Jump to content

Moto Zajednica

Maxijem na sedlo (mangart)

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: Sw t 400

Nego, da nastavimo pricu ...  Stigli mi na sedlo i tako tumaramo,lepo je nema sta zameriti-ovde priroda nije stedela,jeste surova klima ali je upravo zato i takva lepota...setamo mi tako i caskamo i slusamo naseg dragog drugara i vodica -kaze on,ono tamo je austrija,malo dalje iza onih vrhova je klanegfurt,a tu dole kod onog jezera je italija...a ja ga prekinu i upita-pa dobro matori a gde mi sada napadamo?a on ce opsirno -pa mislio sam spustimo se na predil ,pa na lago -to je vec italija i tu dolaze talijani pa onda cemo do kranjske gore,pa do planice,pa do jezera jasne,pa do izvora save pa do podkorena pa cemo na kraju malo do austrije,naravno ako se slazete?!,. ...a meni pocele bale da cure vec na polovini izlaganja!...i tako se mi spakovase i pravac predil i Italia...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Nismo puno odmakli i moje kolege primetise da cesto stajem da pravim fotke,pa mi rekose aj ti prvi pa cemo te vec stici...i tako i bi,stao ja na prvu krivinu i uzivam,pa stao i na drugu krivinu-sta cu,drugaciji pejzaz...i tako na trecu i ne mislim da zurim,zasto bih?! Pa nisam bas svaki dan na alpima :P kad eto mojih drugara prodjose pored mene i ja im uredno masem kao prolaznicima...ajde reko da se ne glupiram ko dete vec sednem i za njima,doduse polako jer uzivam...i idem tako neki km i dodjem na raskrsnicu sa  mostom sa  velikim lukovima sa leve strane i veliku krivinu sa desne strane,a ovih dvojice nema,gde sad jebote?!kad na nekoj maloj turistickoj tabli nekako protumacim nesto kao predil? I odmah se setim izlaganja i odem desno pa kud puklo...vozim lagano i tako zevam u okolinu i odjednom sa desne strane u sred krivine primetim spomenik?!i to ne bilo kakav,vec carski(bukvalno jer ga je podigao kajzer),uf pa gde ovo remek delo proci tek tako,stanem,sidjem sa honde i gledam -jebote pa ovo je meni poznato?razmisljam tako i preturam po mozgu pa odakle?!. .  i tu se setim,pa iz udzbenika istorije iz osnovne skole-eto odakle. ...znam da je bila bas ova slika i da mi se dopadala a za tekst oko nje me bas boleo tuki,jer sam naravno mislio u toj isaranoj klupi -ma koji ce to meni u zivotu,ko da cu tamo ici nekad?!...i ko zna sta je pisalo,ma nije vazno...vazno je to da ne znamo gde nas zivot vodi kao odrasle ljude a upravo su nas o tim mestima ucili kao decu!!!setih se tih dana i detinjstva...

IMG_20190810_155358.jpg

IMG_20190810_155411.jpg

IMG_20190810_161231.jpg

Gledam tako i piljim u ranjenog lava i kao da cekam da me pogleda(stvarno izgleda monumentalno) iako niht sprekenzi dojc razumeo sam o cemu se radi i sta  pise na zidu iznad lava...jer kad se podigne glava jasno se vidi  razrusena tvrdjava odmah iznad spomenika i tu je sve jasno,slava im...i tom eto mojih kolega,prvo jedan pa drugi i gledaju me,a ja im kazem-pa stao sam da upitam coveka da li vas je mozda  video kako jurite i pokazujem na lava a ova dvojica me gledaju i okrecu se ponovo ka italiji i cekaju da se ja smislim i sednem na hondu a ja im u to kazem -pa zna coek sigurno dal ste prosli,mislim da je tu vec neko vreme,nekih 80/90 god! 

Mislim u sebi i bilo je vreme da naidjete jer sam  nakratko opasno upao u emotivni bedak...vozimo neki km i prozimo preko neke recice,mislim da cak pisalo na tabli za ime reke pisnica?! :lol2:..e tu sam ponovo poceo da pucam od smeha,elem prodjemo napustenu granicu izmedju italije i lepe nam slovenije i cim smo se spustili opet stajemo,i to silazimo za magistrale u neki sumarak?gde li nas sada vodi?u tom trenu se ispred  nas pojavljuje prelep prizor-jezero lago de predil sa,sta reci o remek delu prirode,kao kakav lagum smesten izmedju borova i alpa  sa kristalno cistom plavom bojom vode...sama obala mirise na bor a italijanke setaju  naked?!...e to ja volim da vidim,to ti je atrakcija a ne bled:confused0068:

IMG_20190810_161423.jpg

IMG_20190810_162004.jpg

IMG_20190810_162031.jpg

IMG_20190810_162043.jpg

• Sviđa mi se 2

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja