravno regulisanje čitave stvari kako bi bili onemogućeni eventualni sukobi bilo koje vrste, a da se dobiju svi benefiti zajednice. To se mogu raspitati kod prijatelja koji je advokat za imovinsko pravne odnose. Informacije koje dobijem ću naravno podeliti ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja