Jump to content

Moto Zajednica

Proba, proba 123

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Bogami se ja nacitah zadnjih par meseci svega na ovom forumu. Dolazim do tacke da sto vise gledam-manje znam. Od februara gledam po oglasima razne motore i stigao sam dotle da se dvoumim izmedju gs500 i er5. E sad, era sam probao gsa nisam imao prilike. Ako ima neko sa foruma da se voza blizu Beceja sa ovim motorom a da je voljan da mi dozvoli da sednem na isti (samo da sedim), neka se javi. Nisam siguran da li mogu da ostavim ovde svoj broj mobilnog...recite. Nadam se i dozvoli za A do kraja meseca pa da ubrzo i parkiram jedan... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Meni se cb 500 i horneti sa okruglo svetlo mnogo svidjaju. Srećno sa kupovinom, nemam da ti ponudim ove modele, ali kada kupiš motor možemo provozati lagano svako tudj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Ljudi imam pravu dilemu. Kako bi motor koristio pretezno po gradu razmisljam da ipak uzmem neki od 250cc (konkretno zzr). Da li da uzimam to u razmatranje ili da se ipak baziram na 500-600cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Uzmi u razmatranje, jeftinija registracija 3x. Najbolji izbor za grad je skuter 125-250 cc, ali u ovom delu foruma, uglavnom su ljudi koji bi ipak motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

500ccm... ovo ispod dosadi mnooogoo brzo. Cb ili ER5 moj izbor 1+ više za cb-jku mada sam ja i sa er5 prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Slazem sa sa kolegom,ako volis i imas nameru da vozis motor,onda te modeli sa malom kubikazom zadovolje u prvih 6 meseci,nakon toga krece potraga za zamenom...stobi sebi komplikovao zivot,uzmes odmah CB i zavrsis pricu :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ja imam gpz500 nisam zeleo jaci ima 60hp i ide bolje nego neki od 600 a registracija jeftinija dva karba,dva cilindra,dva klipa,izduva i sl dosts jeftinije odrzavanje

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Sto se brzine tice, to mi nije toliko bitno. Vazno mi je da moze lepo da se vozi po gradu. Auto skola ima sv650 i ne osecam se bas sigurno na njemu. Jeste da sam pocetnik i da motor nije bas u najboljem stanju al, eto. Svo vreme imam utisak da ce da pobegne ispod mene i to u stranu. Skretanje je vec prica za sebe. U svakom slučaju dok dozvola ne stigne ostaje mi da gledam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi

I ja imam Gpz, ide sasvim dovoljno dobro, idealan za početnika, što za vožnju, što za samostalno održavanje, do sad sam sve radio sam na njemu, pravi prvi motor (a nije nemoguće zadržati se dugo na njemu). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Upravo sam to hteo reci jako lak za manervisanje osim ekonomicnosti to je presudilo najvise da ga uzmem za grad,manervisanje i privlacenje nema bolje a da je motor ne motorcis,skuter ili moped

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Lozanj, GM
  • Motocikl: U potrazi
3 minutes ago, Ivanrsvb said:

Ili sam ja stekao takav utisak ali javice ti se vec ovde ljudi sa vise promenjenih motora mozda ima i boljih za tu namenu

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Slažem se sa tvojim utiskom, mislim da je jedan od najboljih za početak, a što ne i za duže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Kod ljudi se brzo menjaju mišljenja, što je i normalno. Tako da misao "voziću ga pretežno po gradu", brzo, ali jako brzo preraste u želju  za nekim dužim vožnjama, sam ili sa društvom. A onda nastaje problem sa manjim (po snazi) motorima. Pogotovu GPZ koji je osetljiv na bočni veter. Imao ga, pričam iz iskustva. Opet, dva cilindra sa tom kubikažom i varijatnom sport - naked ne daju potpuni užitak. I ja sam tražio zadnji put do 500 ccm zbog troškova i uzeo ZZRa 500 koji je već ozbiljan motor sa svojih 75 konja i težinim od 220 kg. Slobodno se može svrstati u rang sa većim motorima, a odmah se vidi i oseti ozbiljnost motora. I ako je startan i brz, može se voziti lagano i pitomo što ga čini povoljnim za početnika. Pogotovo dobar obrtni momenat koji mu omogućava da u šestoj ide 50 km/h bez ikakvih problema. A odnos snage i težine utiče na malu potrošnju, koju ni ja ja sa 40 godina staža na dva točka, nisam očekivao na ovom modelu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Sve je to tacno ali zzr i nije bas"putni" motor takodje jako tacno za bocni vetar na gpz.u ali generalno i nije neki veliki problem i licno mislim da masine za putovanje i spotrske masine nemaju mnogo toga zajednickog moj gpz je lik koji mi je prodao vozio po Litvaniji,Estoniji o Balkanu i ne govorim i njegovih 60 konja je sasvim dovoljno za neku voznju o povremeno teranje u visoke obrtaje a sto se potrosnje tice kod zzr.a svaka cast ako trosi toliko

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

I da dodam po meni zzr500 od vecine motora sa 600cc jedino razlikuje zapremina prednost pro registraciji inace sa svojim performansama mnogo ne zaostaje za 600cc masinama

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500
On 5.9.2019. at 8:14, drtommy je napisao:

Kod ljudi se brzo menjaju mišljenja, što je i normalno. Tako da misao "voziću ga pretežno po gradu", brzo, ali jako brzo preraste u želju  za nekim dužim vožnjama, sam ili sa društvom.

Ovo je apsolutno tacno. Elem, sa troje jos uvek male dece, koju naravno vodimo sa sobom kad god idemo negde dalje, "pretežno po gradu" ce se zadržati jos par godina. R varijantu gledam da izbegnem koliko je moguće zbog položaja na motoru. A sto se tice ccm i registracije, vec registrujem 2 auta godišnje pa zato i gledam do 500. Slazem se da 5000 din razlike nije mnogo na godišnjem nivou ali dodje na naplatu u jednom mesecu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nije ZZR kao klasičan R, sport - turing je više

Ovo je moj, zadnja serija 500 tinjaka, Air ram sistem, i otklonjenje sve mane prethodnog modela (fabrički)

 

 

 

IMG_20190707_112107.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Sa ovakvim guvernalom je turing. I to dobar.  Sviđa mi se. Inače, ZZR je izuzetno dobar motor. Uvek se obradujem kad ga vidim.:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja