Jump to content

Moto Zajednica

Maxijem na sedlo (mangart)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Nego, da nastavimo pricu ...  Stigli mi na sedlo i tako tumaramo,lepo je nema sta zameriti-ovde priroda nije stedela,jeste surova klima ali je upravo zato i takva lepota...setamo mi tako i caskamo i slusamo naseg dragog drugara i vodica -kaze on,ono tamo je austrija,malo dalje iza onih vrhova je klanegfurt,a tu dole kod onog jezera je italija...a ja ga prekinu i upita-pa dobro matori a gde mi sada napadamo?a on ce opsirno -pa mislio sam spustimo se na predil ,pa na lago -to je vec italija i tu dolaze talijani pa onda cemo do kranjske gore,pa do planice,pa do jezera jasne,pa do izvora save pa do podkorena pa cemo na kraju malo do austrije,naravno ako se slazete?!,. ...a meni pocele bale da cure vec na polovini izlaganja!...i tako se mi spakovase i pravac predil i Italia...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Nismo puno odmakli i moje kolege primetise da cesto stajem da pravim fotke,pa mi rekose aj ti prvi pa cemo te vec stici...i tako i bi,stao ja na prvu krivinu i uzivam,pa stao i na drugu krivinu-sta cu,drugaciji pejzaz...i tako na trecu i ne mislim da zurim,zasto bih?! Pa nisam bas svaki dan na alpima :P kad eto mojih drugara prodjose pored mene i ja im uredno masem kao prolaznicima...ajde reko da se ne glupiram ko dete vec sednem i za njima,doduse polako jer uzivam...i idem tako neki km i dodjem na raskrsnicu sa  mostom sa  velikim lukovima sa leve strane i veliku krivinu sa desne strane,a ovih dvojice nema,gde sad jebote?!kad na nekoj maloj turistickoj tabli nekako protumacim nesto kao predil? I odmah se setim izlaganja i odem desno pa kud puklo...vozim lagano i tako zevam u okolinu i odjednom sa desne strane u sred krivine primetim spomenik?!i to ne bilo kakav,vec carski(bukvalno jer ga je podigao kajzer),uf pa gde ovo remek delo proci tek tako,stanem,sidjem sa honde i gledam -jebote pa ovo je meni poznato?razmisljam tako i preturam po mozgu pa odakle?!. .  i tu se setim,pa iz udzbenika istorije iz osnovne skole-eto odakle. ...znam da je bila bas ova slika i da mi se dopadala a za tekst oko nje me bas boleo tuki,jer sam naravno mislio u toj isaranoj klupi -ma koji ce to meni u zivotu,ko da cu tamo ici nekad?!...i ko zna sta je pisalo,ma nije vazno...vazno je to da ne znamo gde nas zivot vodi kao odrasle ljude a upravo su nas o tim mestima ucili kao decu!!!setih se tih dana i detinjstva...

IMG_20190810_155358.jpg

IMG_20190810_155411.jpg

IMG_20190810_161231.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Gledam tako i piljim u ranjenog lava i kao da cekam da me pogleda(stvarno izgleda monumentalno) iako niht sprekenzi dojc razumeo sam o cemu se radi i sta  pise na zidu iznad lava...jer kad se podigne glava jasno se vidi  razrusena tvrdjava odmah iznad spomenika i tu je sve jasno,slava im...i tom eto mojih kolega,prvo jedan pa drugi i gledaju me,a ja im kazem-pa stao sam da upitam coveka da li vas je mozda  video kako jurite i pokazujem na lava a ova dvojica me gledaju i okrecu se ponovo ka italiji i cekaju da se ja smislim i sednem na hondu a ja im u to kazem -pa zna coek sigurno dal ste prosli,mislim da je tu vec neko vreme,nekih 80/90 god! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Mislim u sebi i bilo je vreme da naidjete jer sam  nakratko opasno upao u emotivni bedak...vozimo neki km i prozimo preko neke recice,mislim da cak pisalo na tabli za ime reke pisnica?! :lol2:..e tu sam ponovo poceo da pucam od smeha,elem prodjemo napustenu granicu izmedju italije i lepe nam slovenije i cim smo se spustili opet stajemo,i to silazimo za magistrale u neki sumarak?gde li nas sada vodi?u tom trenu se ispred  nas pojavljuje prelep prizor-jezero lago de predil sa,sta reci o remek delu prirode,kao kakav lagum smesten izmedju borova i alpa  sa kristalno cistom plavom bojom vode...sama obala mirise na bor a italijanke setaju  naked?!...e to ja volim da vidim,to ti je atrakcija a ne bled:confused0068:

IMG_20190810_161423.jpg

IMG_20190810_162004.jpg

IMG_20190810_162031.jpg

IMG_20190810_162043.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Taman sam pomislio da je to-to i da cemo ovde napraviti pauzu za mali kupanjac kad ono medjutim-rece nam vodic da necemo ovde dugo da se zadrzavamo jer prava mesta tek slede...i bilo je tako,nastavise mi kroz italiju nekih desetak km kroz oblast i gradic Tarvisio(nista posebno...) I ponovo se vratise u slo...ovog puta u kranjsku goru:)...mesto ili obcina kako vec, to je nesto sto je steta ne videti jer barem meni licno the best ever seen place!!!-posle ulaska slo vozimo i dolazimo na opet na neko jezero ,vidim na prilazu guzva sa kolima i na kolima sve slo table,i to iz citave slo?!sta li je tako posebno-pridjemo mi,raskomotimo se i vidim da ovo mesto jos lepse i uredjenije od italijanskog ...jezero Jasna-prosudite sami 

IMG_20190810_173930.jpg

IMG_20190810_173934.jpg

IMG_20190810_173932.jpg

IMG_20190810_173948.jpg

IMG_20190810_174104.jpg

IMG-f46384de8592eda21014f13028d72676-V.jpg

IMG-de523b75b958e9d248fe3a94d7ac8b6d-V.jpg

IMG-81c91707e73a69e86cb6407b70f1dcbe-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Posle ovakvog prizora sve je drugacije...jezero je prirodna fantazija i pritom je max uredjeno za razliku od italijanskog(staza umesto pescane plaze,restorani,parking,toaleti,tusevi...ma sve sto je potrebno za kvalitetan odmor-po meni deset puta bolje od bleda...i neka ostane tako-zavuceno i neprimeceno od gomile stranih turista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Na moju zalost nismo se ni ovde previse zadrzavali jer je dan vec polako odmicao a treba videti jos puno toga ...posle jasne smo produzili put kranjske gore i obisli zelence (zelenci) jedan od dva izvora save pa onda skijaski centar Planica pa alpsko selo Podkoren ,sve se to nalazi u dolini Kranjska gora koju obavezno pogledajte ako planirate na ovu stranu...prelepi pejzazi,uredjena mondenska skijalista i hoteli,a preko puta na stotinak metara reklo bi se old school naselje podkoren...ne znam odakle bi krenuo kad treba da pricam o kranjskoj gori...dodjite i uverite se...

800px-Kranjska_Gora_Podkoren_Špik_Škrlatica_17082013_764 (1).jpg

IMG_20190809_194716.jpg.bea7de8c7337d6c28c8d99b47b9d6d41.jpg

IMG_20190810_170738.jpg

IMG_20190810_170812.jpg

IMG_20190810_165230.jpg

IMG_20190810_165354.jpg

IMG_20190810_165352.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Kako samo vreme brzo prolazi kad se covek zabavlja?! E bas tako ke polako prolazio i ovaj dan i valjalo bi zavrsavati obilaske i krenuti put domzale u smestaj...teska srca ,pum neke sete u sebi napustam ove predele u nadi da cu ponovo doci...u povratku do Ljubljane nismo nigde pravili pauzu,sigurno su i moje kolege bile smorene zbog odlaska...rastajemo se sa nasim velikim drugom Damnjanom i nastavljamo put ...

IMG_20190810_195808.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Vreme je dragi drugari da ovaj putopis privodim kraju...put nazad ka cro,srb i na kraju kuci je protekao bez ikakvih problema,zastoja ili kise,za citav put nismo imali niti jednu kap:aha:... tako da je utisak vise od ocekivanog,ma tri puta vise...svakako vam zelim da obidjete sva ova nabrojana mesta i da se sami uverite u ove lepote(ako mogu da pomognem nekim savetom ili infom-vi slobodno pitajte)...zeleo bi na kraju da se zahvalim nasem drugaru,vodicu bez koga ova poseta slo ne bi bila ovakvo uzbudljiva i raznovrsna-hvala DD... Inace zahvalio bih i kolegi koji je trpeo dve noci moje (nocno pevanje) hrkanje,znam da nije  bilo prijatno ali se nadam da je vredelo, i na kraju da se zahvalim mojoj t-400 sto me je bez ikakvih problema provela -bez da stucne 1700 km i sto je pruzala zestok otpor duplo jacima...naravno,hvala i vama na citanju i nadam se susretu,negde onako uz put u prolazu...vas Zivota lion5

IMG_20190810_152312.jpg

IMG_20190810_153558.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Dragi prijatelju.

Malo si pobrkao redosled vožnje posle Predila iz Italije.

Ajmo redom.

Posle Tarvisa,prešli granicu i opet se vratili u SLO.Obišli skakaonice u Planici.Otišli na izvor reke Sava dolinka.

Posle otišli preko Podkoren u Austriju.Zatim preko jezera Jasna se popeli na prelaz Vršič.Usput smo posetili Rusku kapelicu.

Vratili se u  Kranjsku Goru,pa na prvu pumpu.Zatim smo se vozili preko Gozd Martuljka prema Jesenicam i dalje prema avtoputu.

Možda si tu primetio uz put železne mostove-to so ostatci nekadašnje železničke pruge Jesenice-Planica-sada je na toj trasi uređena biciklistička staza.

Na avtoputu je bila kolona prema Austriji dugačka ccc 8km. ( sada znaš zašto smo išli obrnutom smerom)

U Ljubljani se pozdravili i produžili put svak ka svom domu.

 

Hvala za društvo.

Nadam se da čemo se još vidjeti,ako ne u Sloveniji onda u Srbiji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Za mog gosta iz Srbije,koji se čudio tome što je vidio.

 

Kozolec

 

Ta drvena građa postoji samo u Sloveniji.Nigde drugje u Europi ili svijetu.

Imamo dva tipa 

-kozolec

-toplar

Svrha te grade je pohrana sena ili žita,da se osuši,prije nego se dalje obradi.

 

A ima još puno verzija iz ta dva tipa. Google nađe svašta.

kozolec.jpg

toplar.jpg

toplar1.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz
Pre 8 sati, damjandugi je napisao:

Dragi prijatelju.

Malo si pobrkao redosled vožnje posle Predila iz Italije.

Ajmo redom.

Posle Tarvisa,prešli granicu i opet se vratili u SLO.Obišli skakaonice u Planici.Otišli na izvor reke Sava dolinka.

Posle otišli preko Podkoren u Austriju.Zatim preko jezera Jasna se popeli na prelaz Vršič.Usput smo posetili Rusku kapelicu.

Vratili se u  Kranjsku Goru,pa na prvu pumpu.Zatim smo se vozili preko Gozd Martuljka prema Jesenicam i dalje prema avtoputu.

Možda si tu primetio uz put železne mostove-to so ostatci nekadašnje železničke pruge Jesenice-Planica-sada je na toj trasi uređena biciklistička staza.

Na avtoputu je bila kolona prema Austriji dugačka ccc 8km. ( sada znaš zašto smo išli obrnutom smerom)

U Ljubljani se pozdravili i produžili put svak ka svom domu.

 

Hvala za društvo.

Nadam se da čemo se još vidjeti,ako ne u Sloveniji onda u Srbiji.

Pa jesam malo pobrkao i zbrzao jel pravo da ti kazem nemam vremena za pisanje putopisa a vec sam ga dovoljno razvukao(pisem ga desetak dana) pa sam bio prinudjen da napisem u sto kracim crtama te sam nesto izbacio,nesto prebacio...sto se tice druzenja-ako bog da i vreme dozvoli idemo zajedno u dalje pohode sledece sezone,ja te racunam za GG ...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja